Auginimas S/H (semi-hidroponikoje)

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Auginimas S/H (semi-hidroponikoje)

Standartinė Šilingė » 23 Lap 2010, 08:34

Laikas nuo laiko forumuose kyla klausimų apie supernaujovę - galimybę orchidėjas auginti S/H. Žinau, kad su šiuo metodu eksperimentavo Katė Katinaitė (ir ne tik ;) ). Labai prašyčiau pasidalinti savo patirtimi, įvardinti pliusus ir minusus.
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

KateKatinaite

Re: Auginimas S/H (semi-hidroponikoje)

Standartinė KateKatinaite » 23 Lap 2010, 09:02

bet kuris auginimo būdas yra ir geras ir blogas, bet tai priklauso nuo augintojo įpročių ir aplinkos sąlygų. pvz., jei mėgsti dažnai laistyti, tai s/h gal nelabai tinka, nes tokiu būdu auginant realiai nelabai reikia to laistymo :) dabar jau berods yra kažkokių hidroponiniam augalų auginimui skirtų trąšų, bet tada, kai bandžiau, jų nebuvo.

tiesą sakant, pas mane nuo senų laikų liko tik vienas phal., kuris tebeauga s/h, bet kad jis toks ypatingiau bujojantis būtų, tikrai nepastebėjau...

žodžiu, į ką reikia atkreipti dėmesį:
1. renkantis indą augalui, reikia rinktis kaip įmanomą tvirtesnį, kietesnį. netinka tie plastmasiniai nuo salotų ir pan., nes jie ganėtinai minkšti, kai imi į rankas, juda sienelės, judina keramzitą, o jis trina šaknis.
2. nors nuotraukose rodo, kad bene kiekvienai orchidėjų rūšiai tinka toks auginimo metodas, visgi eksperimentuot reikėtų pradėt atsargiai. substratas džiūsta labai lėtai ir orchidėjos, kurioms reikalingas greit padžiūvantis substratas, supūdo šaknis. galima bandyti badyti papildomas skylutes, bet man tai vis tiek nepasiteisino.
3. šiaip reikėtų tręšti tik specialiomis hidroponikai skirtomis trąšomis, nes įprastos trąšos nusėda ir užkemša keramzite esančias skylutes.
4. pliusas tas, kad keramzitas neyra, taigi jame orchidėją galima auginti ko gero amžinai :)

vėliau nufotografuosiu ir parodysiu, kaip auga tas mano phal.

jei skaitote angliškai, va šiek tiek info: http://www.firstrays.com/semi-hydro.htm
http://forum.growinhydro.com/
http://www.kentuckyorchids.com/7155.html

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 23 Lap 2010, 09:07

Primenu dažną klausimą:

Ar galima į s/h perkelti falenopsį, jei jį persodinam ekstra tvarka - substrate ėmė pūti šaknys :question:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 23 Lap 2010, 09:15

ne, augalas turi būti sveikas ir tvirtas. šaknys paprastai prisitaiko prie vienokio ar kitokio auginimo būdo, prie laistymo ir prie to, kiek laiko drėgmė užsilaiko vazone (nekalbu apie ekstremalius išbandymus vandeniu arba sausra... :)). bet kai šaknis perkeli į naują aplinką, jos dažniausiai bent jau dalinai nunyksta, nes nesugeba gyventi naujoje aplinkoje. todėl sodinamas augalas turi būti sveikas, stiprus, turėti daug sveikų šaknų, kad kuo lengviau išgyventų tą adaptacijos laikotarpį ir užsiaugintų naujas šaknis, kurios jau bus prisitaikiusios gyventi s/h.

persodinimui reikia pasirinkti laiką, kai ima augti naujos šaknys, kitaip tariant - negalima persodinti į s/h augalo, kuris ramybės būsenoje.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 23 Lap 2010, 11:13

kiek pamenu - prieš 5-6 metus MrGreen daug augino s/h, aš irgi buvau išbandžius..
mane labiausiai trikdė tai, kad vežiojant/transportuojant augalus, pasodintus s/h labai traumuodavosi šaknys...(o vežioju aš daug ir dažnai..., deja)..
manau, kad eksperimentuot pradėt geriausia su jaunais augalais, pvz dendrobio ar falenopsio keikiu...

Ar galima į s/h perkelti falenopsį, jei jį persodinam ekstra tvarka - substrate ėmė pūti šaknys
reanimacijai šis metodas netaikytinas ir nerekomenduojamas, bet eksperimentų uždrausti ir rezultatų numatyti nieks negali...
atsakomybė tenka augintojui ;)
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 23 Lap 2010, 11:27

iš mano visų bandytų taip auginti augalų tik vienintelis phal prisitaikė gan neblogai. tas vienintelis ir likęs augti s/h. bet auga lėčiau, nei kito jo giminaičiai įprastame substrate.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 23 Lap 2010, 14:59

o žinot kas man nepatinka visame šiame reikale, tas, nors KK sakė kad augalas ten gali augti ko ne amžinai, bet kai vis dėlto jį reikia persodinti, tai beproto sunku ištaikyti apkarpyti šaknis, padalinti krūmą. Pvz raibuolė dalinama kero padalinimu tai kai ji auga paprastame substrate paimi aštrias sodo žirkles ir reikiamoje vietoje tiesios perkerpi krūmą daug jo neardydamas, o S/H taip paprastai neišeina, reikia taikyti, atlupinėti keramzitą, laužyti šaknis, gadinti įrankius...
Dabar net į paprastus substratus stengiuosi nedėti tokių medžiagų kurios neyra.

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 23 Lap 2010, 15:19

matai, aš iki krūmo, augančio s/h, niekad ir nepriėjau :lol:

kas man labiausiai įsirėžė į atmintį, tai kad kai katinai nuversdavo vazoną, tekdavo šliaužioti po kambarį ir iš visų pakampių rinkti rutuliukus, kuriuos ridinėti aistringai mėgo mano augintiniai.... :lol:

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 09 Gru 2010, 09:38

O mano patirtis tik tai su 1 phalaenospiu,persodinau žydintį prieš 2 metus,nužydėjo tai žydėt ruošiasi po savo pirmo žydėjimo jau trečią kartą iš to pačio žiedkočio seno.Laistau kartu su visom,pripilu vandens palaikau,išpilu,o paskui trąšų pripilu irgi palaikau kokia 10 min. ir išpilu.
Patogu-kad nebėga niekas iš po vazono,nereikia lėkštelių ar indėklų.
Nepatogu-kad reikia išpylinėti,o kaip išpylinėji vandenį tai vis pabyra keramzitas nuo viršaus.
Neestetiška-žaliuoja stiklinis indas iš vidaus nuo drėgmės ir vandens
Paskutinį kartą redagavo 1 zozolyla. Iš viso redaguota 10 kartus.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 09 Gru 2010, 09:49

Zozolyla, o kokiame inde pasodintas falenopsis? Kaip vyksta tas išpylimo procesas? Aš čia dabar garsiai galvoju - kažkaip susidaro įspūdis, kad vartant indą keramzitas tampa „nestabilus“... O juk iš to išplaukia išvada, kad šaknys irgi (kaip čia pasakius) makaluojasi ir braižosi... :geek: Na, sistema be stabilumo išeina :think: Ar klystu?
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 09 Gru 2010, 11:46

Stikliniame,viskas stabilu,ten jau susistovėję,byra tik paviršiui esantys palaidi rutuliukai.Vakare nufotkinsiu ir ydėsiu nuotrauką,dabar esu darbe.

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 09 Gru 2010, 19:57

Na štai buvo taip kaip pasodinau
Paveikslėlis

Dabar taip(po 2 metų)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 09 Gru 2010, 22:47

labai vaizdingas pavyzdys, Ačiū :)

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 10 Gru 2010, 14:25

Olivija rašė:labai vaizdingas pavyzdys, Ačiū :)
Nėra už ką,smagu,kad galiu savo patirtimi kam nors padėt :)

Gal visai nieko kokį straipsniuką sukurtu tokio auginimo būdu kuriame nors žurnalo nr.,taip pat būtų gerai kokie nors kiti auginimo būdai aprašyti.Čia tik mintis ateičiai

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 10 Gru 2010, 22:43

zozolyla rašė:
Gal visai nieko kokį straipsniuką sukurtu tokio auginimo būdu kuriame nors žurnalo nr.,taip pat būtų gerai kokie nors kiti auginimo būdai aprašyti.Čia tik mintis ateičiai
o gal tu norėtum "padaryt" tokį straipsniuką ? :think: susirašom až ? :poke:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių