Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Urze »

Mozaika wrote:Vėliai laukiu šio pleuraotalio žydėjimo. Pastebėjau, kad reikia beveik metų nuo užaugimo lapo, kad pastarasis įgautų rupužioko odą primenančius iškilimus. Nuo įsigijimo jau užsiaugino 5 lapus, auga 6. Kažkaip yra vienas aktyvus augimo taškas į šoną. Neblogai ir šaknys pailgėjo.
Pleurothallis melanochthoda'16.09.13 bud.jpg
Pleurothallis melanochthoda'16.09.13 bud.jpg (152.9 KiB) Viewed 3199 times
Pleurothallis melanochthoda'16.09.13 bud..jpg
Pleurothallis melanochthoda'16.09.13 bud..jpg (95 KiB) Viewed 3199 times
Keistuolė rupužiokė vėliai žydi. Kurį laiką pumpuras atrodė lyg iščiulptas. Galvojau nieko nebus, bet pasirodo viskas normos ribose. Šalia matosi, kad ir iš kito lapo kažkas pučiasi. Tai reiškia, kad iš vieno lapo gali žydėti kelis kartus. Jau trečia savaitė kaip žydi, o laikomas nuolat orchidariume. Svarbu palaikyti tolygią drėgmę ir nemažesnę nei 60 proc. Purškiu kiekvieną dieną, bet irgi reikia žiūrėti kad nepersistengti, nes nesenai sustabdžiau vieno naujo ūglio augimą. Spėju užpurškiau.
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)'16.jpg
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)'16.jpg (100.32 KiB) Viewed 3199 times
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)'16..jpg
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)'16..jpg (85.79 KiB) Viewed 3199 times
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)''16.jpg
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)''16.jpg (91.69 KiB) Viewed 3199 times
Vėliai žydi, bet šiais metais tai čia trečias bandymas. Nuo pavasario buvo keli bandymai ir ant karto iš kelių lapų. Bet...pasirodo kai formuojasi pumpuras negalima purškalioti. O aš gi negaliu :doh: . Visi bandymai augalo žydėti buvo kaip aš išvykdavau kelioms dienoms iš namų. Grįžtu ir siurprizas, o aš už purkštuvo, nes juk kelias dienas nelaistyta ir... pumpurų nelieka. Tai šiuo trečiu kartu, šiaip taip susilaikau ir pražydo :).
Kai atvyko buvo vienas labai didelis lapas, kiti mažesnį už jį. Tai pas mane tikrai to pačio didžiausio nepasiekia. Vienas mažesnis užauga, kitas būna didesnis, bet žiedų dydžiui lapo dydis neturi.
Ką pastebėjau, lapų auginimui labai reikia atitaikyti aplinkos drėgmę.
Pleurothallis melanochthoda'18.08.jpg
Pleurothallis melanochthoda'18.08.jpg (93.46 KiB) Viewed 3199 times

Pas Acianthera melanochthoda trigubas šūvis :) . Vienas garantuotas, antras pakeliui, trečias - tikiuosi nepersigalvos.
Acianthera melanochthoda.jpg
Acianthera melanochthoda.jpg (116.72 KiB) Viewed 3199 times
Urze wrote:Prijaukintas rupūžiukas. :) O lapai ir palietus tokie nelygūs, ar tik atrodo tokie guzuoti? Užsiaugino naujų lapų ar čia vis tie patys nuo 2016 metų žydi? Tas žalias šniūras jau gal nebereikalingas, gal įsitvirtino jau pakankamai? O tai kaip skalbinių virvė atrodo. [Baksnoju] Ar Tau pačiai nekliūva ir vaizdo negadina?
mozaika wrote:Privertei mane pirmą kartą pačiupinėti :D . Jaučiasi grublėtumas. O žydį iš mano užaugintų lapų, nes du atvykėliai jau nukrito, nes pas mane šiek tiek mažesni auga.

Dėl virvės, ne ji man nemaišo :razz_: .Iš tikrųjų šaknys visiškai nelinkusios kabintis prie bloko. Jau pritvirtintas maniškis blokas, bet šaknys bėga kas sau, aplink blokus toks šiaušalas šaknų. Dėl to, dar nenoriu to šniūro judinti, nes augalas, nelabai mėgstantis kibinimo.
Abitalė wrote:Šį rugsėjį iš Tropiscape-orchids (Belgija) pardavėjo pirkau Pleurothallis dodsonii. Gražūs keturi lapukai, šaknytės tvarkingos, viena nauja ir stora, gražu žiūrėti, viskas tvarkoje. Pasidomėjau, pasirodo jie nėra greituoliai augimo atžvilgiu, tačiau šįryt maloniai nustebau! Radau naujai besikalantį lapuką! Gal tai reiškia, kad rasime bendrą kalbą :think:
1.png
1.png (2.25 MiB) Viewed 3199 times
mozaika wrote:Galiu pasakyti, kad pas mane buvo šio pleurotalio masinis žydėjimas. Du viename lape ir dar trečias šalia - jau daug.
18.11.jpg
18.11.jpg (107.95 KiB) Viewed 3199 times
Abitalė wrote:Na ką, per metus užaugino 6 lapus, o septintas pakeliui! :) O prieš tai buvęs ėmė spalvinis! Labai džiaugiuosi, kad pagaliau subrendo savo taškučiams!
O buvo mums visko, ir sausros, ir pelkės, ir vėl sausros.... Mano įspūdžiai - labai atlaidus augalas, nors, manau, nederėtų piktnaudžiauti jo gerumu 😉.

Rasiukone, nėra labai daug informacijos, bet kiek radau, tai panašu, kad tas lapų taškuotumas priklauso nuo brandos ir augimo sąlygų. Čia pirmas taip ryškiai taškuotas lapas, nesu tikra ar tai sutapimas, ar jau atėjo laikas, bet kaip tik pakeičiau orchidariumo lempą, o šis pilietis kabo pačiame viršuje, jis šviesos gauna maksimaliai. Nors ir prie anos lempos kabojo pačiame viršuje, bet nė vienas lapas neatrodė taip kontrastingai.
2.jpg
2.jpg (155.53 KiB) Viewed 3198 times
Ypatingos priežiūros tikrai nereikalauja, pradžioje augo ant kamštinio ąžuolo žievės su šiek tiek kiminų po apačia ir buvo laikomas pastoviai drėgnas, bet ne šlapias. Kiminai atgijo ir stipriai išaugo, taip stipriai, kad uždengė didžiąją augalo dalį, todėl buvo nukrapštyti. Paskui dodsonii's išaugo savo bloką, šaknys liko ore, taip kabodamas stipriai pradžiūdavo, o ir nauja lempa gerokai užkaitino, todėl kurį laiką (~2 mėnesius) kankinosi, patyrė ilgalaikę sausrą, kol gavau paparčio šaknų bloką. Patūpdžiau ant jo ir kol kas atrodo, kad tai optimaliausias sprendimas, kadangi kybo orchidariumo viršuje, tai gauna daug šviesos, šilumos, bet blokas nespėja visiškai išdžiūti, todėl šaknims drėgmė pastovi,jokių kiminų nebedėjau. Temperatūros toje orchidariumo dalyje svyruoja nuo 18/19°C naktį iki 22/24°C dieną. Drėgmė 50-70%. Purškimas = laistymas, kas antrą dieną. Leidžiu blokui (bloko storis 2cm) pradžiūti, bet ne visiškai išdžiūti.
mozaika wrote:Mano panašus giminaitis, kaip tik kabu žemai nuo lempų. :think:
Bet jūsiškis tiek lapų prisiauginęs, galėtų mąstyti apie žydėjimą :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Urze »

Abitalė wrote:Mozaika, man atrodo, kad Jūsų gruodžio raginimą žydėti, mano dodsonii išgirdo, gal dar ką nors iš maniškių paraginkite [Baksnoju]...
O jei rimtai, tai sulaukiau pirmojo žydėjimo. Tiesą sakant, nustebau, kad žiedas visai nemenkas lyginant su lapo dydžiu, ir šiaip, kaip pirmas žydėjimas, tai visai, netgi visai neblogai mano akimis 😉. Tik aišku, prisipažinsiu padariusi klaidą ir nuleidusi žemyn nuo lempų, gerokai 'išbluko' taškučiai ir žiedo spalva ne tokia sodri.
2136f854_compress0.jpg
2136f854_compress0.jpg (134.11 KiB) Viewed 3196 times
3e183169_compress76.jpg
3e183169_compress76.jpg (152.03 KiB) Viewed 3196 times
9fb136ae_compress19.jpg
9fb136ae_compress19.jpg (113.87 KiB) Viewed 3196 times
decf9ff3_compress15.jpg
decf9ff3_compress15.jpg (95.54 KiB) Viewed 3196 times
adbef233_compress14.jpg
adbef233_compress14.jpg (129.82 KiB) Viewed 3196 times
MrGreen wrote:
Sun Mar 15, 2020 7:08 pm
Abitalė wrote:
Sun Mar 15, 2020 6:51 pm
Nors atlikus šiokią tokią paiešką internete, manau, kad mano pilietis visgi nėra Pleurothallis dodsonii, o tikras vardas Pleurothallis melanochthoda . Ką manote :think:?
Abitalė wrote:
Sun Mar 15, 2020 6:40 pm
MrGreen wrote:
Sun Mar 15, 2020 6:35 pm
Abitale :thumbupleft: Ar lapai visada tokie šviesūs?
Atrodo, kad būdami arčiau lempos buvo šiek tiek sodresnės žalios spalvos arba tik taip atrodo, nes visi tie taškučiai buvo stipriai violetiniai... Nors senieji lapai visad šviesesni buvo, dabar gal net susilygino :think:
O ką manote? Pleurothallis dodsonii temoje įkėliau daugiau nuotraukų.
Taip interente daug foto su skirtingais lapais, o tas gali tikrai priklausyti ir nuo apšvietimo ir nuo kitų aplinkybių, bet žiedai tikrai labiau primena Pleurothallis melanochthoda, gal kiti daugiau pakomentuos, ypač kurie augina.
mozaika wrote:Sveikinimai Abitale su žydėjimu. Manau sulauksite dabar gan dažnai. Žydi pakankamai reguliariai ir iš to pačio lapo po kelis kartus :thumbupleft: . Aš kiek lapų jau nupūdžiau :doh: , net baisu pagalvoti.

Bet dėl rūšies identifikavimo. Pasirodo maniškis irgi buvo kaip ir išbrokuotas. Visada maniau, kad turiu Acianthera (Pleurothallis) melanochthoda, o pasirodo gali būti Acianthera nikoleana. Tą sužinojau kaip gavau laišką per flickr ir paskui gmail'u susirašinėjau su vienu augintoju iš Kolumbijos, kuris su kitu autoriumi rašo knygą apie pleurotalius. Dėl rašybos barjero, nedaug susirašėm. Daugiau pokalbis sukosi apie nuotraukas. Gal be reikalo, bet kada reiktų išsiaiškinti ar tai pakeistas naujai pavadinimas, kas vyksta su daugeliu orchidėjų grupių, ar tikrai visai kita rūšis labai panaši į Acianthera (Pleurothallis) melanochthoda.

Abitale, pas jus auga daugiau į ilgį?

Kad maniškio žiedams įtakos turėtų apšvietimas - nepastebėjau, nes tikrai žemai kabu.
Abitalė wrote:Kaip tik šiuo metu vyksta pokalbis su vienu, manau žinovu, kuris kaip tik aprašė Pleurothallis melanochthoda. Iš pradžių abu sutikome, kad tai tas Pleurothallis, bet po to nusiuntus jam daugiau augalo nuotraukų ir išmatavimų, jis man parašė, jog visgi tai yra Acianthera nikoleana! Kol kas laukiu daugiau informacijos kodėl čia būtent šis. Be to, jis sako, kad tai dvi skirtingos rūšys, kurios yra be galo panašios. Tai dabar laukiu atsakymo, kokie skirtumai tarp jų ir kaip reiktų tiksliai identifikuoti.
O Jūsiškis žydėjo? Įdomu, kad žiedų spalva varijuoja nuo gelsvos iki ryškiai raudonos...
Abitalė wrote:
Mon Mar 16, 2020 3:15 pm
Uoj, Mozaika, įdomių reikalų su tuo Plaurothaliu! Gavau informacijos iš žmogaus, kuris kaip tik aprašė šios grupės orchidėjas beveik 250 puslapių darbe!!!!

Ištrauka anglų kalba:

Type:—ECUADOR. Zamora-Chinchipe: Pangui, reported to grow on coffee trees around 1,200 m, flowered in cultivation at Ecuagenera
Orchid Nursery, Gualaceo, Ecuador, 4 September 2015, Doucette 0319 (holotype: HA).
Diagnosis: The new species is most similar to Acianthera melanochthoda (Luer & Hirtz in Luer 1996: 169) Pridgeon & M.W.Chase (2001:
244) but differs in the hispid sepals that are larger and expanded/fused into lamina.
Epiphytic, repent herbs, roots 0.6 mm in diam. Stems 3.2–5.9 5 0.8–1.4 mm, enveloped by 2–3 papery sheaths, 5.0 5
3.0 mm. Leaves elliptical, verrucose, 26–48 5 14–24 mm. Inflorescence with a single flower; peduncle 1.4 5 0.4 mm;
bracts 2.3 5 1.2 mm; pedicel 2.7 5 1.0 mm; ovary pubescent, 0.9 5 1.0 mm; dorsal sepal lanceolate, rose and orange,
hispid, 11.0 5 2.9 mm; synsepalum oblong with a triangular recess, similar in colour to the dorsal sepal, 16.0 5 5.0 mm;
petals spathulate with a toothed margin towards the acute apex, orange, 4.0 5 1.0 mm; lip lanceolate with a toothed
margin, orange, 3.4 5 1.0 mm; column 3.2 5 0.6 mm.
Etymology:—Named to honour Nikole Portilla, daughter of Jose Portilla, president of Ecuagenera.
Notes:—This species belongs to a group of about eight (The Plant List 2015) attributable to Apoda-prorepentia
(Luer 1986: 31) Luer (2004: 255), characterized by repent habit, single-flowered inflorescences and a papery bract.
Acianthera nikoleae is most similar to A. melanochthoda, but differs in the larger flower size (e.g. synsepalum 11
mm vs. 7 mm long) and longer pubescence on the sepals and margin of the petals (toothed vs. entire). The sepalar
morphology of A. nikoleae is unique in the group because the lateral sepals are expanded and fused into a thin layer
extended beyond a triangular cavity formed in the centre of the synsepalum.
The group of species similar in morphology to Acianthera nikoleae was originally attributed to Pleurothallis
subgen. Apoda-prorepentia Luer (1986: 31). The species were transferred to Acianthera after molecular phylogenetic
analyses (Pridgeon et al. 2001) indicated that Acianthera melanochthoda rendered Pleurothallis non-monophyletic
(Pridgeon & Chase 2001, Solano et al. 2011, Karremans & Rincon-Gonzalez 2015). The International Plant Names
Index (2016) indicated that A. nikoleae represents one of at least two species described since the key to the species
(Luer 2007) was published. The second species recently described, Apoda-prorepentia hirtzii Luer in Luer & Thorele
(2013: 174), appears to be referable to Acianthera dodsonii, which is also reported to have purple spots on the leaves
that are not raised (Luer 2007), and otherwise matches the latter in distribution and morphology of plant and flowers.
We treat this a synonym of Acianthera dodsonii.


Taigi viską išmatavus (lapus, žiedą, jo sandarą) išvada, kad mano rankose naujasis 2014m. atrastas ir 2015m. smulkiai aprašytas Pleurothallis nikoleae! Tai va, dabar jau Jūs, Mozaika, patyrinėkite saviškį ir žinosite, kuris tiksliai rūpužiokas tūno Jūsų orchidariume.
mozaika wrote:Maniškis tikrai irgi Nikolės vardą turintis. Įdomiausia tai, kad jie pagrinde atkeliauja iš euqugeneros, o jie vis tiek su tuo pavadinimu siūlo. Ir žinosime, kad Acianthera nikoleae=Acianthera dodsonii. Įdomu, iš kokios šalies asmuo, su kuriuo susirašinėjote, nes gal jie bendraautoriai, kuris dabar ruošią knygą iš Kolumbijos? Aš prašiau knygos foto lapų kur bus mano augalo foto panaudota ir pavadinimo. Kaip ir prižadėjo, gal neužmirš savo pažado :D .

Tai ką abi temas: A. melanochthoda ir A. dodsonii reiktų sumesti į naują bendrą A. nikoleae :) .
Abitalė wrote:Na tikrai keista, kad Ecuagenera juos visus parduoda kaip dodsonii...
Kažkaip nebuvo progos užklausti iš kokios jis šalies, tik pagal viešą dosje matau, kad turi daktaro laipsnį, 2012 baigė mokslus, parašė 10 tiriamųjų darbų ir šiuo metu gyvena Niujorke.
Tikrai labai malonu sulaukti tokių mokslo žmonių dėmesio :)
Negali žinoti kas seka mano orchidėjinį viešą Instagram profilį 😉.
mozaika wrote:Buvusi Acianthera melanochtoda, o dabar perkrikštyta į Acianthera nikoleae labai jau nekaprizingas augalas. Žydi iš to pačio lapelio mažiausiai du kartus ir porą kartų metuose. Šiemet gan ankstyva :roll: .
Senai rodėsi, gi sakau laikas priminti apie šį augalą :D .
Acianthera nicolea'20.08.jpg
Acianthera nicolea'20.08.jpg (72.5 KiB) Viewed 3196 times
Acianthera nicolea'20.08..jpg
Acianthera nicolea'20.08..jpg (124.85 KiB) Viewed 3196 times
Acianthera nicolea'20.08...jpg
Acianthera nicolea'20.08...jpg (109.83 KiB) Viewed 3196 times
mozaika wrote:
Thu Aug 20, 2020 6:35 pm
kiele wrote:
Wed Aug 19, 2020 3:53 pm
Oooo, labai gražios nuotraukos :)
Ant ko jis ten laikosi :think:
Man atrodo tai medžio paparčio blokas. Pastebėjau, kad pas Abitale drėgnamėgiai ant šitokio dauguma pasodinti.
Pasirodo didis gėris, bet mažai pas ką galima gauti. :Hmmmm:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Abitalė »

Keletas kadrų iš pastarojo žydėjimo. Labai nepatogiai išaugusi buvo (kaimyniniai blokai pasirodė patraukli vieta įsitvirtinti) , teko truputį apgenėti, užtat buvo proga pasidalinti šiuo įdomiu augalu su kitais. Įdomu, kaip sekėsi adaptuotis naujuose namuose?! Gal pasidalinsite :roll:?
Attachments
c2cf5449_compress10.jpg
c2cf5449_compress10.jpg (333.16 KiB) Viewed 3048 times
f235e891_compress75.jpg
f235e891_compress75.jpg (230.71 KiB) Viewed 3048 times
934341be_compress20.jpg
934341be_compress20.jpg (318.7 KiB) Viewed 3048 times
2ee31e5d_compress14.jpg
2ee31e5d_compress14.jpg (300.61 KiB) Viewed 3048 times
61067ca0_compress61.jpg
61067ca0_compress61.jpg (315.73 KiB) Viewed 3048 times
a14fde30_compress20.jpg
a14fde30_compress20.jpg (208.23 KiB) Viewed 3048 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Urze »

Abitale, puikios nuotraukos ir pats plaukuotasis, gumbuotasis modelis. liuks_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 744
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by InetaSka »

Kaip gražu S_
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Online
User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Aga »

Abitalė wrote:
Thu Dec 10, 2020 2:51 pm
Keletas kadrų iš pastarojo žydėjimo. Labai nepatogiai išaugusi buvo (kaimyniniai blokai pasirodė patraukli vieta įsitvirtinti) , teko truputį apgenėti, užtat buvo proga pasidalinti šiuo įdomiu augalu su kitais. Įdomu, kaip sekėsi adaptuotis naujuose namuose?! Gal pasidalinsite :roll:?
Taigi vienas iš vaikiuku tavo augalo atrodo taip:
20201211_105228.jpg
20201211_105228.jpg (1.36 MiB) Viewed 3021 times
Ačiū Plo_

Online
User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Aga »

Augam ir žydim Svil_
20210921_140420.jpg
20210921_140420.jpg (747.26 KiB) Viewed 1910 times

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Eliss »

Kaip gražu :)
Noriu jo labai, bet, gaila, kad Ecuegeneroj nebuvo ;)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Urze »

Aga, o čia tas pats gabalėlis, kur praeitų metų pabaigoje gautą iš Abitalės rodėte, šitaip subujojo?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Online
User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Aga »

Urze wrote:
Tue Sep 21, 2021 1:51 pm
Aga, o čia tas pats gabalėlis, kur praeitų metų pabaigoje gautą iš Abitalės rodėte, šitaip subujojo?
Urze taip :)
Tik tie mažesni lapukai (kairėje pusėje) nuo kito augala, pqsodinto kartų, pirkto iš Equageneros kaip Pleurothallis dodsonii.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Urze »

Oho, kokie greičiai! WOW_ Eliss, gal dar pusmetį palauksi ir nė Ecuageneros nebereiks, vietinė pasiūla atsiras. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 272
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Indrea »

Aga,nuostabu 🥰 Ir pleur.dodsonii su taškiukais lapai.Mano žali.Kurioj vietoj laikai,kad taškuojasi? 😊

Online
User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Aga »

Indrea wrote:
Tue Sep 21, 2021 8:57 pm
Aga,nuostabu 🥰 Ir pleur.dodsonii su taškiukais lapai.Mano žali.Kurioj vietoj laikai,kad taškuojasi? 😊
Laikau orchidariumo viršuje.

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Eliss »

Urze, tikrai, jau ir mes visokių įdomybių auginam.
Užsisakiau dodsonii, gal ir man sumaišys😀

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by mozaika »

Mano nikolė šiemet užsispyrė ir nežydėjo. Tik lapus auginasi ir nepatogiai plačiasi į šonus.

Acianthera nikoleae'22.07.JPG
Acianthera nikoleae'22.07.JPG (177.46 KiB) Viewed 784 times
Acianthera nikoleae'22.07.02.JPG
Acianthera nikoleae'22.07.02.JPG (200.14 KiB) Viewed 784 times
Acianthera nikoleae'22.07..JPG
Acianthera nikoleae'22.07..JPG (124.34 KiB) Viewed 784 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by MrGreen »

Mozaika, grožis ir be žiedų liuks_ Ir tegul plečiasi, sužydės visi tie lapai bus superinis vaizdas.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Urze »

Tikrai labai gražus ir be žiedų. O koks jo blokas - iš papartmedžio?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by mozaika »

Tas pats. Jam patinka, nes ir drėgmę gali palaikyti, ir sausiau. Aišku, tik reik neužsisvajoti, nes kartais užsimirštama bepurškaliojant ir nepastebima kada išsausėja blokas. Mano atveju, reikia vis tik retkarčiais pamirkyti.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Abitalė »

Mozaika baksnoju_, maniškį saviškiui parodyk! Žydi kiekvienas lapas!
Attachments
22645577_compress75.jpg
22645577_compress75.jpg (226.53 KiB) Viewed 710 times

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Post by Kaa »

Nežinau nežinau Abitale, čia kažkokius atvirukus kabina :mrgreen: ar tikri augalai rodomi?))))

Post Reply

Return to “Pleurothallis”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests