Šiltnamis 2015m

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Šiltnamis 2015m

Standartinė MrGreen » 08 Kov 2015, 21:33

Mano šiltnamis polikarbonatinis, šiandien pastačiau šildytuvą, naktį temp turėtų nenukristi žemiau 10C, dieną T jei apsiniaukę neturi nukristi žemiau 20C, saulėtą dieną temperatūra šiltnamyje siekia apie 25-26C. Šiandien išnešiau visas suaugusias L. purpurata, kad gautų daugiau saulės (kai jos yra), dauguma Odontoglossum, kai kuriuos phragmipedium, Laelia anceps f. guerrero, Laelia speciosa, Laelia gouldiana, Maxillaria tenuifolia. Ryt išnešiu daugiau augalų, šiandien nebuvo laiko, o masdevalijoms dar nepdariau priedangos, todėl jų irgi dar nenešiau. Įdomu kaip pavyks pratempti kai naktį bus -4 ar žemesnės temp., nes pagal prognozę nusimato ne viena naktis su minusine temperatūra :think:
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Amise

Re: Šiltnamis 2015m

Standartinė Amise » 08 Kov 2015, 22:56

Baltai pavydu kad jau yra galimybių dalį "ištremt" :) Man įstiklintą balkoną pakeitė antras verandos aukštas su neypatinga izoliacija tai galvos skausmas bus kada nešt gėliukus vasarot :poke: Balkone lengva - duris atidarei ryte, šilta-visi kaitintis, šalta - lieka namie :lol:

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 08 Kov 2015, 23:00

Aš dar niekaip nepabaigiu saviškio susirinkt. Stovi kieme griaučiai. Tikiuosi per artimiausiais dienas užsidengsiu.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 18 Kov 2015, 16:09

Šendien savo orhidėjas išnešiau į šiltnamį , gal katlėjos greičiau pradės busti , vakare nešiu nomo :D
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 20 Kov 2015, 21:24

žada labai vėsų savaitgalį...vietomis iki -8 naktį iš sekmadienio į pirmadienį...Ar MrGreen eksperimentuos su šiltnamiu ?
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 20 Kov 2015, 22:09

Žinoma, pas mus tokių temp. nebus, bet jei ir bus, šildymas padės :) Namuose liko tik try orchidėjos, visos kitos šiltnamyje. Temperatūra nenukrinta žemiau 8-9C šilumos naktį kai lauke minusas, jei lauke daugiau kaip 0 tai šiltnamyje temp apie 10C nakties metu. Aišku jei tikrai bus šalčiau naktimis, tai padidinsiu šilumą, nes dabar šildytuvas naktimis minimaliai veikia. O augalai sureagavo teigiamai, nes daugiau saulės ir šilumos dienos metu nei kambaryje būna. Taip pat ir aplinkos drėgmė šiltnamyje didesnė.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 20 Kov 2015, 22:19

MrGreen rašė:Žinoma, pas mus tokių temp. nebus, bet jei ir bus, šildymas padės :) Namuose liko tik try orchidėjos, visos kitos šiltnamyje. Temperatūra nenukrinta žemiau 8-9C šilumos naktį kai lauke minusas, jei lauke daugiau kaip 0 tai šiltnamyje temp apie 10C nakties metu. Aišku jei tikrai bus šalčiau naktimis, tai padidinsiu šilumą, nes dabar šildytuvas naktimis minimaliai veikia. O augalai sureagavo teigiamai, nes daugiau saulės ir šilumos dienos metu nei kambaryje būna. Taip pat ir aplinkos drėgmė šiltnamyje didesnė.
Greit pasitaisyk :!: :!: :!:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 20 Kov 2015, 22:24

O kodėl :question:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 20 Kov 2015, 22:34

mozaika rašė:O kodėl :question:
Buvo daug jau apie tai kalbėta. Didelė drėgmė gali būt žemėj, substrate, o patalpoj yra drėgnis. Jei neklystu Urzė buvo kažkur labai gerai paaiškinus.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 20 Kov 2015, 22:54

Taip, bet čia labai subtilus reikalas, svarbiausia suprantam apie ką kalba eina. Pagal kalbininkus galima sakyti ir aplinkos drėgnis ir aplinkos drėgmė [Baksnoju] O aš norjau pasakyti, kad šiltnamyje aplinkos drėgmė didesnė nei kambaryje pas mane.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 20 Kov 2015, 23:03

Aha, pas tave didelis šiltnamy aplinkos tas reikalas, o aš padidinęs ertmenės ir poros lūpragių substrato drėgmę išnešiau į šiltnamy ir nėra kam parnešt :twisted:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Kov 2015, 23:11

Įkišiu ir aš savo trigrašį . Pragyvenau nei daug nei mažai 55 metus, bet žodžio drėgnis negirdėjau , kalbininkai , jau neturi ką veikti kaip iškraipyti mūsų lietuvių žodžius . Juk kiek tarmių turim, žemaičiai , aukštaičiai, dzūkai ir tt , ir kiekvienas turi savo žodžių ir kiek kalbininkai nesistengtų , vistiek kalbėsim kaip kalbėjo mūsų protėviai .Ps. Atsiprašau kad ne į temą.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 20 Kov 2015, 23:28

ricardas rašė:Įkišiu ir aš savo trigrašį . Pragyvenau nei daug nei mažai 55 metus, bet žodžio drėgnis negirdėjau , kalbininkai , jau neturi ką veikti kaip iškraipyti mūsų lietuvių žodžius . Juk kiek tarmių turim, žemaičiai , aukštaičiai, dzūkai ir tt , ir kiekvienas turi savo žodžių ir kiek kalbininkai nesistengtų , vistiek kalbėsim kaip kalbėjo mūsų protėviai .Ps. Atsiprašau kad ne į temą.
Ričardai, yra terminai, taisyklinga kalba, kuria ir turim kalbėt. Čia taip pat kaip su auginiais-ūgliais, kada vartot žiedynstiebis, žiedstiebis, žiedkotis. Taip pat kaip ir Gibridai-hibridai, orhidėjos-orchidėjos. Drėgmėmatis tas pats kas šilumomatis.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Kov 2015, 23:41

Relax, taip , sutinku . Tiktai norėjau parašyti kad , kalbininkai žodžius iškraipo . Manau kad visi pritars, kad Mūsų Lietuvių kalba yra laaabai graži , ir kalbininkų įsikišimo nereikia .
Mano galerija

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 21 Kov 2015, 12:28

O aš (skirtingai nei jūs čia - kalbininkais patapę) tikrai į temą:
http://beta.lt/visa-lietuva/akcija/4262 ... egory_id=1
Jau kaip noriu to prie sienos priremiamo... :drool: Ypač po kelionės į Frankfurtą metu aptarto :poke: Ramsio turimo prie mūro sienos pripliusuoto pranašumų...

http://beta.lt/visa-lietuva/akcija/4259 ... egory_id=1

http://beta.lt/visa-lietuva/akcija/4256 ... egory_id=1

[Baksnoju] Štai, kiek visokių šiltnamių siūloma. Ir dar šiandien-rytoj užsisakius nemokamas pristatymas :thumbsup:
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių