Šiltnamis 2020

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Jūra

Re: Šiltnamis 2020

Standartinė Jūra » 16 Geg 2020, 22:06

Ačiū už ekskursiją,Mozaika! Suuuper! Labai gražūs augalai!
Pabaigoj iškilo klausimas ne į temą:o tai pala,pomidorų visai nėra?🙂😀

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 17 Geg 2020, 15:06

Pomidorai yra, kaip aš be jų :lol: . Yra kitas šiltnamis. O šita svajoju perdaryti į mažesnį ir su gamtos pagalba šildymu :roll: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 17 Geg 2020, 17:43

Mozaika, labai labai ačiū!!! Kaip man patiko! Koks relaksas žiūrint į Jūsų šiltnamį, o dar tas paukščių čulbesys, viskas tiesiog harmoningai!
Pastebėjau, kad Jūsų Oeceoclades tikrai žalesnis nei mano... pas mane tamsiai violetiniai, baklažaniniai gumbai
Tas agurkinis dendrobium ūkas (Dendrobium cucumerinum, jeigu teisingai nužiūrėjau) koks nerealus, kai jis būdavo prekyboje 'ant akių', tai manęs nedomino, bet dabar taip įdomu pasidarė, jau koks pusmetis, kai aktyviai apie jį galvoju. Atrodo, kad Jums puikiai sekasi sugyventi. Ar senai kartu?
Ir dar prie to paties paklausiu apie Nageliella (Domingoa) purpurea. Ji mano paskutinis pirkinys buvo šiemet. Ar Jūs senai kartu? Įdomu ar lapų raštas labiau išryškėja daugiau šviesos gaunant, ar kaip tik išblunka?

Ir tikrai tikrai, pageidautina daugiau reportažų iš šio šiltnamio gyventojų kasdienybės 😉!
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 17 Geg 2020, 17:46

Urze, ačiū labai už savo oazės vaizdą. Taip įdomu patyrinėti ir pasidžiaugti Jūsų balkonu!
O kas ten per medis gale? Ir jei gerai įžiūrėjau, tai sudžiuvę lapai jo vazone? Įdomu labai.
Beje, Adeniumų genėjimas šiemet nenusimato pas Jus? Gal ir lapai mažiau ruduoja? Tokie labai gražiai atrodantys, atrodo.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 17 Geg 2020, 17:55

Abitale, ten figmedis iš to laikotarpio, kai buvau užsikepusi namuose tropinių vaisių užsiauginti. :) Ale bent kol kas apie jokias figas negalvoja. Jo vazono paviršius mulčiuotas žole ir ąžuolo lapais, kad mažiau garuotų.
Tinūtrų šįmet negenėjau. Manau, juos geriau genėti dar prieš augimo sezono pradžią, kad žaizdos geriau uždžiūtų ir mažiau syvų išbėgtų. Vieno lapų galai neruduoja, kito ir toliau tą daro. Neišmanau, kaip tą pataisyti. Pastatyti abu taip, kad rytinės ir pietinės saulės gautų.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 17 Geg 2020, 17:59

Urze rašė:
17 Geg 2020, 17:55
Abitale, ten figmedis iš to laikotarpio, kai buvau užsikepusi...
Oho! Neblogai! O jis žiemoja balkone ar garbė būti į kambarį parneštam?

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 17 Geg 2020, 18:05

Gal kada gyvenime turėsiu oranžeriją...
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 17 Geg 2020, 19:08

Abitalė rašė:
17 Geg 2020, 17:43
Mozaika, labai labai ačiū!!! Kaip man patiko! Koks relaksas žiūrint į Jūsų šiltnamį, o dar tas paukščių čulbesys, viskas tiesiog harmoningai!
Pastebėjau, kad Jūsų Oeceoclades tikrai žalesnis nei mano... pas mane tamsiai violetiniai, baklažaniniai gumbai
Tas agurkinis dendrobium ūkas (Dendrobium cucumerinum, jeigu teisingai nužiūrėjau) koks nerealus, kai jis būdavo prekyboje 'ant akių', tai manęs nedomino, bet dabar taip įdomu pasidarė, jau koks pusmetis, kai aktyviai apie jį galvoju. Atrodo, kad Jums puikiai sekasi sugyventi. Ar senai kartu?
Ir dar prie to paties paklausiu apie Nageliella (Domingoa) purpurea. Ji mano paskutinis pirkinys buvo šiemet. Ar Jūs senai kartu? Įdomu ar lapų raštas labiau išryškėja daugiau šviesos gaunant, ar kaip tik išblunka?

Ir tikrai tikrai, pageidautina daugiau reportažų iš šio šiltnamio gyventojų kasdienybės 😉!
Dendrobium cucumerinum turiu nuo praeitų metu iš Tropiscpae. Džiaugiuosi, kad labai nesupyko, bet ką pirmiausiai padariau nukrapščiau nuo presuoto bloko. Kelis mėnesius nerodė jokio judesio, bet pavasarį kažkaip turbūt "širdelė" atsileido ir pradėjo leisti ilgą šaknį :). Aš ilgą laiką į jį žiūrėjau ir vis nedrįsau pabandysi, bet kaip visada kažkas būna kaltininkas. O dėl šio augalo [Baksnoju] rasiukonis .
Žiūrėsim kaip toliau seksis.

Nageliella (Domingoa) purpurea 2015 metais persikėlė iš MrGreen namų į mano, bet maniškis tada gal turėjo max keturis ūglius, tikrai nebuvo toks gausus, kaip jūsų kelių gauti iš skirtingų užsakymo. Bet auga, kažkaip radome bendrą kalbą ir dabar primokėtų negražinčiau, patinka man ji 8-) . O raštas tikrai išryškėja kai daugiau saulės gauna, bet reikia tos daug saulės labai atsargiai, nes greitai gali nudegti jauni lapai. Maniškė kai dabar šiltnamyje ir gauna daugiau šviesos, tai vienas lapas tiesiog blizga ir margas raštas išryškėjo. Žiemos metu papildomo apšvietimo netaikau.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 17 Geg 2020, 19:26

Abitale, figmedis žiemoja oranžerijoje pas draugę, bet paskutinę (šiltąją) žiemą praleido šitam balkone. Jei kambary žiemoja, pernelyg anksti išsibudina ir tada labai smarkiai išstypsta, kol pagaliau ryškesnė saulė pasirodo. Tai geriau vėsiau jam žiemoti.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 17 Geg 2020, 19:37

Puikus Jūsų šiltnamis, Mozaika, toks tikras, su fantastine aura :) :heartsfade:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 17 Geg 2020, 21:04

Evaja rašė:
17 Geg 2020, 18:05
Gal kada gyvenime turėsiu oranžeriją...
Va va ir aš svajoju apie oranžerija bet ... Dabar tenka tik orchidariumu tenkintis .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 17 Geg 2020, 21:37

Mozaika, superinė ekskursija :) :thumbupleft: Viskas patiko :)
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 19 Geg 2020, 10:32

Urze - man labai patiko "Dešiniame viršutiniame kampe matosi kabančios Stanhopea oculata lapas" šitas Tavo komentaras.
:lol: Nes toi nuotraukoj, išties, visą dėmesį atima Thunia.
Ačiū labai už balkono pasivaikščiojimus. Nodosa, Thunia, Dendrobis - atima žadą. Ir iš vis, gražūs žali prižiūrėti augalai.

Mozaika - AČIŪŪŪŪ labai už video, kad nepatingėjot nufilmuot (žinau pati iš savęs, kad kartais visas procesas labai "užknisantis" ir atidėliojamas :lol: )
Čia tas pats šiltanmis kuriame turėjau garbės pastovėti? Nes man rodos, kad tas pats ir jame augalų nuo mano vizito OHOHO kaip padaugėjo :lol: . Kai buvau tai vos dvi ar trys lentynėlės buvo, o dabar va kiek blokų pasidžiovė. Antrinu Urzei - labai gražūs kelmeliai, blokeliai, akmenAI ant kurių patupdytos orchidėjos. Ir garso takelis, privertęs susimąstyti, iš kur tiek paukščių.

Manau, Mozaika, jau laikas darytis oranžeriją ne tik vasarinę, bet ir žieminę. Dar kartą - ačiū kad leidot ir mum virtualiai pasivaikščiot. Kad tik daugiau tokių video.
Half woman, half amazing.

indrea

Standartinė indrea » 19 Geg 2020, 18:40

Mozaika,ačiū labai už ekskursiją 🥰 Aš irgi tyliai galvoju apie dendr.cucumerinum.O dabar,kai gyvai pamačiau,koks fainuolis.Būtinai reikia 😁

Vartotojo avataras
Avėja

Standartinė Avėja » 20 Geg 2020, 11:02

Ačiū labai už ekskursijas :thumbsup:

Urze, o čia jūsų pietinis balkonas? Tilandsijas tik papurškaliojat ir užtenka? O kas ten permatomam plastikiniam indelyje kabo?

Mozaika, super video! dar ir apie Seracinėjas video peržiūrėjau. Tikra paroda su daug daug įvairių eksponatų :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių