Higrolonas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Higrolonas

Standartinė mozaika » 11 Gru 2014, 22:08

Na gi, įdomu ką dauguma nuveikė su šia medžiaga, kurią įsigijote iš Rolkes pavasariop. Pvz., Ramsio projektą mačiau, bet įdomu kaip toliau jis ten vystosi.

Aš jau anksčiau turėjau, buvau jau užsidegus sukonstruoti tipo su higrolonu tuklių ir masdevalijų kalnelį. Ypač, kaip pamačiau Mikealio pateiktą vaizdinę medžiagą. Super gražu...
Na bet...didžioji dalis fantazijos ir pasiliko fantazija. Praktika parodė, kad ne taip jau paprasta su šia medžiaga ir ne taip jau greitai viskas gaunasi, kaip Mikealiui.
Su masdevalijomis neišdegė, nes viena supūdžiau, kitą su džiovinau. Tai tik dabar turiu tokį stovelį apželdintą samanomis. Galvojau stikliniame inde auginti pakabinus lepantę. Bet... lepantė peraugo mano stiklinio indo plotį ir dabar nežinau ką toliau aš darysiu su šiuo "daiktu".
Nors dar darbe nebaigta daug didesnė stiklinė dėžė, gal ten kaip nors pritaikysiu :).
Prikabinti failai
DSCF9230.JPG
DSCF9230.JPG (59.52 KiB) Peržiūrėta 7519 kartus(ų)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Re: Higrolonas

Standartinė Relax » 12 Gru 2014, 14:38

Gumblapį ant jo :!:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Gru 2014, 18:55

Galiu pasakyti, kad ne viskas taip gražiai darosi, kaip parodyta foto, o aš pasižymintis užmaršumu, tai kol kas gražaus rezultato neturiu. Vis pamirštu dapilti vandens. Ne gana to, šiuo tamsiuoju laiku, pas mane trūksta šviesos, nes kažkaip tuščią indą apšviesti, per daug prabangu.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Gru 2014, 18:59

Ramsi, o kokios dar problemos be apšvietimo ir vandens lygio palaikymo kyla?

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Gru 2014, 19:03

Tai dvi pagrindinės,
Kaip statybinė medžiaga orchidariumui, higrolonas yra labai plastiškas, todėl galima įgyvendinti labai įvairias fantazijas. Jo struktūra, bei drėgmės paaikymas sakyčiau tinka daugiau drėmemėgėms orchidėjoms.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Gru 2014, 19:06

Ai tiesa, pasinaudoją viewtopic.php?p=82942#p82942 mano įkeltomis nuorodomis, galite pasižvalgyti po visą Mikael albumą. Įdomu yra tai, kad jau siūlomas ir sintetinis kiminų pakaitalas

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 12 Gru 2014, 19:21

Relax'ai, jis ne toks didelis kaip atrodo foto. Tik kokiai lepantei augti. Ir spėčiau, kad kokiam gumbalapiui būtų per drėgnas pagrindas.

Tiesa pasakius, šis apžėlimas irgi neiš karto pavyko. Ir aš nudžiovinau, teko antru kartu sėti. Nors po pirmojo jau norėjau spjauti į tą reikalą.

Ramsi, mano šis stovi beveik potamsiai, nes kaip šviesiai laikiau - nugelto, bet aišku, kita bėda, kad lietuviškos samanos, prie didesnės tamsos primiega. Tai yra dalis žiemą nunyksta.

O didžiausia problema, tai drėgmės palaikymas. Beveik visada higrolono "uodega" turi mirkti vandenyje. Ta mirkstanti dalis nuolat būna itin drėgna, o kita dalis (aukščiau) jau normaliau ir galima bandyti auginti šlapiamėgius augalus, bet tik neužmatyk kada baigiasi vanduo ir sausa. Ypač vasarą labai greitai išdžiūsta pati medžiaga.

Bet čia nemažas žaidimas. Turint tik kokią porą "stiklainių", įtaisius gerą ventiliaciją ir tinkamą apšvietimą, galima tikrai neblogų rezultatų gauti :).

Šis maniškis (nežinau kaip net pavadinti :mrgreen: ) stovelis yra tuščiaviduris. Tai suku mintį, gal makrofleksu užpildyti atsargiai, kad būtų lengviau pritvirtinti lepantę.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Gru 2014, 19:29

normaliai neapšvietus samanos man augo tokios pastypę, negražu buvo :no: negana to sausra padarė savo, viską nugrandžiau, ir dabar bandau iš naujo

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 12 Gru 2014, 20:00

O kaip pasėti tas samanėles?
Mano higrolonas taip ir guli rūsy, galvojau ant akmens uždėti, bet nesugalvoju ką, kaip ir neturiu drėgnamėgių :Hmmmm:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Gru 2014, 20:13

Man geriausiai suveikė vasarą pririnktos samanėlės nuo akmenų, medžio kamieno, betono, šiferio, tuo metu jos buvo perdžiūvę, todėl jas tryniau delnuose į miltus ir pastaruosius bėriau ant drėgno hygrolono, jau po 2 savaičių pasirodė daigeliai.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 12 Gru 2014, 20:56

O jei dabar pabandyt? Čia sėklytes sutrinti ar visas samanas?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 12 Gru 2014, 20:56

Panašiai, tik aš žalias sutryniau labai smulkiai ir ant drėgno higrolono pabarsčiau.

P.S. samanas.
Galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Gru 2014, 22:14

Kai užsėjinėju kur nors samanėles, tai parankioju iš orchidėjų vazonų, kur dar nuo orchidėjų ūkio augančios yra. Va tos dažnai visus metus aktyviai auga.
Mozaika, kokio aukščio Tavo tas stulpas? Gal darei bandymus, į kokį aukštį vanduo higrolonu užkyla?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 12 Gru 2014, 23:29

Nedickas jis, kažkur 25 cm. Bandymų dar nedariau. Nesugalvoju ką su likusią dalimi daryti.
Galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Gru 2014, 10:21

Jei ligi 25 cm vajduo užkyla, tai čia jau tikrai neblogai. O kaip tuklės ant jo jaučiasi? Dabar, kai vėsiau ir tamsiau, nepūna? Ar sumažinai vandens kiekį?

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 7 ir 0 svečių