Šiltnamis 2017

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Šiltnamis 2017

Standartinė ricardas » 20 Rgs 2017, 22:07

Tina* rašė:
20 Rgs 2017, 21:55
O kaip jusu siltnamiuose su kenkejais? Erkute, baltasparniais? Ypatingai tie baltieji nenugalimi.
Na pas mane tokio ''gėrio'' nėra , tik skruzdėlių pakankamai .
Pasinaudojau Ramsio patarimų , prieš šalnas šiltnami perkasu ir išpurškiu deciu , tokia pat procedūrą darau pavasari .
Bet prieš parnešant orchidėjas į namus žiemoti , nuplaunu ir dėl viso pikto nupurškiau Actara .
P,s, purškiu ne šiltnami o išnešęs į lauką. Nes šiltnami daržovės dar auga.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 21 Rgs 2017, 09:25

As tai esu nusivylusi polikarbonatiniu siltnamiu. Auginam jame tik darzoves, bet neatsikratom kenkeju. Pavasari pakeitem visa virsutini zemes sluoksni. Purskem chemija is rudens ir pavasari, kruopsciai plovem siltnamio sienas ir nieko - erke ir baltasparniai neisvaromi. O vienintelio, tikrai pasiteisinancio budo, sieros dumu, negalima, nes pazeis konstrukcijas (skambinom ir teiravomes to pas siltnamio gamintojus). Plevelinius isduminai ir ramu, zuva visi brudai. O cia tie purskaliukai nieko nepadeda :(

zemuoge

Standartinė zemuoge » 21 Rgs 2017, 10:52

Gal gamintojai apie dūmų poveikį ir patys nežino, bet persidraudžia sakydami, kad negalima, kad paskui pretenzijų nebūtų. Su siera gal ir reaguoja, bet gal koncentracija dūmuose ne tokia didelė, kad pakenktų konstrukcijoms,o jei baltasparnių neišnaikinsit, tai koka nauda iš apkrėsto šiltnamio?

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 21 Rgs 2017, 11:25

Didele koncentracija buna, paziurekite kaip viskas iskart nudega, jei per plyselius dumai iseina.

Idomu ar kas nors yra dumines tokio tipo siltnami :scratchheadyellow:

Aplamai su baltasparniu yra beviltiska kova. Net galvojau is uzsienio tuos vabaliukus, mintancius jais, kur spec. i siltnamisu leidzia, parsisiust [Geda2] nera baisesnio kenkejo. Absoliuciai i jokia chemija nereguoja.

Jei jie isisuktu i mano kolekcija, tai turbut skelbciau gedula ir visam laikui atsisveikinciau su orchidejom.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 21 Rgs 2017, 17:27

Pas mane viskas dar šiltnamyje. Savaitgalį jeigu bus gražu, maudysis chemijoje ir keliaus namo.
4 metus mano orchidėjos ir kaktusai vasaroja šiltnamyje su pomidorais, o jau kokius tris - susiduria su baltasparniais. Kiek stebiu, nieko jie blogo nedaro orchidėjoms. Graužia pomidorus ir tiek. O pastarųjų visai ne gaila. Gal vėliau prie fuksijų ir ananasinio šalavijo prisikabina.
Tai sakyčiau nėr baisesnio parazito, kaip skydamario, kurio niekaip neišnaikinu.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 21 Rgs 2017, 17:52

Skydamario pas mane nerasta, mano priemones jam baisios :) Nr 1 siaubas - baltasparnis, N r2 - erke.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 21 Rgs 2017, 19:42

Na nežinau kaip ten su tomis konstrukcijomis, bet polikarbonatui jis nekenkia. Siera skatina metalo rūdijimą, o aliuminio oksidavimasi, tačiau jei konstrukcijos sausos reakcija praktiškai nulinė. Be to, po dūminimo konstrukcijas galima pavalyti sausa pašluoste, kad nubraukti sieros nuosėdas. Aš metalinį savo šiltnamį dūminu, nes kenkėjus reikia naikinti, kas iš to jei šiltnamis kaip naujas bet jame niekas neauga.
Dar turiu labai baisios chemijos žudo - viską. Ją pirkau Lenkijoje, pas profesionalios chemijos pardavėją ( parduotuvėse nėra) Chemija ypatinga tuo, kad turi trejopą poveikį tai sisteminis, kontaktinis ir repelentinis preparatas. Purkšti galima tik su kauke, nes neįmanoma išbūti nuo nevalingo kosijimo. Veikimas apie 21 diena. Praeitais metai ja išžudžiau baltasparnius, skydamarius, ir netgi sraiges, žinoma purškiau augalus ne patį šiltnamį, jau nekalbant apie tai kad žūsta vorai, musės, vapsvos, visokie kirminai ir t.t.
Pavadinimas Cyren
daugiau informacijos https://d2j31icv6dlhz6.cloudfront.net/O ... DrAknA.pdf
Litrui reikia 5 gramų
Galiu parduoti, nes pirkau 5 litrus
Išpilstyčiau po 50 gr kaina 4 eurai
Ja purškiau ir orchidėjas, nekenkė, tačiau vistiek prieš tai išsibandžiau ant kelių lapų.
Pasakojama kad nupurškus prieš lietų laukus išmirė net kurmiai. Taip pat tas pats pardavėjas pataria rudenį skiediniu laistyti dirvą buktai žūsta net kurkliai.

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 21 Rgs 2017, 21:54

Ramsis, noriu to zudiko.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 22 Rgs 2017, 20:15

Tina* rašė:
21 Rgs 2017, 17:52
Skydamario pas mane nerasta, mano priemones jam baisios :)
Tina, gal galite pasidalinti, kokiom priemonėm naikinate skydamarį?
Ramsis rašė:
21 Rgs 2017, 19:42
Pasakojama kad nupurškus prieš lietų laukus išmirė net kurmiai. Taip pat tas pats pardavėjas pataria rudenį skiediniu laistyti dirvą buktai žūsta net kurkliai.
Vadinasi, po dirvos palaistymo ji lieka kone be gyvybės - jei jau tokie dideli vabzdžiai kaip kurkliai išmiršta, jau nekalbant apie kurmius (!!), tai smulkieji ir gerieji dirvos gyventojai taip pat šaibom tikriausiai išeina ir dirva praranda tą dalį, kuri labai įtakoja derlingumą (organimos skaidytojus). Todėl su šiuo preparatu reikia labai atsargiai elgtis:
- purkšti tik esant būtinybei;
- naudoti apsaugos priemones - respiratorių, gumines pirštines, po purškimo persirengti ir drabužius išskalbti;
- saugoti bites ir nepurkšti žydinčių augalų;
- nepurkšti netoli vandens telkinių, nes labai nuodingas vandens sistemoms;
- po purškimo 14 dienų į purškimo vietą neleisti vaikų ir gyvūnų, patartina net ir nečiupinėti purkštų augalų tas dvi savaites.
- ilgam užnuodija šiltnamių žemę: "Breakdown of CYREN in soils inside glasshouses can be very slow. Residues, even from one application of CYREN at the high concentrations used, can damage susceptible crops (e.g. lettuce, chinese leaves, chrysanthemums etc.) planted several months later."

Šis preparatas nėda registruotas Lietuvoje, todėl jo naudojimas yra nelegalus :!:

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 22 Rgs 2017, 22:25

As irgi veliau permasciau, kad baisus tas nuodas. Auginant nevalgomus augalus tai dar dar, bet kokia nauda is darzoviu, kurios augs tokioje zemeje? Biski baisoka.

Skydamari svarbiausia pastebeti pacioj pradzioj. Tada gana lengvai galima nurinkti, ta reiktu padaryt itin kruopsciai ir jau svaru augala nupurksti Actara. Bijau prisisneket, bet jie man niekada nesukele itin dideliu problemu. Lengvai isnaikinami.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 22 Rgs 2017, 22:45

Kaip ir sakiau tai tikrai baisi chemija, Todėl naudoti reikia griežtai pagal normas, ir purkšti augalus o ne žemę, neperdozuoti. Aš jos nenaudoju valgomiems augalams, o visi dekoratyviniai puikiai auga ir bujoja.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 22 Rgs 2017, 22:49

Kenkėjai dažniausiai puola silpnus augaus ir kai netinkamos jų auginimo sąlygos .
Dar , dažnai perkant pomidorų, paprikų daigus kurie auginami hemijoj ty, pardavimui ,dažnai būna substratas užkrėstas kenkėjais .
Tokius užkrėstus augalus teko ir pačiam nusipirkti ir kaimynai kurie patys neužsiaugina o perka turguje.
Jeigu naujai įsigytus augalus neapdorosit hemija tai visada didelė tikimybė turėti nelauktų kenkėjų.
Jeigu profilaktiškai apdorosit nežydinčius augalus, tai hemijos į vaisių pateks minimumas.
Paskutinį kartą redagavo 1 ricardas. Iš viso redaguota 22 kartus.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 22 Rgs 2017, 22:54

As visada daigus pati issiauginu, simet tik skiepyta baklazana isileidau...

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 22 Rgs 2017, 22:59

Pritariu Ramūnui , nes ne karta pastebėjau kad žmonės hemija naudoja nežiūrėdami į rekomenduojamas normas, nes galvoja - nu stipresni padarysiu bus geriau o gaunasi blogiau .
Kaip pavizdis , kaiminas su kažkokia hemija pavasari nupurškė medžius tai lapai susiraitė ir derliaus nebuvo.
Mano galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 22 Rgs 2017, 23:11

Tik ką prisiminiau .
Senai, iš kaiminės gavom pomidorų daigų , pasodinom, po kurio laiko dar nežydint pomidorams atsirado baltasparnių , tai ar su deciu ar fastaku nupurškiau, taip ir neliko kenkėjų.
Nuo to karto neperku iš turgaus daigų ir neimu iš nepatikimų žmonių.
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių