Balta balta, kur dairais... O gal styro stagarais?

Moderatoriai: Urze, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Balta balta, kur dairais... O gal styro stagarais?

Standartinė Dalytė » 13 Vas 2012, 20:58

Belaukdama pavasario, atsiminiau pavasarinę gėlę - žibuoklę. ir dar vieną faktą, kad miške kaime (Šakių raj.), vienam vieninteliam šlaite augdavo kitokios žibutės - ne mėlynos, o švelniai rožinės. ar esat dar kas tokių matę? deja, girdėjau, kad sumažėjo jų ten labai, kai moteriškės išsikasinėjo ir išsivežiojo į darželius. įdomu, ar dar likę ten pasisėję.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 13 Vas 2012, 21:02

Dalytė rašė:Belaukdama pavasario, atsiminiau pavasarinę gėlę - žibuoklę. ir dar vieną faktą, kad miške kaime (Šakių raj.), vienam vieninteliam šlaite augdavo kitokios žibutės - ne mėlynos, o švelniai rožinės. ar esat dar kas tokių matę? deja, girdėjau, kad sumažėjo jų ten labai, kai moteriškės išsikasinėjo ir išsivežiojo į darželius. įdomu, ar dar likę ten pasisėję.
Pas mane kaime, Telšių rajone yra augavietė, kur auga du kereliai baltų ir keletas rožinų.
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 13 Vas 2012, 21:06

o, tai tada smagu! :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 13 Vas 2012, 21:20

Žinau, ir daug kas tą vietą žino. Ten rausvų žibuolių labai daug.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Vas 2012, 08:44

Aš irgi vieną vietą Utenos rajone žinau, kur auga rausvos žibutės. Kasmet pavasarį keliaujam skaičiuoti, kiek tokiais šviesiais žiedais žibučių kelmų žydi, bet ligi kito pavasario skaičių pamirštu. :lol:

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 15 Vas 2012, 12:22

O pas mane, nesėkmių maratonas tęsiasi :doh:
Prieš kelis mėnesius, berods, masdevalija pradėjo mėtyti lapus. Ištraukiau pažiūrėti. Šaknys gražios. Pati, labai gražiai "pasidalino" į tris dalis. Vieną patupdžiau į pelkę, du kitus - į vazonus. Pelkėje per savaitę nunyko. Prieš kerą savaitę ir likę abu augalai numetė galiausiai lapus. Keista, bet šaknys buvo sudžiuvusios.
Toliau. Per šalčius pastebėjau, kad falenopsių lapai darosi panašūs į skudurinius. Greičiausiai sušaldžiau. Perliejau šiltu vandeniu su HB ir nunešiau ant palangės šiltesniame kambaryje. Vienas po kito, kas vieną dieną, jie pradėjo "nušokinėti" nuo palangių ant žemės. Iš keturių, laikosi tik vienas. Kitų lapai neatsigauna.
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 15 Vas 2012, 14:05

Tensija,turbūt,pas mus panašios gyvenimo sąlygos ;) kažkoks praradimų metas,pora falenopsių nunyko,dar vienas irgi miršta.Auga sau gražiai,retai lieju,nes pas mane ilgai neišdžiūna,pradeda lapai po vieną gelst , krist, ir nebėr augalo. Keli augalai reanimuojami yra,nes šaknys sudžiuvo.Nesuprantu kaip čia yra,nes aš 'žmogus-laistytuvas' ;)
Nusiperki augalą,kaip sakoma ,vienkartiniam naudojimui,nužydi ir išmeti.

Neseniai mačiau kažkokią laidą apie floristą,jis sakė,kad negalvokit ,jog nusipirkot augalą ir auginsit amžinai.Nusipirkai,nužydėjo ,išmeti ir kitą perki ;)

Vartotojo avataras
lerika

Standartinė lerika » 15 Vas 2012, 18:10

Eliss rašė:
Neseniai mačiau kažkokią laidą apie floristą,jis sakė,kad negalvokit ,jog nusipirkot augalą ir auginsit amžinai.Nusipirkai,nužydėjo ,išmeti ir kitą perki ;)
manau daug kas galetu papriestarauti sitam teiginiui
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 15 Vas 2012, 19:07

lerika rašė:
Eliss rašė:
Kad šiaip jau kiek pastebiu tarp perkančių gėles žmonių, yra labai daug būtent su tokiu požiūriu. Gražu-nusipirkau. Peržydėjo, išmesiu ir nusipirksiu kitą. Kiek pasižiūriu tarp pirkėjų, tai susidaro vaizdas, kad perkančių ilgalaikiam auginimui yra mažiau, nei tokių "vienkartinių" prikėjų. Be to, yra ir augalų, kurie tikrai neilgai gyvena naujuose namuose. Neturiu supratimo dėl ko. Ar sąlygos netinkamos, ar veislė tokia, ar kokių hormonų "peršerti" kad greit perdega... Pvz. man begalo gražu azalijos. Tiesiog be proto gražios gėlės. O dar kokių spalvų kartais užveža... Bet kiek bandžiau augint, kiek jų pirkau-nu niekaip. Ir skaičiau, ir klausinėjau-nė per kur. Nužydi, pradeda mest lapus, ir po augalo. Ką bedaryčiau. Yra ir daugiau tokių gėlių. Praktiškai skaitosi daugiametės. Bet vienkartinės-neišeina jų augint kaip daugiamečių :( Daugiau net ir neperku tų azalijų ar kitokių, su kuriom nežinau kaip susišnekėt.

Vartotojo avataras
Luna

Standartinė Luna » 15 Vas 2012, 21:00

vendigo rašė:
lerika rašė:
Eliss rašė:
Kad šiaip jau kiek pastebiu tarp perkančių gėles žmonių, yra labai daug būtent su tokiu požiūriu. Gražu-nusipirkau. Peržydėjo, išmesiu ir nusipirksiu kitą. Kiek pasižiūriu tarp pirkėjų, tai susidaro vaizdas, kad perkančių ilgalaikiam auginimui yra mažiau, nei tokių "vienkartinių" prikėjų. Be to, yra ir augalų, kurie tikrai neilgai gyvena naujuose namuose. Neturiu supratimo dėl ko. Ar sąlygos netinkamos, ar veislė tokia, ar kokių hormonų "peršerti" kad greit perdega... Pvz. man begalo gražu azalijos. Tiesiog be proto gražios gėlės. O dar kokių spalvų kartais užveža... Bet kiek bandžiau augint, kiek jų pirkau-nu niekaip. Ir skaičiau, ir klausinėjau-nė per kur. Nužydi, pradeda mest lapus, ir po augalo. Ką bedaryčiau. Yra ir daugiau tokių gėlių. Praktiškai skaitosi daugiametės. Bet vienkartinės-neišeina jų augint kaip daugiamečių :( Daugiau net ir neperku tų azalijų ar kitokių, su kuriom nežinau kaip susišnekėt.
Man tas pats buvo su azalijomis ir ciklamenais. Nusprendžiau, kad ne mano augalai :no: O viksvuoles katė pradėjo ėsti, kaip karvė žaloji.. Irgi ne mano augalas.. :D

Vartotojo avataras
lerika

Standartinė lerika » 16 Vas 2012, 10:15

ciklamenas man lengviausiai auginamas augalas, eina iš proto jie žydi, dauginasi , nėr kur dėt :x tai matyt dar ir nuo aplinkos labai priklauso individualios
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 16 Vas 2012, 11:38

Šiais laikais olandiškų ciklamenų neteko pirkti (kažkaip nelabai aš jiem simpatiją jaučiu), bet tarybiniais laikais mama kiekvieną žiemą pirkdavo. Tai bandė išlaikyti daugiau nei metus. Tai ką aš žinau, sakė po žydėjimo numetė lapus, ten tas svogūnas prabuvo poilsio periodą, paskiau sekančiais metais išleido lapus ir žydėjo. Bet žydėjo daug skurdžiau nei pirktinis. Dar kitais metais dar skurdžiau, paskiau dar skurdžiau, kol galiausiai žydėt visai nustojo, ir leisdavo tik smulkius, mažiukus lapus. Tai mamai nusibodo augint "salotas" be žiedų, ir išmetė.
Dabar tos raktažolės parduodamos-fantastiško grožio. Spalvos tiesiog super, žiedai didžiuliai. Bet augint irgi neišeina. Kiek mes jų pirkom... Jei augini bute,vazonėlyje, tai peržydėjusios nunyksta. Jei bandom pasodint į lauką, tai irgi arba nunyksta, arba jei kurios ir išsilaiko, tai žydi toli gražu ne taip kaip pirktinės. Žiedukai būna geriausiu atveju perpus mažesni. Grožio, įspūdžio jau nėra. Iš viso tos olandiškos gėlės, nežinau, tikriausiai ir parduodamos kaip vienkartinės. Seniau pas mus būdavo labai daug palergonijų. Ir žydėdavo ypač gausiai, ir peržiemodavo, ir išsilaikydavo. Dabar tų olandiškų tokių gražių veislių būna. Kiek bandėm pirkt-nė velnio jos pas mus neauga. Pirktiniai žiedai peržydi, ir paskiau jau gausaus žydėjimo taip kaip pas lietuviškas nėra. Vienas-kitas žiedukas išlenda, ir viskas. Išlaikyti jas labai sunku. Rudenį pradeda juoduoti, ir pavasario jau nesulaukia. Nors su lietuviškom nebūdavo jokių problemų. Tai kiek pirkom įvairių tų olandiškų gėlių, visiškai nusivylėm, ir daugiau olandiškų neperkam. Iš olandiškų perku tik kaktusus ir orchidėjas. Nes daugiau niekas neauga. O pirkinėt vienkartines gėles neturiu jokio noro.

Vartotojo avataras
vilmis

Standartinė vilmis » 16 Vas 2012, 12:46

Blogo sodininko sode ir piktžolės neauga :lol:

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 16 Vas 2012, 13:04

vilmis rašė:Blogo sodininko sode ir piktžolės neauga :lol:
Kaip svajoju apie tokią teoriją :heartsfade:
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

Dausa

Standartinė Dausa » 16 Vas 2012, 16:00

Reikia rinktis gėles pagal sąlygas, kurias galėsime suteikti.
Daugiabučiams netinka azalijos ar kiti vėsiamėgiai augalai. Sudėtinga auginti ir gebenes ar kamelijas. Kas turi žiemos sodą, tiems kuo puikiausiai auga.
O floristai apie gyvų gėlių auginimą nelabai ir išmano. Jie turi mokėti susukti puokštę ir gražiai suvynioti vazoną. Jiems reikia parduoti momentinę dovaną, o ne konsultuoti, kaip kartu su augalu sulaukti senatvės.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių