Karštas dušas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Re: Karštas dušas

Standartinė zuzla » 12 Geg 2013, 13:18

umni rašė:O tai, kad man ten jau viskas dziuna ir tikriausiai nieko ten jau padaryti nebepavyks, tai ka dabar daryti reikes? Tiesiog nukirpti ziedstiebi ar ziedynkoti (nezinau kaip tiksliai vadinasi) ties 3-4 vadinamaja miegancia akute ir laukti kol vel ten viskas zydejimui ruostis prades? :think:
žiedynstiebis :)
dėl viso kito, palaukime augalo nuotraukos. ir apsispręskite, norite, kad augalas žydėtų ar gyventų :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 12 Geg 2013, 16:53

Sveikuciai :)
siunciu nuotraukas. Jos darytos su telefonu tad kokybe tikrai ne kokia, bet geriau jau taip, kaip yra negu nieko. Ikeliu lapus ir vieno is pumpuru nuotrauka (beje, sita ft labai prasta, apibraukiau ta juoduli ant pumpuro tik va nepagalvojau, kad reiktu spalva pakeist, kad geriau matytusi :doh: )
ir apsispręskite, norite, kad augalas žydėtų ar gyventų :)
Vienareiksmiskai, kad gyventu, jei tik tai imanoma :!:
Prikabinti failai
pumpuras.jpg
pumpuras.jpg (37.63 KiB) Peržiūrėta 5965 kartus(ų)
lapas2.jpg
lapas2.jpg (50.44 KiB) Peržiūrėta 5965 kartus(ų)
lapas1.jpg
lapas1.jpg (48.17 KiB) Peržiūrėta 5965 kartus(ų)
Logika nuves nuo A iki B. Vaizduotė nuves visur. (Albert Einstein)

Vartotojo avataras
mumrikas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mumrikas » 12 Geg 2013, 22:45

Pirmoj foto antras lapas nuo viršaus labai panašu, kad nudegęs saulėje.

Asmeniškai aš iš vis kirpčiau žiedynstiebį maksimaliai trumpai (atsigavęs ir sustiprėjęs augalas be problemų jų išleis ir dar ne vieną), persodinčiau orchidėją bei įsitikinčiau kokia šaknų būklė (būtų aišku ar viskas su jomis gerai, jei ne, tai iškiprtumėt negyvas, pamatytumėt kiek gyvų, t.y. reikia orchidėją reanimuot ar tik teisingai prižiūrėt), persodinimo metu kuo arčiau augalo įsmeigčiau pagaliuką drėgmei matuot (pagal jį lengva orientuotis kada orchidėją laistyti).

Pageltę lapai bėgant laikui sudžius ir lengvai nusiims, o tada svarbiausia nestatyt gėlės tiesioginėj saulėj, kad neapdegtų. Žinoma laistyti pagal poreikį, o ne kartą per savaitę ar kas kelias dienas (kiekvieni namai skirtingi, skiriasi vazonų dydžiai ir pan. todėl laistymas turi būti ndividualus pagal tai kiek ir kada reikia), kartais patręšti.

Hibridiniai phalaenopsiai kaip vadinu yra neužmušamos gėlės, todėl labai dažnai į gyvenimą kabinasi labai noriai [Baksnoju]

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 12 Geg 2013, 23:36

[quote="mumrikas" ...persodinimo metu kuo arčiau augalo įsmeigčiau pagaliuką drėgmei matuot (pagal jį lengva orientuotis kada orchidėją laistyti)... [Baksnoju][/quote]
Kokie dar pagaliukai drėgmei yra?
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 13 Geg 2013, 07:47

Mestė rašė:Kokie dar pagaliukai drėgmei yra?
Paprastas pagaliukas žiedynstiebiams laikyti arba kinietiškas valgymo pagaliukas (pagaliau, tinka ir medinis iešmelis). ;)
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 13 Geg 2013, 08:16

Sveiki visi, ačiū labai už pagalbą :)
Asmeniškai aš iš vis kirpčiau žiedynstiebį maksimaliai trumpai
O čia tas maksimaliai trumpai, tai reiškia, kad prie pat lapų nukirpti?
persodinčiau orchidėją bei įsitikinčiau kokia šaknų būklė
Dėl persodinimo abejoju, nenoriu gėlės dar labiau ''traumuot''. Mat, kai žiema ji pradėjo džiūti ir viską mesti mes ja persodinom. Galvojom, kad kažkas negerai. Aišku tuo metu nemažai senų šaknų pašalinom ir į didesnį vazonėlį pasodinom, nes jau vargiai betilpo tos šaknys.
reikia orchidėją reanimuot ar tik teisingai prižiūrėt
O kaip man ją reanimuot? Idet į kokį stiklinį daiktą su drėgnais kiminais ir palikt? Bet dėti su visu vazonėliu ar ja išimti reikia? :think:

Žodžiu, einu, pažiūrėsiu gal bibliotekoj ką apie orchidėjas turi. Reikia apsišviest, o tai man su tokiom žiniom tik po pernykščiais lapais slėptis [Geda2]

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 13 Geg 2013, 09:05

Į jokias bibliotekas eit nereikia. Čia tiek informacijos, kad keliems gyvenimams užteks :lol: . Svarbiausia ramiai ir iš to ką matau, niekur skubėt nereikia ir reanimuot nieko nereikia. Tik, manyčiau, kad reikia keist laistymo rėžimą. Man labai įdomu, o kas kiek laiko jums gaudavosi orchidėją palieti?

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 13 Geg 2013, 09:52

Kaip medinis pagaliukas parodo dregme? :?
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 13 Geg 2013, 10:11

Ištrauki ir pasižiūri ar jis šlapias, drėgnas ar sausas. Ir tada žinai - laikas laistyti ar dar ne. Paprasta :!: 8-)

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 13 Geg 2013, 10:23

Man labai įdomu, o kas kiek laiko jums gaudavosi orchidėją palieti?
Rama, atsižvelgiant į šaknų spalvą ir vazonėlio rasotumą iš vidinės pusės, dažniausiai laistau kas dvi savaites. Kadangi pakankamai gausiai palieju (skaičiau, kad reikia daug ir negailėjant. Po to perteklių nuvarvinti švelniai pasukiojant vazonėlį į skirtingas puses) stengiuosi labai dažnai nelieti, kad nebūtų per daug drėgmės ir neįsimestų koks puvinys. Tiesiog vadovaujuosi šaknimis ir vazonėlio sienelėmis, kadangi pagal svorį nustatyti dar neišmokau :D

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 13 Geg 2013, 22:05

Aš naudoju ilgus sumuštiniams skirtus pagaliukus (didelio sprindžio ilgio). Man jie patinka, kad yra gan ploni, o kinietiškos lazdelės man nelabai pasiteisino, nes būdamos gan neplonos prigerdavo drėgmės ir džiūdavo ilgiau nei visas kitas likęs substratas :roll:

Naudojimas jų paprastas - kaip kad pyrago iškepimo tikrinimas. Ištraukti pagaliuką iki pusės, pažiūrėti sausas ar drėgnas ir pagal poreikį laistyti. Man toks drėgmės indikatorius yra patikimiausias.

Kalbant apie reanimaciją, tai reikia reanimuoti visiškai bešaknį augalą. Umni, jei jūsų orchidėja turi normalių gyvų šaknų, tai reanimuoti nieko ir nereikia - tiesiog tinkamomis sqlygomis auginant augalas sėkmingai ims lesti ir naujas šaknis, ir lapus.

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 14 Geg 2013, 17:41

Nukirpau žiedynstiebį... Net graudu žiūrėt į gėlytę... 4 lapai iš kurių 2 džiūsta ir du styrantys stagarai :Hmmmm:

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 14 Geg 2013, 18:24

umni rašė:Nukirpau žiedynstiebį... Net graudu žiūrėt į gėlytę... 4 lapai iš kurių 2 džiūsta ir du styrantys stagarai :Hmmmm:
Jei viskas toliau bus gerai, tai greit ims naujas šaknis augint ir naują lapą leist [Baksnoju] Esu reanimavusi daug baisiau atrodančius phalaenopsius, kad ir nušalusį visiškai iki šaknų (parsinešiau iš kaimynės per šalčius pagulėjusį ant komposto krūvos), kurio visi lapai po kelių dienų virto koše, ar su lapais, bet visai be šaknų ir puikiausiai viskas pavyko - aišku tenka kantrybe apsišarvuot.

O jūsų phalaenopsis tikrai gerai atrodo ir dar jei turi sveikų šaknų, tai greit ir atsigaus.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 14 Geg 2013, 18:27

umni rašė:Nukirpau žiedynstiebį... Net graudu žiūrėt į gėlytę... 4 lapai iš kurių 2 džiūsta ir du styrantys stagarai :Hmmmm:
kas per "du styrantys stagarai"?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 14 Geg 2013, 18:43

kas per "du styrantys stagarai"?
Senas žiedynstiebis, kurį nukirpau ties trečia vadinama miegančia akute ir naujas, kuris mano dideliam nusivylimui nudžiovino pumpurus visus (nuotraukose į kadrą nepkaliuvo). :(

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių