Pleurothallis teres

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Pleurothallis teres

Post by Urze »

mozaika wrote:Pleurothallis teres

Šis pleurotalis buvo įsigytas šį pavasarį. Atkeliavo gražus augalas, bet šaknų gyvų kaip ir nebuvo.

Pleurothallis teres savo žiedais negali pasigirdi, bet labai įdomūs ūgliai, kurie primena sukulentus. Jeigu būtų dantytas, tai su kokiomis stapeliomis galėtų ir pasivaržyti :).
Iš vazono perkeliau ant pemzos akmens, nes bandau auginti taip kaip auga savo tėvynėje. Ir visą vasarą buvo lauke ant tiesioginės saulės. Tai sakyčiau, kad visai gerai prisitaikė ir pradėjo augintis naujus ūglius. Tik nežinau kodėl, pas mane ūgliai užaugo per pus mažesni, bet dvigubai storesni.

Taip dabar atrodo iš naujų ūglių šaknys leidžiamos link pemzos akmenes.
04.jpg
04.jpg (75.61 KiB) Viewed 2457 times
05.jpg
05.jpg (85.69 KiB) Viewed 2457 times
MrGreen wrote:Šis pleurotalis ne tik primeną sukulentą, bet jis ir yra sukulentas [Baksnoju]
Labai gražus augalas ir geltonos šaknys :D :thumbupleft:
mozaika wrote:Prisiminkime pleurotalį, kuris nėra tipinis pleurotalis.
Šiandien bandau pakeisti augimo kryptį :).

Iki šiol augo taip. Ant nediduko lavos akmens ir molinuke.
pleurathallis teres (1).JPG
pleurathallis teres (1).JPG (168.8 KiB) Viewed 2457 times
Bet išėmus matosi, kad jau lėtasis bėgikas neturi kur augti. Praeitais metais tikėjausi, kad lips ant vazono sienelės. Bet ne, jis labiau linksta žemyn. Per šiuos metus pastebėjau, kad jam tikrai patinka augti ant lavos akmens. Tai augalas pateisinęs lūkesčius, atsižvelgiant į jo augimo būdą gamtoje. Turiu didesnį lavos akmenį, bet nuo šio mažiuko nėra šansų nukrapštyti. Galvojau kaip toks sujungti :scratchheadyellow: , bet irgi nesigavo.
pleurathallis teres (3).jpg
pleurathallis teres (3).jpg (140.03 KiB) Viewed 2457 times

Tai kieme radau kalkmenį. Jį šiek tiek pakapojau, pamažinau ir ant vieno krašto uždėjau lavos akmenuką su viltimi, kad pleurotalis susiprotės ir tvarkingai nulips :lol:
pleurathallis teres (4).jpg
pleurathallis teres (4).jpg (138.98 KiB) Viewed 2457 times
Slogaa wrote:Pasigooglinau aš šį Mozaikos teres - jis man atrodo lyg zombis raudonais pirštais bando išlipt iš žemės gelmių :lol:
O šiaip, Mozaika, darai labai gerą darbą, kad ūgliai nuo nupirkimo sutrumpėjo ir sustorėjo - reiškias, jam šviesos užtenka. Bet pagal interneto nuotraukas matau - kad gali jį drasiai kepinti ir toliau.. iki to pašėlusio raudonumo.
Kaip tu jį dažnai laistai? Žiema po lempom augini?
McGreen - juokavot, ar ištikro, jis kažkoks suskulentų giminės?
Urze wrote:Nu kokie trumpuliai ūgliai pas Tave, Mozaika, auga, net gražu žiūrėti!
Slogaa, sukulentiškumas yra gyvenimo būdas, o ne priklausymas kažkuriai giminei. Lygiai kaip vegetaru gali būti ir australas, ir norvegas, nepriklausomai nuo to, kur gyvena ar kas jų giminės. :) Pvz., bene visos katlėjos taip pat yra sukulentiškos, nes prisitaikiusios kaupti vandens atsargas sustorėjusiuose stiebuose ir odiškuose lapuose. Tad šitie zombių pirštai yra kuo tikriausi sukulentai.
mozaika wrote:Oj ta reklama, aišku kuo baigiasi :lol:

Žiemos metu tikrai papildomai apšvietimo netaikau. Ne ta orchidėja, kurią lepinčiau :D .
O vasaros metu drąsiai galima laikyti ant tiesioginės saulės ir tai pilnai neįrausta.
Šitą įsigijau iš orchidsandmore 2016 m. Atkeliavo su tais ilgais ūgliais. Pradžioje nesupratau, kas su augalu darosi, nes gavau gan gausų augalą ir dar žydintį, o pas mane ūgliai staiga patapo trumpi ir stori. Bet vėliau supratau, kad daug daviau saulės. Ir panašią situaciją mačiau pas Vidmantą laboratorijoje. Pirmųjų ilgųjų ūglių jau dalies nėra. Natūraliai sunyko, sudžiuvo. Laistau kaip visas panašiai, arba mirkau, arba perlieju. Į vazoną yra įdėta kiminų, tai jie palaiko akmens drėgme ir šaknys ilgiau būna drėgnesnės.
Tiesa, per tą laiką, kai pas mane gyvuoja žydėjo tik vieną kartą, daugiau ne. Nors mano akimis, šiam individui tokio poreikio nėr :D .

Man jis primena pimpačkiukus besistumdančius eilėje :mrgreen: , nes vienas ūglis po visais palindęs, išsipūtęs ir į viršų bandęs nosį iškišti :lol: .

Bandau sugalvoti antireklamą :D :

1. Žydi labai sunkiai;
2. Žiedai labai negražūs arba pasislėpę ūglio briaunoje;
3. Ūgliai tik max 5 cm dydžio;
4. Jeigu bus noras panašaus auginimo būdo, bus nepatogumai lentynose, nes užims mažiausiai dviejų midi orchidėjų vietą;
5. Šaknys gražios tik kai auga jaunas ūglis, vėliau jų nesimato;
6. .... :think:
mozaika wrote:
Thu Apr 16, 2020 12:18 pm
Urze wrote:
Thu Apr 16, 2020 9:23 am
mozaika wrote:
Wed Apr 15, 2020 9:36 pm
6. .... :think:
6. Kad būtų toks gražus kaip pas Tave, galva turi kepti saulėkaitoj, o šaknys būto drėgnos, bet ne šlapios? Jei taip, tai ne kiekvienas tokias sąlygas gali suteikti.
Su kepinimu reik atsargiai. Prie to reikia pratinti, nes gali ir nudegti, bet kad mėgsta kaip kaktusai gyventi, tai taip. Bet tikrai šaknys neturi mirkti. Gal kiminai labiau palaiko pačio akmens ar aplink jį mini drėgmę. Kai uždėjau ant lavos akmens tai padėjau po šaknimis nedidelį kiminų sluoksnį (labai ploną). Manau, kad ant lavos akmens nereikia, o jeigu tai būtų kitas akmuo, kuris negali drėgmės ilgiau palaikyti gal to ir reiktų.
Aš gal sakyčiau vandens žiemos metu gal mažiau reikia nei tikriesiems sukuliantams :think: . Nors pastarųjų aš visiškai nemoku auginti.
Eliss wrote:Nai nai nai, jau turiu :thumbsup:
06.jpg
06.jpg (764.8 KiB) Viewed 2457 times
MrGreen wrote:Labai gražus :thumbupleft:
Nekokia foto, bet lyja, kad eiti iki šiltnamio vėl :D Vazonus apdedu samanom, kad šiek tiek ilgiau drėgmė užsilaikytų, aš dažnai perdžiovinu augalus tai samanos ant vazono viršaus šiek tiek padeda.mano atrodo taip:
Pleurothallis teres.jpg
Pleurothallis teres.jpg (232.75 KiB) Viewed 2457 times
mozaika wrote:Reklama tęsiama :D .

Buvau minėjus, kad montuosiu savo P. teres ant didesnio akmens. Su kalkakmeniu nelabai kas gavosi, nes prie jo niekaip nesisekė su cementu pritvirtinti lavos akmens, kad nejudėtų. O nuo jau priaugusio lavos akmenuko niekaip nenuraučiau savo pleurotalio. To ir nesistengiau daryti ir susiradau kitą didesnį lavos akmenį ir šiek tiek pagludinus apaugusį akmenuką pritaikiau prie didžiojo. Dabar lauksiu kada "nulips" pirmieji ūgliai ir sukabins akmenis šaknimis. 8-)
Pleurothalis teres'20.05.24.jpg
Pleurothalis teres'20.05.24.jpg (204.55 KiB) Viewed 2457 times
Pleurothalis teres'20.05..jpg
Pleurothalis teres'20.05..jpg (155.66 KiB) Viewed 2457 times
Pleurothalis teres'20.05.24..jpg
Pleurothalis teres'20.05.24..jpg (217.01 KiB) Viewed 2457 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Pleurothallis teres

Post by Slogaa »

Labai norėjau, kad sacharos zombio pirštai būtų raudoni. Tad visą vasarą dirbau ties tuo klausimu. :mrgreen:
Attachments
IMG_20201112_204842.jpg
IMG_20201112_204842.jpg (4.55 MiB) Viewed 2414 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Pleurothallis teres

Post by mozaika »

Rašalą švirkštei? 😁
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Pleurothallis teres

Post by Slogaa »

Porą kartų netyčia buvau palikus po vasarine kaitra ir saule. Tau nuo tų poros kartų toks ir pasidarė. Pačioj pradžioj juodas buvo - išsigandau kad realiai sudegė ir į angliuką pavirto :mrgreen:
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis teres

Post by Urze »

Kaip zombių pirštai laikosi? Kaip per metus paaugo pas visus?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Pleurothallis teres

Post by Eliss »

Po vasaros. Įdegę.
IMG_20210903_190427_copy_857x1146.jpg
IMG_20210903_190427_copy_857x1146.jpg (499.14 KiB) Viewed 1318 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Pleurothallis teres

Post by MrGreen »

Gražu! Mano tiesą pasakius nelabai paaugo. Padarysiu foto kurią dieną. Kažkaip nepatiko jam šiltnamio užtemdymas su tinklu nuo saulės.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Pleurothallis teres

Post by MrGreen »

Lyginant su pernai metų foto, nebaisai pajudėjo, gal keli storesni ūgliai užaugo.
Pleurothallis teres
Pleurothallis teres.jpg
Pleurothallis teres.jpg (224.77 KiB) Viewed 1267 times

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Pleurothallis teres

Post by mozaika »

Na priminsiu apie savo šį augalą. Dabar turi naują pavadinimą - juodieji damų piršteliai.
Kas atsimena, kas ne, kai kurie šia griautene susidomėjo pamatę maniškę. Tikrai keistai žavus augalas, kuris panašus į sukulentą.
Ilgą laiką savo nerodžiau, nes prisidirbau.

Pirma buvau pasodinus ant lavos akmens. Nedidukas augalas gražiai augo, pūtėsi. Bet atėjo vienas pavasaris ir mozaika išnešė augalus į lauką. O šį pleurotalį padėjo grynai ant saulės. Nes gi jis taip gamtoje auga😁. Ir kas įvyko. O gi, maksimalus nudegimas. Beveik visi ūgliai patapo juodi, negražūs. Žiūrint net pačiai akis skaudėjo. Norėjosi, kad kas per nagus gerai užvožtų už tokius darbus. Augalą paslėpiau nuo akių su ta mintim kad išmesiu.
Bet nekilo ranka niekaip juo atsikratyti. Praėjo du metai. Šiemet pavasarį jau atsiaugino kelis naujus ūglius. Sumąsčiau, kad reikia perkelti ant kamštinės žievės.
Patiks prigis, o jeigu ne , tada tikrai eis į kompostinę. Padėjau ant plastikinio indelio, kuriame nuolat buvo vandens ir beveik užmiršau iki rudens.
Dabar vyksta inventorizacija. Ir žiū į savo nabagą. Kažkoks pasipūtęs, šaknų pasiauginęs, prie bloko prilipę, naujų ūglių yra. Ir tie seni pajuodę kažkokie mistiškai žavūs patapo.
Tai va, tokia istorija apie mano juoduosius damų pirštelius😁
20230905_152302.jpg
20230905_152302.jpg (2.56 MiB) Viewed 418 times
20230905_152312.jpg
20230905_152312.jpg (2.66 MiB) Viewed 418 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Stitch
Posts: 292
Joined: Fri Jun 11, 2021 8:57 pm
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis teres

Post by Stitch »

Koks įdomus. O pirmoje nuotraukoje lyg neprinokusių bananų kekė atrodo 🙂

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Pleurothallis teres

Post by Abitalė »

Žavus manikiūras. Bet gerai, kad neišmetei! Aišku, pastebėti, manau, reikės, kad netyčia kokia zaraza neįsimestų. Gražus labai.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis teres

Post by Urze »

O jergau, lyg apanglėję. 😆 Lengva žvengti, kai ne mano augalas toks lyg ant grilio pabuvojęs. 😁 Bet aš irgi paskrudusių turiu. Tik kai tos juodos dėmės ant kelių didelio augalo lapų, tai ne tiek akis bado. Bet motyvas toks pat buvo - duoti maksimaliai saulės, nesgi gamtoj taip pat auga. 😅

Dabar tie piršteliai tikrai gerai atrodo, nes ūgliai rubuiliai, nesuvargę, tai atrodo, kad taip ir turi būt spalviškai. Bet pagal tai, kad ne bordiniai ūgliai, spėju, su saule jam atsargiai elgiesi. 🤭
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Pleurothallis teres

Post by Eliss »

Pas mane teres nuraudo gerokai, kai pavasarį išnešiau į lauką, auga kaip pasiutęs. Kai kurie ūgliai pačiam substrate, kol išsiraizgo į lauką. Tik kada žiedų sulauksim?

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Pleurothallis teres

Post by Abitalė »

Va taip atrodo mano pimpačkiukai! Vasaroja lauke, tiesioginės saulės gauna tik ryte, po to priedangoje pūpso.
Pleurothallis teres
Pleurothallis teres
IMG_20230907_132652-01_compress62.jpg (276.31 KiB) Viewed 384 times
Pleurothallis teres
Pleurothallis teres
IMG_20230907_132648-01_compress6.jpg (246.92 KiB) Viewed 384 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Pleurothallis teres

Post by Urze »

Visiškas sukulentas. Arba leptotė "ant" steroidų. :D
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Pleurothallis teres

Post by MrGreen »

Plo_ gražus augalas. Jei kas užmatysit pirkti kur nors parašykit :mrgreen:

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Pleurothallis teres

Post by Eliss »

Po truputį judam😊
IMG_20231125_124631_copy_870x1160-01.jpeg
IMG_20231125_124631_copy_870x1160-01.jpeg (281.29 KiB) Viewed 309 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Pleurothallis teres

Post by MrGreen »

Gražiai atrodo liuks_
Man taip gaila, kad mano nusibaigė, tikiuosi kada vėl atsiras prekyboje....

Post Reply

Return to “Pleurothallis”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests