kada prasidės vasara?????????? plepam...

Moderatoriai: Urze, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Tensija
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: kada prasidės vasara?????????? plepam...

Standartinė Tensija » 20 Geg 2011, 22:41

vendigo rašė:
Tensija rašė:Su visa atsakomybe pereiškiu (esu pilname prote), kad šalnų daugiau nebus :no:
Kaip būtų malonu išgirsti dar ir tai kad atvėsimų taip pat nenusimato :shifty:
Na..... tai jau ne mano "prote" :lol: o dėl šalnų - garantuoju ;)
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 23 Geg 2011, 12:13

Iki rytdienos mano dvylikametė turi parašyti trumpą referatą apie blokadą. Internetinėmis žiniomis naudotis nepatartina :lol: , o reikia liūdininkų pasakojimų. Mes su vyru kažkiek dar prisimenam tuos laikus :lol:, bet referatas gaunasi per trumpas. Gal galit padėti? Ką jūs prisimenat iš to laiko? Kaip jautėtės? Ar burnojot ant nepriklausomybės, ar didžiavotės, kad kenčiam blokadą, bet esam nepriklausomi? Būsiu labai dėkinga :heartsfade:
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 23 Geg 2011, 12:24

Rama, mano prisiminimai gana savotiški ;) Mes gyvenome kaime, tai kai kurių miestiškų blokados trūkumų pajusti labai skaudžiai ir neteko, tokių kaip pvz., karšto vandens nebuvimas ar šalti radiatoriai. Užtat labai gerai pamenu, kaip staigiai pasklisdavo gandas, kad artimiausioje (už beveik 30 km) degalinėje yra :!: :!: :!: benzino :w00t: ar kokiose eilėse tekdavo stovėti, kai parduotuvėje "išmesdavo" cukraus ir prieš uogienių virimą reikia juo apsirūpinti (pirkdavom tai bulviniais maišais).
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Meri

Standartinė Meri » 23 Geg 2011, 12:36

Kaip, ar jau galvojat kur praleisit atostogas?
Paskutinį kartą redagavo 1 Meri. Iš viso redaguota 23 kartus.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 23 Geg 2011, 12:42

:) Mane domina asmeniniai prisiminimai ir jausmai. Nes apie valstybinius reikalus internete pasiskaitėm :).
Ačiū, Šilinge :D

Meri

Standartinė Meri » 23 Geg 2011, 12:46

ach, tas visagalis internetas :lol:

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 23 Geg 2011, 13:04

Žinai.. dirbau tokioj vietoj, kad kai kas iš buvusios "plačiosios tėvynės" ir džiūgavo: taip jums ir reikia.. tada paprasčiausiai atsakydavai, na, mums tai mums, o jums už ką :) taip namuose buvo šalčiau, šildėmės elektriniais pečiukais.. bet nepamenu, kad kažkas norėtų atgalios :lol: o kaime, žmonės, kurie gyveno daugiabučiuose, labai greitai pasistatė buržuikas, kaminas per orlaidę.. atrodė gan žiauriai kaminai, kai dabar pagalvoju, bet tada- nešokiravo.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 23 Geg 2011, 13:17

Rama, į sveikatą :D

Ta proga dar trupinukas mano vyro prisiminimų. Jis kaip tik tuo metu pradėjo studijuoti Vilniuje ir kartais bandydavo patranzuoti iki Žiežmarių. Tikrąja ta žodžio prasme bandydavo, nes mašiniukų dažnis kelyje Vilnius-Kaunas būdavo gal koks 1-2 per valandą :lol:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 23 Geg 2011, 15:32

Gal dar kas nors ką nors prisimena? :oops: Anonimiškumą garantuojame :lol:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 23 Geg 2011, 15:57

Kadangi mes tada jau gyvenom kaime tai nelabai jos ir jautėm, nes dauguma maisto produktų buvo iš savo daržo, dujų žinau nebuvo, bet turėjom krosnį :mrgreen: ir pamenu, kad mamos draugė jai siųsdavo kavą iš kažkur, o man daug kramtoškių :lol:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 23 Geg 2011, 19:14

Kai kuriuos dalykus labai gerai prisimenu. Vienas iš tokių, kaip duonos trūkumą: kaip pasitaikydavo močiutė pirkdavo mažiausiai apie 10 vienetų juodos duonos. Aišku, po ilgo laiko ji su džiūdavo ir suragėdavo. Tada ta duona būdavo pamirkoma vandenyje ir orkaitėje per nauja kepama. Skani buvo kaip šviežia :)
Talonai talonai talonai, viskam: konservams, cukrui, miltams, vynui ir net indams, servizams. Buvau kaip ir "priedas" šeimos, už tai buvo papildomi talonai. Ko nekenčiau - tai eilių.
Ką dar... Kuro talpyklos kelios būdavo namuose į žemes įkastos. Statybinių medžiagų tekdavo važiuoti anksti ryte ar net naktį per pažįstamus ir spec. sandėlius.
Na daržoves ir visokius kitokius augalus auginom patys.
Kavą veždavomės iš Maskvos, ten irgi eilėse tekdavo stovėti :neutral:
čia tik maža dalelė tų laikų realybės :roll:
Pliusas tų laikų, ko tikrai dabar pasigendu: jeigu padarydavo kaimynas, giminaitis paslaugą, pvz., padėjo suremontuoti tvorą, uždengti stogą ir t.t., kad pinigais reiktų atsiskaityti, net nebuvo tokios minties. Kas dabar būdinga :shifty:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 23 Geg 2011, 19:40

Mes ką tik buvome įsikėlę gyventi į namą, tai nepamenu, kad dujų nebūtų. Buvo. Namą kurenome skystu kuru, kurio už pinigus buvo galima gauti. O benzino gaudavom iš Baltarusijos. Kažkas jau tada tokį biznį suko. Aš asmeniškai buvau labai laiminga dėl laisvos Lietuvos, tad net jokių sunkumų ar nepatogumų susijusių su blokada nepamenu.

morta

Standartinė morta » 23 Geg 2011, 19:46

Prisimenu blokadą. Vaikai buvo maži, gyvenom daugiabutį, tai kai kelias dienas buvo labai šalta vaikai lakstė aprengti, o aš visą dieną kepiau sausainius kad orkaitė nors truputį sušildytų butą. Šilumos tai trūko. O taip nieko. Visur ir prie visko eilės, eilės... Nedirbau, vaikus auginau, atstovėdavau eiles. Pirkom reik ir nereik viską. Muilo prisikrovėm,kruopų, šaldiklį sviesto. Duonos ir buvo. Badaut neteko. Muilą sunaudojom, kruopas kandys užpuolė, sviestas ir skonį prarado. Vėliau įvedė talonus. Rublis labai greit žemyn smuko, o pirkt nebuvo ko. Tik po 90 metų suratau kad valiutą pirkt reikėjo. Na va tiek.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 24 Geg 2011, 15:03

Rama rašė:Iki rytdienos mano dvylikametė turi parašyti trumpą referatą apie blokadą. Internetinėmis žiniomis naudotis nepatartina :lol: , o reikia liūdininkų pasakojimų. Mes su vyru kažkiek dar prisimenam tuos laikus :lol:, bet referatas gaunasi per trumpas. Gal galit padėti? Ką jūs prisimenat iš to laiko? Kaip jautėtės? Ar burnojot ant nepriklausomybės, ar didžiavotės, kad kenčiam blokadą, bet esam nepriklausomi? Būsiu labai dėkinga :heartsfade:
buvo žiauriai šalta maudytis vonioje, nes kiek gi puodų gali ant viryklės prišildyti ?????????
vyras negaudavo talonų, nes dirbo kažkokiam uab-e..tai muilo ir kai kurių produktų uošviai pametėdavo... ir dar gerai prisimenu, kaip važiavom iš Vilniaus į Žemaitiją kapų aplankyt - kažkas juk turėjo nuvažiuot aptvarkyt nors kartą metuose...iki vietos autobusas nuvežė, ir tik išlipus paaiškėjo, kad važiuoja vos du autobusai per savaitę...na, ...ėjom pėsti tą dien ~30 km iki Mažeikių, nes ten galima buvo priglaust galvą nakčiai pas gimines... porą km arkliukas pavežė...gera kelionė buvo gegužės gale prie +28, nepratusiems vaikščioti miestiečiams...

ir dar - vakare ir naktį taip tamsu būdavo mieste :shock:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 26 Geg 2011, 11:30

Ar čia man akyse skaičiukai mirguliuoja, ar.... vakar buvo 301 forumietis, o šiandien 300. Greičiausiai kažkas darosi su mano atmintim :cry: :lol:
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių