Substratai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Substratai

Standartinė Egle » 08 Geg 2010, 21:42

Nors tai ir neįprastas būdas, tačiau įdomu paskaityti: http://www.perlite.org/perlite_info/gui ... ERLITE.pdf

Įdomu, kokius subtratus Jūs naudojate? Mano orchidėjos daugiausiai auga žievės bei kokoso mišiniuose. Kartais pridedu angliuko. Kiminai man nelabai patinka, nes kai pradžiūsta, sunku vėl sudrėkinti.
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Substratai

Standartinė Šilingė » 14 Bir 2010, 19:12

Man irgi patinka žievė su kokosu, ypač plonašaknėms, tik va, kokosą pabaigiau :? Ką daryyyyyt :lol:

Labai patiko substratas, kurio buvo galima įsigyti parodoje. Dabar urmu imčiau :oops:

Ir dar Ramsiui klausimas - kaip paruošti vyno kamščius? Kažkaip užsifiksavę, kas reikia išmirkyti - o kiek laiko tai daryti, ar vandenį keisti reikia :?: Į karštą vandenį sumerkiau, jei tai galima pavadinti merkimu - plūduriuoja visi paviršiuje :lol: :lol: :lol:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 14 Bir 2010, 19:44

Pirmiausiai vyno kamščius sausus supjaustome aštriu peiliu ant lentelės, paskui pilame į puodą ir užviriname, nupilame dar kart užviriname ir viskas ;)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 14 Bir 2010, 20:19

Ramsis rašė:Pirmiausiai vyno kamščius sausus supjaustome aštriu peiliu ant lentelės, paskui pilame į puodą ir užviriname, nupilame dar kart užviriname ir viskas ;)
Aha, reiškia, einu žvejoti :D
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 15 Bir 2010, 08:53

Kokoso čipsų yra visada pirkti Zooparduotuvėse. Konkrečiai Kaune Veiverių pl. prie Aleksoto turgaus visada yra. Toks tarsi į plytą suspaustas vakuminis gabalas. Kaina tikrai nedidelė 7-9 lt. O tą "plytą" pamerkus vandenyje gaunasi daugiau negu pusė kibiro kokoso gabalėlių. Kam reikia, galiu nupirkti, nes ir pačiai jau reiks pirktis. Aš vadovaujuosi tokia taisykle: kuo smulkesnės orchidėjos šaknys- tuo smulkesnis substratas. Tad, visas smulkiašaknes sodinu į kokoso čipsų, medžio anglies ir smukių pušies gabaliukių mišinį. Tik gal dar neblogai būtų kedro ar lazdyno riešutų kevalai :roll: . Ką manote?

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 16 Bir 2010, 08:05

Kokoso čipsų kaina Zooparduotuvėje 9 lt. (na toks pats, kokį DonnaRossa RSF pardavinėja).

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 16 Bir 2010, 12:53

Ramsis rašė:Pirmiausiai vyno kamščius sausus supjaustome aštriu peiliu ant lentelės, paskui pilame į puodą ir užviriname, nupilame dar kart užviriname ir viskas ;)
8-) aš pirma kamščius pamirkau karštam vandeny, po to pjaustau aštriu virtuviniu peiliu ant lentelės, po to pilu antram užvirinimui...

kad kamščiai neplauktų, reikia arba mažo puodo :geek: ir uždengti, arba daug kamščių...ir uždengti :geek:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 25 Bir 2010, 20:14

Kažkas neaišku man su ta kamščių technologija... Išvirinau, padžioviau, o dabar kažkoks pelėsis bando įsimesti :? Dar kartą išvirinau :roll:
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 25 Bir 2010, 20:17

Šiaip tai man naujiena, bet jeigu išvirinai tai manau jau nesikartos.
Aš po virinimo jų nedžiovinu, kiek pastovėją ( 10- 15 min ) prie rankų nekimba,tada jau ir sodinu

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 25 Bir 2010, 20:20

Kaip tik šiandien sodinau, bet pabijojau maišyti po tokių pokštų į substratą. Luktelsiu porą dienų, pažiūrėsiu, kaip toliau elgsis. Kilo mintis apdoroti fungicidais, bet namie kaip tik nieko nėra... :?
Pikta teta O.o

Apelsinas

Standartinė Apelsinas » 31 Lie 2010, 13:22

Niesmanėliškas klausimas, bet is ko padaryti drenaza Brassia'i? :oops:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 31 Lie 2010, 13:46

O iš ko daromas drenažas sodinant kitas orchidėjas? ;)

Keramzitas, vulkaninė uoliena, akmenėliai, netgi ir stambūs žievės gabalai :idea: Viskas, kas sudarys sluoksnį, neužlaikantį vandens vazono apačioje :roll:
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 06 Spa 2010, 22:22

čia radau tokį seną straipsniuką
http://www.hilltoporchids.com/community ... d.php?t=15

galima pabandyt ar bent jau aptart :roll:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 25 Spa 2010, 14:54

Klausimėlis, taupumo sumetimais:
Nužydėjo dendrobis, nudžiūvo (keikį spėjau išgelbėti), ilgai nekračiau lauk. Šiandien išpurčiau seną vazoną. Gražiai nusipurtė šaknys. "Gavau" gerą puslitrį žievės gabaliukų. Ar juos galima naudoti?
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 25 Spa 2010, 14:56

aš tai naudoju.... jei augalas nesirgo, nebuvo užsikrėtęs kenkėjais, jei substratas visai normalios būklės... :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių