Blokai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Blokai

Standartinė Urze » 11 Vas 2018, 15:05

Tvirtininui prie blokų naudoju tik rudų neiloninių kojinių juosteles. Jei atkerpama siaura juostelė, ištempus ji dar susiaurėja ir menkai krenta į akis. Tokia juostelė nepjauna audinių (jei nepersistengiama su įtempimu), jei užtenka drėgmės - apsamanoja, ją lengva tvirtai surišti, nepūna ir neyra. Tvirtinimui naudojama juostelė dar mažiau matosi, jei ji ne vyniojama aplink visą bloką, o išgręžiamos skytulės palei augalą iš abiejų pusių ir lyg batas suvarstoma. Tokiu atveju juostelės kartais visai nematyti. Pavyzdys yra keliomis žinutėmis aukščiau su katlėja ant bloko. Ir ten tuo pačiu pavyzdys, kad juostelės iš tamsiai žalios neiloninės kojinės tvirtininui nelabai tinka, nes yra daug labiau pastebimos. :)
Esu bandžiusi tvirtinti valu, tai labai sunkiai ėjosi, nes valas mažiau paslankus, jį sunkiau įtempti ir surišti (nesu žvejys), todėl augalai makalavosi ant bloko.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 12 Vas 2018, 08:34

Esu rišusi valu. Kai kyla problemų nežvejui su valo įtempimu, einama paprastesniu keliu:
1. pasikviečiamas pro šalį žioplinėjantis šeimos narys;
2. parodoma, kurioje vietoje šeimos narys turi pridėti pirštą ir prispausti rišamą valą, kad mazgas neatsipalaiduotų.
O.o
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Vas 2018, 22:14

Ir net su pagalbiniu pirštu valo tiek standžiai neužrišau kaip kad neiloninę juostelę. :)

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 10 Bal 2018, 11:52

Sekmadienį tvarkiau savo bonzajų darželį ir kilo mintis padaryti tai, ką matot nuotraukoje. Eksperimentatoriais pasisiūlė būt phalenopsiai. Tas pilkas "blokas" yra iš akmens luito. Instaliacija, tikriausiai, būtų visai vykus, jei ateityje čia sukurt bendrą ekosistemos vaizdą. Bet nesinori to daryt, jei viskas pasmerkta žūčiai.
Tai mano klausimai būtų: taip galima daryt? :lol: turiu omeny, Ar orchidėjos gyventų ant akmens sąmanose namų sąlygom (ne orchidariume) ? Kokios? Koks siūlomas substratas, nes tiesa pasakius, augint sąmanose nepatinka, anglijoj drėgna ir taip. Sąmanos tikriausiai... grožiui sudaryt tik.
Jei šalia sudėčiau tikras sąmanas su šiek tiek tikra žeme vaizdui sudaryti - orchidėjom nepatiktų tikriausiai?

Su žievėm man kaip ir daugmaš viskas aišku, bet va su akmenim.. :no:
Ačiū
rockon.jpg
rockon.jpg (130.88 KiB) Peržiūrėta 3457 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Prisijungęs
zemuoge

Standartinė zemuoge » 10 Bal 2018, 12:29

Slogaa, esat šaunuolė!))
Jei teisingai supratau, tai norite augint ant akmeninio bloko horizontaliai?
Falenopsiai ne orchidariume tikrai gali augti , tik turėkit omeny, kad šviesos šaltinis turi buti virš jų, nes nukryps i šoną, ir visa kompozicija nukentės))
Mano auga tuščioje stiklinėje vazoje , taip kad jam tas pats, kur į orą šaknis leisti))
Kokias samanas turite omenyje? Kiminus? Tuomet jie žemėse ant akmens nepritaikyti augti, o jei sugebėsit samanom ( kitokiom, pavadinimų nežinau )apauginti akmenį, o ant jo pritvirtint falenopsį, tuomet lauksiu dalinimosi patirtimi)).
Kas dėl drėgmės- be jos samanos neaugs...
O apie substratą tai iš viso nesupratau : kam jis ant akmeninio bloko, kur ir kaip jį fiksuoti ? Ir dar: epifitas- ne litofitas ...
Lauksiu tolimesnių sprendimų )

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 10 Bal 2018, 14:41

:oops: Ačiū!!

Kaip ir būtų smagu augint vertikaliai - bet tas akmuo toną sveria - nėr kur pakabint :shock: , dėl to lieka tik horizontalus variantas.
Dėl Phalenopsių - aš ne fanatas jų, dėl to tik du teturiu - idėja buvo pratestuot akmenį su jais, o vėliau "da"dėt dar ką nors "rimtesnio", jei įmanoma.

Aš pridedu sąmanų nuotrauką - daugmaš, ką turėjau omeny. Ant to akmens kažkada buvau suformavus kupstą iš šiek tiek žemių ir bonzo šaknų - o ant viršaus suauginau cielą sąmanų ekosistemą. Bet čia paprastos, laukinės miško (ar asfalto tarpų) sąmanos. Jos nebuvo visad šlapios, gal tik pati žemė po jomis, dėl to ant jų uždėta orchidėja su šiek tiek kiminų - gal ir realus nesupūdimo variantas.

Dėl substrato - jei ant to bloko nėr nieko - nei žievės, nei kiminų - ir jis pastatytas ne orchidariume, reiškias augalo šaknys visiškai nuogos, ir įsivaizduoju, kad orchidėjoms nepatiks drėgmės stygius? :scratchheadyellow: Medinis blokas kaip ir palaiko drėgmę - dėl to ten viskas kaip ir aišku, bet akmuo?
image1 (1).JPG
image1 (1).JPG (258.75 KiB) Peržiūrėta 3439 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Bal 2018, 17:17

Slogaa, ant akmens falenopsis augs bet jeigu akmuo bus šilumoi ty, akmuo visada būna šaltesnis liginant su oro temperatūra o falenopsiams reikia šilumos. Jeigu rišite prie akmens be kiminų tai labai dažnai teks purkškalioti šaknis ( nors rašote kad pas Jus labai drėgna )
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Prisijungęs
zemuoge

Standartinė zemuoge » 10 Bal 2018, 17:54

Na ir sunkų uždavinį sprendžiat !
"Medinis blokas kaip ir palaiko drėgmę - dėl to ten viskas kaip ir aišku, bet akmuo? " - jei bus drėgna aplinka ( oras ), augs ir ant akmens.
Mačiau neofinetijas taip auginamas, ir gan sėkmingai, tik auginimo sąlygų neaprašinėjo.
Slogaa, pamatuokit dėl įdomumo oro drėgnumą ir temperatūrą, gal tai bus atskaitos taškai,renkantis ką augint. Gal tik samanos ir tegali? )

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 10 Bal 2018, 22:07

Ne tai, kad LABAI dregna, na bet pakankamai dregna, kad visa Anglija kvepetu pelesiais :lol: bet ar dregnumo uztektu augalams be jokiu samanu - abejoju. Plius is bonzu zinau, kad poto karstomis vasaros dienomis tenka kiekviena diena laistyt, atostogu metu kils problemu.

Su temperatura - kas lauke tas ir ore. Tik, zinoma, ziema sildymas isijungia DIENOS metu. Na, kazkodel turiu toki itarima, kad nepameginus - nesuzinosi.. nors pasmerkt augalu nesinori, bet ... Tikiuosi pamatyt blogus reiskinius anksciau nei tai taps per velu!

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 10 Bal 2018, 22:54

Opa, kokį sprendimą pasiūlė teta Google. Higrolonas, ar kaip ten jis.. Gal ir būtų visai logiška: ir šaknim raizgytis, ir drėgmę palaikyt
e600468ec0f8ebfd39e673190addc91a.jpg
e600468ec0f8ebfd39e673190addc91a.jpg (425.64 KiB) Peržiūrėta 3396 kartus(ų)

Prisijungęs
zemuoge

Standartinė zemuoge » 11 Bal 2018, 09:53

O! Geras sprendimas , juolab skylės akmeny jau pragręžtos, tik man atrodo, kad smulkesnius augalus reikia tvirtinti, falenopsis gal per didelis, šaknys per sambios ? Ir pradžioj samanom apaugint, o paskui tvirtinti.
Roellke's puslapyje yra video, pasižiūrėkit.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 11 Bal 2018, 22:49

Akmuo visada būna šaltesnis liginant su oro temperatūra
Čia netiesa. Akmuo viduje neturi jokio šaldymo aparato. Todėl jis būna aplinkos temperatūros. Tik jis įšyla lėčiau bet ir atvėsta lėčiau.
Šiaip aš pasirinkčiau gal kokį kitą augalą ne falenopsį, gal kokį drėgmemėgį, apsodinčiau jį samanomis ir dar įdėčiau į kokį indą su trupučiu vandens. Samanos augtų geriau o jose augtų ir orchidėja.
Su phalaenopsiu nieko gero nebus. Na turint laiko galima žaisti. Purškalioti mirkalioti, nes kitaip augalas skurs ir jokio grožio nebus.

Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalytė » 19 Bal 2018, 22:34

Patiko idėja: https://www.pinterest.com/pin/230598443403850889/ išpildymas gal ne visai, bet neieškoti tinklo, o panaudoit tokio tipo maišinę medžiagą.
Prikabinti failai
a1d0ce86c668409b89aa8c2dd7843997.jpg
a1d0ce86c668409b89aa8c2dd7843997.jpg (91.04 KiB) Peržiūrėta 3205 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 08 Rgs 2018, 14:41

Turiu klausimą: ar mėginot kas nors orchidėjas KLIJUOTI ant blokų?

Youtubėj kartais pažiūriu Brad'ą. Patinka jis man savo idėjom ir baimės neturėjimu. Štai čia - https://www.youtube.com/watch?v=xriOo2VSewA jis pasakoja ir rodo, kaip klijų pagalba savo orchidėjas klijuoja ant įvarių daigtų: blokų, vazonų, kriauklių ir panašiai.
Klijus jis naudoja ne šiaip sau, kaip suprantu, akvariuminius. Tokius klijus antro pasaulinio karo metu naudojo seselės žaizdom "užsiūti". Tad jei žmogui nekenkia, gal ir augalui, nekenks?

Vienintėlis klausimas - jis video rodo, kad tuos klijus tepa ant augalo šaknų. Kaip šaknys, tose klijuojamose vietose, gauna maitinimą? O gi.. niekaip?
Gerai, jei augalas turi daug šaknų ir vieną kitą pateriot negaila. O.. jei ne?

Rezultatas, išties, man patinka.. jokių raišiojimų, jokių valų/siūlų, puiki estetika.

Pats klijų pavadinimas: BSi IC-GEL Insta-Cure Ethyl Cyanoacrylate Gel

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Rgs 2018, 19:39

Mintis priklijuoti orchidėją prie bloko man patiko. Jei koralai neišbrokija šitų klijų, tai ir orchidėjoms gal nieko. Tos šaknys, kurios papuola į klijus, tikriausiai po kurio laiko nunyksta. Bet jei iki to laiko augalas jau būna įsitvirtinęs, tai kaip ir nieko tokio. Vat gal dvejočiau tepti klijus ant pačios rizomos, bet ant šaknų - kodėl gi ne.

O šiaip pats youtub'o Brad'as tikrai šaunus, nebijantis ekperimentuoti.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių