Šiltnamis 2019

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Šiltnamis 2019

Standartinė MrGreen » 22 Bal 2019, 21:17

Pas mane jau sezonas atidarytas, šiandien paskutiniai augalai iškeliavo į šiltnamį :) tikiuosi šį pavasarį niekas neiškeps [Geda2] pridengiau nuo saulės šiek tiek ir šiltnamio sienų nevaliau nuo dumblių :D galima bus nuvalyti vėliau kai augalai bus prisitaikę prie didesnio saulės kiekio.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
ricardas

Re: Šiltnamis 2019

Standartinė ricardas » 22 Bal 2019, 21:32

Mano rankos dar iki šiltnamio paremontavimo niekaip nedaeina bet rytoi reikės griebtis .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 24 Bal 2019, 09:55

Šiemet, kaip niekad, šiltnamy sėdi tik persodintas cimbidis, bet 3 katlėjų šeimos atstovės jau apie mėnesį būna lauke ir naktimis. Kuo mažiau orchidėjų, tuo mažiau laiko joms yra :mrgreen:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 01 Geg 2019, 14:56

Aš šių metų lauko/šiltnamio sezoną pradėjau labai LABAI nevykusiai.
Pirmą savo masdevaliją patupdžiau lauke, nors jau naktimis ir dienomis tikrai šilta buvo ir nestebėjau orų prognozės. Po vienos nakties radau visą nušalusią - gaila, kad nespėjau nufotografuot kaip atrodo nušalimas ( visai gražiai, tarpkitko, visa nusidažė baltai :lol: ). Nežinau ar beišgyvens - nenušalo tik vienas naujas ūglys. Čia man už tai, kad negražiai kalbėjau apie močiučių darželius.

Visą savo kolekcija per velykas (anglijoje 28 laipsniai laikėsi 4dienas) išnešiau į lauką (tą padaryt buvo itin lengva, nes atliekam persikraustymą šiuo momentu, ir visa kolekcija dvejose dėžėse).. ir itin lengvai visa kolekcija buvo pakepinta konkrečiai. Nors mintyse išnešinėjau tik "porai valandų susipažinti su saule" - gavosi šiek tiek ilgiau ir.. Niekas nemirs (tikiuosi) ir lapai juodom dėmėm nenuėjo, bet pasidegino visi konkrečiai. Visa kolekcija kaip iš pečiuko ištraukta :lol:

Per kraustymūsis taip pat visiškai išėjo iš galvos, kad macodes petola flask'as stovi ant pietinės palangės.. iš jų radau tik visiškai baltus nudegėlius ir žele pavirtusią į voratinklį. :lol:

Va taip ir pradėjau šį sezoną [Geda2]
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Geg 2019, 11:54

Oho, Slogaa, su trenksmais atidarėt lauko sezoną. Ir "pasisek" tu man taip. [O.0] Tikiuosi, atsigaus. Bet tikrieji nušalimų ir nudegimų rezultatai paaiškės po kelių savaičių. Orchidėjos dažnai augintojo klaidas parodo tik po kurio laiko ir dėl to kartais sunku atrinkti, kada ir kokia klaida buvo padaryta. Aš esu irgi pakepinusi orchidėjų. Pradžioj atrodė nieko tokio, o po dviejų savaičių pusė augalo nunyko. :x

O pas mane balkoninis sezonas atidarytas. Kelias orchidėjas išnešiau į įstiklintą vakarinį balkoną. Savaitę praleido pridengtos balta, kiaurarašte užuolaida, kad prie kepinusios saulės palengva priprastų. Dabar kurį laiką bus debesuoti orai, tai jau nuimsiu užuoladą. Bet va tie atvėsimai iki +2 laipsnių visad kelia vidinius debatus - nešt nakčiai vidun ar palikt. Tikėtina, kad balkone tiek tikrai neatvės, bet 5-8 laipsniai šiltamėgėm orchidėjom irgi ne itin džiugu. Tuo labiau, kad dar tik sezono pradžia, dar nepripratusios prie tokių temperatūrų svyravimų. Nes vasarą lauke yra gavusios ir +5 ir nieko, gyvos. Tik svarbu, kad sausom šaknim būtų. Kaip kiti darysite ar darote?

Vartotojo avataras
Aga

Standartinė Aga » 02 Geg 2019, 13:57

Pas mane jau kokias dvi savaitės įstiklintame balkone nemažai orchidėjų (+ vaškuolės) praleido... Bet šiandien iš ryto visas sunešiau atgal namo. Man taip ramiau.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 02 Geg 2019, 17:55

Susinešiau tas katlėjas prieš kelias dienas ir nebenešu lauk. Bet dienai išnešiau ant bloko neofinetiją ir raibuolę dienai prasivėdint, bet palikau 2 naktim, pamiršau pasiimt. O neofinetija dar iš medžio iškrito, o kaip tik tą rytą visos tulpės šerkšnotos buvo, bet ta gyva, jau namie.
Kurį laiką visi sėdės namie, išskyrus tą cimbidį šiltnamy.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 02 Geg 2019, 18:06

Vakar susinešiau viską į namus, šiandien vėl dalį sunešiau į šiltnamį ir paliksiu 8-) . Tegu grūdinasi [Geda2] , Kaune šalnų jau nelabai šneka.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 03 Geg 2019, 11:21

Aš nieko nenešiu namo, jei bus šalnos, įjungsiu šildytuvą nakčiai, jei nebus šalnų augalai atlaikys vėsias naktis.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 25 Rgs 2019, 20:04

Šiemet pirmosios šalnos buvo anksčiau nei pernai. vakar ryte atsikeliu prieš žadintuvą, pažiūriu kiek valandų, ir tuo pačiu pamatau kad lauke -2C...O šiltnamyje visi augalai ir be šildymo. Bet niekas nenukentėjo, šiltnamyje buvo +3C.
Paveikslėlis

Dabar būsiu atidesnis sekdamas prognozes :) bet augalus dar pora savaičių ar ilgiau planuoju palikti šiltnamyje, nebent naktys labai atšals.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 25 Rgs 2019, 21:52

Sinoptikai lik žada šiltesnius orus , tai reikes keleta katleju nešti į šiltnami , nes kaikurios dar uglius auginasi.
Mano galerija

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 15 Spa 2019, 16:07

Bandysiu dar dvi savaites išlaikyti augalus šiltnamyje, kol kas viskas atrodo neblogai.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 15 Spa 2019, 16:45

MrGreen rašė:
15 Spa 2019, 16:07
Bandysiu dar dvi savaites išlaikyti augalus šiltnamyje, kol kas viskas atrodo neblogai.
Aš laiku sunešiau, nes nesenai kai buvo šalnos tai šiltnami brugmansijos pašalo .
Saviškėm nesiskundžiu, nes parneštos namo ant palangiu nesustresavo o net atvirkščiai paspartino augimą , tik masdevalijos sulėtėjo augti , nors jas vėsiau laikau.
Ignai, pavydžiu Jums, juk atsimenu kad šiltnami pečiuku šildote . Mano kiauras kaip rėtis , tai šilditi beprasmiška .
Mano galerija

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 15 Spa 2019, 16:48

Na taip, jei mažiau 5C nakties metu tenka šildyti, bet dabar kokias dvi savaites nusimato gana šiltos naktys. Stengiuosi kiek galima ilgiau ištempti laiką šiltnamyje.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių