Žavingoji raibuolė (Paphiopedilum bellatulum)

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Žavingoji raibuolė (Paphiopedilum bellatulum)

Post by MrGreen »

Giriniss wrote:
Mon Feb 13, 2012 6:50 pm
Meri wrote:o ar senai jį auginate, ar ilgai adaptavosi kol sulaukėt žydėjimo?
kiek virs pusmecio gyvena, augalas labai kabinosi y gyvenima, nepaisant nudziovinimo totalaus ir ytariu apnuodytu saknu, kazkas labai nenorejo jog jis isgyventu (teorishkai buvo pirktas kaip Paph. leucochilum `Black Mountain'). ne taip senai baige zydet, ilgokai ziedas laikesi. tokio dydzio belatulumo dar neteko matyt, lapai virs 20 cm, kai dazniausia 15cm jau didelis skaitosi. ziedas graziai susiformaves ir budingos belatulumam formos :) . adaptavosi tai greitai, tik labai jau letai saknis leidzia, visi kiti tureti brachipetalumai kurkas greiciau saknyna stume i prieki. siuo metu turi 4 auginukus, neaisku kiek pasirinks stumti i prieki o kiek "uzkonservuos"

ziedas tikrai nera mazas, salia liniuotes ten nepilnai issiskleides (po savaites beveik tik pilnai atsidare) tai iki 7cm ziedas, kas belatulumam netoli max., salia nesveikai dideliu lapu gal optiskai atrodo, kad ziedas mazesnis (brachipetalumai linke zydeti jauni ir kai sukrauna dideli zieda ne pats didziausiais augaliukas tai proporcingai atrodo didesni ziedai.)
Mestė wrote:
Wed May 01, 2013 12:04 pm
Ar jie neveda atžalų, ar tik mano "užsispyręs"? :evil:
Giriniss wrote:
Wed May 01, 2013 1:32 pm
gali but jaunas augalas, paprastai turi tendencija +1 per metus pisiaugint, paskiau kai pasiekia kritine mase duoda daugiau auginuku per metus, pertekline sviesa gali stimuliuoti papildomus auginius, senos skroteles atidalinimas gali irgi kartais duot auginius naujus, galima ir hormonais.
mumrikas wrote:
Mon Jan 06, 2014 9:15 pm
Maniškis bellatulum susiruošė žydėt, pamažu kelia pumpurą, bet iškilo man klausimas ar pakaks jam šviesos žiedui užaugint ir išskleist. Jį auginu vonioje ant palangės, langas į šiaurinę pusę ir stiklas matinis. Vasarą ten net labai gerai, o dabar, mano akimis žiūrint, lyg ir tamsoka.

Ar palikt raibuolę augt tokiomis sąlygomis kaip dabar, ar bandyt nešt ant šviesesnės palangės, kad ir vakarinės, prie normalaus skaidraus lango :scratchheadyellow:
Relax wrote:
Mon Jan 06, 2014 11:40 pm
Aš tai gal neščiau kur šviesiau. Manau, kad žiedstiebis gali labai ištysti ir žiedas ne toks gražus gali būti (tas buvo su mano raibuolės vienu žiedstiebiu). O kai prasiskleistų gražinčiau į seną vietą.
Ramsis wrote:
Tue Jan 07, 2014 12:20 am
Na aš tai nelabai tikiu, kad šiai raibuolei ištys žiedkotis. O jeigu ir pailgės kokiais keliais cm tai bus tik gražiau. Bet bet kuriuo atveju aš irgi neščiau, kad būtų kuo šviesiau. Manau dar reikia pagalvoti ir apie pačio augalo sveikatą.
Signė wrote:
Thu May 29, 2014 8:32 pm
Labai prašau pagalbos :!:
Atsiėmiau savo mažulytę bellatulum, lapeliai keli buvo nugeltę, šaknys supuvę, lyg kažkokia gyvybė dar vienoje šaknytėje rusena.....
Kokią reanimacinę terapiją taikyti? Gal pavyks dar išsaugoti...
Eliss wrote:
Fri May 30, 2014 8:08 am
Nereik nusiminti, pakankamai gerai atrodo. Reikia patalpinti su visu vazonu į drėgnesnę, šiltesnę aplinką, ar į akvariumą, ar šiaip į stiklinį indą. Ir laukti. Margalapėms raibuolėms sunkiau sekas su reanimacija. Aš du metus vargau su belatulumu, buvo visai be šaknų, tai užaugindavo, tai vėl nunykdavo. Bet dabar turiu vilčių, patalpinus į orchidariumą išleido porą šaknų. O šiaip, patys lapai gali ilgai ir nuobodžiai būti gražūs, o kad šaknų neturi, net nepagalvotum ;)
Dalytė wrote:
Fri May 30, 2014 12:36 pm
Man norėtųsi čiut-čiut sausiau kad jis būtų :scratchheadyellow: kad nenupūtų ir ta vienintelė šaknis. kas susidūręs daugiau, pataisykit mane :) bet mano bellatulumai neblogai reagavo į būtent sausesnį auginimą. gal čia ką tik palieto nuotrauka, aišku. :)
Signė wrote:
Fri May 30, 2014 1:59 pm
Taip, čia palietas neseniai [taip.gif]
Perkėliau ryte į "palatą", stebėsiu dabar atidžiai...
Ačiū, Dalyte, už patarimą, stengsiuosi nepersistengti su laistymu [taip.gif]
Ramsis wrote:
Fri May 30, 2014 9:49 pm
Signe, Paphiopedilum bellatulum nėra dideli augalai, o ir šaknų jie turi visai negausiai, manau, kad viskas kol kas visai neblogai. Nežinau kaip kiti, bet aš substrato žievės gabaliukus šiek tiek pasmulkinčiau, drėgmė laikysi vazone ilgiau.
Murfika wrote:
Sat Jan 31, 2015 9:26 pm
Sveiki, reikia patarimo. Va,kaip nutinka, kai apsidžiaugi ir net nepasitikrini augalo būklės dar pas pardavėjà. Įsigijau augalà su dviem skrotelėm. Viena skrotelė teturėjo vienà ilgà šaknį, bet ruošėsi žydèti. Kruta lyg tas pumpurėlis, bet ėmė gelsti, juoduoti apatiniai lapai. Matyt, neužtenka ištekliú. Deja, negaliu nugnybti pumpuro, nes jis dar giliai tarp lapú. Ar nieko tokio? Ar leisti žydėti, pažiūrėti, kuo baigsis.
Meri wrote:
Fri Dec 11, 2015 10:48 am
Kažkaip visada maniau, kad bellatulum ant stiebo brandina po vieną pumpurą, reiškias klydau? O gal čia kas kito :think:
Vistik čia Paph.concolor :lol:
IMG_1233_.jpg
IMG_1233_.jpg (187.46 KiB) Viewed 1024 times
zemuoge wrote:
Sun Apr 03, 2016 5:29 pm
Pernai numetęs nurudusį pumpurą , šiais metais nusprendė pradžiuginti

ImageImage
zemuoge wrote:
Fri Apr 29, 2016 7:16 am
Prognozės pasitvirtino: vėl numetė pumpurą. Gal jis serga? Lapai neatrodo ligoti ( išskyrus plyšiuką centre),bet pumpuras vienu metu pradėjo atrodyti ne toks baltas, kaip turėtų ,prieš skleidžiantis . Lyg jau pradėjo skleistis, bet... Praskleidžiau, o jis visas rudas. Kažkuo serga? Gal jį sunaikinti, kol kaimynų neužkrėtė?
ImageImage
ImageImage
ImageImage
ImageImage
Urze wrote:
Fri Apr 29, 2016 9:25 am
Žemuoge, o gal kartais vandeniu ar trąšomis "pamylėjote"? Kartais raibuolės dėl to pumpurus numeta, kad augintojas, iš džiaugsmo norėdamas augalui padėti, pradeda laistyti dažniau ir gausiau nei iki tol ir persistengia.
zemuoge wrote:
Fri Apr 29, 2016 10:48 am
Net nežinau, ką ir besakyti: praeitais metais gal iš tikrųjų galėjo būti perlaistytas, nes mama labai jau laukė žiedelio ), bet šiais metais - tikrai ne, nebent vienas šliūkštelėjimas prieš skleidžiantis pumpurui nulėmė šitą nesėkmę. Tuomet irgi " nežinau, nei ką besakyti..." O dėl trąšų - atvirksčiai, pas mane galėjo būti tik " nedatręštas", o pernai metų tręšimo nežinau, pirkau su pumpuru.
Amise wrote:
Fri Apr 29, 2016 11:07 am
Minimali mano patirtis su raibuolėm, bet pastebėjimas mano raibuolė vieną pumpurą nudžiovino ankstyvesnėj stadijoj nei šis kaip spėju dėl to, kad paliejau.. [O.0] Nes paliejau ir žiū po poros dienų džiūvėsiukas..
Ramsis wrote:
Fri Apr 29, 2016 7:41 pm
nebuvo per vėsu :question: Tai labai svarbus faktorius.
zemuoge wrote:
Fri Apr 29, 2016 7:49 pm
Viskas kambario temperatūros ( pietinėje pusėje) ribose. Pernai irgi apie tai pagalvojau, nes buvo ruduo, bet dabar, rodos ,nebuvo šalta. Vanduo taip pat kambario t., gal reikėjo pašildyti?
zemuoge wrote:
Wed May 25, 2016 8:01 pm
Augina antrą pumpurą. Nelaistau , netręšiu, i jo pusę net nežiūriu, bet skaičiau, kad orchidėjos numeta žiedus, kai trūksta Ca. Gal kreida palaistyti?

ImageImage
Tina* wrote:
Sun Nov 11, 2018 1:21 pm
Gal galite pasidalinti patirtimi kokiam substrate auginate sia orchideja? Ar ji megsta kalkingesni substrata? Zinau, kad galiu gausiai googlint, bet noriu lietuviskos patirties.
Eliss wrote:
Sun Nov 11, 2018 7:34 pm
Tina, aš auginu vidutinio stambumo žievėse. Berods, dar esu įbėrusi skaldytų kriauklių.
zemuoge wrote:
Mon Nov 12, 2018 2:14 pm
Auga gan stambiose žievėse, nepersodinėjau, nes vazonėlio neišaugo, o ir šiaip numojau į jį ranka, nežinau, ko jis nori...
Tina* wrote:
Mon Nov 12, 2018 4:32 pm
O belatulum ar kalkiamegis? Pasidaviau didelei avantiurai. Viena kazkada turejau, nudaigojau. Aplamai neturiu ne vienos raibuoles. Bet uzejo begalinis noras si grozi prisijaukinti antra karta. gavus tupdysiu ji i orchidariuma.
zemuoge wrote:
Mon Nov 12, 2018 6:24 pm
Brachypetalum Section .
Taip, kalciamėgis. Auga žemėje,300 - 600 m virš jūros lygio (Tailande, pietų Kinijoj, Indijoj).
Vidutinių temperatūrų (+ 16 + 22 °C ).Žiemą dieną ne aukštesnė + 22 °C, naktį ne žemesnė + 12 °C. , vasarą d.+ 27 °C n. + 18 °C, nemėgsta užmirkymo, į substratą rekomenduoja pridėti sfagnumo, perlito, angliukų.
Tina* wrote:
Mon Nov 12, 2018 10:14 pm
O tarkim koki kieki trintu kriaukliu dedat i mazdaug 9 cm vazoneli? Permaisot bendrai substrate ar klojat koki tai sluoksni?
zemuoge wrote:
Mon Nov 12, 2018 10:35 pm
Aš nieko papildomai nedėjau, laistau vandeniu iš krano. Mačiau video, tai padeda porą kriauklelių ant substrato paviršiaus, ir tiek. Nežinau, ar to užtenka, ir kaip tas kalcis išsiskiria ?
Zozefina wrote:
Tue Nov 13, 2018 8:10 am
Mano bellatulum'as sėdi vidutinio didžio žievėje, truputi perlito ir visai nedaug smulkintu kriauklių. Viską dedu iš akies. Ant vazonėlio dugno dedu ploną sluoksnį kiminų, kad smulkios kriauklės neišbirėtų.
Aga wrote:
Thu May 14, 2020 8:12 pm
Gražuolis Paphiopedilum bellatulum ši kartą žydi dviem žiedais iškart :) :)
DSC05684a.JPG
DSC05684a.JPG (1.56 MiB) Viewed 1024 times
20200514_210804.jpg
20200514_210804.jpg (1.36 MiB) Viewed 1024 times
InetaSka wrote:
Fri Jun 05, 2020 5:20 pm
Image

Post Reply

Return to “Paphiopedilum”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest