Higrolonas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 3192
Užsiregistravo: 22 Sau 2011, 23:05
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Higrolonas

Standartinė mozaika » 13 Gru 2014, 22:27

Tuklių nebandžiau dėti, bet jeigu nuolat drėkinti higroloną, tai tuklėms gali būti per drėgną. Reiktų galvoti apie drenažą. Kažką buvau padariusi ant savo to makrofleksinio kalnelio, bet irgi. Tik neužmesk akies ir visiškai sausa, o pvz., horizontaliai buvo sunkiau įdrėkinti nei vertikaliai.
Galerija


Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Eliss
Pranešimai: 2568
Užsiregistravo: 10 Bir 2010, 07:31
Miestas: Netoli Ukmergės
Susisiekti:

Re: Higrolonas

Standartinė Eliss » 15 Gru 2014, 16:26

O jei taip uždėjus masdevalijos porą ūgliukų :think:

Eliss
Pranešimai: 2568
Užsiregistravo: 10 Bir 2010, 07:31
Miestas: Netoli Ukmergės
Susisiekti:

Re: Higrolonas

Standartinė Eliss » 31 Kov 2018, 17:15

Kaip sekasi augintojams, kokie rezultatai?
Aš pagaliau išsitraukiau hygroloną, kadangi atsisakau orchidariumo, o kai kurių augalų nenoriu atsisakyt. Uždėjau lepanthes, masdevalija. Vat su ja reik pamąstyt kur dėt, nes vanduo greit išgaruoja.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Slogaa
Pranešimai: 1644
Užsiregistravo: 23 Sau 2018, 15:19
Miestas: Londonas

Re: Higrolonas

Standartinė Slogaa » 17 Bal 2018, 20:06

Persikraustau iš "blokinės" temos, nes, tikriausiai, ką sumeistravau labiau tiktų čia.

Taigi, projektas prasidėjęs nuo pririštų phalenopsių peraugo į kažką įdomesnio. Žemiau pavaizduotas visas procesas. Nusprendžiau, kad reikia verstis iš to, ką turiu namuose. Patį reljefą konstravau iš elementarios folijos, nes namie išsiplėčiančios putos nebuvo (nežinau kaip taisyklingai lietuviškai). Patį higroloną tvirtinau dvikomponentiniais klijais ir "pinų" pagalba. Klijai, dėje buvo pasirinkti neteisingai - nors ir pavyko pasiekti norimą rezultatą, tačiau vargo bei laiko santykis neatitinka gautos kokybės. Kitam kartui naudočiau kažką kitokio, labiau "tekstūrinius" klijus, nes folija labai reljefinė.

Dar viena klaida - naudoti gražias sąmanas iš miško. KAd it kaip nuostabiai jos atrodytų - jos pakankamai "mėsingos" t.y. aukštos ir visi mažesni reljefai uždėjus sąmanas - dingo. Tokiu atveju reikėjo arba keisti pačias sąmanas, arba reljefą daryt kur kas abstraktesnį, gilesnį.

Na ir pabaigai ant visos kompozicijos "atsisėdo" Bulbophyllum lovely Elizabeth "Red Swallow" :thumbupleft: Patiks jam ar ne - bus matyt. Vis galvoju kokį phalenopsį, tailandsiją ar kažką "padėt" dėl vaizdo.
Visas akmuo stovi ant plataus bliūdo. Ten galvoju pripilt vandens ir nutęst seramį, kad viskas būtų drėgna. [taip.gif]

thumbnail (3).jpg
thumbnail (3).jpg (208 KiB) Peržiūrėta 5900 kartus(ų)
thumbnail.jpg
thumbnail.jpg (241.92 KiB) Peržiūrėta 5900 kartus(ų)
thumbnail (4).jpg
thumbnail (4).jpg (278.99 KiB) Peržiūrėta 5900 kartus(ų)
thumbnail (8).jpg
thumbnail (8).jpg (294.4 KiB) Peržiūrėta 5900 kartus(ų)
thumbnail (5).jpg
thumbnail (5).jpg (93.14 KiB) Peržiūrėta 5900 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7615
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Higrolonas

Standartinė Urze » 18 Bal 2018, 11:50

Slogaa, kaip man smagu skaityti Jūsų žinutes! Jos lyg gaivus ieškančio ir norinčio pasidalinti savo ieškojimais žmogaus vėjas. Sveikinu Jūsų iniciatyvas ir eksperimentus ir labai palaikau. Ir dėkoju, kad dalinatės tuo su kitais. Ir ne tik žiedais, bet ir klaidomis, iš kurių galime mokytis visi. Kad daugiau tokių atvirų ir drąsių žmonių! :thumbupleft:

Na, o dabar apie Jūsų šį projektą. Atrodo super. Labai gera kryptimi užsodintas gumblapis - senieji gumbai ant krašto, o augimo kryptis tiesiai prieš laisvą plotą. Gumblapiui reikia, kad šaknys būtų čiut drėgnos, bet ne šlapios, tai reikės stebėti, kur tas aukso viduriukas su drėgme, kad ir samanom gerai būtų, ir gumblapiui. Siūlyčiau padaryti, kad samanos nesiliestų prie gumblapio rizomos, nes jei ji bus pastoviai drėgna, gali įsimesti puvinys.

Dalis samanų gali po kiek laiko apmirti, tai jas galima būtų atsėti, panašiai kaip ir bonsai vazonai apželdinami samanom - kuokštą norinų samanų pamirkyti vandenyje, paskui pamakaluoti jame, o tada tuo vandeniu palaistyti norimą vietą. Po kiek laiko pradeda augti jaunos samanėlės. Užtrunka kokius metus ar kelis, bet būna jau iškart prisitvirtinusios ir prisitaikiusios prie vietos.

Tilandsijos dėti nepatarčiau, nes gali greit puvinį pasigauti, nes tom tikrosiom orinėm reikia pradžiūvimo ar net išdžiūvimo. Gal kokią žemėje augančią tilandsiją išeitų įkomponuoti? Arba kokį vietinį mažą papartuką, tik kad kompaktiškas augtų ir negožtų.

Žinoma, čia tų mano komentarų gal Jums nė nereikia, gal ir taip viskas žinoma, bet gal kitiems naudinga bus, kas kažką panašaus mąsto pasidaryti.

Keli klausimai - kaip tvirtinot samanas; ar higrolonas sugeba užkelti vandenį iki pat "kalno" viršūnės; kokio aukščio pats "kalnas"?

Vartotojo avataras
Slogaa
Pranešimai: 1644
Užsiregistravo: 23 Sau 2018, 15:19
Miestas: Londonas

Re: Higrolonas

Standartinė Slogaa » 18 Bal 2018, 19:08

A vajietus kokie malonūs žodžiai, Urze [Laimingas] Ačiū :dance: Jaunatviškas maximalizmas sukelia tam tikrus vėjus. Mane įkvepia estetinis grožis - kuris kartais pareikalauja labai daug žinių - norint įgyvendint vieną ar kitą dalyką. Tik darant, sužinai labai daug dalykų. Dar kartą dėkui už palaikymą - tai taip pat labai svarbu :)

Pastebėjimas iš pirmųjų kūrinio 24 gyvavimo valandų - pasikeitus orams į kardalinaliai karštus - viskas labai LABai greit džiūsta. Dėl to reikia mąstyt kaip pragyvent vasarą ir išvengt kiekvienos dienos laistymo. Dėl to, manau, karštajam sezonui problemu su per drėgna instalicija kilti neturėtų.
Dėl rizomos pagalvojau tą patį.. kad kažkaip tas vietas apsaugot reiktų.

Sąmanos.. žinau visokių būdų kaip jų priauginti... ir sutrynus palaistyt, ir sporų nusipirkt ir tt. - bet viskas tas ne mano amžiui. :snooty: Per daug nuobodu man laukt kol jos pačios nuspręs augti :lol: Nuvys šitos, uždėsim naujų :mrgreen:

Papartis... labai nebloga idėja.. Ir patikėkit, man dar tiek daug nežinoma.. :))

Sąmanas, mano pačios nuostabai, pačios prilipo prie Higrolono. :shock: Čia toli gražu ne vienas ir ne du gabalai - o iš kokių 10 surinkta puzlė. Ir jos pakankamai sausokos buvo, kai dėliojau. Poto visas sudrėkinau ir jos visos sulipo į krūvą. "Kalniukas" 12 cm ir kažkodėl manau, kad čia pas man veiks atvirkštinė sistema - vanduo slinks nuo viršūnės į apačią, nes taip papraščiau laistyt. :thumbupleft:
Half woman, half amazing.

zemuoge
Pranešimai: 2122
Užsiregistravo: 23 Geg 2014, 15:53

Re: Higrolonas

Standartinė zemuoge » 18 Bal 2018, 21:09

"Visas akmuo stovi ant plataus bliūdo. Ten galvoju pripilt vandens ir nutęst seramį, kad viskas būtų drėgna."
Roelkes filmuke per akmens skylę nuleista higrolono juostelė iki vandens rezervuaro, ir tokiu būdu vanduo kyla ir drėkina higrolono plotą,ar manot, kad seramis, kontaktuodamas su higrolonu, pakankamai drėkins visą sistemą?

Vartotojo avataras
Slogaa
Pranešimai: 1644
Užsiregistravo: 23 Sau 2018, 15:19
Miestas: Londonas

Re: Higrolonas

Standartinė Slogaa » 21 Bal 2018, 00:24

As labai atsiprasau, net pati nesupratau, kodel parasiau serami, nes turejau omeny ta pati higrolona. Ir labai tikiuosi jog visa ta higrolono nutiesimo sistema veiks, nes pakolkas tenka viska "laistyti" kiekviena diena po pora kartu prie 27laipsniu temperaturos. Bet samanu virsus dziusta zymiai greiciau nei pati medziaga - tas dziugina.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Slogaa
Pranešimai: 1644
Užsiregistravo: 23 Sau 2018, 15:19
Miestas: Londonas

Re: Higrolonas

Standartinė Slogaa » 27 Geg 2018, 16:31

IMG_20180527_151417.jpg
IMG_20180527_151417.jpg (3.63 MiB) Peržiūrėta 5585 kartus(ų)

Siek tiek naujoviu: bulbophyllum'ui jo nestandartiniai namai, berods, patiko. Uzsodintas, naujas uglys neturejo nei vienos sakneles.

Instaliacines naujienos pakolkas nepakitusios: jei tik lauke karsta (o pas mus laikosi 25° kiekviena diena) viskas reikalauja daug daug vandens. Nepurskiant ir neliejant higrolonas islaiko dregme dvi paras. Samanu virsus nezymiai kencia, bet viskas atrodo taip, kaip ir pirma "surinkimo" diena. Sekanciam etape meginsim igyvendint rezervuaro ideja.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7615
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Higrolonas

Standartinė Urze » 28 Geg 2018, 20:14

Gražus vaizdas. Lauksim kitos "serijos". :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių