Padėkite atpažinti ligą

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Padėkite atpažinti ligą

Standartinė iron » 05 Gru 2016, 13:12

mam rašė:Vėl žiūriu Jūsų, iron, nuotraukas. Ar tie baltumai nusivalė, kai plovėt po vandens srove?
Lašeliai tai gali susicukruot
Gal foto ne itin gerai matosi, bet tie balti yra ant senesnio lapo ir jie tarsi "po oda" gana kieti gumuliukai. Bandant krapštyti atrodo, kad lapo sluoksniai kaip ir sustorėję, pasipūtę tose vietose ir krapštosi su viršutiniu lapo sluoksniu. Hmm, lyg kas būtų gal palindęs kažkada ir likęs ten ar pridėjęs ko nors ir palikęs.
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vidmantas

Standartinė Vidmantas » 07 Gru 2016, 17:54

Lipnūs lašeliai ant augalų gali susidaryti dėl dviejų priežasčių: 1) augalą užpuolė siurbiantys kenkėjai, kurie išskiria lipnias išskyras arba 2) augalų rūšiai būdinga tam tikromis sąlygomis išskirti lipnias išskyras. Manau, kad šiuo atveju gali būti antrasis variantas, nes maždaug spalio viduryje ir mano šios rūšies visi augaliukai (jų yra apie 50) ant jauniausių lapų pradėjo išskirti tokias išskyras. Tai gali būti fiziologinė reakcija į suprastėjusias aplinkos sąlygas. Labai kruopščiai apžiūrėjęs augalus po mikroskopu jokių kenkėjų neradau. Tiesa, praeitais metais maždaug tuo pačiu laiku ant augalų taip pat pasirodė tokios išskyros. Pavasarėjant jie buvo gausiai perlieti laistytuvu. Vasarą visi lašeliai išnyko. Aš manau, kad teisingai pasielgta lapus nuplaunant, nes po išskyromis susidariusios anaerobinęės sąlygos gali paskatinti susidaryti dėmeles. Baltų taškelių ant mano augalų nėra. Kiek galiu spręsti iš nuotraukos, lapų sukamštėjimai gali būti susidarę dėl mikro pažeidimų. Akivaizdu, kad juos reikia atidžiau stebėti ilgesnį laiką.

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 09 Gru 2016, 21:29

Ačiū, Vidmantai, už išsamų situacijos išaiškinimą bei nuraminimą. :thumbsup: Žinoma, pastebėsiu tuos taškelius O.o
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

kaa

Standartinė kaa » 13 Vas 2017, 19:17

nu va. naujas gyventojas, naujos problemos. Čia tie afrikiečiai iš ermitažo - kaip pas Jus? iš pradžių juoda dėmė, nešlapia, kaip flomasteriu padažyta. po to viduriukas išsausėja, plečiasi. Previkuru čia patepiau su mintim kad čia juodas pūvinys. pasimečiau..
Prikabinti failai
P_20170213_191040.jpg
P_20170213_191040.jpg (121.49 KiB) Peržiūrėta 8167 kartus(ų)
P_20170213_190955.jpg
P_20170213_190955.jpg (114.92 KiB) Peržiūrėta 8167 kartus(ų)

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 13 Vas 2017, 20:48

ir man įdomu kas čia. Ar ne panašios dėmės? Ant maniškio lapų išlindo gal po savaitės parsivežus namo, čia fotografuota vasario pradžioje. Nukirpau tuos kelis lapus ir daugiau dėmių neatsirado.
Prikabinti failai
IMG_5412.JPG
IMG_5412.JPG (80.16 KiB) Peržiūrėta 8155 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 13 Vas 2017, 21:38

Sušalo :!: Dėl visa ko jas apipjaustykite, pjūvius dezinfekuokit peroksidu. Jeigu nieko nedarysit tai labai atidžiai stebėkit, kad visa tai neišsivystytų į puvinius.

kaa

Standartinė kaa » 13 Vas 2017, 22:10

Jo tas pats.. Stebiu bet man rodos dideja

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 13 Vas 2017, 22:50

Pas mane panaši problema buvo, aš irgi manau, kad nepatiko šaltis, nors ir neilgai to šalčio ragavo. Kai tik pastebėjau juodas dėmes, aš jas išpjoviau ties sveika lapo dalimi ir tuom viskas pasibaigė. Jokios chemijos nenaudojau.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

FUJI

Standartinė FUJI » 13 Vas 2017, 23:44

Na ir nugąsdinot savo nuotraukomis :shock: , nuėjau(ne tas žodis) pasižiūrėti, bet viskas gerai :D, nors stovi ant palangės prie pat stiklo.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 14 Vas 2017, 11:05

MrGreen rašė: Kai tik pastebėjau juodas dėmes, aš jas išpjoviau ties sveika lapo dalimi ir tuom viskas pasibaigė. Jokios chemijos nenaudojau.
Pasirodo nesibaigė....Šį ryt tuos apipjaustytus lapus visai nurėžiau, nes vėl juodavo, Bet auga naujas lapas, tai tikiuosi viskas taip ir pasibaigs.

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 14 Vas 2017, 16:54

Čia ermitaže tie a la Angrecum buvo parduodami?!?
Labai panašu į šalčio poveikį. Galėjo sušalti ir pakeliui į parduotuvę, nebūtinai pas jus, tiesiog ne iš karto matosi, ir tokį jau įsigijote.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 14 Vas 2017, 17:44

Taip iš Ermitažo, su pavadinimais buvo. Ir už 10 eur net ir su apšalusiais lapais buvo verta pirkti. Nes tokio dydžio augalai bent nuo 30 eur pas vokiečius budavo. Juodavimai pasimatė tik po kelių dienų nuo parnešimo.

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 15 Vas 2017, 11:19

Dyvų dyvai :-) o kada tai buvo? Patikrinčiau, gal ir man koks liko...

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 15 Vas 2017, 11:34

Kitą kart nupirksiu ir tau :D nepagalvojau, kad sudomins, bet ir nupirkom paskutinius likusius, tik vienas buvo pageltęs tai palikom. Kaune buvo sausio paskutinėm dienom. Gal Vilniuje dar yra?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Vas 2017, 21:16

Apžiūrėjau savo irgi šviežiai pirktą Angraecum Veitchii - juodų dėmių ant lapų neužtikau. Tik ties apatinių lapų pamatu kiek pajuodavimų yra, bet po jais lyg ir gražu viskas, stiebas spalvos nepakeitęs, tai gal tik patamsėjimu ir atsipirks. Kai jį nusipirkau, lauke buvo apie -5 laipsnius. Tai už augalą sumokėjusi iškart prie kasos pradėjau jį muturiuoti maišeliais ir šaliais, kad būtų bent kokia apsauga nuo temperatūrų skirtumo ir nepašaltų, kol iki mašinos nunešiu. Kasininkė man maloniai paaiškino, kad "Jau orchidėjos šalčio tai nebijo, nereik taip vyniot". Mandagiai atsakiau, kad bijo dar ir kaip, tik ne iš karto parodo, ir ramiai pabaigiau ją muturiuoti. Taip bent kažkiek galima apsaugoti naujai įsigytus augalus žiemos metu jų "plikų" per lauką net trumpų atstumų nenešant, nes ir kelios minutės gali būti per daug. Ale nuo tų atvejų, kai jau į parduotuvę atvažiuoja pašalę, nėr kaip apsisaugoti, nebent visai žiemą augalų nepirkti.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių