Karštas dušas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Karštas dušas

Standartinė mozaika » 04 Bal 2013, 17:35

Aš dendrobium'ams taikau plius minus pusę minutės.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 11 Geg 2013, 21:15

Sveiki, uzkieteje orchidejininkai :) nezinau ar cia pataikiau, bet svarsciau tarp karsto duso ir reanimacijos temu, kadangi temos apie ligas neberadau... zodziu NEED HELP!!! mano vienas falenopsis dziovina du lapus (abu jau siek tiek gelsteleje). Gelyte krauna pumpurus, kai kurie ju jau pakankamai nemazi, bet ir tu koteliai jau geltonuoja.... kas negerai? saules per daug ar vandens per mazai? (laistau tik tada kai matau, kad truksta, t.y. vazonelis is vidaus labai mazai aprasojes, vos vienas kitas laselis matosi). Ka daryti? Gal pabandyti taikyti karsta dusa, bet ar tai pades? :( taip laukiau ziedu, o atrodo, kad ju ne esulauksiu... :cry:
Logika nuves nuo A iki B. Vaizduotė nuves visur. (Albert Einstein)

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 11 Geg 2013, 21:17

umni rašė:Sveiki, uzkieteje orchidejininkai :) nezinau ar cia pataikiau, bet svarsciau tarp karsto duso ir reanimacijos temu, kadangi temos apie ligas neberadau... zodziu NEED HELP!!! mano vienas falenopsis dziovina du lapus (abu jau siek tiek gelsteleje). Gelyte krauna pumpurus, kai kurie ju jau pakankamai nemazi, bet ir tu koteliai jau geltonuoja.... kas negerai? saules per daug ar vandens per mazai? (laistau tik tada kai matau, kad truksta, t.y. vazonelis is vidaus labai mazai aprasojes, vos vienas kitas laselis matosi). Ka daryti? Gal pabandyti taikyti karsta dusa, bet ar tai pades? :( taip laukiau ziedu, o atrodo, kad ju ne esulauksiu... :cry:
Kad tiksliau ir teisingiau patarti, reikėtų kad įkeltumėt foto, kuo aiškiau matomas augalo problemines vietas. :idea:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 11 Geg 2013, 21:35

umni rašė:Sveiki, uzkieteje orchidejininkai :) nezinau ar cia pataikiau, bet svarsciau tarp karsto duso ir reanimacijos temu, kadangi temos apie ligas neberadau... zodziu NEED HELP!!! mano vienas falenopsis dziovina du lapus (abu jau siek tiek gelsteleje).
O kuriuos lapus džiovina, nuo apačios ar nuo viršaus?

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 12 Geg 2013, 07:37

O kuriuos lapus džiovina, nuo apačios ar nuo viršaus?
Dziovina du apatinius, bet, jei tie nudzius tai is viso tik du lapai beliks :cry:

O kas liecia nuotrauka tai nebent gal vakare ikelciau, jei pavyktu, nes fotiko neturiu, o maniskis telefonas vapse patyliu :D

Tiesiog vieno lapo vidurys pageltes, o kito nuo vieno lapo krastelio. O kas liecia pumpurus, tai matosi, kad dar neprasiskleise ziedeliai sausesni nei yprastai, tokie nelygus, o ir koteliai laikantys ta pumpureli gelsvai rausvi pasidare...

Nezinau ka daryti, gelyte dovanota, tad tikiuos, kad dar viskas bus gerai :pray:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 12 Geg 2013, 08:25

laistoma ne pagal rasos lašelius, o tada kai šaknys pasidaro sidabrinės spalvos ir pradžiusta substratas (vazonėlis pastebimai lengvesnis).

o kaip šaknys, ar sveikos? karštą dušą galima naudoti tik jei augalas neturi puvinio.
šiaip jei augalas turi mažai "masės" (mažai lapų, sveikų šaknų), rekomenduojama neleisti žydėti, kad tam neeikvoti jėgų ir skirti jas atsigavimui.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 12 Geg 2013, 09:16

o kaip šaknys, ar sveikos? karštą dušą galima naudoti tik jei augalas neturi puvinio.
šiaip jei augalas turi mažai "masės" (mažai lapų, sveikų šaknų), rekomenduojama neleisti žydėti, kad tam neeikvoti jėgų ir skirti jas atsigavimui.
Saknys sveikos ir ju labai daug, o del lapu mases tai nezinau 4 lapai daug ar mazai... Su tiek lapu jau gavau tokia, bet jie labai dideli.

Kaip manai, Zuzla, gal pabandyti karsta dusa?

kaa

Standartinė kaa » 12 Geg 2013, 09:22

o kam? dušas principe skirtas augalo aktyvinimui
o kam dabar tai daryt jūsų gautam augalui, dar ir žydinčiam?
tegu adaptuojasi ramiai
4 lapai norma, aišku jiem lieka su dviem, mažoka bus, bet priaugins jei sveikas

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 12 Geg 2013, 09:45

o kam dabar tai daryt jūsų gautam augalui, dar ir žydinčiam?
Augalas gautas gruodi. Kai gavau zydejo, po menesio numete visus ziedus ir iki balandzio menesio, kol nepradejo sparciai augt, nerode jokiu zenklu. Matyt, buvo tas vadinamasis poilsio periodas, o dabar tai norisi, kad jau zydetu. Manau, tikrai pakankamai laiko praejo, kad adaptuotusi. Gele gerai augo, kol staiga tiie lapai nepagelto. Manau, kad nudege nuo saules, nors nesu tikra...

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 12 Geg 2013, 10:38

būtų aiškiau su nuotrauka.. dėl nudegimo, lapas kiek nudega, tiek nudega, "gelta" nesiplečia. o jei plečiasi, tai jau arba nuo senumo, arba kokia bakterija..

jei augalo šaknys sveikos, aktyviai auga, sveiki lapai nesugleibę, tai karštas dušas kaip ir nereikalingas, o va šiltu tai tikrai galit palepinti.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 12 Geg 2013, 10:49

būtų aiškiau su nuotrauka..
Gris draugas, paprasysiu, kad su telefonu ''nutrauktu'' ta gele, jei gales ir ikelsiu foto.
O kas liecia bakterijas, tai ka tik pastebejau, kad visi kraunami ziedeliai pakeite spalva, pvz.: ruzavas pumpuras, bet vietom lopinelis pasidares zalias, o viduriukas vapse rudas...
Net nezinau, dabar toki vaizda pamacius man daugiau niekas i galva neateina kaip tik puvinys, nors saknys sveikai atrodo, mano manymu... :no:

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 12 Geg 2013, 11:51

Kiek supratau, tai tas vanduo ir yra iš dušo(vandentiekio) o ar jis nėra per kietas? Ir ar po to neatsiranda kalkių ant lapų?
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Geg 2013, 12:02

Jeigu, Jūsų augalas stovi karštoje vietoje jam tiesiog trūksta vandens jį laistykite dažniau, man toks įtarimas kad jis nedalaistomas, todėl ir pumpurai bei lapai džiūsta.

Vartotojo avataras
umni

Standartinė umni » 12 Geg 2013, 12:51

O tai, kad man ten jau viskas dziuna ir tikriausiai nieko ten jau padaryti nebepavyks, tai ka dabar daryti reikes? Tiesiog nukirpti ziedstiebi ar ziedynkoti (nezinau kaip tiksliai vadinasi) ties 3-4 vadinamaja miegancia akute ir laukti kol vel ten viskas zydejimui ruostis prades? :think:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 12 Geg 2013, 13:15

Mestė rašė:Kiek supratau, tai tas vanduo ir yra iš dušo(vandentiekio) o ar jis nėra per kietas? Ir ar po to neatsiranda kalkių ant lapų?
tai kad skirtingo kietumo būna vanduo skirtinguose vandentiekiuose.. pas mano augalus neatsiranda kalkių ant lapų.
Paveikslėlis

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių