Orchidėjos vasaroja balkone 1

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Orchidėjos vasaroja balkone 1

Standartinė ricardas » 15 Rgp 2017, 19:57

Maniškės dieną sode po obelim vasaroja o nakčiai keliauja į šiltnamį , nes naktimis karaliauja šliužiukai ir sraigės.
Prikabinti failai
2017-08-15_08-52-23.jpg
2017-08-15_08-52-23.jpg (120.4 KiB) Peržiūrėta 6061 kartus(ų)
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Rgp 2017, 12:49

Gerai atrodo, Eliss! Kaip kokioj P. Amerikos šaly, kur jie vietoj petunijų loveliuose katlėjas augina. :)
Maniškių dalis namuose ant palangių, dalis verandoj išsklaidytoj šviesoj su vakarine tiesiogine saule, dalis po medžiu su rytine ir vakarine tiesiogine saule. Turiu pasakyti, kad gražus augimas tų, kurios lauke vasaroja - ir pasidažiusios nuo saulės, ir ūgliai gražūs auga. Tik kelis kartus buvo Merfio dėsnis - palaisčiau vakare, o tada naktį netikėtai iki +7 laipsnių temperatūra krito, tai galvojau, kad blogai bus, bet bent kol kas nieko blogo neišlindo, vis dar gražios.
Šeštadienį pamirkiau visas, lauke laikomas, kad sočiai atsigertų. Karšta buvo, tai gal ir spėjo išdžiūti ligi vakaro. O tada kaip prasidėjo lietus, tai parą lijo su trumpom pertraukom. Tai jau slėpiau nuo lietaus, kad vėsumoj jauni ūgliai nepasigautų kokio puvinio.
Ir kaip dažnai būba, estetika su funkcionalumu kertasi. Jei sustatau gražiai vazonus, tai vėjo gūsis vis kokį vieną nuverčia. Ši vasara gan gūsinga, tai kartais ir dideli vazonai išverčiami. Sudėjus į plastikinea dėžes (kaip ir pas Ričardą), vėjas nebebaisus ir patogu pernešti, bet gražumo irgi nedaug lieka.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 21 Rgp 2017, 13:40

Urze, taip tikrai , grožio nėra bet , apsauga nuo vėjo ir kiekvieną rytą keliauja po obelim o vakarais į šiltnami . Taip susitaupo laiko ir augalų vėjas neišdrasko .
O grožis bus kai žydės .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Rgp 2017, 21:50

Šįryt pas mus buvo +2 šilumos. :shock: Gerai, kad daugumą orchidėjų buvau susinešusi namo saugodama nuo perteklinio vėsaus lietaus, tai jos šiltai nakvojo. Ale kelios orchidėjos ir šilumamėgiai augalai naktį praleido lauke. :Hmmmm: Šiąnakt tikriausiai panašiai bus, nes jau dabar +6 ir giedra. Gerai, kad rugsėjo pradžią prognozuoja šiltesnę ir saulėtą, tai dar galės pabūti lauke orchidėjos. Ale vėsu jau daros. O kai kurios dar tik ūgliukus auginti pradeda...

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 29 Rgp 2017, 22:02

Va va ir aš bijau kad vasaros pabaiga nepateiktu naktimis siurprizu .
O sinoptikai ką prognozuoja tai jau nebetikiu , aparaturą brangia nusipirko o orus tenka pačiam spėlioti :D
Mano galerija

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 30 Rgp 2017, 12:39

Mašinos langai buvo beveik apledėję. Jau nesistebiu, kad rugsėjį praneša sniegą. Gamta išsibalansavo visai, tie mėnesiai ne ką ir reiškia jau.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 05 Rgs 2017, 15:17

Na, ar jau nešat kas namo orchidėjas? Mano daugelis sukrovė pumpurus, nė ką daryt :poke:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 05 Rgs 2017, 15:32

Kolkas nežadu nešti namo , vienos katlejos su vokais o kitos dar auga .
Laikysiu šiltnami iki tol kol nakties temperatūra bus palanki augalams .
Mano galerija

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 06 Rgs 2017, 05:30

Afrikiecius inesiau. Bet mano balkonas atviras

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 06 Rgs 2017, 09:45

Nieko dar nenešu,visos įstiklintame balkone. Kai žada šaltesnę naktį,tai visus langus uždarau.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Rgs 2017, 11:59

Aš jau neatlaikiau vakar ir beveik visas susinešiau iš lauko namo. Ką toj vėsumoj ir drėgmėj stovės be saulės. Bet kitą savaitę Vilniuje žada šiltesnes naktis (virš 13 laipsnių) ir dienas (virš 20) su saule, tai gal dar išnešiu jas pasidžiaugti saule. Bet jau mintyse dėlioju, kur kurią statysiu šaltajam metu laikui praleisti.

Dausa

Standartinė Dausa » 06 Rgs 2017, 21:20

Aš šį vakarą iš medžio nukabinau vandas su kedeninėm tiliandsijom. Parnešiau porai naktų ir kriptantus, sukulentus, viksvuoles. Žada Kaunui +6, tai ramiau miegosiu. Jei prisiminus ką nors, nebėgsiu naktį su pižama į kiemą.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 07 Rgs 2017, 12:31

Olandiškas cimbidis leidžia strėlę. Turbūt kol kas paliksiu balkone.Katlėjas su augančiais ūgliais parnęšiau, kitas palikau ilsėtis. Likastes irgi- vienas parnešiau, kitas palikau. Dar nežinau, kaip geriau pasielgti.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Geg 2018, 08:38

Vakar išnešiau orchidėjas (dauguma katlėjos ir joms giminingos) pratintis prie lauko ir saulės. Ir še tau - šįryt temperatūra kritusi iki 7 laipsnių, o tai jau kiek žemoka, ypač kad palaistytos buvo. Ir va dabar prognozes pažiūrėjau, kad naktim tokia temperatūra ir bus. Tai panašu, kad kol kas kaip katei su pūsle reiks tampytis norint tos saulės daugiau augalams suteikti. Ant palangių išstatyti vėl nebenoriu.

Kaip kitiems? Ar jau pradėjote lauko ar balkono sezoną?

zemuoge

Standartinė zemuoge » 02 Geg 2018, 08:44

Ir aš vakar išnešiau, ir kaip tik užmerkiau savo klumpelių krūmą...
Ir kai kurias likastes, norėjau angrekumą Magdaleną palikti, bet pažiūrėjau, kad apatinis lapas lyg atsilenkė ( gal žiedyną augina?), ir parsinešiau atgal. Eisiu aplankyti, turbūt parnešiu atgal, kad nebūtų didelio šoko )

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 10 ir 0 svečių