Restrepia mendosae

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1366
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Restrepia mendosae

Standartinė Urze »

Eglė rašė:Pražydo mano Restrepia mendosae - dideli, geltoni žiedai, kurių kvapas nėra malonus. Kaip ir nuo kitų Restrepijų - kvapas apima visą palangę :) Kol nejudini ir prie jų nelendi, tai kvapo iš viso nėra. Tačiau jei jau ją "pakibini", visa palangė "kvepia" :)
Šiaip nėra reikli. Žiemojo ant palangės, laikyta sausiau. Pavasarį vėl pradėta intensyviau lieti, substratas nuolat drėgnas. Netręšiama. Vasara gyvena balkone, pavėsyje kitų orchidėjų. Purškiama kasdien (nebent pamirštu kartais). Žydi beveik visi auginiai vienu metu. Vienam žiedui nuvytus, skleidžiasi kiti.
Gauta iš Ekvadoro.
Nagas rašė:Gal galėtumi "vaizdžiau" aprašyti tą kvapą? :question: :lol: Kita vertus - neseniai automobilyje gabenau Coelogyne - kvapas labai malonus - tačiau kai pasėdėjau uždaroje erdvėje su augalėliu 30 minučių - jis pasidarė toks šleikščiai svaiginantis, kad po to iš tolo tą kvapą pajutus nupurtydavo. Gerą pusdienį po to galvą skaudėjo, nors į kelionės pabaigą jau važiavau atidarytais langais... Na, kad suprastumėt apie ką aš čia - pasiimkit didelę puokštę ievų ir pasėdėkit su ja užsidarę automobilyje.
Eglė rašė:Man kažkuo panašu į bulbophyllum, tik stipresnis.
Nagas rašė:Kitaip tariant - prakaito ir šlapimo kvapai, atskiesti lygiom dalim :lol: :lol: :lol: Labai gera reklama augalėliui :!:
Eglė rašė:Na, as auginu tas restrepijas, jos puikiai lengvai žydi, man jų žiedai labai gražus ir kvapo juk galima neuostyti :P Auga lengviau nei masdevalijos, todėl tai puikūs augaliukai. Žodžiu, į reklamą apie kvapą siūlyčiau per daug nekreipti dėmesio :)
Šiaip, jei rimtai, tai tikrai geri, lengvai prisitaikantys, dažnai žydintys ganėtinai reti augaliukai :)

Buvau susidūrusi su tokia problema, jog mano R.mendosae visa laiką augino garbanotus lapus. Liejau pakankamai, pradėjo pūti šaknys, o lapai vis tiek garbanoti. Tekdavo praplėšti lapą dengiantį vokelį, nes pati ji to niekaip nepadarydavo. Tada sukišau į truputį jai per mažą mikro šiltnamiuką. Ir kągi, pradėjo leisti naujus lapukus, kurie pagaliau buvo tiesūs. Vadinasi, tokiems augalams kaip ji labai svarbi aplinkos, o ne substrato drėgmė :!:
mam rašė:Ir mano nepailstančioji žydėtoja.
medosae.JPG
medosae.JPG (120.5 KiB) Peržiūrėta 521 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių