Epifitinių orchidėjų kultūra... kiek kitaip

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Epifitinių orchidėjų kultūra... kiek kitaip

Standartinė Relax » 08 Spa 2014, 23:16

Ričardai, su namų vėdinimu ir pelėsiu irgi diskusija. Turiu aš pelėsį ant dviejų augalų (kažkur rašiau). Tai ertmenės vazonike ir ant gumblapio bloko. Ertmenė vasarą praleidžia lauke- vėjai, lietūs, saulė- jis vistiek auga. Gumblapis šiltnamy, ten kaip ir idealios sąlygos jam augt, bet vedinimas puikus, kitų augalų neimi tik jį vieną. Juo labiau, kad vasarą ~mėnesį laiko šiltnamy buvo sausros periodas :roll: ir vistiek jis kuo puikiausiai augo.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 08 Spa 2014, 23:33

Relax rašė:Ričardai, su namų vėdinimu ir pelėsiu irgi diskusija. Turiu aš pelėsį ant dviejų augalų (kažkur rašiau). Tai ertmenės vazonike ir ant gumblapio bloko. Ertmenė vasarą praleidžia lauke- vėjai, lietūs, saulė- jis vistiek auga. Gumblapis šiltnamy, ten kaip ir idealios sąlygos jam augt, bet vedinimas puikus, kitų augalų neimi tik jį vieną. Juo labiau, kad vasarą ~mėnesį laiko šiltnamy buvo sausros periodas :roll: ir vistiek jis kuo puikiausiai augo.
Gal pas Jūs tas pelėsis ne nuo drėgės , gal substrate yra kažkas pvz puna šaknys, nedezinfekuotas substratas , o gal netgi visai kitoks pelėsis arba išvis velniai žino kas. Pabandykit su pelunu nupurkšti , jis kaip antibiotikas , jei pelėsio nenužudys, bet augalam nepakenks.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 09 Spa 2014, 07:41

Savvy rašė:Žinot....
Sėdžiu be miego trečia diena skaitydama visus variantus, tiek "klasikinius", tiek "kraštutinius" ir.. marinu savo naujoką parodoj pirktą be vandens jau antra savaitė. Lapai susiraukšlėjo, žiedai nukrito... ryt ryte jau eisiu laistyti :neutral:
Tai geriau į kraštutinius variantus nesimeskit :lol: nereikia marinti augalo 2 savaites be vandens, jei jis akivaizdžiai nori gerti. Neskubėkite, geriau daugiau paskaitykite, tada palaukite kol susigulės informacija, tada paskaitykite dar kartą, pagalvokite savo galva, atmeskit jūsų manymų netinkamą informaciją ir tada darykite [taip.gif]
Savvy rašė:Mano asmeninė patirtis su pirmuoju falenopsiu (įsigytas 2012 m) stovi man prieš akis. Nervams neatlaikius aš jį išmečiau.
Kam reikėjo išmesti? Juk jis aiškiai rodė, kaip norėtų augti, tai ir reikėjo taip auginti :D
Savvy rašė:O miniukas, analogiškai pajuodavusiu kakleliu išvyveno... Klausimas dėl jo tik vienas - kodėl šaknys vis tiek bėga iš substrato - augina daug orinių šaknų? Ar dėl didelės oro drėgmės?
Nors šitame forume visi teigia atvirkščiai, bet šaknys, iš vazono bėga dėl per didelės drėgmės. Nemanau, kad pastoviai drėgnas substratas vistiek gali būti sausesnis už aplinką...
Savvy rašė:Bet juk ne visi ir ne visada nori ar gali išmokti gyventi sausiau! Ruslik, evelinos ir orchids.targlif dėka sužinosim ir patys sau pasidarysim išvadas apie skirtingų rūšių augalų galėjimą arba negalėjimą augti kitaip.
O tai ar jus kas verčia? Auginkit, kaip norite. Tiesiog mes auginame kitaip ir norisi pasirodyti [Geda2], juk reikia plėsti akiratį.
Savvy rašė:Kaži, kiek pagal "išgyvenimo statistiką" naujai įsigytų augalų sutinka su tokia griežta dresūra ir išgyvena?... Kadangi daugiausiai skaičiau apie falenopsius, tai rodos, išgyvenimas tikrai ne daugiau kaip 50 proc.
Kai aš pirmą kartą papuoliau į tą formumą, paskaičiau ir pamačiau sudžiūvėlių foto, tai pagalvojau: marina augalus sausra, o po to viską suverčia ligoms...ir išjungiau. Bet sugrįžau vėl, net tik ten radau kelių metų foto praktiką su išsamiais aprašymais, kas vyksta su augalu, sužinojau, kad yra augimo/poilsio periodai (kurių reikia laikytis ir tai viena iš dažniausių priežasčių, kodėl orchidėjos nežydi), kaip laistyti per tuos periodus, pagal ką orientuotis, kad reikia laistyti, sužinojau apie šaknų sandarą ir velameno funkciją ir dar daug daug įdomaus ir išsamiai. Bet visgi ne su viskuo sutinku ir ne viską darau, taip kaip rekomenduoja, man iki dabar labai nepatinka sudžiūvusių augalu nuotraukos :no: Todėl dar kartą siūlyčiau nepulti stačia galva ko nors daryti, gerai nepaskaičius ir nepagalvojus, ne maži vaikai esame, turime galvas ant pečių [Cha]

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 09 Spa 2014, 07:47

ricardas rašė:
Relax rašė:Ričardai, su namų vėdinimu ir pelėsiu irgi diskusija. Turiu aš pelėsį ant dviejų augalų (kažkur rašiau). Tai ertmenės vazonike ir ant gumblapio bloko. Ertmenė vasarą praleidžia lauke- vėjai, lietūs, saulė- jis vistiek auga. Gumblapis šiltnamy, ten kaip ir idealios sąlygos jam augt, bet vedinimas puikus, kitų augalų neimi tik jį vieną. Juo labiau, kad vasarą ~mėnesį laiko šiltnamy buvo sausros periodas :roll: ir vistiek jis kuo puikiausiai augo.
Gal pas Jūs tas pelėsis ne nuo drėgės , gal substrate yra kažkas pvz puna šaknys, nedezinfekuotas substratas , o gal netgi visai kitoks pelėsis arba išvis velniai žino kas. Pabandykit su pelunu nupurkšti , jis kaip antibiotikas , jei pelėsio nenužudys, bet augalam nepakenks.
O gal tik dezinfekavimo neužtenka ir reikia pašalinti priežastis, dėl ko pelėsis atsiranda? Pakeisti substratą į stambesnį, padaryti vazono šonuose papildomai skylių, geresniai ventiliacijai, mažiau laistyti ir pakelti augalo rizomą virš substrato.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 09 Spa 2014, 20:46

Rita rašė: ruslik, labai gaila, kad jums taip nesiseka ir visi ligoti augalai patenka pas jus. Man nesiseka loterijoje, bet dar nuo ligos nepraradau nei vieno augalo. Netektys tik mano pačios klaidos (jų tikrai nedaug).
Vienas prie vieno mano situacija - iš beveik dviejų šimtų auginamų orchidėjų per penkerius metus esu numarinusi kokias dešimt/penkiolika ir tik dėl savo klaidų. Iš jų visų ligotos buvo tik kelios :) Yra ir ne viena atkeliavusi su kenkėjais ar neaiškiom dėmėm, bet gydžiau, purškiau, ligotas vietas drastiškai apkarpiau ir viskas baigėsi gerai. Ir galiu drasiai rodyt nebe pirmus metus moliniuose glazūruotuose vazonuose auginamus augalus (kadangi esu žmogus "džiovintuvas", tai jie tikrai vandeny nemirksta, bet ir sausros nebūna) - prisiauginę naujų lapų, šaknų, dauguma žydi stabiliai kasmet ir pan.

Gal ir kvailai skamba, bet man augalas turi būti gražus visada, ne tik žydintis :)

Kitas dalykas - jei sakykim falenopsis gan drėgnai augdamas per šešerius metus nuo dvilapio augalo išauga į dešimties lapų tvirtą drūtą sveikutėlį vos apglėbiamą "kopūstą", kuris dar ir žydi kasmet ilgom žiedų kasom, tai kame čia jo kančia kai "įkalinto epifito" ?

Tai čia tik vienas pavyzdys, o pas mane jų n ir n :) Tiesiog nebe pirmame "poste" perskaitau mintį, kad orchidėjų auginimas substrate yra vos ne jų kankinimas, ėjimas prieš gamtą ir žiūrėdama į savo orchidėjas bandau suprast, kuri iš jų kenčia (ruslik postuose tokias mintis "išskaičiau" - jei suklydau, tai atsiprašau [Baksnoju] .

Manau augalams svarbios ne tik aplinkos sąlygos, bet ir šeimininko priežiūros įpročiai. Pas mane vazonuose augalai gan sausai gyvena, o jei auginčiau plikomis šaknimis, tai mesčiau ir mesčiau "per bortą" sudžiuvėlius :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 09 Spa 2014, 21:15

Mumrikai, augalų auginimas, kaip matome gali būti labai įvairus. Aš manau kad vienoms orchidėjoms tinka vienoks, kitoms kitoks. Manau, kad dviratis čia jau išrastas, pasaulinė praktika ir patirtis tą įrodo. Pvz afrikiečiai geriausiai auga ant blokų, krepšeliuose, žinoma yra ir išimčių. Raibuolės, phalaenopsiai geriausiai auga substrate vazonėliuose ir t.t. čia galima vardinti ir išskyrinėti, tačiau dar viskas priklauso ir nuo suteiktų sąlygų, augalo ypatybių. Didelę dalį atsakomybės neša ir pats augintojas, jo priežiūra.
Augalus, negalima laistyti, tręšti, apšviesti, purkšti pagal kažkokį grafiką, tą reikia jausti, reikia perprasti, ištyrinėti. Gal tas neatsiranda iš karto, bet vėliau įgundama. Tu savo augalus pažysti ir supranti, tu vos pamačius žinai kada jį lieti, kiek laiko, kokiu kiekiu ir t.t. nesilaikai grafiko, kad pvz trečiadienį visus be išmties į vonią skandintis. Evelinai reikia kad jos augalų šaknys būtų plikos, jai taip juos prižiūrėti lengviau, ji įgudo jais rūpintis tokiu metodu. Nesvarbu kokie įsitikinimai, verčia augintojus keisti auginimo būdus, ieškoti naujovių, svarbu rezultatai. Kai kam reikia kad būtų augalai gražūs net ir nežydintys, kai kam nesvarbu kad jie atrodo kaip padžiūvę, kai kas ieško dar kitokių išraiškos būdų. Aišku viena, buvo, yra ir bus augintojų kurie bandys kažką kitaip. Sėkmės visiems, ir mums konservatoriams ir naujovių ieškotojams. O ši diskusija yra gera, juo labiau kai yra foto medžiagos. :)

ruslik

Standartinė ruslik » 09 Spa 2014, 21:16

mumrikas rašė:
Rita rašė: ruslik, labai gaila, kad jums taip nesiseka ir visi ligoti augalai patenka pas jus. Man nesiseka loterijoje, bet dar nuo ligos nepraradau nei vieno augalo. Netektys tik mano pačios klaidos (jų tikrai nedaug).
Vienas prie vieno mano situacija - iš beveik dviejų šimtų auginamų orchidėjų per penkerius metus esu numarinusi kokias dešimt/penkiolika ir tik dėl savo klaidų. Iš jų visų ligotos buvo tik kelios :) Yra ir ne viena atkeliavusi su kenkėjais ar neaiškiom dėmėm, bet gydžiau, purškiau, ligotas vietas drastiškai apkarpiau ir viskas baigėsi gerai. Ir galiu drasiai rodyt nebe pirmus metus moliniuose glazūruotuose vazonuose auginamus augalus (kadangi esu žmogus "džiovintuvas", tai jie tikrai vandeny nemirksta, bet ir sausros nebūna) - prisiauginę naujų lapų, šaknų, dauguma žydi stabiliai kasmet ir pan.

Gal ir kvailai skamba, bet man augalas turi būti gražus visada, ne tik žydintis :)

Kitas dalykas - jei sakykim falenopsis gan drėgnai augdamas per šešerius metus nuo dvilapio augalo išauga į dešimties lapų tvirtą drūtą sveikutėlį vos apglėbiamą "kopūstą", kuris dar ir žydi kasmet ilgom žiedų kasom, tai kame čia jo kančia kai "įkalinto epifito" ?

Tai čia tik vienas pavyzdys, o pas mane jų n ir n :) Tiesiog nebe pirmame "poste" perskaitau mintį, kad orchidėjų auginimas substrate yra vos ne jų kankinimas, ėjimas prieš gamtą ir žiūrėdama į savo orchidėjas bandau suprast, kuri iš jų kenčia :scratchheadyellow:
Dėl vos gautų ligotų augalų, juk neteigiu, kad visos yra tokios. Turiu ir sveikų / sąlyginai sveikų, bet kol kas neviešinu. :) Ateis laikas, ir paskelbsiu, kai bus rezultatai. [taip.gif] Tiesiog, gal, ne iš to galo pradėjau parodamuosius pasirodymus.

Dėl falenopsių - puiku, nejaugi teigiu, kad auginat neteisingai. Patys pabrėžiat:
mumrikas rašė:(kadangi esu žmogus "džiovintuvas", tai jie tikrai vandeny nemirksta, bet ir sausros nebūna)
Ir neteigiu, kad visoms epifitinėm orch. reikia (=teisinga) suteikti vienodos trukmės sauso laiko. Vienos reikalauja 2-3 parų pabūti sausiems tarp laistymų, kitom griežtai reikia ir pusės metų sausros per ramybės periodą.

Mačiau Jūsų falaenopsius - puikios būsenos, kad taip ir toliau laikytųsi. Tiesa, kai kur mačiau šaknis "pabėgusias" iš vazoniko, sakyčiau, šiuo atveju reiktų susimąstyti. :think:

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 09 Spa 2014, 21:54

Man net gražu plikom šaknim augnačios orchidėjos, bet pagrindinė sąlyga tokiam auginimui (čia ta sąlyga tik mano pačios susigalvota), kad tokie augalai turi atrodyt gražiai. Matyt čia toks visai moteriškas bruožas :)

Taip, savųjų orchidėjų tikrai neperlaistau, bet jūsų teiginys, kad šaknys turi greit išdžiūti taip pat netinka - žiūrėdama pagal įsmeigtus pagaliukus matau, kad drėgmė vazone laikosi ir keturias/penkias dienas (žinoma ne žliugsi, bet tikrai jaučiais, kad drėgna). Persodindama savo orchidėjas po kelerių metų auginimo tokiomis sąlygomis matau, kad jos turi daug ir sveikų šaknų, tai ir išlieku rami, kad viską darau teisingai [Geda2]

Kalbant apie "pabėgusias" šaknis, tai dėl jų nesuku galvos, nes ne vienas toks pabėgėlis puikiausiai auga bei žydi ne pirmus metus, o pakapsčiusi matau, kad ir vazone tų šaknų knibždėte knibžda - vadinasi tai augalui ir tinka, ir man patinka [taip.gif]

Ir aš esu už įvairoves, įdomias diskusijas, o svarbiausia visiems ir visoms linkiu rast konkretiems namams ir konkrečiam šeimininkui priimtiną sprendimą. O kad jis tinkamas įrodo sveikai atrodantys, puikiai augantys ir žydintys augalai [taip.gif]

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 09 Spa 2014, 22:08

Tiesa, kai kur mačiau šaknis "pabėgusias" iš vazoniko, sakyčiau, šiuo atveju reiktų susimąstyti. :think:
na tik neperlenkim lazdos šiuo klausimu. Orchidėjos morfologiškai yra užprogramuotos augintis šaknis į visas puses, tad jeigu aukščiau stiebe užaugusi šaknis nukeliavo kažkur į šoną, visiškai nereiškia kad jai kažkas blogai. O kad šaknys linksta drėgmės šaltinio link yra višiška tiesa, todėl kartais augalai ir auginasi šaknis ore norėdami susirasti vadens.

ruslik

Standartinė ruslik » 09 Spa 2014, 22:25

Ramsis rašė:
Tiesa, kai kur mačiau šaknis "pabėgusias" iš vazoniko, sakyčiau, šiuo atveju reiktų susimąstyti. :think:
na tik neperlenkim lazdos šiuo klausimu. Orchidėjos morfologiškai yra užprogramuotos augintis šaknis į visas puses, tad jeigu aukščiau stiebe užaugusi šaknis nukeliavo kažkur į šoną, visiškai nereiškia kad jai kažkas blogai. O kad šaknys linksta drėgmės šaltinio link yra višiška tiesa, todėl kartais augalai ir auginasi šaknis ore norėdami susirasti vadens.
Mano nuomone, jie linksta atramos, bet ne drėgmės šaltinio. Pabrėžiu, čia tik mano nuomonė. :)
Vienas iš įdomių pastebėjimų: beaugantys aktyvūs šaknų galiukai yra netgi "hidrofobai" - jie turi vos ne "vaško" ar pan. apsaugos "apnašų", nuo kurių vaduo nubėga, neįsigeria. [taip.gif]

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Spa 2014, 23:24

Šaknys iš vazono lipa dėl kelių priežasčių. Vieną įvardino Ramsis (aukščiau išaugusios), kita irgi buvo paminėta - kai substrate per daug drėgmės. Bet lipa ir kai substratas sukritęs, kai uždruskėjęs arba kai aplinkos oras drėgnesnis nei vazono vidus, o kartais ir kai tiesiog vazone nebėra vietos per kitas šaknis.
ruslik rašė:Vienas iš įdomių pastebėjimų: beaugantys aktyvūs šaknų galiukai yra netgi "hidrofobai" - jie turi vos ne "vaško" ar pan. apsaugos "apnašų", nuo kurių vaduo nubėga, neįsigeria.
Hidrofobais vadinčiau tuos, kurie auga tolyn nuo vandens. Jauna šaknis (arti augančiosios jos dalies) dar neturi susiformavusio velameno (="kempinės") sluoksnio, dėl to ir nubėga vanduo nuo jos, nesusigeria staigiai.
Šaknys atlieka kelias funkcijas - ir atraminę/įtvirtinimo, ir vandens bei maisto medžiagų surinkimo. Jei siektų tik atramos, tuomet jos ilgos neaugtų - užtektų kelių šaknų po 10 cm ir viskas. Bet jos juk auga daug ilgesnės. Kodėl? Nes atlieka dar ir kitą,svarbesnę funkciją. Jūsų, Ruslikai, auginama ertmenė gražiai naujas šaknis į kokoso plaušų bloką leidžia. Jame juk šiek tiek ilgiau išsilaiko drėgmė po laistymo, tas ir vilioja šaknis. O ir čia gražus Dalytės pavyzdys, kad šaknys yra linkusios augti link drėgmės šaltinio. Kitas pavyzdys - vazone auginamas hibridinis falenopsis, retai laistomas ir įtaisytas virš indo su vandeniu, bet jo nesiekiantis. Po kiek laiko suleido šaknis tiesiai į vandenį ir laimingas gyvena ne vienerius metus. Taip kad šaknis greičiau pavadinčiau higrofilėmis (ne hidro-).

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 10 Spa 2014, 07:36

mumrikas rašė: Vienas prie vieno mano situacija - iš beveik dviejų šimtų auginamų orchidėjų per penkerius metus esu numarinusi kokias dešimt/penkiolika ir tik dėl savo klaidų. Iš jų visų ligotos buvo tik kelios :) Yra ir ne viena atkeliavusi su kenkėjais ar neaiškiom dėmėm, bet gydžiau, purškiau, ligotas vietas drastiškai apkarpiau ir viskas baigėsi gerai. Ir galiu drasiai rodyt nebe pirmus metus moliniuose glazūruotuose vazonuose auginamus augalus (kadangi esu žmogus "džiovintuvas", tai jie tikrai vandeny nemirksta, bet ir sausros nebūna) - prisiauginę naujų lapų, šaknų, dauguma žydi stabiliai kasmet ir pan.
Kiek atsimenu, rašėte, kad dėl augalų gausos jų nemirkote, o nupurškiate substratą, tai gal čia ir yra esmė, kad pačios žievės nepermirksta ir tos drėgmės nebūna tiek daug ir yra išlaikomas balansas? Man atrodo, kad augalai turi stiprų potencialą ir turi būti prisitaikę ištverti visokius nukrypimus nuo pastovios normos, tame tarpe ne tik sausros/drėgmės, bet ir temperatūros, juk gamtoje būna visokių kataklizmų. Juk nukritus, ar pakilus pora laipsnių ar nepalijus kažkurį laiką - augalai nežūsta.
mumrikas rašė: Tiesiog nebe pirmame "poste" perskaitau mintį, kad orchidėjų auginimas substrate yra vos ne jų kankinimas, ėjimas prieš gamtą ir žiūrėdama į savo orchidėjas bandau suprast, kuri iš jų kenčia (ruslik postuose tokias mintis "išskaičiau" - jei suklydau, tai atsiprašau [Baksnoju] .
Viena iš pagrindinių būtinų sąlygų yra labai greitas šaknų pradžiūvimas (per pora val) po laistymo. Jei labai supaprastintai pasižiūrėsime į orchidėjos šaknį, tai ją galima palyginti su kempine, dėl velameno sugebėjimų. Sušlapinus kempinę, ji greitai pritraukia vandens ir lėtai džiūna, o jei dar drėgnoje, blogai ventiliuojamoje patalpoje, ar žemoje temp, kas su ja atsitiks? :yuck: Taip ir orchidėjos šaknis, storas velameno sluoksnis (jei sugebėjo storas "užaugti", nes jis formuojasi, kai šaknis būna sausa) laistymo metu prisigeria vandens, tai kam dar po to laikyti drėgmėje? Dėl auginimo substrate, prašom, auginkite: žievėje, akmenyse, kiminuose ir t.t, bet išlaikykite pagrindinę būtiną salygą, greitą šaknų pradžiūvimą po laistymo. Man asmeniškai žievė taip perdžiūdavo, kad mirkant išplaukdavo iš vazono [Cha] , tada aš ją išėmiau. Dėjau akmenukų, kad suteiktų stabilumo, bet vasarą jie įkaista, o žiemą atvėsta, šaknim nėra gerai. Visai tuščiame vazone atsiranda tvirtinimo problema, tai man geriausia išeitis, kolkas žiupsnis kokoso plaušo :D Beje skaičiau, kad tikrieji augintojai (fermos), kiminuose auginamų augalų nelaisto, o tik karts nuo karto pakelia aplinkos drėgmę, kiek tame tiesos nžn, nemačiau :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Spa 2014, 11:25

evelina rašė:Viena iš pagrindinių būtinų sąlygų yra labai greitas šaknų pradžiūvimas (per pora val) po laistymo.
Evelina, bet pagal tai, ką rašote, tas greitas pradžiuvimas turi būti ne pačių šaknų, o jas supančios aplinkos (substrato ar kažkokių įtvirtinimų, jei auginama plikomis šaknimis). Nes jei palaistai ir šaknys per porą valandų išdžiūsta, vadinasi, JOSE nebelieka vandens. Bet juk ne tą turite omeny? Svarbu, kad jos nebūtų ilgą laiką per šlapioje aplinkoje, taip?

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 10 Spa 2014, 12:06

Jau anksčiau rašiau, kalbant apie šaknies pradžiūvimą, turima omenyje ne visiškas šaknies vidaus išdžiūvimas, o tik šaknies išorės pradžiūvimas (iš žalių - į pilkas) Kažkaip, kas kartą kartoti ilgą litaniją :no: , postai ir taip ilgi gaunasi :) Taip, kad nebūtų šlapioje aplinkoje [taip.gif]

ruslik

Standartinė ruslik » 10 Spa 2014, 12:10

evelina rašė:Jau anksčiau rašiau, kalbant apie šaknies pradžiūvimą, turima omenyje ne visiškas šaknies vidaus išdžiūvimas, o tik šaknies išorės pradžiūvimas (iš žalių - į pilkas) Kažkaip, kas kartą kartoti ilgą litaniją :no: , postai ir taip ilgi gaunasi :) Taip, kad nebūtų šlapioje aplinkoje [taip.gif]
taip, taip [taip.gif] [taip.gif] [taip.gif] - ne visiškas išdžiovimas, kad būtų susiraukšlėjusios, o tik paviršiaus (velameno) greitas apdžiūvimas. Tą ir aš pastoviai teigiu (gal, tiesiog negalėjau tinkamą lietuvišką žodį parinkti).

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių