Centrinis sildymas?

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Deva

Centrinis sildymas?

Standartinė Deva » 18 Lie 2015, 06:55

Sveiki, esu naujoke orchideju prieziuros klausimais. Auginu lygiai 1 falenopsi - kolkas sutariam gerai, zydim non-stop jau virs puses metu :) Noretusi daugiau ivairesniu augaliuku. Gyvename bute su standartiniu centriniu sildymu. Kokias orchideju rusis imanoma auginti siomis salygomis? Vizualiai labiausiai patiko dendrobium su stagarais, bet ziu, turbut visiems stagariniams reikia vesios ziemos....? :(

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Re: Centrinis sildymas?

Standartinė zuzla » 18 Lie 2015, 09:06

tikrai ne vienas mūsų auginame dendrobius centrinio šildymo sąlygomis :) kiekvienas verčiasi savaip, aš "šaldytuvą" pasidarau taip - miegamajame turiu nestiklintą balkoną, į kurį žiemą neinam, langai nuo lubų iki žemės, nelabai sandarūs, prie langų žiemai susitatau orchidėjas, kurioms reikia vėsesnio ir sausesnio ramybės periodo, užtraukiu užuolaidą ir gaunasi reikalingas mikroklimatas. taip pat daugumos orchidėjų žydėjimui užtikrinti reikalingas dienos/nakties temperatūros skirtumas, tą suteikia vasarojimas lauke, pvz. balkone. mano dendr. nobile sode, tai kai tokia mūsų lietuviška vasara, ir palaistyti gaunasi tik kartą į savaitę, jau apsipimpuravęs...
iš pradžių siūlau įsigyti dendrobium nobile hibridą bet kuriame prekybos centre ir pažiūrėti, kaip seksis sutarti :)
Paveikslėlis

Deva

Standartinė Deva » 18 Lie 2015, 10:23

Tai vat ir problema, kad nusiziurejau After dark black pearl fdk. Brangiai per kisene atsieitu. Parduotuvese kiek matau dendrobium buna stiebas, aplipes baltais ziedais. O man stagaru norisi, ala dendrobium amabile, victoria-reginae ir pns. Turim sodo nameli, bet negalesiu priziuret laistymo ir velnias zino kokia ten temperatura ziema buna :) be falenopsio daugiau nebuna lengvu orchideju?

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalytė » 25 Lie 2015, 10:29

Viskas, ką galima įsigyti prekybos centruose, yra pakankamai lengvai auginama, gal tik išskirčiau miltoniopsius. Tai jei tik kas patinka iš tokių "masinės gamybos" orchidėjų, tai manau galit bandyt :) bus daugiau patirties, galėsit drąsiau ir į retesnes žiūrėti.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių