Lepanthes matamorosii

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1025
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Lepanthes matamorosii

Standartinė Urze »

Slogaa rašė:Lepanthes matamorosii krauna žiedus ir augina naujus ūglius. Labai norėjau parodyti kaip atrodo nauji lepanthesų ūgliai - tokios info neradau visam internete.
Niekada nemačiau kaip lepanthesas auginasi ūglius, tad pirma buvo labai daug dvejonių - gal tiesiog anksčiau nulūžę stagarėliai? Žinoma, kuo ilgiau lauki - tuo labiau aiškėja..
20210103_084703.jpg
20210103_084703.jpg (189.73 KiB) Peržiūrėta 969 kartus(ų)
20210103_084645.jpg
20210103_084645.jpg (544.41 KiB) Peržiūrėta 969 kartus(ų)
20210103_084559.jpg
20210103_084559.jpg (149.25 KiB) Peržiūrėta 969 kartus(ų)
20210103_084537.jpg
20210103_084537.jpg (366.65 KiB) Peržiūrėta 969 kartus(ų)
Kad nepasimestų atnešu žydėjimą į šią temą. PAsikartosiu - abu nerealūs, abu labai gražūs ir verti kiekvieno orchidarininko dėmesio!!! :shock: :shock:
l.matamorosii dirbtinis apsvietimas.JPG
l.matamorosii dirbtinis apsvietimas.JPG (159.07 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
lepanthes matamorosii dieninis apsvietimas JPG.jpg
lepanthes matamorosii dieninis apsvietimas JPG.jpg (167.86 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
telipogoniflora.jpg
telipogoniflora.jpg (273.59 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
zemuoge rašė:Ar taip tik atrodo, ar abiejų lepančiukų žiedų dydis panašus ( neįskaitant ūsų)?
Slogaa rašė:Turbūt kad.. tik vizualiai atrodo, kad telipogoniflora didesnė - nes daugiau "tūrinė"
Bet jei remiantis žinovais - matamorosis yra antras pagal didumą žiedas iš lepanthesų. Pirmoje vietoje L. grandiflora.
Tai , tikriausiai, žiedas skaičiuojamas su ūsais, ir dėl to lenkia telipogoniflorą.
Zemuoge rašė:Tikriausiai su ūsais, bet žiedelis nemažas :thumbupleft: .
Tikiuosi, Ecuagenera pavasarį jų dar turės))
Slogaa rašė:Žemuoge - manau, kad Ecuagenera jį turės.. nes pakolkas ji vienintėlė jį turi, tai manau jie tai žino ir savo atsargas pasipildę yra. :roll: Plius jo tokia kaina.. nei du nei dešimt :roll: tai manau tikrai turės.
Zemuoge rašė: Slogaa, saugokit savo gražuolį, antrąkart kažin ar benusipirksit , o dar geriau- priauginkit keikių, gal ir mums kada klius)) [taip.gif]
Slogaa rašė:Matamorosis mėgsta šaltį. Vienas internautas rašė, kad jis megsta 2-4 laipsniu šilumą naktį ir apie 18C diena. Plius parašė, kad gamtoje šis lepanthes gauna tiesioginės saulės tarp debesų ir šiaip, mėgsta apšvietimą. Nuo jo lapai paraudonuoja ir žiedo raudona spalva būna kur kas intensyvesnė. Nuo 10-15 lapū krūmas skaitosi suaugęs ir gebantis išgyvent daug metų.

Del tos naktinės 2-4 laipsnių temp. Tai aš kiek abejoju. Bet faktas, kad tikriausiai, per mažai jam apšvietimo pas mane.

Ir šiaip jo, tai vienintėlis augalas kolekcijoje dėl kurio drebu. Kai nusipirkau ir įkurdinau terariume ateidavau į jį nervingai pažiūrėt kasdien - bemaž jau lapus meta - kad tik spėčiau laiku gelbėt. Poto sedėjau ir kankinau save - kam gi vis dėlto tokį pirkau, kad šitiek nervų dabar kainuoja.

Bet išties, man rodos, kad telipogoniflora ko gero, kur kas lepesnis ir nepakantesnis augalas. Žiūrėk, tik šiek tiek sąmanos pradžiūvo - šast ir pumpurą numetė. O matamorosis apkeliavęs pusę pasaulio tris lapus auginasi! :heartsfade:
zemuoge rašė:Nebūčiau pagalvojus, kad gali būti toks šaltmėgis. Ką gi, gyveni ir mokaisi )).
O kiek dabar iš viso turi lapų? Tuos tris naujus augina , teisingai supratau?
Pavsarį gaus saulutės, ir pralinksmės, svarbu, kad žiemą pas jus gerai jaučiasi, jei pražydo :thumbupleft:
Slogaa rašė:Vienas kolekcininkas fb grupėje man pasakojo apie matamorosii - kuo žemesnės temperatūros naktį ir kuo daugiau šviesos dieną - tuo jo lapai labiau raudonėja o ir žiedas gerokai ryškesnis.
Klausiau aš jo, kaip čia lepanthes derinasi su šviesa. O jis man paaiškino, kad kai kurie lepanthesai auga aukštai ir labai neretas atvejis, kada debesys prasiskirsto ir kai kurios rūšys gauna visai tiesioginės saulės ir pakankamai netrumpai. Lepancius gelbeja tai, kad naktį jie gauna +5 ir spėja atsistatyt.

Maniškis matamorosii man asmeniškai ir taip buvo ryškus ir wow - o dėdė iškart pasakė, kad trūksta šviesos.

Dar minėjo faktą, kad jei lepanthes turi 10-15 lapų, tai byloja apie suaugusį augalą, kuris sugebės išgyvent nemažai metų.

Bėda ta, kad kažkaip visai nesinori ekperimentuoti su nepigiais augalais :lol:
Slogaa rašė:Įkeliu savo Lepanthes matamorosii su gausiausiu žydėjimu.
5.jpg
5.jpg (71.53 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
6.jpg
6.jpg (77.64 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
Abitalė rašė:Slogaa, dauguma šaltinių teigia, kad tai vėsiamėgis Lepanthes, kiek realiai vėsiamėgis jis yra? Kokios Jūsų auginimo sąlygos - temperatūros? Kaip senai karų gyvenate?
Slogaa rašė:Na, visi lepanthes yra šaltamėgiai. O tie, kas nemėgsta šalčio iš jų giminės - ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuot. Jie dažniausiai būna YPAČ išskirti.
Tad šis lepanthesas - ne išimtis. Mėgsta jis šalį, dėdė man fesibuke sako, kad naktį jį laikyčiau prie plius dešimt, arba dar žemiau. Sakė plius septyni pac tac. Diena gali iškęst ir šiltesnes temperatūras, nerekomenduotina viršyt plius dvidešimt/dvidešimt penkis, kaip ir visiems lepanthes.
Tai vienas iš tų "Raudonųjų" lepančių, kurio ne tik žiedai raudoni, bet ir lapai, jei pakankamai šviesos. Kiek tas pakankamai šviesos - tiesioginė saulė. nes kaip ir rašiau anksčiau, fb man išaiškino, kad jie auga aukštai kalnuose ant medžių, ir labai dažnai dienomis nebūna debėsų ir būtent šis lepanthes gauna tiesioginės saulės , kuri ryškina ir raudonina ne tik žiedus, bet ir lapus. Čia mistika tik viena - kaip su tiesiogine saule išlaikyt šaltį ir neperženkt +20 ribos? Va čia ir visa kalnų mistika, kurios mes negalim suteikti namuose. (vienintelę išeitį matau - dėti į šaldytuvą nakčiai, jei dieną duot tiesioginės saulės arba stiprių lempų).
Įdedu dėdės nuotrauką spalvų palyginimui (maniškiui iškart pasakė, kad trūksta šviesos, jo skiauterė turi būt ne baltai peršviečiama - o rūžavai peršviečiama, o ten kur raudona turi beveik nepersišviest dėl raudonumo :D )
Kartu mes nuo ecuageneros užsakymo, tai nepilnas pusmetis turbūt. O temperatūra jo terariume yra maždaug penkios valandos +23, o visą kitą laiką - +17.
wiel driessen.jpg
wiel driessen.jpg (127.65 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
Slogaa rašė:Man vis galvoje sukasi tas Wiel Driessen pasakytas sakinys: "reikia tiesioginės saulės (t.y. didelio apšvietimo) bei LABAI šaltos temperatūros (plius penki pac tac) "

Pažiūrėjus į jo matamorosii - viršutinis žiedlapis tikrai kur kas raudonesnis, nei pas mane. Todėl nusprendžiau šiek tiek paeksperimentuoti (labai jau baisūs man tie .. eksperimentai ant lepančių) [Geda2]

Atėjo pavasaris, ir taip gaunasi, kad rytais iki maždaug dvylikos - ant tos spintelės kur stovi abu terariumai krenta saulės spinduliai. Jei tą terariumą, kuriame jis gyvena šiek tiek paslinkus - spindulių kampas ant tiek idealus, kad krenta būtent ant matamorosii. Nuo praito žydėjimo iki dabartinio, jis gavo tiesioginės (na.. sąlyginai per DU stiklus) saulės tiek, kiek pavasaris jam jos duoda ( o kaip žinia UK karantino metu.šiuo metu yra pats geriausias oras, koks tik kada buvo pavasarį :D ). Šiandien prasiskleidė pirmas žiedas ir aš negalėjau patikėti savo akim. :shock: :shock: Viršutinis žiedlapis tikrai įgavo raudonumo, nors per nuotrauką ir nesimato.
7.jpg
7.jpg (1.42 MiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
Abitalė rašė:Kol kas galiu pasakyti, kad pasirašau po kiekvienu anksčiau pasakytu žodžiu apie šio mažio gyvybingumą! Antras mėnuo gyvenimo mano orchidariume ir štai - du nauji ūgliai lenda ir net 5 pumpurai sukrauti!
Neįtikėtinas Lepanthes, jeigu kitų adaptacija trukdavo apie 3-4 mėn. kol pajudėdavo iš vietos, tai šitas - iškart su visais susidraugavo, jokių 'ožių', jokių kaprizų! Laimingas, patenkintas, dar pastebėjau, kad ir naujai, kartu atkeliavusį, Lepanthes liucifer ragina greičiau pradėti judėti!
Ačiū, Slogaa, kad pasidalinote ir pirma savo patirtimi gaires nušvietėt. Senai apie matamorosii svarsčiau, bet galvojau, kad per sudėtingas...
8.jpg
8.jpg (946.31 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
Slogaa rašė:Abitale - atrodo, kad prisitaiko jis greitai.. Puola augint naujus ūglius ir žydėt. Bet patariu neprarast budrumo ir nebūt suklaidinamai. Tai visviena yra lepantis, su savais kaprizais.. Tad karts nuo karto pastebėkit jį iš arčiau.
Kaip žemuogė sako - sudėtingai sugaunamas paukštelis, net ir jo norint, sunku rast.
Abitalė rašė:Pirmas žiedas!!!! Toks susivėlęs, ką tik išsiskleidęs (maždaug prieš valandą).
Nuotraukos visiškai buitinės, bet kai tik turėsiu galimybę, įdėsiu daugiau pastangų ;)
9.jpg
9.jpg (720.92 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
10.jpg
10.jpg (634.31 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
11.jpg
11.jpg (655.13 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių