Šiltnamis 2018

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Šiltnamis 2018

Standartinė MrGreen » 10 Bal 2018, 19:53

Jau pradėjau po truputį gabenti augalus į šiltnamį, dvi palanges atlaisvinau namuose [Geda2] O liko dar kokia 70 proc augalų išgabenti į šiltnamį. Vėsesnėm nei +5C naktimis žadu pajungti šilumą. Beje pastebėjimas, šiemet augalai iškeliauja vėliau nei pernai "vasaroti". bet kokiu atveju pridegiau agroplėvele, kad nenudegtų lapai.
Kaip pas kitus? Gal kas jau seniai šiltnamiuose augina?
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
ricardas

Re: Šiltnamis 2018

Standartinė ricardas » 10 Bal 2018, 20:42

Maniškės dar ne greitai į šiltnamį keliaus nes vėjas gerokai šiltnamį padraskė .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 11 Bal 2018, 22:52

Mano jau dauguma šiltnamyje. Ir iš kur jų pas mane tiek daug...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Rgs 2018, 09:15

Meteo.lt prognpzė šiaj nakčiai:
Naktį Ukmergės ir Švenčionių rajonuose dirvos paviršiuje vietomis šalnos iki 1 laipsnio šalčio.
:shock: Viskas, kuo tikriausias ruduo jau.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 13:39

Kaune vasara. Šiaip planuoju šiemet laikyt augalus iki spalio vidurio, jei naktys bus vėsios pajungsiu šilumą, o dienos metu šilumos užteks tiek kiek bus. Jei naktim nebus žemiau +5C tai ir šildymo nereiks. Bet aš beveik visada taip ekstremaliai rudenį augalus laikau.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Rgs 2018, 16:08

O tai net ir katlėjas bei kitus šilumamėgius? :shock: O su laistymu kaip darai?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 16:18

Visus. Kartais šilumamėgius parsinešu anksčiau, bet dažniausiai viskas keliauja namo kartu. Niekad bėdos nebuvo. Jei naktys vėsios laikau sausiau, bet tokiu metu aplinkos drėgmė didelė. Vienintelis minusas žydintys augalai, nes tokiu atveju atsiranda dėmelės dėl vėsumos ir didelės drėgmės.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Rgs 2018, 16:22

Ekstremalas. :D

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 25 Rgs 2018, 21:06

Iš giminaitės sulaukus šiokios tokios panikos, kad praneša minus 5 nakčiai, tai, kad kitų nervų negadinti, susinešiau orchidėjas iš šiltnamio į namus. Kaip visada po savaitės vėl bus šilta, bet eis vėliai lauk tik keletą. Kitos ir liks kambariuose.
Pažiūrėjus į vazonėlių ir blokų kiekį, atrodė baikė, bet nešiau DVI valandas :doh: .
O jums nebūna taip, kad rudenį norisi gerai sau nagus atitalžyti. Jau pavasarį aišku, kad vietos nėra namuose. Tai ne. Vasaros metu, vis tiek gobšas prisirenka naujų (čia aš sau). :evil:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 25 Rgs 2018, 21:55

mozaika rašė:
25 Rgs 2018, 21:06
Iš giminaitės sulaukus šiokios tokios panikos, kad praneša minus 5 nakčiai, tai, kad kitų nervų negadinti, susinešiau orchidėjas iš šiltnamio į namus. Kaip visada po savaitės vėl bus šilta, bet eis vėliai lauk tik keletą. Kitos ir liks kambariuose.
Pažiūrėjus į vazonėlių ir blokų kiekį, atrodė baikė, bet nešiau DVI valandas :doh: .
O jums nebūna taip, kad rudenį norisi gerai sau nagus atitalžyti. Jau pavasarį aišku, kad vietos nėra namuose. Tai ne. Vasaros metu, vis tiek gobšas prisirenka naujų (čia aš sau). :evil:
Šendien paskutines susinešiau tik į šiltnami iš lauko cimbidi , masdevalia ir žemėje augančias sunešiau.
Šiuo metu termometras lauke +6 rodo , tikuos kad nebus šalta šiltnami.
Susinešti tai daug vargo neturėjau o va kol sudėliojau tai siutas ėmė , nu netelpa nors tu ka , tai į verandike dar sudėjau , vėliau gal kur nors ikišiu .
Nors orai ir atšils o tai tikrai bus bet maniškėm vasarojimas lauke baigėsi, tegul pratinas namuose :)
Kaip sako - viščiukus rudeni skaičiuoja , tai maniškės turės gerą derlių - žiedų.
Kaip Jusiškės ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 25 Rgs 2018, 23:10

Aš savaitgalį irgi viską susitempiau namo. Cymbidiumai liko lauke ir den.nobiliai. Jie, manau, pasiliks čia labai ilgam, turbūt iki žiemos pradžios. Rudenį angluose nebūna naktimis minuso arba retais atvejais.
Na, o apie palanges.. sąžiningai spaudziu sau ranka ir sakau Šaunuolė. Viskas sutilpo ant dviejų palangių, kaip ir prieš vasarą. Nors jau buvau pasiruošusi ir nusivaliusi trečiąją. Net mano vyras nustebo, jis turbūt irgi jau morališkai tai trečiajai buvo pasiruošęs :lol:
Taigi, namuose vis dar trys pilnai laisvos palangės!

Ir visai buvau pamiršus apie maudynės! Visos orchidėjos atkeliavusios iš lauko buvo ščirai prausiamos po dušu. Skruzdės, vabalai, boružės ir net naktiniai drugeliai - tokie būtų buvę mano nauji namų gyventojai. Žinoma, poto visas stačiau ant skersvėjo, kad prapūstų.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Rgs 2018, 14:17

Pas mane šįryt buvo +3. Tai pasidžiaugiau, kad jau viskas namo sunešta. Ir, ne kaip kai kurie, sunešdama ir išskirstydama į žiemojimo vietas užtrukau ne valandą, o kokias net 20 minučių. O.o Va ką reiškia apmažinti augalų kiekį. Tik va, kai dideli augalai - dvi orchidėjas padėjau į lentyną po lempom ir viskas, ta lentyna jau užpildyta. Bet šįkart negalėjau atidžiai nuprausti ir nuvalyti, apžiūrėti dėl kenkėjų, tai lieka tikėtis, kad nieko neparsinešiau.

Slogaa, augalams skersvėjis kenkia kaip ir gyvūnams, tai džiovinimui geriau kokį nekarštai pučiantį ventiliatorių ar šildytuvą pastatyti. O sustatyti visus augalus ant dviejų palangių, kai kitos laisvos (ir jei jos tinkamos augalams), man būtų laaabai sunki misija - man smagiau, kai augalai nesukišti, kai imdamas vieną vazoną dar trijų nesujudini (bet taip būna po lempom lentynoj :x ). Tada jų ir tiek daug neatrodo (bent jau man [Cha] ). Kiek žmonių, tiek nuomonių. [taip.gif]

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 26 Rgs 2018, 16:24

Urze - ant skersvejo labai trumpam pastovejo, tik kad visas slapumas nudziutu kuo imanoma greiciau ir tarpuose vanduo nezliaugtu.
O ant tu dvieju palangiu nesukista tikrai ne! Vietos net dekoracijom liko :D bet as vis stengiuosi, kad kolekcija vis delto isliktu "kolekcija" ir daug mas talpintusi vienoje vietoje. Tada gaunasi tokia zalia namu oaze.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Rgs 2018, 20:00

Liuks! Ypač jei dar išeina nesukišt augalų. Pakeliam rankutes, pas ką dar nesukišta. :lol: Kaži, daug tokių augintojų būtų?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 26 Rgs 2018, 21:27

Pas mane viskas dar lieka šiltnamyje. praeitą naktį įjungiau šilumą, viskas atrodo puikiai. šianakt vėl palieku be šilumos. "Viščiukus" skaičiuosiu spalio viduryje :) bus dar vėsiasnių naktų, bet taip pat ir nemažai saulėtų dienų nusimato. visos katlėjos ir dauguma kitų orchidėjų aktyviai auga dabar, žinau, kad parsinešus namo viskas pasikeis truputį :(
Mozaika čia taip pas visus turbūt, kad ir kaip stengiesi nepirkti naujų augalų, jų vis tiek atsiranda ne vienas per vasaros sezoną :D
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių