Baikal

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Baikal

Standartinė MrGreen » 01 Kov 2015, 00:21

Mozaika, papasakok kaip ir kiek laiko naudoji, kokie pastebėjimai ir pan. Aišku tikiuosi ir daugiau žmonių parašys savo pastebėjimus. Aš pats labai trumpai dar naudoju, tai nieko ypatingo nepastebėjau, reikia daugiau laiko :think:
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Baikal

Standartinė mozaika » 01 Kov 2015, 20:35

Nenorėjau aš dar nieko rašyti, kol nepraėjo didesnis laiko tarpas. Tik tyliai-garsiai pasigirdavau, kad mano augalams šis preparatas patinka, net labai patinka.

Pradėjau naudoti nuo praeitų metų rudens, po parodos, kaip įsigijau. Paprastai, į bet kokią naują prekę ar produktą aš pradžioje žiūriu labai skeptiškai, nors ir kaip būna išgirta ar auksu žiba. Mane labai ilgai reik įtikinti. Į šį preparatą irgi skeptiškai žiūrėjau, nors parodos metu nemažai bendravau su vadybininku ir tikrai nemažai sužinojau.

Na bet, po parodos žiemai paruošiau visus augalus, išmaudžiau Baikal paruoštame tirpale, nieko nesitikėdama. Vadybininko buvo užsiminta, kad saugo ir nuo erkių, ir tinkamas profilaktiškai nuo ligų. Ko tada nepabandyti.
Dėl kenkėjų nieko negaliu pasakyti ar padėjo, ar ne, nes dar naudojau stipresnę chemiją, nuo ligų tas pats. Skydamario tikrai neišnaikina. O pastebėjau teigiamą poveikį ant augalų augimo, lapų tvirtumo ir blizgėjimo. Kai kurie augalai labai stipriai sureagavo, pvz. toks kaip Dendrobium aggregatum, kuris jau rudeniop eina "miegoti", staiga pradėjo augintis du ūglius. Ko nė vienais metais nedarė. Ūgliai užaugo dideli ir gražūs. Kelios raibuolės irgi pradėjo augintis po kelis ūglius, t. y. po tris- keturis. Masdevalijos nebrokino ir dar galėčiau vardinti.

BET... Yra ir minusų. Negalima perdozuoti. Pvz., toks kaip HB101, man labiau priminė Placebo preparatą, tai aš jo tikrai lašų neskaičiuodavau ir negailėdavau. O Baikal'o per ne lyg didelis kiekis, pasirodo sutrikdo augalo augimą (man vadybininkas tą buvo užsiminęs). Staigiai auga, staigiai žūsta. Taip atsitiko su mano Encyclia vitellina. Dabar atsargiai dozuoju. Kita, nemanau, kad rudenį toks skatinimas augalams yra į naudą. Sutrikdo ramybės periodą. Pavasaris kaip tik tam tinkamas.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 01 Kov 2015, 21:56

O dozuoji kaip?

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 02 Kov 2015, 19:06

Mažiau pilu nei nurodyta ant indelio 5 ltr, bet naudoju kas antro laistymo metu.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 03 Kov 2015, 18:58

Po ranka pakliuvo kelių metų senumo "Sodo spalvos", kaip tik rašo apie Baikal. Prilyginamas gyvybei, jo panaudojimas toks įvairialypis. Purkšti, mirkyti svogūnėlius, sėklas, lieti, kompostavimui, apsaugo nuo šalnų, kenkėjų. Tik nedera su pesticidais ir cheminėm priemonėm.
Aš naudoju, bet kol kas kažko stebuklingo dar nepastebiu. ( arba mano akys nemato) :) Nors naudoju kartu su trąšom, tai ir nežinau kuriuo džiaugtis.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių