Invaziniai augalai

Dauginimas, substratai, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2158
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Invaziniai augalai

Standartinė MrGreen »

Urze rašė:
Tre Sau 16, 2019 7:52 pm
Dausa rašė:
Ant Gru 05, 2017 12:46 pm
Matėt?
https://www.delfi.lt/grynas/gamta/invaz ... d=76512741
Taip išeina, kad nebus kur nusipirkti ,,vandens hiacintų" į kubilą? Ir savo brazilinę gunerą turėsiu paslėpti, nes kas atskirs, kad ji ne čilinė? Šeriuotosios soruolės pas mane iššalo ir neplanuoju daugiau kasmet pirkti, tai kaip ir be liūdesio.
Man jau keista buvo, kad baltažiedes robinijas paskelbė invazinėmis. Nuo vaikystės tik malonūs prisiminimai, Vidurio Lietuvoje nepastebėjau miestuose jokių invazinių požymių. Pajūryje gal ir invazinės.
Mantas rašė:
Ant Gru 05, 2017 6:49 pm
Kaip tik šiandien turėjau paskaitą apie tai, tiesa, tik sumedėjusius augalus. Tai juokas suima, kai kompetencijos neturintys asmenys sudarinėja tokius sąrašiukus ir avietės nuo braškės neskirdami aiškina ko negalima augint :lol: . Tarkim ta pati nuostabi baltažiedė robinija invazine tampa tik apleistose teritorijose, nes augdama reguliariai šienaujamoje vietoje savo palikuonis mato tik po trimeriu.
Dausa rašė:
Ant Gru 05, 2017 7:58 pm
Sąrašus turbūt nuo ES nusirašinėja. Pietų Europos sąlygas prilygina šiaurinei.
Žliumbt norisi pagalvojus, kad išpjaus ,,akacijas", dėl kurių žiedų vaikystėje miegodavau balkone. Jos ne tik palikuonių nemato, bet ir pačios didžiulės šaltomis žiemomis vos neiššąla. Nepamenu tiksliai metų, gal 2011 m. atrodė, kad Kaune beveik visos žuvo, pradėjo sprogti liepos mėnesį.
MrGreen rašė:
Ket Gru 07, 2017 1:14 pm
Tame ir bėda, kad kai kurios invazinės rūšys Pietų Europoje pas mus vos išgyvena per žiemą ir tikrai neplinta. Bet kai dirba žmonės neturėdami net bendro supratimo, tai taip ir gaunasi... pakanka nukopijouti sąrašą augalų ir nieko daryti nereikia, gali toliau sėdėti savo šiltose kėdėse ir imituoti, kad kažką dirba...
Urze rašė:
Pen Gru 08, 2017 8:58 am
Mantas rašė:
Ant Gru 05, 2017 6:49 pm
Tai juokas suima, kai kompetencijos neturintys asmenys sudarinėja tokius sąrašiukus ir avietės nuo braškės neskirdami aiškina ko negalima augint
Dausa rašė:
Ant Gru 05, 2017 7:58 pm
Sąrašus turbūt nuo ES nusirašinėja. Pietų Europos sąlygas prilygina šiaurinei.
MrGreen rašė:
Ket Gru 07, 2017 1:14 pm
Bet kai dirba žmonės neturėdami net bendro supratimo, tai taip ir gaunasi...
Gerbiamieji, ar Jūs bent žinote, kas sudaro Invazinių rūšių kontrolės tarybos, kuri ir sudarinėja Lietuvos invazinių rūšių sąrašą, sudėtį ir jos narių kompetenciją, kad taip drąsiai švaistotės panieka ir patyčiomis? Yra be galo protingas posakis "Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirp". Labai rekomenduoju juo vadovautis ne tik žirklėmis darbuojantis. Nes dabar taip pikta nuo jūsų tokių delfio lygio komentarų, kur "visi durni, aš vienas protingas". Tik sau gėdos pasidarėt.
Kai nurimsiu, parašysiu detaliau apie šitus invazinių rūšių sąrašus.
MrGreen rašė:
Pen Gru 08, 2017 5:57 pm
nežinom už tai ir diskutuojam :oops: mes matom tik galutinius rezultatus...augalas kuris sunkiai ištveria arba žūna šaltesnę žiemą paskelbtas invaziniu. Nežinau ar taip yra, bet gal tam tikros augalų rūšys yra laikomos vienoje Lietuvos dalyje invazinės, o kitoje, kur jos sunkiai išgyvena, nėra paskelbtos kaip invazinės????
Urze rašė:
Pen Gru 08, 2017 8:58 am
Kai nurimsiu, parašysiu detaliau apie šitus invazinių rūšių sąrašus.
Lauksim išsamesnio paaiškinimo kaip viskas vyksta pas mus Lietuvoje. Urze nepyk, žinau, kad esi taisi ;)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių