Persodinimas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
lea

Re: Persodinimas

Standartinė lea » 11 Sau 2014, 20:00

Ramsis rašė::naughty: :naughty: :naughty:
Tai lipnus skystis, kuris yra nektaras.
Tai yra ne nektaras, o lipčius.
Kaip Mozaika rašė tai yra ir įprastas orchidėjoms reiškinys, ypač dažnai jis atsiranda karštoje, mažai vėdinamoje aplinkoje, tačiau šiuo metu nelabai įsivaizduoju karštos aplinkos, todėl greičiausiai tai byloja augalo stiprumą.
kambary tikrai karšta, apie 25, bet augalas stovi ant palangės, kur tikrai mažesnė temp ir oro drėgnis kažkiek aukštesnis nuo šalia stovinčių augalų ir akmenukų padėklo, tai ir nuo vieno ir kito gali būti...

vendigo rašė:Man kai teko persodinėt gana nemažai tokių orchidėjų su kiminais viduje, tai galėčiau pasakyti, kad pasitaikydavo tokių, kai tų kiminų neištraukus augalo iš vazono iš viso nesimatydavo. Nuimi viršutinį sluoksnį pažiūrėt ar yra, gerai prakrapštai-atrodo nėra. O kai augalas nunyksta ir jį išrauni, pasirodo, tie kiminai taip giliai ten tarp šaknų sugrūsti (o gal apraizgyti šaknimis-nežinau), kad neišrovus jų ir negalima buvo rasti. Na, bet čia kiekvieno pasirinkimas. Aš tai kai ne vieną augalą pačioj tokio sodinimo pradžioj praradau, tai dabar tik parsinešus naują orchidėją į namus pirmas darbas kurį puoluosi daryt-tai traukt iš vazono ir mesti lauk tuos kiminus. :)
man ir taip pat buvo, kišu pirštą i substratą ties viduriu kiminų nesijaučia, substratas vos vos drėgnas, tai laistau, o jau kai matau, kad kažkas su išore ima darytis, traukiu iš vazono ir randu kiminų gniužulą :doh:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 04 Bal 2014, 19:17

Man iškylo gan idomus klausimas . Kambarines geles daug kas persodina pagal mėnūli , sako kad jei nelaiku persodinsi , nežydės . Tai va :-) o kaip orhidejas , ar žiūrite i menuli ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 04 Bal 2014, 22:11

ricardas rašė:Man iškylo gan idomus klausimas . Kambarines geles daug kas persodina pagal mėnūli , sako kad jei nelaiku persodinsi , nežydės . Tai va :-) o kaip orhidejas , ar žiūrite i menuli ?
Aš tai apie tą mėnulį nuolat pamirštu :oops: Kai jau persodinu, tik tada prisimenu pažiūrėti kokia fazė. Kartais pataikau, kartais persodinu netinkamu metu. Ir ne tik orchidėjas, bet ir kaktusus. Tiesą sakant neteko pastebėti, kad mėnulio fazė kažkaip įtakotų persodinimo kokybę. Jei augalas nunyksta, tai nunyksta ir per tinkamą fazę. Jei nenunyksta, tai nenunyksta ir netinkamu laiku persodintas. Nežinau ar tikrai tas mėnulis turi įtakos persodinimui. Bet dėl visa ko stengiuosi prisilaikyti mėnulio kalendoriaus, jei tik nepamirštu. Kaip sakoma-atsarga gėdos nedaro :lol:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 04 Bal 2014, 22:29

Orhideju niekada nežiuredavau i menuli persodindamas , o visą kitą geles , daržoves žiuredavau menulio faze . Bet manau kad nedaug ka duoda ta menulio faze .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 07 Sau 2015, 15:51

Gal kas turit minčių, kaip reikėtų persodint laelią? Keli metai auga kamštinio ąžuolo vazonėly, visą apsivyjus šaknim. Ar bandyt kaip nors iškratyt seną substratą, ar kartu su vazonu sodint. Apačioj vazono yra oazė, tai kaip ir per drėgna būtų, jei kartu su vazonu sodint.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Sau 2015, 16:40

Oazę bandykite iškrapštyti, ji lengvai trupa, iškratykite substratą ir tada sodinkit su visu vazonu

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 09 Sau 2015, 15:40

Taip ir padariau. Keletą žievių vazonan ir sėdi sau gražiai, galės pavasarį augint šaknis :)

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 20 Vas 2015, 20:49

Radau naudingos info, kaip elgtis su orchidejomis, kurios i namus atkeliavo plikomis saknimis

http://royalorchidclub.com/bare.php

sarlote

Standartinė sarlote » 26 Kov 2015, 11:28

Norėjau paklausti, ar Jūs kai persodinėjate orchidėjas į vazonų apačias pilate keramzito? Ačiū

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 26 Kov 2015, 12:14

Aš nededu. Tam puikiai pasitarnauja didesni žievių gabaliukai.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Kov 2015, 13:11

O aš visad dedu drenažo sluoksnį iš keramzito arba vyno kamščių.

sarlote

Standartinė sarlote » 26 Kov 2015, 13:41

Aš mat pradėjau abejoti, nes kai persodinėjau visur pripyliau keramzito... bet vadinasi nieko tokio, viskas gerai. O abejoti pradėjau, todėl. kad keramzitas, t.y. degto molio granulės gi vandenį taip pat sulauko, t.y. palaiko drėgmę, tai ir pradėjau mislinti ar nesupūdysiu saviškių..

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 26 Kov 2015, 14:26

Visada dedu, nesvarbu ką persodinu. Šlapiamėgėms, net į substratą pradėjau smulkų keramzitą įmaišyti.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

sarlote

Standartinė sarlote » 26 Kov 2015, 17:34

Ačiū už atsakymus

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 12 Geg 2015, 22:48

Kadangi jau teko susidurti su šia problema, tikiuosi, patiks ir kitiems. Apie tai, kaip persodinti besilaiptuojančias katlėjas. https://www.aos.org/Default.aspx?id=454

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių