Blokai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Blokai

Standartinė Ramsis » 08 Rgs 2018, 21:25

O aš visai nesuprantu klijavimo esmės. Kam? Tipo siūlai gadina vaizdą? Ar didesnė estetika, kai nesimato pašalinių pririšimo produktų? Na gerai priklijuosi, bet jei tam augalui nepatiks, reiks lupti. Tai kur čia nauda. O, kad blokai nepatinka tai turbūt žinote ne vienas. Kartais būna reikia, pakeisti kelis blokus, kad augalas pradėtų augti. Nežinau kaip kiti, bet mano tikslas yra, kad orchidėja augtų ir pražystų, todėl tokie eksperimetavimai man tiesiog keistai atrodo vien iš principo, kad atima laiko ir tolina rezultatą.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 08 Rgs 2018, 21:39

Yra toks posakis- bele kitoniškai kad tik nežmoniškai :D
Juk pririšti augalą ant bloko tai kad siulų nebutu matyti visiškai nesunku , tiesiog padaryti skilutes bloke reikiamose vietose o jeigu ir toks variantas netinka tai šaknim prisikabinus prie bloko tuos siulus nuimti .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 08 Rgs 2018, 21:46

Hmm.. na, Ramsi, estetikos klausimu tikrai jokie siulai ar valas grozio neprideda. Juk kambariniai augalai bet kokiu atveju atlieka grozio/estetikos funkcija. Net ir tie patys ziedai. Tad estetikos klausimas, manau, yra ganetinai svarbus. Cia klijas pranasesnis. Sakykim, daugiau naturalumo suteikiantis reikalas.

Del lupimo - taip, isties, bus kiek problematiska.. kiek tai augalui patiks - nezinia. Bet kas nerizikuoja, tas..

Ir manau, klijai lieka aktualu visokioms "meniskoms" instaliacijoms. Nestandartiniams sprendimams, tokiems kaip: vazonu antros puses, kriaukles ir t.t.

Ricardai - o kas, nusprende, kas yra zmoniskai, ir ne zmoniskai?
Ir kol tos saknys isitvirtina ir apgaubia bloka tiek, kad galima butu nuimt siulus.. o varge, visa amzinybe praeina.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 08 Rgs 2018, 22:04

Ak Merginos , kokios Jus nekantrios :D
Dėl pririšymo ir klijavimo galima tikrai rasti priekabu ,bet , skirtumas tas kad pririšus nežalojamos šaknys o tai augalui tik geriau.
Dar, juk klijuotumėt ne vieną ir ne dvi šaknis , tai ar Jus tikra kad tie klijai nesunaikins šaknis ir kol naujos šaknys užaugs augalas vargs .
Logiška ? :)
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 08 Rgs 2018, 22:18

Ricardai, tikrai taip, nekantrumas daro savo :D NA ir išties.. turiu aš prisirišus keletą.. nežinau, man tie siūlai nepatinka. Visai.. nu niekaip :lol:

Tai vat vienintėlė mano dvėjonė yra dėl tų šaknų... tose klijų pateptose vietose šaknys negaus maitinimo ir kaip minėjo Urzė, ilgainiui apmirs-numirs..

iš kitos pusės, jei augalas tų šaknų turi daug... nemanau, kad jam tai pakenktų žydėjimui ar geresniam augimui :?

P.S. Bradas turi didžiausia šiltnamį (ar net porą).. ir kaip suprantu taip prisitvirtinęs labai daug augalų... ir .. kaip matoma.. jiems tas nekenkia.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 08 Rgs 2018, 22:31

Štai pavizdys , nesenai pririšta prie bloko.
Gustinos patarimų rišau.
Ar matosi rašymo vietos ?
Prikabinti failai
2018-09-08_11-23-44.jpg
2018-09-08_11-23-44.jpg (195.41 KiB) Peržiūrėta 2552 kartus(ų)
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 08 Rgs 2018, 23:04

Jau kalbėta, kad puikiai naudojasi neiloninis siūlas, po mėnesio, bemirkant nuo vandens kaip ir nesimato jo.

O dėl Brad'o, esu aš jo gerbėja, nes pradžioje susižavėjau jo didele ąsotenių kolekcija . Ir per jį užsiminiau to rūko generatoriaus, kurį paleidus po kelių minučių šiltnamyje galima diskaną rengti :) . Bet kaip radau kur įsigyti, atšoko nuo kainos fantazija.
Tai pirmiausia ir reikia atkreipti, kad pas Brad'ą visi blokai ir ne tik blokai gražūs, samanoti, žaliuojantys, o šaknų sistemos amą atimančios ... dėl gausios ir tinkamai atitaikos technikos rezultatas. Lempos, rūko sistemos, vanduo, šildymas, vėdinamas ir t.t. Viskas pritaikyta per daug metų pagal augalų grupes. Tai kaip popinama, kas nenorės žaliuoti.
Tai man tie klijai labiau reklaminis triukas pasirodė, nes daugiau nerodė pasekmių arba kažkur prasukdama neužmačiau.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 09 Rgs 2018, 10:13

Ramūnai, visiškai pritariu ! Kaip amžino variklio dar neišrado taip ir orchidariumo tobulo dar nėra.
Kaip bebūtų bet tenka prikišti rankas bet gal tai ir gerai , nes kitų atvejų neįdomu būtų nieko neveikti :)
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 09 Rgs 2018, 10:43

Sorry, su ankstesne žinute nepataikiau į temą. Iškėliau kur reikia. Telefonu sunku naudotis.
Dar apie blokus. Sloga, greitai tie siūlai nebebus problema. Ypač sėkmės ir progreso atveju. Aš pvz. naudoju pintą, sintetinį, žvejybinį valą. Jis yra plonas, įvairių spalvų, tvirtas ir nesuyrantis. Po kurio laiko jis tiesiog pranyksta, jį užgožia šaknys, jis nusidažo žaliai ir visiškai netrukdo.
Štai keletas blokų sukabintų ant šiltnamio krašto. Taip tie blokai pragyveno visą vasarą ir dar dabar tebekaba. Laisčiau aš juos gal prieš kokias 3 savaites. Tiesiog dabar nesikišu į natūralų jų gyvenimą. Ir kaip aš sakau, tai tiesiog geriausias orchidėjų auginimo etapas.
Aišku greitai viskas keisis nes keliaus namo, bet bent kolkas aš megaujuosi šiuo nieko nedarymu.
Atsiprašau už foto kokybę, nuotraukos telefoninės.
Prikabinti failai
PSX_20180909_111156-480x754.jpg
PSX_20180909_111156-480x754.jpg (139.28 KiB) Peržiūrėta 2519 kartus(ų)
PSX_20180909_111453-640x410.jpg
PSX_20180909_111453-640x410.jpg (113.06 KiB) Peržiūrėta 2519 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 09 Rgs 2018, 14:44

Vat kaip aš pavydžiu tų senų, apsinešusių šaknų, man taip gražu😍

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 09 Rgs 2018, 23:19

Mozaika - Aš Brad'o nesu žiūrėjus daug, todėl neužfiksavau jo mažo sukurto lietaus miško. Žinojau, kad jis turi pora šiltnamių ir kažkokia auto laistymo sistemą, bet kažkaip nesuvokiau, kad tokią nuostabią! Tai va, bet dabar kaip ir aišku, kodėl gi jam bepigu šitaip eksperimentuoti.

Ramsi - o jei ... augalai tokie mažyčiai, kad siūlai matysis VISADA? Aš, beje, naudojų lygiai tokį patį jūsų įvardinta valą, net maskuojančios spalvos - tamsiai žalią. Ir matosi jis katastrofiškai. Aš žinoma nesu išsigręžus bloke skylių, tad jis vyniojasi aplink..bet kas iš to, ant kiminų puikiai mątosi, net jei ir nebūtų apvyniota. Ir matysis dar labai ilgai, nes augalo šaknelės plonos ir jų milijono reikia, kad kažką slėptų.
O kad nelaistot, tai turbūt vien tik šiltnamio dėka, nes pas man lauke ir šede visviena džiūsta. Du kart per sav. tenka liet.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Rgs 2018, 09:16

Slogaa, jei augalai drėgnamėgiai, ant bloko galima įkurdinti biški samanų (ant tų pačių kiminų pritvirtinti, nes išlaikyti gyvus kiminus ant bloko sudėtinga, o ir mažus augalus gali greitai užgožti), kurios sužėlusios paslėps tvirtinimo siūlą ar valą. Ir po kiek laiko bus estetiškas vaizdas, bet, žinoma, ne iškart.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 13:52

Kiekvienas renkasi kaip nori tvirtinti augalus ant bloko. Kalbant dėl natūralumo tai klijai kažkaip neskamba natūraliai man. Kaip Ramsis minėjo kartais kai kurios orchidėjos nenori augti ant bloko, kažkas netinka šaknims, tada lupant galima pažeista augalą.
O kas dėl labai mažų blokų ar mažų augalų. Tai tas tvirtinimas viela, ar kitais būdais reikalingas tik tol kol augalas pradeda augti, kai augalas prikimba šaknimis prie bloko, tvirtinimą galima nukirpti jei jis mašo, bet dažniausiai jis apsamanoja ar pažaliuoja kartu su visu bloku ir tiesiog nesimato. Kaip Urzė sako, reikia tik palaukti ir tas blokas atrodys gražiai.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 10 Lap 2018, 22:34

Pastebėjau, kad enciklijos labai gerai ir greitai prisikabina prie bloko. Šia enciklija marytės ir citrinos hibridas, kurį uždėjau birželio mėnesį, o jau spalį nukarpiau prilaikančius siūlus.
20181110_151346.jpg
20181110_151346.jpg (99.21 KiB) Peržiūrėta 1990 kartus(ų)
Neatsimenu ar yra atskira tema apie šaknis, bet man tas šaknų landžiojimas pro skylutes, primena vaikystę, kai žaidžiant buvo noras spraustis pro tvoros ar siaurus sienų plyšius :D .
20181110_151326.jpg
20181110_151326.jpg (87.8 KiB) Peržiūrėta 1990 kartus(ų)
20181110_151438.jpg
20181110_151438.jpg (83.81 KiB) Peržiūrėta 1990 kartus(ų)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 11 Lap 2018, 21:33

Kokios puikios "Iliustracijos". Ir palyginimas su vaikyste labai taiklus.
Labai gražios ir šviežios šaknys.. Visad man gyvačiukes primena.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 8 ir 0 svečių