Orchidėjos vasaroja balkone 1

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Re: Orchidėjos vasaroja balkone 1

Standartinė vendigo » 03 Lap 2018, 19:28

Kaip jūsų augalams patiko ši praėjusi vasara? Aš tai negaliu suprasti, dar niekada neteko turėti tokios nedėkingos vasaros orchidėjoms. Nors jas auginu jau gana seniai. Neprisimenu nei vienos vasaros, kad pas mane nežydėtų taip vadinamos "cambrijos". Jau kas kas, bet odontoglossumai pas mane žydi kiekvieną vasarą, ir gana gausiai. Turiu jų ne vieną, bet, kaip bebūtų keista, šią vasarą anei vienas neišleido nei vieno žiedstiebio. Turiu vieną phal., kuris taip pat kiekvieną vasarą sukrauna nemažai gražių žiedų. Žydi jis ir žiemą, bet kadangi dienos trumpos, tai žiedų būna vos vienas-kitas. O vasarą tikrai būna kuo pasigrožėti. Šią vasarą žydėjo, bet gerokai skurdžiau nei paprastai. Bet labiausiai tai nustebino cambijų elgesys. Ir kodėl taip? :scratchheadyellow: Vasara, atrodo, buvo tobula-daug saulės (šviesos), daug šilumos. Netgi nakties/dienos temp. skirtumai buvo, kas šiaip jau karštom vasarom nebūdinga. Paprastai vidurvasarį jeigu dieną 30 ir daugiau karščio, tai naktį būna 24-28. O šiemet naktimis temp. nukrisdavo iki 18-20. Ar pas visus taip šiais metais?
Šiandien laisčiau savo ūkį, tai 2 odontoglossumus radau su žiedstiebiais. Dar nėra buvę, kad šios orchidėjos pas mane žydėtų rudenį/žiemą...

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 03 Lap 2018, 20:10

manau dregmes stoka.jau kur mano visos katlejos..tai siais metais auga kaifuoja bet nezydi

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 03 Lap 2018, 20:12

O pas mane lik atvirkščiai , vasarą kuo puikiausiai visos augo tik dažniau teko laistiti o dėl žydėjimo tai jau kaikurias parodžiau pagirose ir dar ne už kalnų kažkas žydės.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

zemuoge

Standartinė zemuoge » 03 Lap 2018, 20:46

Mano neofinetijos ir dendr.moniliforme vasarą pramiegojo, o dabar pradėjo augti ))

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 03 Lap 2018, 20:48

Pas mane augt tai augo. Bet su žydėjimu tai tokios vasaros per visą laiką neprisimenu. Žiedų nu beveik nebuvo visai. Keli phal. miniukai tik, ir viskas. Tie gausiai žydėjo, kaip ir anksčiau. Nu bet kad odontoglossumai vasarą nežydėtų, tai man dar nėra buvę. Vanda viena liko nesuprasta-taip anksti pradėjo brandint pumpurą, labai apsidžiaugiau. Galvojau, nei vienais metais taip anksti nebūdavo. Pražydės vasarą, kai šviesos daug, bus puikūs žiedai. Bet pumpuras taip ir liko vos pastebimo dydžio tarp lapų, augt neaugo. Po kurio laiko nurudavo, ir viskas. Po kiek laiko tas pats augalas vėl užmezgė pumpurą tarp lapų, bet situacija pasikartojo. Trečią kartą pabandė-irgi tas pats. Taip ir nepražydo po 3 bandymų. Kažkokia negera vasara augalams pas mane buvo.

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 04 Lap 2018, 19:11

Aš buvau keletą ušnešus į lauką. Buvo sustatytos į lovelius su keramzitu. Pietinėje pusėje šone šiptnamio. Liejau su šlanga tik tada,kad jau buvo visai skrebučiai. Priliedavau,kad loveliuose būtų vandens.Žiedai džiaugiuosi. Miltoniją jau parodžiau,laukiu dar 6 ,kurios krauna žiedynus. Aš nustebusi,kad joms taip patiko,kad man taip atsidėkoja.

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 04 Lap 2018, 20:39

Manau,kad daugumai mano auginamų orchidėjų ši vasara labiau patiko nei nepatiko ☺
Vanda(etatinė)žydėjo 2 kartus.Šiuo metu ruošias trečiam žydėjimui.
Aerangis citrata žydėjo.
Pirmą kart šiemet žydėjo dendrobium loddigesii ir Maxillaria schunkeana(apie 5metai laukimo),abu dendrobium farmeri žydėjo.Hibridiniai falenopsiai žydėjo visi. Den. harveyanum sukrovė pumpurus.Laukiu žydėjimo.
Laelia tenebrosa liepą užsiaugino voką,bet tuo ir baigėsi.Taip ir stovi su tuščiu voku.Kitos cattleya giminaitės augino ūglius.
Brassia buvo dalinta praėjusį rudenį,gal dėl to nežydėjo...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Lap 2018, 02:17

Jūra, Laelia tenebrosa po ūglio užauginimo pailsi ir žydi paprastai kitais metais, tad laukite. :)

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 05 Lap 2018, 07:06

Ačiū,Urze! 🤷‍♀️laukiu...

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Lap 2018, 15:04

Žiūrint pagal mano augalų biomasę, tai panašu, kad vasara buvo tobula. Dar pavasarį į mano akvą tilpo 9+ augalai. Dabar vos sukamšau 6. Su žydėjimu kaip ir įprasta. Negaliu atsižiūrėt į cimbidžius- nepalyginamas skirtumas nuo pavasario. Netgi vienas su dvejais žiedynstiebiais, kurį auginu bene kokius 5 metus iš backbulbs.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 05 Lap 2018, 15:35

Aš kažkokių pokyčių nei visad, nepastebėjau. Tik tiek, kad katlėjos sužydėjo lauke, anksčiau nusitęsdavo į rudenį, kambaryje. Macradenia taip pat lauke pražydo. Tai gal tada gera vasara buvo :)
Nors, baimės buvo, kad nesudegtų pietinėj pusėj.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 12 Geg 2019, 21:05

Įdomu, gal jau kas išnešėt į lauką vasarot? Vis pasižiūriu prognozes, laukiu ne tokių saulėtų dienų, po truputį reiks pradėt nešt.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 12 Geg 2019, 21:20

Aš jau išnešiau prieš kokias tris savaites, tiesa tomis minusinėmis naktimis atgal partysdavau, bet dabar jau kelios Katlėjos ir Dendrobiium Berry oda vasaroja, taip ne visai ant saulės, bet pro 'tvoros tarpus' gauna spindulių. Šiek tiek lapų kraštai paraudo, bet kol kas nenudegė.
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 12 Geg 2019, 21:26

Lauke jau palieku stanhopėją ir dendrobį nobile. O didžioji dauguma jau šiltnamyje. Dienos metu, išnešu medžiuose pakabėti vandas.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 12 Geg 2019, 21:58

Saviškiu dar niekur nenešu, šiltnami perkaršta o po obelim dar vėsoka , tai tampiti iš šiltnamio į lauką ir vakare namo perdaug tampimo . Palauksiu kol dar biškuti orai atšils.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 9 ir 0 svečių