Orchidariumas 2

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
mumrikas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Orchidariumas 2

Standartinė mumrikas » 20 Sau 2014, 10:38

Ir man laaaaabai gaila dėl seminaro, buvau suplanavusi tikrai važiuot, bet kartais gyvenimas ir giminės nenuspėjami [Cha]

Jau ne kartą mąsčiau apie orchidariumo aukštį ir net labai gražias kopetėles nusižiūrėjau - kaip tik užsakinėjam didžiulę aukštą miegamojo spintą, tai abiem atvejais pasilypėjimas pravers. Už miegamojo sienos yra priepirtis, tai tas gražias kopetėles ten ir laikyčiau :D

Dėl apšvietimo jau apgalvojau, kad jis bus ne tik iš viršaus, bet ir šonuose vertikalios LED juostos nuo viršaus iki apačios abiejose pusėse. Kad jų nugarėlių nesimatytų iš priekio prie stiklo vidinės pusės klijuotųsi gražios matinės juostelės (taip yra užklijuoti mūsų miegamojo "sekreto" stiklo kraštai, kad nesimatytų betoninių briaunų). Viršuje būtų arba stambesni augalai, arba tilandsijos, bromelijiniai (galvočiau kam mažesnės priežiūros reikia, bet aišku visiškai savieigai jų augimo nepalikčiau).

Dėl laistymo, tai aš visas svo orchidėjas be išimties laistau purkšdama, tai orchidariume būtų lygiai taip pat. Laisvai augti leisčiau kelioms apatiniame aukšte esančioms, o kitos tupėtų vaazonėliuose, kuriuos maskuočiau plaušu ir pan.

Dėl ventiliatorių, tai vyras turi kelis ir gan galingus - pagal išsilavinimą kompiuteristas / elektronikas, tai galės savo srity ir pasireikšt, rinkt pagal tylumą, galingumą, reikalingumą - šitai jau būtų ne mano daržas. Jam net patinka idėja viską sureguliuot ir suprogramuot taip, kad sistema veiktų kaip laikrodis :lol: O ar tai pavyktų, tik laikas parodys :)

Neatsidarančio stiklo juosta numatyta viršuje apie sprindį (kur medinė "kepurė" būtų uždėta), apačioje (vandens rinkimuisi ir keramzitui supilt) bei iš dešiniojo šono sprindis, kad stiklui visiškai atsidaryt netrukdytų palangė.

Bet vėl gi viskas kol kas teoriniame lygmenyje vyksta - vyras sakė per šią savaitę padarys brėžinius, nusiųs stikliams ir kai gausim paskaičiavimus paaiškės ar ilgai teks man tik džiuvėsius griaužt (vat ir nėr to blogo, kas neišeitų į gera bent jau kūno linijoms) [Cha]

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 20 Sau 2014, 14:37

Urze rašė:Žiūriu, nemažai jau apgalvojus. :D Vazonėlius rinkčiausi tik permatomus - lengviau sužiūrėti šaknis ir substratą. Ir dar reik turėt omeny, kad prie ventiliatoriaus esantys augalai daug greičiau džiūsta nei esantys toliau nuo jo. Tuo galima pasinaudoti ir šalia įkurdinti greitesnį pradžiuvimą mėgstančius.
Tai taip - persodinėčiau į orchidariumą keliausiančius augalus ir tuo pačiu atlaisvinčiau molinius vazonėlius naujiems pirkiniams [Cha]

Meri

Standartinė Meri » 20 Sau 2014, 14:58

MrGreen, priminkite kokie išmatavimai Jūsų vivariumo?
Man ir tokio užtektų (garsiai svajoju).
Turiu mažesnį iš tos serijos, tai jame kol kas gyvena lykastės.
Į vieną jokiu būdu įvairių augalų netalpinčiau, o grupuočiau. Tarp "savų" jos geriau ir auga.
Be to, man nepatinka, kai nuo viršaus laša ant apatinių augalų.
O kur dar visokių ligų invazijos, sunku būtų, jei ką, dideli praradimai, paskui nusivilimai...

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 20 Sau 2014, 15:16

O kodėl turėtų lašėti nuo viršaus? Juk palaisčius vazonėlis būtų dedamas į savo vietą, t.y. plauše paslėptą "kišenę" ir jei koks lašas prasisunktų, tai tekėtų plaušu, o ne tiesiai ant apatinių augalų. Po dabartinio mano laistymo/purškimo lėkštutėje lieka keli lašai vandens, tikrai nebūna balutės, tai laistymo įpročių nekeisčiau ir orchidariume, ypač kai jie mano orchidėjoms tinka ir patinka. Galiausiai dideliame orchidariume galima taip sėkmingai augalus išdėliot, kad viršutinis nekabotų tiesiai virš apatinio skrotelės.

Grupuot grupuosiu vienodas sąlygas mėgstančias ir dėl sąlygų, ir dėl grožio. O dėl dydžio, tai man norisi ne šiltnamio orchidėjoms sustatyt (turiu tokių ir ne vieną, bet jie pas mane iš reikalo, ne iš grožio), o džiunglių kampelio kiek vizualiai įmanoma jį tokį padaryt. Tiesiog noriu didelio gyvo paveikslo ir bandysiu jį kurt - o gal pavyks :)

Vat kažką tokio, tik dar didesnio

http://www.paphiopedilum.pl/storczyki/s ... arium.php5

Galiausiai atsirastų galimybė ir augalus ant blokų augint, nes dabar aš jų dar "baidausi" :)

Vyrui papasakojau kaip supdamasi supame krėsle megsiu anūkams kojines, klausysiuos džiunglių muzikos ir įsivaizduosiu, kad esu Peru ar Tailando džiunglėse, tik jis kažkodėl nepatikėjo, kad pirmi du punktai man tinka [Cha]

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 20 Sau 2014, 20:42

Mumrikai, tavo svajonės išties gražios, tik bijau, kad realybėje, gausis šiek tiek kitaip. Aš čia apie tuos sukabinimus, vazonėlius, plaušą. Lygiai tas pats iš pat pradžių buvo ir pas mane, bet deja, gavosi visai ne tai ir ne tas. Varva tas vanduo ir nuo blokų ir iš vazonų.
Augalai keliauja, migruoja, auga, užstoja vienas kitą, todėl dinamika neišvengiama. Tačiau tikrai nenuleisk rankų.
O dabar jeigu leisi, keletas patarimų iš manęs.
Kai darysi duris rimtai pagalvok ar bus patogu jeigu jos atsidarys tik į vieną pusę.
Apačioje, turi būti labai sandaru, kad netekėtų vanduo.
Apšvietimą imk kiek įmanoma galingesnį, ( čia tai būtinai )
Jeigu įsirengsi purškimo - laistymo sistemą, turi turėti galvoje, kad ji gan triukšminga ( tikrai labiau nei ventiliatoriai )
ir ji tikrai ne visagalė, reiks dar daug rankų darbo :)
Atsirinkinėk augalus su panašiomis laikymo sąlygomis, pasilengvinsi priežiūrą.
Ir visad turėk galvoje, orchidariumas nėra tas super stebuklas kuriame augalai bujoja, iki kažko panašaus reikia daug dirbti, ir tai nepasieksi tobulumo.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Sau 2014, 21:04

Ramsis rašė: Aš čia apie tuos sukabinimus, vazonėlius, plaušą. Lygiai tas pats iš pat pradžių buvo ir pas mane, bet deja, gavosi visai ne tai ir ne tas. Augalai keliauja, migruoja, auga, užstoja vienas kitą, todėl dinamika neišvengiama.
Aš apie tai irgi pagalvojau, kai Mumrikas parašė apie kišenes. Būna, kad orchidėja naują lapą išleido ir jau žiūrėk, kad kažkur jis remiasi, kažkam apačioje visą šviesą užstoja, tad tenka patraukti. Todėl aš džiaugiuos grotelėmis, kurios palengvina tinkamos vietos ieškojimą, nes bet kur užkabinti gali, bet kiek patraukti į šoną, nieks pririšęs nelaiko.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 20 Sau 2014, 21:58

Tikrai taip, suprantu, kad orchidariumas yra "gyvas" organizmas ir kad prie jo darbo bus ir nuolat. Bet aš to nebijau ir netgi noriu :roll: Ir augalus kilnot esu pasiruošusi, todėl ir atmečiau "laisvo augimo" galimybę kaip kažkada svajojau. O aukščio noriu ir todėl, kad daugiau augalų sutalpinčiau, ir kad stilistiškai prie kambario tiktų - toks yra mano ir vyro įsivaizdavimas, kad bus gražu [Geda2]

Ramsi, atsidarytų 90 laipsnių kampu absoliučiai visas priekis, todėl stovint prieš orchidariumą priešais viskas būtų atvira - o kodėl tokiu atveju galėtų būti nepatogu :scratchheadyellow: Nenoriu, kad atsidarytų dvi pusės, nes mane labai erzina perskyrimas tarp stiklų. Čia matyt mergeliškas bruožas, nes man negražios ir spintos slankiojančiom durim - erzina, kad durys ne vienam lygmeny, kad bėgeliai matosi ir pan. ir t.t :roll:

Dėl apšvietimo tikrai galvosiu, dėliosiu, žiūrėsiu, kad visiems augalams pakaktų - jei neužteks ledinių lempučių ir apšvietimo iš viršaus, tai ir lempas įtaisysiu - apžiūrėjau internete , kad būna ir vaizdo negadinančių, ir į akis nekrentančių.

Dėl purškimo/laistymo sistemos dar visai nieko negalvojau - žinau tik kad apačioje bus "baseinėlis" su keramzitu, kad į jį nubėgtų vandens perteklius ir jame esantis vanduo keltų drėgmės lygį viduje.

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 27 Sau 2014, 22:10

In progress :smokingred:
Prikabinti failai
vuolia.jpg
vuolia.jpg (111.59 KiB) Peržiūrėta 5309 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Sau 2014, 22:44

Graži pradžia, daug žadanti. :D Iš ko galinės sienos uždengimą darei?

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 27 Sau 2014, 22:56

galit paspėliot, prieš atidarant nuorodą.
[Geda2] [Geda2] [Geda2]
http://www.senukai.lt/irankiai-auto-pre ... 707_4.html

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 27 Sau 2014, 23:02

Ilgai žiūrėjau į nuotrauką čia http://www.dendroboard.com/forum/member ... oject.html ir galvojau, nu negi senukuose nerasiu ko nors panašaus į tą epiwebą. tai vizualiai panašų daiktą radau :D bet turbūt tik vizualiai.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 01 Vas 2014, 10:40

Liux, Dalyte, greitai susisukai. Centre parkinsonas kabaliuoja? Jo lapai pasislėpę ar jis toks kūdas pas tave? Pamenu lyg ir gražų buvai gavus?
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 01 Vas 2014, 14:53

ačiū :roll: man visų kitų šauniau atrodo, norėtųsi pačiai ir šakų, ir dugno "apsodinto", kaip tikrų džiunglių. gal ateity.
ant dugno prie galo keramzitas, arčiau priekio akmenukai.
tai parksinon'as. taip, jis kūdokas, turi du lapus. gal turėjai minty kad sveikas buvo :) bet tankus ta nebuvo niekad :no: gauatas viewtopic.php?f=53&t=644&start=45 :atvažiavo su vienu ilgu lapu, dabar esti su dviem. keli miniatiūriniai nudegė.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 01 Vas 2014, 18:09

Kažkur 61x61x120 cm. Pradėjau po truputį švarint, likę nuosėdų nuo vandens. Reikia dar išsiaiškint, kaip nustatyt viską. Pradžiai tik sudėsiu augalus, kol susipirksiu ko reik. Nes tik sustatyt vazonams man netinka ;)

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 04 Vas 2014, 14:43

Toliau bendrauju su savim, gal ir kokių idėjų gims ;)

Orchidariumo gražinimo darbai prasidėjo :)

Paveikslėlis

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių