Orchidariumo istorijos

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
ricardas

Re: Orchidariumo istorijos

Standartinė ricardas » 22 Rgs 2019, 01:02

Ernestule, labai gražus :thumbsup:
Žinoma , dar daug darbo laukia , paslepti vazonus, tinkleli bet pradžia puiki :thumbupleft:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 22 Rgs 2019, 07:34

Evaja rašė:
21 Rgs 2019, 22:41
Na nerealiai! Bet klausimas dar o kaip drėkinama nepaisant fontano ir kokia temperatūra bei kokii būdu palaikoma?
Fontanas palaiko bendrą aplinkos drėgmės lygį, o laistau rankiniu būdu, sodininko purkštuvu kas antrą dieną daugiau drėgmės reikalaujančius augalus, kitus - rečiau! Drėgmė 60-80%, temperatūra šiuo metu dieną apie 20°C, naktį 17-18°C bet karštomis vasaros dienomis temperatūros būdavo dieną ir iki 29-30°C, naktį 24-27°C, sunkiausia turbūt Masdevallioms buvo... Labai pagelbėjo ventiliatorius, kai tik būdavo galimybė įjungdavau, tai kokiais pora laipsnių temperatūra nukrisdavo.
ricardas rašė:
22 Rgs 2019, 01:02
Ernestule, labai gražus :thumbsup:
Žinoma , dar daug darbo laukia , paslepti vazonus, tinkleli bet pradžia puiki :thumbupleft:
Na dėl tinklelio tai taip, su laiku 'apžels', bet vazonų tai neturiu tikslo slėpti, jie man baisiai patinka! Realiai jų dydis labai mažas, viršutinis vazono skersmuo nesiekia 2cm, gyvai atrodo super dekoratyviai!
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 22 Rgs 2019, 11:34

Abitale, kaip smagu skaityti tokius tekstus, dar ir iliustruotus nuotraukomis! :thumbupleft:
Abitalė rašė:
22 Rgs 2019, 07:34
bet karštomis vasaros dienomis temperatūros būdavo dieną ir iki 29-30°C, naktį 24-27°C
Ir visokios Lepanthes, Restrepia ir kitos labiau vėsiamėgės atkaiko (nežiūrint masdevalijų)? Nes mane vis ta temperatūra stabdo nuo jų įsigijimo.
mam rašė:
25 Vas 2018, 12:01
Mozaika, kaip Jums sekasi auginti orchidėjas su rūko generatorium? Praėjo šiek tiek laiko, gal galit pasidalinti patirtim?
Antrinu mam ir kibinu mozaiką pasisakyti. [Baksnoju] Ir gal gali savo to rūko "stebuklo" pavadinimą ir modelį parašyti?

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 22 Rgs 2019, 11:37

na iš beveik metais dviženklės orchidėjų auginimo patirties baigiu pasidaryti asmeninę išvadą, kad aplinkos drėgmės / vėdinimo faktorius orchidėjoms svarbiausias, kad ir šaknis auginų, ir žydėtų, o temperatūras pakankamai dideliame intervale laikinai toleruoja. Pvz šią vasarą bute labai drėgna buvo, vyras net planavo oro SAUSINTUVĄ pirkti... bet orchidėjos kokios šešios ruošiasi žydėti po tokios vasaros, turint galvoj kad toks jų kiekis yra penktadalis visų turimų :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 22 Rgs 2019, 21:31

Urze rašė:
22 Rgs 2019, 11:34
Ir visokios Lepanthes, Restrepia ir kitos labiau vėsiamėgės atkaiko (nežiūrint masdevalijų)? Nes mane vis ta temperatūra stabdo nuo jų įsigijimo
Šitos tai nieko nebijo, stengiausi rinktis šilto ar bent vidutinio temperatūrų režimo tiek Lepanthes, tie Restrepias, jokių rūpesčių nėra. Kuo puikiausiai išgyvena vasaros kaitrą orchidariume, beveik visi Lepanthes žydi pastoviai. Tiesa, kažkaip turiu vieną vėsiamėgį Lepanthes caprimulgus, grynai per neapdairumą įsigijau, bet žiūriu ir tas šiais metais atsigavęs, net žydėjo! Neturiu labai kokybiškos nuotraukos, bet tokia buitine pasirodysiu! Net nustebau, kad žydi! Vadinasi, prisitaikė, o šiuo metu, kai kiek atvėso, leidžia naujus ūglius. Treti metai jis pas mane ir tik dabar pradėjo aktyvų gyvenimą!
IMG_20190822_084653_compress10.jpg
Lepanthes caprimulgus
IMG_20190822_084653_compress10.jpg (281.32 KiB) Peržiūrėta 1087 kartus(ų)
IMG_20190822_085035_compress83.jpg
Lepanthes caprimulgus
IMG_20190822_085035_compress83.jpg (155.86 KiB) Peržiūrėta 1087 kartus(ų)
Tik Masdevallios nesijaučia laimingos, ypač Decumana, nors dabar labai po truputį judam į linksmesnę pusę.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 23 Rgs 2019, 08:07

Neauga pas mane lepanthes, laikiau visur, arba džiūna, arba supūna. Nemoku jų augint, gaila ;) liko lapelis nuvargęs, kažin kaip bus...

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 23 Rgs 2019, 10:48

Heeey heyy, Abitale, kokie "faini" reportažiukai tiesiai iš augimvietės. :w00t:

Tas ventiliatoriaus didumo paminėjimas įtariu buvo skirtas man :lol:, bet vos atsidarius nuotraukas į galvą šovė mintis, kad tai bene geriausias mano matytas ventiliatorius terariumo viduje :w00t: Ar dėl to, kad jis šiek tiek primena rustiką, ar dėl to kad kompasas/barometras (ten įtariu... termometras?) tokio pat dydžio, ar tiesiog kompozicija, iš tų akį gaudančių trijų didelių detalių(kompasas, fenas ir ąsotis) sudaro labai estetišką ir gražų vaizdą, prie kurio net estetas negalėtų prisikabint!
P.S. žiūrint į tą ąsotį iškart prisiminiau apie vieno žmogelio dilemą, terariumininkų forume facebooke, kur žmogus niekaip negalėjo nuspręsti... reikia jam akcento savąjame terariume ar ne. Akcentėlis

Kalbant apie ąsotį - Gal yra nuotraukų, kaip jis buvo įmontuojamas? t.y. principe, kaip jis veikia? Minėjot "fontaną" - tai tas vandens tekėjimas ir yra išgaunamas per ąsotį? Kokią pompą naudojot? Kur subėga vanduo? Išvis, ta visa balta dalis su ąsočiu man mistika :) , ar jūs jį pati darėt, ar pirkot kaip kokį "sodo fontaną"?

Vazonai man čia taip pat visiškai netrugdo, nes suprantu, kad nuotrauka pilno terariumo daryta šiek tiek iš viršaus ir principe, jei į terariumą žiūrėt labai tiesiai - tų vazonų, turbūt, net nesimato, o ir šiaip, jie moliniai. Tai įtariu prie didesnės drėgmės laikui bėgant apžaliuos. Klausimas: minėjot, kad skersmuo viršuje tų vazoniukų nesiekia 2cm? Sprendžiant iš juose gyvenančių augalų aš drysčiau abejoti.. manau tikrai daugiau... ? Na, nebent mano vizualinė akis mane smarkiai apgauna.

Tinklelis, jei nebūtų paminėje, aš jo net nepamatyčiau. Ir net nežinau, ar jį verta slėpti, nes augalų ir taip labai nemažai, o su laiku, įtariu, tik didės (galų gale patys augalai vešės) tad tinklelis į akis tikrai nesibrauna, o labiau sukuria "kvėpavimo" erdves... Gražu, kai augalai pilnai apima visas tuščias vietas, bet vėliau tai greitai tampa problema, kai vieni kitiems pradeda trugdyt, užstot šviesas ir panašiai. Tad labai siūlau neperkrauti. Turit ten invazinių augalų, tokių kaip peperomijų, dobilų ir biofitinių palmių - leiskit jiems darbuotis :D (nors man asmeniškai "invaziniai" terariumuose tai toks detalių tiltelis, kuris apjungia ir sujungia.. )

Na, o jei palikti estetiką sau ir pakalbėti apie augalus... Ką čia ir bepasakyti - nuostabu. Ypač LABAI pagirtinas augalų auginimo sąlygų suderinamumas. Prisimenant save - kai tik dariau "varpo" terariuma - labai kruopščiai rinkau augalus, kad vieni su kitais sugyventu. Laikui bėgant pamiršau aš tai daryti.. ir dabar lepanthesai su drymodom auga kartu su šilumą mėgstančiaisiais... :mrgreen: Pakolkas - nei gerai nei blogai, nes temperatūra priklauso nuo kambario, tai principe, visi mano turimi augalai gyvena vienodose sąlygose.. ir drakulos su masdevalijomis, ir katlėjos ten pat :D bet jei konstruoti šaldymo sistemą.. tai vat ir atsiranda problemėlės.
P.S. kalbant apie šaldymo sistemą, supratau, kad daugėlį kamuoja ta pati problema - noras auginti šaltamėgius ir periodiškas vasaros sezonas :D O aš turiu nebrangų sprendimą. Tad ant dienų užsukit į "Orcihdariumas Kitaip" rubriką.

Dar noriu pagirti už augalų pasirinkimą! Įdomus, iššukius metantys augalai, kuriuos ne tik smagu (ir sunku) auginti, bet apdovanojantys žiedai - vieni įspūdingiausių ir... mažiausi.. [Cha] Labai pritariu Evajai - išties, gera vedinimo sistema bei drėgmė - tai viskas, ko orchidėjoms reikia.. net ir šviesa su temperatūra yra atleidžiama.. jei tik sugebėt patenkint drėgmės norus. Sprendžiant net iš savęs - kas geriausiai auga? viskas, kas terariume. :mrgreen:
Na ir žinoma, terariuminės pažibos - lepanthesai... manau tai vienos sudėtingiausių orchidėjų, kurios pastoviai turi būti drėgmėje, bet gali ir supūti - tad vienas didžiausių faktorių terariume - ventiliacija. Be jos - su lepanthesais nė pro kur. Kol buvau Lietuvoje, augalus prižiūrėjo mano vyras.. ir žinoma, bijodamas, kad viskas prie 38 laipsnių UK išdžius, jis pylė vandenį, bet pamiršo reguliariai įjungt ventiliaciją.. tad vienas lepanthesas buvo paaukotas pelėsiams ir puvėsiams.
Na bet ir šiaip.. lepanthesai kaprizingi.. turintys 0 tolerancijos. Jei jau šaknim kažkas atsitiko ar šiek tiek streso - principe augalo nebėra.

Na, noriu padėkoti už tokį reportažą, nuotraukas ir laiką! Turit savųjų namų rojaus kampelį. Sėkmės!
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 23 Rgs 2019, 21:34

Slogaa rašė:
23 Rgs 2019, 10:48
Heeey heyy, Abitale, kokie "faini" reportažiukai tiesiai iš augimvietės. :w00t:
Kalbant apie ąsotį - Gal yra nuotraukų, kaip jis buvo įmontuojamas? t.y. principe, kaip jis veikia? Minėjot "fontaną" - tai tas vandens tekėjimas ir yra išgaunamas per ąsotį? Kokią pompą naudojot? Kur subėga vanduo? Išvis, ta visa balta dalis su ąsočiu man mistika :) , ar jūs jį pati darėt, ar pirkot kaip kokį "sodo fontaną"?
Ačiū, ačiū.
Fontaną gatavą pirkau, labai paprastu principu dirba su pompike! Kaip ir visi fontanai! Baisiai man jo norėjosi ir dėl estetikos, ir dėl bendro drėgmės lygio, kai veikia kartu su ventiliatoriumi, tobula oazė! Anksčiau buvo per mažas orchidariumas, kad jį įtalpinti, o ir šiaip, pasirodo, problema rasti kokį nediduką, patinkantį fontaną.
Slogaa rašė:
Vazonai man čia taip pat visiškai netrugdo, nes suprantu, kad nuotrauka pilno terariumo daryta šiek tiek iš viršaus ir principe, jei į terariumą žiūrėt labai tiesiai - tų vazonų, turbūt, net nesimato, o ir šiaip, jie moliniai. Tai įtariu prie didesnės drėgmės laikui bėgant apžaliuos. Klausimas: minėjot, kad skersmuo viršuje tų vazoniukų nesiekia 2cm? Sprendžiant iš juose gyvenančių augalų aš drysčiau abejoti.. manau tikrai daugiau... ? Na, nebent mano vizualinė akis mane smarkiai apgauna.
Išsitraukiau šiandien pamatuoti vazoniukų skersmenį, taip, tikrai mano klaida apibūdinant dydį! 2.8cm skersmuo :) ir tikrai pažaliuos 100%.
Slogaa rašė:
Tinklelis, jei nebūtų paminėje, aš jo net nepamatyčiau. Ir net nežinau, ar jį verta slėpti, nes augalų ir taip labai nemažai, o su laiku, įtariu, tik didės (galų gale patys augalai vešės) tad tinklelis į akis tikrai nesibrauna, o labiau sukuria "kvėpavimo" erdves... Gražu, kai augalai pilnai apima visas tuščias vietas, bet vėliau tai greitai tampa problema, kai vieni kitiems pradeda trugdyt, užstot šviesas ir panašiai. Tad labai siūlau neperkrauti. Turit ten invazinių augalų, tokių kaip peperomijų, dobilų ir biofitinių palmių - leiskit jiems darbuotis :D (nors man asmeniškai "invaziniai" terariumuose tai toks detalių tiltelis, kuris apjungia ir sujungia.. )

Na, o jei palikti estetiką sau ir pakalbėti apie augalus... Ką čia ir bepasakyti - nuostabu. Ypač LABAI pagirtinas augalų auginimo sąlygų suderinamumas.
Tų "invazinių" augalų populiacija stipriai ribojama, jau ir aš, kaip Urzė, pradėjau genėti Biofitum žiedynus, o tais mažiukais ūgtelėjusiais, kurie jau gali savarankiškai augti, augaliukais apdalinami visi norintys ir galintys auginti :). Ir šiaip, šiais metais kai kurios orchidėjos jau buvo iškeldintos, apgenėtos ir išleistos į naujus namus, nesinori perkrauti, bet tuo pačiu norisi užpildyti! Žodžiu, man viskas svarbu ir kokybė, ir estetika, ir galimybė auginti.
Dėl augalų tarpusavio sąlygų suderinamumo tai yra reikalų, bet čia įdomioji dalis! Turiu pasakyti, kad šiuo metu mano terariumas yra optimalaus (man) dydžio, dabar pavyksta kur kas geriau vieniems augalams pritaikyti didesnį šviesos srautą, kitiems sukurti šešėlį, lygiai taip pat su laistymu! Nemėgstantys drėgmės kabo nuogom šaknimis aukštai (afrikiečiai, schoenorchiai, epidendrumai, Cattleya ir kt.), jie dažniau reikalauja ir kur kas daugiau šviesos, o 'pijokai' (Lepanthes, Restrepia, Dionapsis, Masdevallia ir t.t.) voliojasi apačioje kur vandens visada pakanka ir apšvietimą reikia riboti, 'vidurinysis luomas' (Dendrobium, Amesiela, Platystele ir pan.) mėgaujasi švelniu klimatu, tiek drėgmės, tiek šviesos atžvilgiu. Svarbiausia visiems užtikrinti gerą oro cirkuliaciją! Nors būna visko. Tada vėl iš naujo kombinuoju, planuoju, rekonstruoju!

Ačiū, Slogaa, už pagyras, malonu! Aš irgi visada laukiu Jūsų Varpo naujienų!

Tiesa, Instagram yra video veikiančio fontano (Mon'Bark orchids) ;)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 24 Rgs 2019, 10:39

Abitale, o kokia tilandsija kairiam viršutiniam kampe? Neseniai labai panašią bevardę nusipirkau. Ir koks ten "klevelis" per fontano kairį kraštą rėplioja?

Slogaa, kaip man patiko tas terariumas ir "akcentėlis"! :lol:

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 24 Rgs 2019, 10:51

Urze rašė:
24 Rgs 2019, 10:39
Abitale, o kokia tilandsija kairiam viršutiniam kampe? Neseniai labai panašią bevardę nusipirkau. Ir koks ten "klevelis" per fontano kairį kraštą rėplioja?
Dėl Tillandsijos nežinau, bevardę iš Ermitažo pirkau. O tas "klevelis" tai Ficus pumila (atrodo 🙄).

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Rgs 2019, 09:27

Dėkui, Abitale. Atkasiau, kad tas "klevelis" yra Ficus pumila 'Quercifolia' (tai tiksliau būtų sakyti "ąžuolėlis" :) ).

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 26 Rgs 2019, 11:27

Urze rašė:
26 Rgs 2019, 09:27
Dėkui, Abitale. Atkasiau, kad tas "klevelis" yra Ficus pumila 'Quercifolia' (tai tiksliau būtų sakyti "ąžuolėlis" :) ).
Ačiū, Urze! Dabar dar rimčiau žiūrėsiu į šį ĄŽUOLĄ!

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 26 Rgs 2019, 11:57

O kokius gyvius galima būtų auginti orchidariume? Darbe pagaliau atsibodo visiems prižiūrėti akvariumą ir atidavė mano priežiūrai, kur jau sėdi keli augalai. Nemažas buvo akvariumas, bet viršus nėr labai sandarus.
Aš aišku žiauriai norėčiau spalvotas varlytes auginti, bet mano darbas tiesioginis su specifine klientų grupe, tai šis variantas atkrenta :) .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 02 Spa 2019, 12:39

Atsakant į tavo klausimą, Mozaika, pirma reikia sužinoti kokio tavo dydžio akvariumas/terariumas. Nuo to, principe, priklauso auginimo galimybių pasirinkimas.
Na, bet jei taip abstrakčiai, kurie gyvūnai nedaro žalos augalams ( visos gyvalazdės, gaila, bet atkrenta):

1. Nuogingosios dartų varlės (verčiu tiesiogiai iš angl. poison dart frogs) - smagūs, šokinėjantys saldainiukai. Jos pakankamai mažos, tad tinka ir mažiems terariumams. Nežinau, kodėl jos jūsu atveju netinka - bet yra nenuodingos jei auginamos kultivacijoje, tad laikymas ant rankų žalos nepadaro.

2. Kitokios varlės - jų yra labai daug. Nuo visokių tropinių iki rūpūžių Tod'ų.

3. Maldininkai. Čia žinoma jų pasirinkimas labai didelis. Nuo mažų iki gigantų. Nuo besimaskuojančių iki spalvotų princų su princesėm.

4. Šimtakojai ang. Milipedes
5. Šokinėjantys vorai ang. Jumping spider. Mano manymu vienas gražiausių ir mieliausių vorų (na žinoma ant kiek jie gali būt mieli). Vienintėlis estetinis minusas (arba pliusas) - teks kartais nuiminėti voratinklius.

6. Krabai, jei terariumas pakankamai šlapias apačioje/dugne.

7. Na ir žinoma visi ropliai. Nuo mažų driežiukų iki didžiausių roplių. Galima augint ir va tokius pokemonus (ang.crocodile skink).
Screenshot_20191002_113723.jpg
Screenshot_20191002_113723.jpg (349.42 KiB) Peržiūrėta 707 kartus(ų)

Tik vertėtu nepamirši, kad beveik visi išvardintieji ėda gyvą maistą ir Lietuvoje tai gali sudaryti šiek tiek problemų.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Spa 2019, 15:34

Siūlau krabą. :)
Aš dar pridurčiau, kad prieš nusprendžiat kažkokį gyvį laikyti pirmiausiai reikia įvertinti, ar bus galimybė sudaryti jiems tinkamas sąlygas. Pvz., dauguma varliagyvių, ypač medlaipės varlės, labai jautrūs vandens kokybei. Ropliams reikia UV ir papildomos šilumos. Tiek vieniem, tiek kitiem dažniausiai reikia ir papildomo kalcio šaltinio ir vitaminų, taip pat specifinio klimato. Visiems reikia ramybės ir nebaksnojimo į stiklą. Dar priežiūra atostogų metu - nemažai daliai gyvūnų reikalinga priežiūra yra kasdienė ar kas kelias dienas. Ar bus žmonių, kurie apsiims? Vabzdžiai gyvena gan trumpai, bet kiti egzotiniai gyvūnai gali būti net labai ilgaamžiai, pvz., kai kurios varlės ir 15 metų išgyvena. Tai toks pat įsipareigojimas kaip šunį įsigyjant. Na ir dar gyvo maisto klausimas bei veterinaro paslaugos (dar pirma su tokiais gyviais dirbantį reik sugebėt rast).

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 39 ir 0 svečių