Persodinimas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Re: Persodinimas

Standartinė vendigo » 10 Lap 2011, 17:15

Kadangi phal. perku itin retai, ir visi mano turimi pirkti seniau, tai dėl šitų nežinau. Neseniai pirkti tik 2 miniukai, kurie buvo pasodinti grynai į kiminus be jokios žievės. O absoliučiai visos kitos orchidėjos, kuriam prekybos taške bepirkčiau, absoliučiai visos jau kelinti metai būna su kiminais. Aš žinoma suprantu kad fermose jas gal lengviau auginti kiminuose. Sodinant į didesnius vazonėlius tų kiminų nenukrapšto. Bet apie augalo ateitį visai nesirūpina. Todėl ir susidaro toks vaizdas jog tai daroma specialiai. Kad tik nupirktas augalas kuo greičiau nunyktų, ir žmogus bėgtų pirkti kito. Taip sunešdamas didesnį pelną augintojui. Turbūt taip įsigytų orchidėjų, kurios išgyvena ir auga pas žmones-vienetai. Absoliuti dauguma nunyksta. Ir šiame forume ne vienas atvejis kai augalas supuvo, nes žmogus tiesiog nežinojo kad jis gyvena kiminuose. Ir laistymo režimą taikė kaip augančiam žievėje. Ten šiltnamiuose gal kitokios sąlygos, viskas automatizuota, gal ir kokie substrato drėgmės matuokliai naudojami. Tai ten gal ir įmanoma išlaikyti ir pražydinti. Aš asmeniškai nesugebu atitaikyti tokio laistymo režimo, kad šaknys kiminuose nesupūtų, o esančios žievėje nesudžiūtų. Iš pat pradžių, dar kai tik atsirado pas mus prekyboje toks stebuklas kaip orchidėjos, į substratą būdavo pridėta paprasto porolono. Tiesiog pakarpytos kempinės. Manyčiau kad dėl drėgmės palaikymo. Bet tai nebuvo taip blogai. Nes tie gabaliukai būdavo pamaišomi su žieve. Nors ir atrodė keista, bet nekenkė. Persodinant jei nepatikdavo, juos galima būdavo išmest. O dabar auginimas tuose kiminuose tiesiogiai kenkia ir augalui, ir žmogaus kišenei.

Vartotojo avataras
guste07

Standartinė guste07 » 10 Lap 2011, 17:41

o a vieną savo phaleonopsį esu pasodinus pabandymui į tokį substratą : 50% kiminų ir 50% žievių ir taip gyvena jau kokius metus. Ir augalas tikrai tuom patenkintas, šaknys puikiai auga ir nepūna. Man šis būdas pasiteisino dar ir dėl to,kad laistyt reikia rečiau :)
''You can get off alcohol,drugs,food and cars,but once you're hooked on orchids you are finished.You never get off orchids.Never.'' Orchid Fever (Eric Hansen)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 10 Lap 2011, 19:42

guste07 rašė:o a vieną savo phaleonopsį esu pasodinus pabandymui į tokį substratą : 50% kiminų ir 50% žievių ir taip gyvena jau kokius metus. Ir augalas tikrai tuom patenkintas, šaknys puikiai auga ir nepūna. Man šis būdas pasiteisino dar ir dėl to,kad laistyt reikia rečiau :)
Gali būti ir taip, kad sumaišius kiminus su žieve, ir vienas ir kitas pasiskirsto daugmaž vienodai po visą vazonėlį. Todėl kiminai per visą vazonėlį palaiko drėgmę. O jei kiminus įdėti į vieną nedidelį gniužulą tik prie augalo pagrindo, o aplink tiesiog apipilti žieve, tai gausis kad žievė išdžius greitai, o kiminai prie pagrindo ilgai bus šlapi.
Aš persodinėdama irgi įmaišau truputį kiminų. Bet tolygiai po visą substratą, ir stengiuosi per daug nepadauginti. Grynai kiminuose auginti man neišeina. Viskas supūva.

Sandra

Standartinė Sandra » 16 Gru 2011, 11:33

nežinau ar čia rašau :think:
Užvirė didelė diskusija :shock: Persodinant phalaenopsius....jai šaknis būna sveikas gabalėlis toliau eina supuves tarpas ir vėl sveikas užsibaigia... :shock: KAIP TOKIA PAŠALINTI.... :shock:
Tokia šaknį aš pašalinu iki pirmo sveiko ir pabarstau cinamonu :think:
Draugės tokę šaknį palieka...(jų supratimu tas supuves tarpas likiusę sveiką šaknį maitina per ta siulelį :think:
Mano nuomone kad jis vėliau supuvą ir gadina kitas sveikas šaknis... :shock:
kurios esam teisios :scratchheadyellow: (nežinau ar teisingai ir suprantamai surašiau) :)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 16 Gru 2011, 11:37

Jei šaknis per vidurį yra supuvusi ar negyva, su laiku sunyks ir ta dalis šaknies, kuri yra už nunykusios dalies. Negyva šaknis negali maitinti likusios gyvos. Abejoju ar nepašalinus tokios šaknies ji turės įtakos kitų šaknų puvimui. Jei augalas bus prižiūrimas teisingai, greičiausiai kitoms šaknims toks puvėkas nieko blogo nepadarys. Tik tiek kad vazonėlyje bus supuvusi šaknis, ant kurios yra tikimybė kad augs kokie grybai ar pelėsis. Aš asmeniškai tokią šaknį kerpu iki sveikos vietos. Ir tai ne garantija kad likusi gyva šaknis po kažkurio laiko nenunyks. Gal ji jau pradėjus nykti, tik tas nykimas dar neišplitęs per visą šaknį.

Vartotojo avataras
zemaiteki

per

Standartinė zemaiteki » 22 Kov 2013, 14:31

Sveiki, neradau niekur temos apie persodinimą, bet tikiuos, kad vistiek galėsit patart. Prieš kokias porą savaičių persodinau du savo Phalenopsius ir dabar matau kas apdžiūvo šaknys (susiraukšlėjo) ir labai sunkiai pasisavina vandenį. Ką siūlytumėt daryti? Antrą kartą persodinimas manau nepadės. Ar tiesiog daugiau palaistyt? O gal nieko nedaryt ir atsigaus? Vienas iš jų leidžia lapą, kuris mano manymu ir po persodinimo auga, tačiau lapai truputį suglebo. Beje persodinimo metu pamačiau, kad buvo pridėta kiminų prie šaknų... Nemanau, kad išėjo į gera. Nuo gavimo iki persodinimo praejo kokie 4 mėnesiai.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Re: reikia patarimo...

Standartinė andriuxplind2 » 22 Kov 2013, 15:33

zemaiteki rašė:Sveiki, neradau niekur temos apie persodinimą, bet tikiuos, kad vistiek galėsit patart. Prieš kokias porą savaičių persodinau du savo Phalenopsius ir dabar matau kas apdžiūvo šaknys (susiraukšlėjo) ir labai sunkiai pasisavina vandenį. Ką siūlytumėt daryti? Antrą kartą persodinimas manau nepadės. Ar tiesiog daugiau palaistyt? O gal nieko nedaryt ir atsigaus? Vienas iš jų leidžia lapą, kuris mano manymu ir po persodinimo auga, tačiau lapai truputį suglebo. Beje persodinimo metu pamačiau, kad buvo pridėta kiminų prie šaknų... Nemanau, kad išėjo į gera. Nuo gavimo iki persodinimo praejo kokie 4 mėnesiai.
Sprendžiant iš aprašymo, jūsų falenopsiams nupuvo šaknys. Kiek dažnai juos laistėt?
Šiaip siūlyčiau versti iš vazonų ir tikrinti, ar dar yra gyvų šaknų. Jei nebėra, paskaitykit temą "Reanimacija"
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
zemaiteki

Standartinė zemaiteki » 22 Kov 2013, 21:25

prieš persodinimą šiek tiek tą vieną gal ir perlaisčiau, bet persodinus kartą į savaitę tik laistau. Naudoju dar truputį agrobalt trašų. Gal nereikėjo po persodinimo? Beje laistau su pastovėjusiu vandeniu. Gal geriau būtų virintas ir šiltas? Beje persodinimo metu nemažą dalį šaknų pašalinau, nes buvo papuvę dėl tų samanų pridėtų, kurių net nesimatė... Tačiau dabar likusios tos šaknys ne rudos, gražios baltai žalsvos, tik kad susiraukšlėjusios, suplonėjusios...

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 24 Kov 2013, 21:37

zemaiteki rašė:prieš persodinimą šiek tiek tą vieną gal ir perlaisčiau, bet persodinus kartą į savaitę tik laistau. Naudoju dar truputį agrobalt trašų. Gal nereikėjo po persodinimo? Beje laistau su pastovėjusiu vandeniu. Gal geriau būtų virintas ir šiltas? Beje persodinimo metu nemažą dalį šaknų pašalinau, nes buvo papuvę dėl tų samanų pridėtų, kurių net nesimatė... Tačiau dabar likusios tos šaknys ne rudos, gražios baltai žalsvos, tik kad susiraukšlėjusios, suplonėjusios...
Tada tokia situacija, kad per mažai laistote, nes šaknys suvyto. O kas dėl pavytusių lapų, jei pasišalino dalis šaknų, tai likusios nebesugeba pakankamai aprūpiti augalo vandeniu. Kai užaugs naujos šaknys, visas susitvarkys. Po persodinimo, tręšiama turėtų būti pirmą kartą po mėnesio :!: :idea:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
zemaiteki

Standartinė zemaiteki » 25 Kov 2013, 09:15

Ačiū labai už info. Tikuosi greitu metu atsigaus :roll:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Kov 2013, 22:57

Kartais tenka persodinti orchidėjas, kurios teturi tik kelis gabaliukus šaknų arba visai jų neturi. Ši vaurutė (Brassavola) yra kaip tik toks pavyzdys. Gera žinia ta, kad auga kelios naujos šaknys, tad pats laikas ją sodinti.
2013-03-21 15.37.01.jpg
2013-03-21 15.37.01.jpg (155.91 KiB) Peržiūrėta 6419 kartus(ų)

Kad nesimakaluotų vazone ir nepažeistų augančių šaknų viršūnių (kas kuriam laikui atidėtų orchidėjos prigijimą), galima įtaisyti jai dirbtines "šaknis" iš vielučių. Geriau, kad būtų nerūdijančios, nesioksiduojančios, gali būti ir dengtos plastiko sluoksniu.
2013-03-21 15.53.31.jpg
2013-03-21 15.53.31.jpg (148 KiB) Peržiūrėta 6419 kartus(ų)
Vielutės prakišamos per vazonėlio dugną.
2013-03-21 15.54.38.jpg
2013-03-21 15.54.38.jpg (165.92 KiB) Peržiūrėta 6419 kartus(ų)
Tęsinys kitoje žinutėje.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Kov 2013, 23:01

Ir vielutės užsukamos užtvirtinimui.
2013-03-21 16.02.44.jpg
2013-03-21 16.02.44.jpg (120.09 KiB) Peržiūrėta 6418 kartus(ų)
Man patogiau buvo pirma jas užfiksuoti, o tik tada į tarpus prigrūsti substrato.
Ir galutinis rezultatas. :)
2013-03-21 16.03.41.jpg
2013-03-21 16.03.41.jpg (146.03 KiB) Peržiūrėta 6418 kartus(ų)
Dabar tik augti ir žydėti. :)

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 28 Kov 2013, 09:43

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 29 Kov 2013, 17:36

Šiandien neapsikenčiau (pagaliau) ir persodinau vieną savo žydintį falenopsį. Jo vazonėlis jau senokai apsamanojęs, bet orchidėja vis žydi ir žydi... Kai nuėmiau samanų sluoksnelį (o jis buvo aplink visą vazoną) paaiškėjo, kad šaknų neišpinsiu ir seno substrato neiškrapštysiu. Tai įdėjau į didesnį vazonėlį, prispaudžiau prie vieno šono ir į likusią laisvą kitą šoną prikišau žievės. Štai koks vaizdelis
Prikabinti failai
kelios 015.JPG
samanos samanėlės
kelios 015.JPG (181.63 KiB) Peržiūrėta 6315 kartus(ų)
kelios 017.JPG
šaknų raizgalynas
kelios 017.JPG (143.3 KiB) Peržiūrėta 6315 kartus(ų)
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 09 Bal 2013, 12:13

Vėl aš čia :P :D . Kažkaip aš vis bijau plikų orchidėjos šaknų :shifty: . Vis galvoju, kad perdžiovinsiu ir t.t. Taigi nutariau šiandien savo Aerides x ascocentrum pasodinti į substratą. Žvilgtelėkite, prašau, ar aš viską gerai padariau? :pray:
Prikabinti failai
Aerides 001.2.JPG
Aerides 001.2.JPG (216.03 KiB) Peržiūrėta 6234 kartus(ų)
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 9 ir 0 svečių