Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sun Mar 17, 2013 9:06 pm
Pagaliau susiruošė žydėti Paphiopedilum sangii :) Gavau aš jį 2011 metų spalį, O&M buvo tik ką gavę iš Azijos, o tokie augalai atkeliauja plikom šaknim pas juos, suspausti dėžėse, bet vistieks surizikavau. Atėjo šviežiai pasodintas, aplaužytais ir skylėtais lapais, manau buvo iš natūralių augimviečių išluptas :think: :no: kaip ir dauguma atkeliaujančių raibuolių iš Azijos :( Aš persodinau į savo substratą, sangii gana sparčiai pradėjo augti, išleido naujas šaknis (nes senos nors ir buvo gyvos, bet visos sulaužytos), senųjų lapų liko tik du iš visos skrotelės. Per visą laikotarpi, augalas aktyviai augino naujus lapus ir numetė senuosius, o šį pavasarį pradėjau augintis du naujus ūglius ir žiedpumpurį :)
nolina wrote:O geras, atspėjau :lol: iš tiesų tai spėjau, o paskui pagalvojau, kad ieškojau kažkada forume ar kas jį augina, bet tik pas patį ir radau sąraše :lol: bet sakau, gal kas nesurašęs savo kolekcijos turi. Koks jis man gražus :heartsfade: ar labai daug vargo su juo? Mačiau kažkur užsakymuose yra, bet nesiryžtu imt, skaičiau, kad baisus lėtapėdis ir sunkiai auginamas :oops:
Nors visi rašo, kad labai lepus, pas mane auga be priekaištų, svarbiausia jo neperdžiovinti. Kiek teko domėtis, po kelių substrato išdžiūvimų augalas pradėda skursti ir sunyksta. Pas mane jis stovi lėkštelėje (apie 2cm aukščio) kur visada pilna vandens. Laistau kasdien, auga orchidariume, nes ten aplinkos drėgmė didesnė nei kambaryje ir dienos metu pastoviai veikia ventiliatorius.
nolina wrote:
Sun Mar 17, 2013 10:55 pm
Na jeigu jį reik kasdien laistyt ir dar laikyt lėkštelėj su vandeniu, tai man, žmogui-laistytuvui, turėtų labai tikti :lol: o ar jam nereikia taikyt sausesnio periodo? Kiek žinau, tai jis priklauso Barbata sekcijai, tai skaitosi ramybės periodo neturi. Bet gamtoje auga Sulawesi salos (Indonezija) šiaurinėje dalyje, o rašo, kad ten pagal klimatą vyrauja du sezonai, drėgnas (maždaug nuo lapkričio iki kovo) ir sausas (nuo balandžio iki spalio) :think:

Apskritai ieškant informacijos radau prieštaravimų, pvz. vienur rašo, kad jis toleruoja didesnius kiekius druskų, todėl drąsiai galima laistyti vandentiekio vandeniu, kitur rašo, kad labai jautrus druskoms ir bet kokiai chemijai, laistomas filtruotu vandeniu ir net trąšų nenaudojama. Dėl temperatūrų taip pat, vieni sako kad mėgsta vėsiau augti, nuo 15`C, nepakenčia didesnės temp. nei 30`C, kiti sako, kad šiltai auginamas :think:
MrGreen wrote:
Sun Mar 24, 2013 10:10 pm
nolina wrote: o ar jam nereikia taikyt sausesnio periodo? Kiek žinau, tai jis priklauso Barbata sekcijai, tai skaitosi ramybės periodo neturi. Bet gamtoje auga Sulawesi salos (Indonezija) šiaurinėje dalyje, o rašo, kad ten pagal klimatą vyrauja du sezonai, drėgnas (maždaug nuo lapkričio iki kovo) ir sausas (nuo balandžio iki spalio) :think:
ramybės periodo nereikia, jei ir sumažinate laistymo dažnumą, substratas vistiek neturi išdžiūti.
nolina wrote: Apskritai ieškant informacijos radau prieštaravimų, pvz. vienur rašo, kad jis toleruoja didesnius kiekius druskų, todėl drąsiai galima laistyti vandentiekio vandeniu, kitur rašo, kad labai jautrus druskoms ir bet kokiai chemijai, laistomas filtruotu vandeniu ir net trąšų nenaudojama.
Aš visas orchidėjas laistau vandentiekio vandeniu žiemos metu, sangii ne išimtis, kartais tręšiu akerne rain mix, rezultatai matosi :)
nolina wrote: Dėl temperatūrų taip pat, vieni sako kad mėgsta vėsiau augti, nuo 15`C, nepakenčia didesnės temp. nei 30`C, kiti sako, kad šiltai auginamas :think:
Pagal Bakerių knygą (the genus paphiopedilum) žemiausia minimali temp būna 18,5 kažkur apie spalio mėnesį. Pas mane jis auga vidutinėj temperatūroj žiemos metu ir šiltai vasaros laikotarpiu.
marlena wrote:
Sat May 18, 2013 7:46 pm
MrGreen, tikra gražuolė [OK] Ar seniai auginate?
MrGreen wrote:
Sat May 18, 2013 7:47 pm
aukštis 10cm, plotis 4,5cm. Turiu nuo 2011-10-25, bet žydi pirmą kartą, iki šiol auginosi masę, nes atkeliavo aplūžusiais lapais ir su keliom šaknim, šiemet ankstyvą pavasarį nustebino dviem naujais ūgliais, po to iškart ir žiedpumpuris pasirodė.
andriuxplind2 wrote:
Sun May 19, 2013 10:34 am
Nu va, dabar jau ir man jo prisireikė... Atvirai pasakius, man Paphiopedilum grupėje, retas kuris augalas sukelia susižavėjimą, bet kažkaip pas MrGreen tokie kolekcijoje, kurie man nepaprastai gražūs
Verta buvo laukti žiedų :thumbupleft:
Ramsis wrote:
Sun May 19, 2013 2:44 pm
išties šioje nuotraukoje nesimato viso jo grožio ir neįprastumo. Šiaip, kaip jį mačiau gyvai, jis toks, visas skaidrus ir peršviečiamas, žodžiu nuotrauka sunkiai tikrajį jo vaizdą parodys. Kažkada aš į jį dairiausi...na taip gražus neįprastas... bet vis likdavo kažkur užmarštį per užsakymus. Dabar kai pamačiau gyvai :w00t: taip, tikrai ieškosiu, nors jis brangus ir labai retas.
MrGreen wrote:
Sun Mar 23, 2014 5:41 pm
P. sangii kaip laikrodis, kovo viduryje vėl pradėjo aginti žiedpumpurį :) gegužę turėtų žydėti.
agnicc wrote:
Sun Aug 03, 2014 9:05 pm
O ..bet...tai ..oho :) ,gal vėsiame kambaryje džiugina akį, kad jau trys mėnesiai ..???
MrGreen wrote:
Sun Aug 03, 2014 9:14 pm
Šiltnamyje :) Maniau, kad tikrai neatlaikys karščių, nes žiedas senas, tačiau jis vis dar gražus, kai tuo tarpu afrikiečiai, vyžūnės ir oncidijos nužydėjo labai greitai prie tokių temperatūrų :doh:
MrGreen wrote:
Sat Feb 20, 2016 8:32 pm
Žydi labai ilgai, viena mano mėgstamiausių raibuolių :)
Image

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1063
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Post by Abitalė »

Laukiame šioje temoje krutėjimo! Vėl sangii puošia lentynas. Kokie planai auginimui ir priežiūrai? Ką darysit kitaip nei anksčiau?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Post by MrGreen »

Pirmiausiai tai persodinsiu į kitokį substratą, nes jis šlapokai mėgsta gyventi, o ką darysiu kitaip - niekada nedalinsiu :) nes po to ir puvinys įsimetė, ir supuvo stiprus augalas.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1063
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Post by Abitalė »

Kaip laikosi Jūsų sangii? Ar juda kiek, pavasariui atėjus?

Maniškis juda, tik nežinau ar ne iki kompostinės... Prieš išvykdama į Drezdeno parodą, pastebėjau, lendant pumpurą. O šiai dienai turim visišką mutantą, baisiai nevykusį žiedą, ir nežinau kaip tai traktuoti - ar kaip genų mutaciją, ar pirmojo žydėjimo nevykėliškumą, ar galimo viruso pasekmes.

Taip atrodo žiedas.
IMG_20230423_224256-01_compress93.jpg
IMG_20230423_224256-01_compress93.jpg (171.36 KiB) Viewed 214 times
IMG_20230423_224235-01_compress5.jpg
IMG_20230423_224235-01_compress5.jpg (132.39 KiB) Viewed 214 times
IMG_20230423_224202-01_compress34.jpg
IMG_20230423_224202-01_compress34.jpg (141.44 KiB) Viewed 214 times
O čia turiu įtarimą, kad gali būti virusiniai ženklai, pagal ratilo formą. Beje, lapai šitaip nugelto ir išlindo ratilai tik "išsiskleidus" žiedui.
IMG_20230423_224221-01_compress26.jpg
IMG_20230423_224221-01_compress26.jpg (94.36 KiB) Viewed 214 times
IMG_20230423_224214-01_compress15.jpg
IMG_20230423_224214-01_compress15.jpg (193.33 KiB) Viewed 214 times
Mano planas kirpti žiedą, siekiant tausoti paskutines augalo jėgas ir tikėtis, kad nauji ugliai ras kelią į gyvenimą.
Bet kaip dėl tų žymių - ratilų, ką manot? Gali būti tiesiog nuo gyvenimo? Šita skrotelė atkeliavo anų metų pavasarį.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Post by MrGreen »

Aš irgi kirpčiau žiedą, kai šis paph įsitvirtina, žydi reguliariai. Dabar svarbu išsaugoti augalą. O dėl dėmių nelabai į virusą panašu, manau laikyti atokiau nuo kitų, nemirkyti tame pačiame inde ir pan. Raibuolėm dažnai būna oranžinės įvairios dėmės kai problemos su šaknim ar kai mineralinių medžiagų disbalansas, kai augalas negali pasisavinti arba kaip tik per daug druskų ir pan. Stebėk kaip naujos skrotelės atrodys. Dar variantas grybinės ligos, pas mane sėkmingai supuvo ši raibuolė....

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1063
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Post by Abitalė »

MrGreen, ačiū už įžvalgas, kirpsiu ir bandysiu traukt lauk iš vazono, patikrinsiu šaknis. O šiaip jau senai nelaistau visų tam pačiame vandenyje.
O kaip manai dėl ko tokia žiedo deformacija? Per silpnas buvo iki galo subrandinti?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Post by MrGreen »

Taip, manau jei atsirado dėmės ant lapų ir pats augalas neatrodo super didelis ir stiprus, manau tikrai kažko trūksta, geriau paauginti sezoną ir džiaugtis žiedais vėliau, jis šiaip gana lengvai žydi kiekvieną sezoną ir auga neblogai kai įsivažiuoja.

Post Reply

Return to “Paphiopedilum”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest