Persodinimas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Persodinimas

Standartinė Egle » 08 Lie 2010, 10:53

http://www.facebook.com/video/video.php ... 0330&saved

Nežinau, ar visiems matosi. Jei ne, sakykit, ką nors bandysiu sugalvoti protingesnio :)
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Re: Persodinimas

Standartinė misterija » 08 Lie 2010, 10:59

man matosi, bet aš prisijungus prie FB ;)
beje, kokią gėlytę čia persodinėjai?
Paskutinį kartą redagavo 1 misterija. Iš viso redaguota 8 kartus.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 08 Lie 2010, 11:00

Man čia viskas labai aišku, bet jei nelabai mokėčiau / žinočiau, kaip persodinti, tai norėtųsi iš arčiau matyti šaknis ir
galbūt kometaro, kad jos sveikos, todėl nieko nereikia karpyti, o iškart galima sodinti :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 08 Lie 2010, 13:49

Na, kadangi aš nesu tv žvaigždė, tai komentaru ( neturiu pilnos lietuvybės) nebus. Šiaip pirmas blynas pasvilęs, bet tobulėti yra kur. Persodinau bulbophyllum.
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Rifas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Rifas » 30 Lie 2010, 07:14

Orchidėja, kurios etiketėje parašyta Cambria (tikėtina, kad tai Miltonidium Bartley Schwarz), išauga savo vazoną. Vienam šone suaugę auginiai (šiuo metu būtent šie ir žydi) visiškai "lipa" iš vazono. Pseudogumbai labai dideli, nuo savo svorio jau linksta lauk ir išorinis žiedstiebis artėja prie horizontalios padėties. Nuotrauka yra atpažinimo skyrelyje (gal galima suprasti?). Ar galite patarti man, ar galiu ją persodinti (po žydėjimo??), ar iki persodinimo galiu kaip nors paramstyti - tik nežinau, kokią čia konstrukciją sugalvoti.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 30 Lie 2010, 07:36

po žydėjimo aišku, kad galima persodinti.

O geriausia "paramstymo" konstrukcija man yra įdėjimas į kitą - didesnį vazoną. Dažniausiai renkuosi molinį neglazūruotą ir sunkų, kad augalas nevirstų.
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 30 Lie 2010, 17:54

Ar galite patarti man, ar galiu ją persodinti (po žydėjimo??),
drasiai teigti, kad po žydėjimo galite persodinti aš nedrysčiau, jūs paprasčiausiai patyrinėkit augalą, jeigu jis auginasi naujas šaknis tada sodinkite, bet jeigu jam prasidės poilsio periodas po žydėjimo ( kas labai dažna tarp miltonijų, miltoniopsių ir daugelio kitų odontoglosum grupės orchidėjų ) tai geriau jo nelieskit, palaukit aktyvaus jo augimo taip daug lengviau prisitaikys prie naujų sąlygų.
o persodinimas nelaiku gali pražudyti visas šaknis.

Rifas

Standartinė Rifas » 31 Lie 2010, 14:10

Dar kartelį apžiūrėjau augalą. Tie didieji auginiai, kurie šiuo metu žydi, visai kabo ore. Jau gerokai kliba ir beveik nesijungia su likusia augalo dalimi. Be nuotraukos turbūt sunku ką nors spręsti :oops: Grįžus iš darbo pabandysiu nufotografuoti. Jau bijau, kad vieną dieną rasiu pasidalinusią savo noru. Ir gulės pusė augalo ant žemės :x
Įstatysiu kolkas į kokį didesnį lovelį, kad drėkintųsi ta ore kabanti dalis.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 31 Lie 2010, 14:23

Taigi jei augalas kliba ir nori "pasidalinti", yra toks labai geras išradimas kaip pagaliukas ir virvutė :lol:

Rifas

Standartinė Rifas » 03 Rgp 2010, 07:05

Pagaliukas ir virvutė tikrai geri žmonijos išradimai :lol: .
Kol kas aš tiesiog atrėmiau augalą, bet... Atrodo taip.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Man rūpi, ar augalui gerai taip "kaboti" ore. Visai nesu nusiteikusi persodinti tam, kad persodinti. Todėl, jei iš nuotraukų galima ką suprasti, norėčiau labiau patyrusiųjų patarimo, ką daryti. Persodinti po žydėjimo? Kirpti žiedstiebius ir persodinti dabar? Iš viso nepersodinti? Persodinti kada nors vėliau? Užtenka tik paremti ar pririšti?
Nežinau, ar matosi pakankamai, šaknyčių yra ir, mano supratimu, jos augančios, bent jau galiukai tai žali.
Ar taip pat atrodys ir po žydėjimo turbūt sunku pasakyti.
O be to ji be paliovos žydi - vieni žiedstiebiai nužydi, kiti lenda...

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 03 Rgp 2010, 07:25

Nors visada rekomenduojama persodinėti, kai naujų auginių šaknys pradeda augti ir pasiekia 5 cm., bet jei jau taip tau neramu, aš persodinčiau. Juk ištraukus orchidėją iš vazono ir įstačius ją į didesnį, šaknys nesijudins. Tada, beliks užberti aplink tik substrato. Tačiau jei prisieitų lupti ją iš vazono, tada operaciją tikrai reikia atidėti. Paversk vazoną, orchidėją prilaikydama ranka ir pažiūrėk ar lengvai ji iškrenta iš to vazono. Bet čia tik mano nuomonė.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 03 Rgp 2010, 10:24

Aš irgi tokios pačios nuomonės. Tiesiog ištraukt ir įkišt į didesnį vazoną nesujudinant šaknų. Tada ir žydėjimui niekas nepakenks.

Vartotojo avataras
Maris
Susisiekti:

Standartinė Maris » 03 Rgp 2010, 13:25

Paaiškinimo kodėl neturiu, bet niekad taip nemėgstu persodinti orchidėjų - ištraukt ir įdėt į didesnį vazoną, o tarpus užbert, man šis būdas nepasiteisino, nes didelė dalis šaknų nunykdavo, o jaunos šaknys sustodavo augę. Didelio poreikio persodinti nematau, nes kaba ore jau susiformavęs ir subrendęs gumbas, o dar besiformuojantys auginiai auga normaliai vazone, aš atidėčiau persodinimą iki tol, kol tas kabantis gumbas pradės leisti naują auginį ir formuosis jaunos šaknys. O kol kas užtektų pastatyti į platesnę lėkštutę ir pripilti truputį vandens,kad vos siektų dugną, tokiu karštuoju laikotarpiu gumbiniams tai ypatingai patinka pastebėjau, gumbai nesiraukšlėja, būna įsiputę ir gražūs kaip parduotuvėj :D

Rifas

Standartinė Rifas » 03 Rgp 2010, 14:08

Labai visiems ačiū už patarimus.
Aš turbūt pasirinksiu galimybę nepersodinti. Kaip ir iki šiol, laikysiu kartu su kitomis lovelyje, kur keramzitas ir vandeniukas. Jei iki šiol buvo patenkinta, tai, tikiuosi, kad taip ir liks :D .

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 03 Rgp 2010, 14:42

Rifas rašė:
Man rūpi, ar augalui gerai taip "kaboti" ore. Visai nesu nusiteikusi persodinti tam, kad persodinti.
tai kad ,mano nuomone, jis netgi beveik "nekaba" :lol: ir tai, kad augalas stabiliai formuoja žiedstiebius, tai irgi reiškia, kad jam taip patinka ir viskas gerai... :geek:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių