Chemikalai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Chemikalai

Standartinė Urze » 06 Gru 2018, 08:45

Kristina1111, sveiki prisijungę prie forumo. Jūsų klausimas gan specifinis, nežinau, ar kas žinos, tad atsakyno galite laukti ilgai. Gal verta paklausti kokioj "Žalioj stotelėj", kur ir prekiauja chemija? Gal žinotų.

Kristina11111

Standartinė Kristina11111 » 06 Gru 2018, 11:28

Ačiū Urze :-)
Tikriausiai taip ir reikia padaryti. Bet manau kad ne ūkininkams bus sunku kažką rimto nupirkti.
Kol kar radau fotosporiną, iš rusiškų forumų supratau kad kai profilaktinė priemonė jis gali buti naudojamas nuo šios ligos.
Bet aš jau turiu naują bedutę, vakar gavau dovanų dendrobium berry oda, o kartu ir mažų oranžinių voriukų populiaciją. Tad einu skaityti temą iš naujo. :-)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Gru 2018, 12:52

Ui, oranžinės erkutės yra pabaisuokliai, kuriuos sunku išnaikinti, kai jau įsimeta. Tad atskirkite tą dendrobį nuo visų augalų kuo toliau ir skubiai naudokite akaricidą, plaukite muilinu vandeniu ir / arba pasinaudokite šituo patarimu. Ir svarbu kelis kartus pakartoti apdorojimą.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 06 Gru 2018, 15:27

Kristina, lietuviškose parduotuvėse kažin ar ką doro nusipirksit, kiek ieškojau- nieko neradau, nebent ką nors, kas skirta svogūnų puviniams , gal tiks ir fuzariozės gydymui. Forume yra biologų, gal kas žino ?
O šiaip ieškokit, pvz. 'Maksim" ( ampulės). O dar- nerizikuočiau laikyti tokio ligonio šalia saviškių sveikų, juolab jis ne koks retas egzempliorius...
Urze paskubom peržiūrėjau video apie erkes, nesupratau, ar autorei pasisekė su jom susidorot, ar tai tik bandymai, nes filmuko pabaigoj rodo tokius pačius sukandžiotus lapus...
Ir dar- kuo ypatingos oranžinės erkės? Su jomis kitokia kova, nei su neoranžinėm?
Esu nusipirkusi tokį preparatą, buvau įsitikinus, kad jis" visiems gyvenimo atvejams", o dabar iškilo abejonių ))

PaveikslėlisPaveikslėlis

Skaičiau, kad salicilo spiritu valo lapus, propolio tinktūra, citrinos sultimis. manau, daug kas padėtų,nebūtina pirkti preparatus, jei valyti juos reguliariai.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Gru 2018, 20:43

Žemuoge, tą metodą naudojant ir pavyko galiausiai, nors turėjo tą "džiaugsmą" savo kolekcijoj metus ar kelis. Pažeisti lapai neatsistato, tai ir po trejų metų toks pat vaizdas būtų. Ten naudoja mišinį, kuriam tikriausiai ir propolio tinktūra tiktų. Tik va kiek jos pilt, tai nežinau.

Voratinklinės erkės mėgsta sausą ir šiltą orą, todėl jomis galima palyginti lengvai atsikratyti pakeliant oro drėgnį (lengviausias variantas - keliom savaitėm į skaidrų maišelį įkišt ir vis papurkšt, tik saugot tarpulapius, kad puvinys neįsimestų). O vat oranžinėms erkėms didelė oro drėgmė nebaisi, todėl joms reikia kitų naikinimo priemonių. Ir daugumai jos atsparios ir vis išlenda, kai jau atrodo, kad laimėjai prieš jas.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 06 Gru 2018, 22:16

O kaip jas atpažinti? Jos oranžinės spalvos, ar kad nebijo didelės drėgmės? Pastebėjau, kad karts nuo karto mano " dėžutėj" pasireiškia. Ten oro drėgmė 60-80, bet gyventojai nėra pastovūs, vis įkeliu kokį nors naujoką, tai ir nežinau, ar tai chroninė liga, ar per nauja užsikrečia.

laumika

Standartinė laumika » 06 Gru 2018, 22:48

Aš kažkada šitą Urzės siūlomą MissOrchidGirl filmuką žiūrėjau ir iš tikro mane sudomino vienas komentaras esantis po juo, kuriame siūloma augalą nupurkšt muilu ir įkišt į didelį maišą su rūkstančiom cigaretėm. Tik kažin ar pats augalas neišsirūkintų taip kartu su visom erkėm.... Įdomu, bet gaila neturiu ant ko išmėgint :D

Gal kažkam kada nors pravers:

I got rid of my spidermites by spraying a thick layer of soapwater 3-4 times and letting it dry before spraying again, then after acumulating a layer of soap covering the whole plant i placed it outside in a large plastic bag and put a plate in with 2-3 lit cigaretts and closed the bag and let it sit for 3 hours.... all spidermites got smoked to death with nicotine and the soap got smoked as well (became sort of insecticide soap) so all babies and eggs died as well. ... no more spidermites =) ...... but definetly trying the oil next time, it was a hassle with all the bags and i don't like the smell of the smoke

Kristina11111

Standartinė Kristina11111 » 07 Gru 2018, 02:19

Urze- dar sykį ačiū.
Dendrobiumas buvo gavęs karštą dušą, nakvojo vonioje, maiše.
Dieną išskalbiau su ūkiniu muilu ( vazoną aptengiau su maišeliu, o gelę įmeriau į muiluotą vandenį keliom valandom). Kartu pašalinau viską, kas buvo sausa ir negražu ir dar persodinau. Šiuo metu atrodo švarus. Kol kas planuoju tik stebėti, po kokių 7 dienų gaus dar kartą karštą dušą.
Dėl gyviu, tai radau oranžinių - jos greitai laksto, baltų jos irgi vaikšto ir žiedukuose tamsesnių.

Zemuoge - dėl ligoniuko, tai iš tikrujų aš tik įtariu, bet gal tai tiesiog jo naturali pigmentacija, o aš tik prisiskaičiau internete.
Šis augaliukas labai kabinasi į gyvenimą. Tėtis jį laistė tiesiai į viduriuką, aišku jis supūvo, o čia jo keikis ( na arba nesupuvęs viduriukas). Vienu žodžiu klaikiai atrodo, kibiras puikaus šaknyno ir 2 maži lapialiai.
Per mėn. jo lapelis kokiais 6cm ugtelėjo.(tiek jis pas mane), gal viskas ir gerai su juo.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Gru 2018, 10:07

Žemuoge, oranžinės pagal spalvą ir atpažįstamos (perbraukus lapus vatos rutuliuku aiškiai ant balto pasimato), be to, nemezga voratinklių. Pavyzdys čia. O voratinklinės dar ir voratinklius turi, o pačios smėlinės spalvos su keliais tamsiais taškais.

Kristina1111, patarčiau tą dendrobį stebėti dar mažiausiai kelis mėnesius. Nepakenktų ir vis muilu papraust kiekvieną lapą iš abiejų pusių.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 07 Gru 2018, 19:24

Ir aš įsiterpsiu apie oranžines erkutes... Turėjau šią bėdą, kaip tik čia forume pavasarį nustatėme tas erkutes ant mano (Vuylstekeara Melissa Brianne) orchidėjos. Kadangi erkės jau buvo gerai įsisiautėjusios, gavau draugišką patarimą atsisveikinti su šia orchidėja. 'Galai ne matė'... prieš iškeldindama iš namų, nupurškiau NeemAzal, po kurio laiko, žiūriu nieko gero... dar karta.... nieko... bet užtat žydėti nori! Nu ką, laukan. Pastovėjo kokias pora savaičių, erkės vis dar yra, o žiedstiebis stiebiasi aukštyn! Ir še tau, gaunu iš Šverterio 'Biplantol contra', parsitysiu namo atgal tą erkuotą orchidėją, nupurškiu Biplantol ir vėl laukan į pavėsį. Pažiūriu po savaitės, neblogai atrodo, dar karta nupurškiu su juo. Dar po savaitės - nu kaip ir nematyti tų erkių. Parsinešu namo, jau kaip ir su visam, bet baisoka dėt pas kitas į lentyną. Apžiūriu - kruopščiai su vata visa augalą apglostau, nu nieko, vaizdelis neblogas. Žydi, gražu, myliu aš tą tamsų, margą žiedą. Visus pažeistus lapus pašalinau, gavosi tik žiestiebis sveikas su keletu žiedelių. Galvoju, nužydės, palydėsiu kompostan, bet va, nužydėjo ir pradėjo leisti naują ūglį!! Erkių nėra, lapų nėra, tik senos storos bulbos liko ir dabar jau gražus 3cm naujas ūgliukas, lyg ir dar vienas kaltis nori.. Tai va, sunkiai, bet atsikratėm tų oranžinių erkučių, nežinau kas tiksliai padėjo, bet didžiausius nuopelnus :clap: esu linkusi Biplantoliui atiduoti [taip.gif] .
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Gru 2018, 20:59

Abitale, liuks naujienos. Bet karts nuo karto dar apžiūrėkit ją atidžiai.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 07 Gru 2018, 21:07

Urze rašė:
07 Gru 2018, 20:59
Abitale, liuks naujienos. Bet karts nuo karto dar apžiūrėkit ją atidžiai.
Uoj ji tikrai po mano padidinamuoju stiklu! O.o Tik kol kas nėra į ką žiūrėti, gražios, apvalios, senos, bordinės bulbos ir naujas gražiai, šviežiai žalias ūgliukas.
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

zemuoge

Standartinė zemuoge » 07 Gru 2018, 21:31

Geros istorijos, ir " iliustruotos " vaizdžiai))
Urze, ačiū už erkučių foto, pas mane smėlio spalvos, tik voratinklų nemačiau, šiaip pavieniai individai pasirodo. Apšluosčiau spirituota vata, žiūrėsiu toliau per padidinamą stiklą )

Kristina11111

Standartinė Kristina11111 » 19 Gru 2018, 15:06

Dar dėl erkučių. Panašu kad aš pirmą kartą skalbius su muilu tikrai persistengiau, erkučių tikrai nebuvo, beja dendrobiumas berry oda žaviai kvepėjo muilu. Kvapas grįžo gal po savaitęs. Šiandien pakartojau dar su muilu. Kol kas pergalė mano pusei, aišku aš ji dar stebėsiu.
Dėl „liguniuko” kuriam diagnazavau fuzariozė- nupirkau vis dėl to fotosporino, tai daugiau profilaktinė priemonė nuo puvinių ir bakterijų, veikia sistemiškai, aišku rimtai sergančia orchidėja nepagydys, bet nuo šeimininkės psichozės padeda. Perlaisčiau visus augalus, pakartosiu dar du sykius ir nusiraminsiu.

Kristina11111

Standartinė Kristina11111 » 09 Sau 2019, 13:44

Sveiki,
Atsiskaitau dėl fotosporino.
Perlaisčiau visus augalus kol kas du sykius.
Rezultatai dviprasmiški, phalaenopsis violacea išleido žiedstiebį, tas ligonikas panašu kad irgi leidžia žiedstiebį ( verčiau 3 lapą išleistų), 2 debdrobiai naujus ūglius leidžia. Tačiau 2 hibridiniai phalaenopsiai tikrai negražiai pasielgė, numetė šaknis. Dėl vieno tai įtariau, nevisai sveika pirkau, o dėl kito tai nusiminiau nes atrodė sveikutelis, jis taip netykėtai rūkyta dešryte kvepejo :-)

Dar noriu paklausti dėl debdrobium berry odos kuris turêjo erkučių. Jam gelsta ir krinta viršutiniai lapai ant jaunų auglių. Tai dėl dėl erkių ar reikia žiūrėti šaknyną? Šiaip naujų erkių nematau, o tiek kiek galima apžiūrėti šaknis per permatomą vazoną irgi normalus vaizdas, o gali taip būti kad kaltas muilas nes neleido kvėpuoti
lapams?

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 36 ir 0 svečių