Orchidėjos vasaroja balkone 1

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Orchidėjos vasaroja balkone 1

Standartinė Evaja » 23 Rgs 2019, 10:21

Kad Kaune -1buvo šianakt, kaip ten Vilniuje daugiau
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 23 Rgs 2019, 10:45

Evaja rašė:
23 Rgs 2019, 10:21
Kad Kaune -1buvo šianakt, kaip ten Vilniuje daugiau
Ups! Mano Cymbidium šiąnakt lauke nakvojo, bet gal prie upės minuso nebuvo...
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 23 Rgs 2019, 11:41

Kaip mane prajuokino mozaika :lol: :lol:

Bet išties.. tokia baisi tendencija tarp orchidėjininkų - užsakymai vyksta šiltuoju metu sezonu, kada dauguma mūsų augalus išneša iš namų... O ne naminės erdvės dažnai būna beribės. Bet kai tenka susigrąžint viską namo po vasarinių pagausėjimų.. :? [Cha]
Ir tie visi pasiteisinimai, kuriuos Urzė surašė - tokie man žiauuuuuuriai žinomi :lol:
Bet iš kitos pusės.. o kas žmogui lieka, jei nesidžiaugt ir nepuoselėt savo hobio? Tam, man rodos, mes ir dirbam, kad laisvu metu šiek tiek pasidžiaugt tuo, kas neša laimę ir džiaugsmą. :think:
Plius, mane labai džiugina, kad senbūviai neapleidžia šio hobio, grįžta prie seniai augintų augalų (arba bent jau galvoja tai padaryt :lol: ), o naujokai nebijo iššūkių! (dar tikriausiai prieš metus uždėjus kryžių ant miniatiūrų net nebūčiau pagalvojus, kad viena dieną visos mintys suksis tik aplink juos)

Na, o kalbant apie balkoninius reikalus - Anglijoje šiais metais puikus ruduo.. Vis dar labai šilta, tiek naktį tiek ir dieną.
Paparčiai jau gyvena namuose, kai kurios šalčio bijančios (pvz drakulos :D ) begonijos taip pat... Bet šios va, mėgaujasi visais temperatūrų svyravymais.
Į jas žiūrint šiek tiek graudu darosi, nes šie metai buvo patys baisiausi mano augalams.. dauguma sukepė per klaidą, ant pirmosios labai intensyvios pavasarinės saulės, o vėliau sušalo ant netikėtos pavasarinės naktinės temperatūros.
Vaizdelis ne koks, bet... gavau daug gerų pamokų ateičiai. :clap:
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 23 Rgs 2019, 11:42

IMG_20190923_101151.jpg
IMG_20190923_101151.jpg (7.54 MiB) Peržiūrėta 991 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Rgs 2019, 13:26

Urze rašė:
23 Rgs 2019, 10:00
Balkoninis sezonas pas mane oficialiai baigtas
Šiuo metu mano įstiklintam balkone +35 ir saulė saulė saulė. :x Nors viską atgal tempk tuos paskutinius saulės spindulius begaudydamas.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 23 Rgs 2019, 19:02

Žinokit ir neprašoviau, kad vakar susinešiau, nes turėjau visus -7°C... To užteko, kad šiltnamio augalai apšaltu. Kliuvo ir cimbidžiams. Toks esu laimingas žiūrėdamas kad namuose Augenijos saugios.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 23 Rgs 2019, 19:31

Šiandien baigiau visus kambarinius susinešti. Liko šiltnamyje cimbidis su būsimais žiedynais. Pakėliau, apdangsčiau. Žiūrėsim ar nepasigailėsiu. Liko ir vabzdžiaėdžiai, bet irgi po keliomis kaldromis.

Jau šiandien savijauta geresnė. Žiūriu aš į savo tas džiungles ir širdis džiaugiasi, kad kai kurie augalai kaip ledas nuaugo per vasarą :w00t: :heartsfade: . Viskas su tuo kiekiu būtų gerai, jeigu nebūtų atsiradusių visokių pistacijų, citrinų medeliai, kaudensiniai, paparčiai ir dar keli keistuoliai :D . Ir tas noras netradiciškai auginti orchidėjas. Pvz., neofinetija ant akmens užima trijų tradicinių auginimo vazonėlių vietą. O kur dar krepšeliai. Dėl to ir kiekvieną rudenį taip sunku viską sutalpinti.

Bet aš jau žinau išeitį :smartass: . Nauja triaukštė lentyna ir net žinau kokios noriu :lol: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Rgs 2019, 21:19

Kol dar spredimas yra triaukštė lentyna, o ne trečias namo aukštas, tol dar gerai, ania? :lol:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 04 Spa 2019, 09:54

mozaika rašė:
22 Rgs 2019, 19:41
senai turimi krūmai paaugo ir prasiplėtė, dėl to vietos didelis trūkumas :doh: .
Ir tada ji užsisako tokią mažyyyytę, tiesiog mikroskopinę orchidėją:
mozaika rašė:
01 Spa 2019, 19:46
608 Bulbophyllum phalaenopsis
[Baksnoju] Tai kiek turi orchidėjų, m? :)

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 04 Spa 2019, 11:20

Ahahaha Urze, kaip prakuokinai su tuo mikroskopiniu bulbophyllumu :lol:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 05 Spa 2019, 00:57

Ot, seklys morka :mrgreen: .

Gi kol jis bus suaugėlis, spėsiu ir kokią porą didelių katlėjų nudaigoti. Ir vietos bus. O dabar kol F3 - tai darbe šiltai gyvens :D .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Spa 2019, 14:29

Ir kai nudaigosi tas katlėjas, vietoj jų tikrai nieko naujo neįsigysi, nes laikysi tą vietą drambliaausiui gumblapiui, ania? O.o

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 05 Spa 2019, 15:35

Urze rašė:
05 Spa 2019, 14:29
Ir kai nudaigosi tas katlėjas, vietoj jų tikrai nieko naujo neįsigysi, nes laikysi tą vietą drambliaausiui gumblapiui, ania? O.o
nu nelipam ant sąžinės, nes žinant save ir taip nusipirkus ką nors naujo, kai tipo nėr kur dėti, nėra ji rami [Geda2]
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 05 Spa 2019, 16:33

Urze rašė:
05 Spa 2019, 14:29
Nea, pvz., kokia kordelina bordo lapais netyčia tą vietą užims :D .
Evaja rašė:
05 Spa 2019, 15:35
nu nelipam ant sąžinės, nes žinant save ir taip nusipirkus ką nors naujo, kai tipo nėr kur dėti, nėra ji rami [Geda2]
Nieko tokio, kartais visai smagu pasišpilkuoti [Baksnoju] . Vis tiek tik mes vieni kitus suprantam: ir pasiguodžiam, ir pasibagsnojam :mrgreen:
Galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Spa 2019, 17:44

Dresuota sąžinė šeimininko negraužia. :mrgreen:
Špilkiavimai čia kuo draugiškiausi ir kuo puikiausiai suprantant tuos orchidėjininkų sąžinių reikalus. :kisscheek:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių