Masdevallia nidifica

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Masdevallia

Post by Ričardas »

Zemuoge, kaip jas prižiurite, kokį darote substrata, ar trešiate nu aplamai parašikite prašau visas smulkmenas ?

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Masdevallia

Post by zemuoge »

Ričardai, dėl substrato kol kas nieko negaliu pasakyti, nes dar jos nepersodinėjau nuo to laiko, kai gavau iš KOPF 2020.06.
Spėju, kad pasodinta į smulkią žievę, ant viršaus kiminai ( neprisimenu, ar taip buvo, ar aš apvyniojau). Visą vasarą prastovėjo balkono apačioje, saulė jos nekepino, vandens negailėjau, lovelyje visą laiką buvo vanduo, šalia pleurotalis gyveno. Taip ir rudens ir temperatūrų sumažėjimo sulaukė, o paskui ir pumpurai atsirado. Praktiškai ir pražydo balkone, nes kai parsinešiau po lempa, jokių pagerėjimo (žydėjimo pagreitėjimo) ženklų nesulaukiau, tad dėl vietos stokos grąžinau atgal.
Specialiai jos nemaitinau, viskas kaip visiems: Tai Šulcas, tai Rainmix'as, tai nieko...

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Masdevallia

Post by Ričardas »

Ačiū už isamų aprašimą liuks_
Maniškės miniaturos orchidariume , tai sugebėjau nupuditi šaknis, dabar beveik be kiminų ant pušies blokų pririštos, na auginasi šaknis , senus lapus meta ir po truputi naujus lapus auginasi. Bet, aš norių žiedų . Vos nepamiršau, temperatura dieną +23 , naktį ir iki +14 nukrenta. Oro drėgnis baisu net rašiti beveik visada virš 90%

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Masdevallia

Post by zemuoge »

Ričardas wrote:
Sun Jan 03, 2021 5:02 pm
zemuoge wrote:
Sun Jan 03, 2021 3:59 pm
Ričardas wrote:
Sun Jan 03, 2021 3:07 pm
Zemuoge, kaip jas prižiurite, kokį darote substrata, ar trešiate nu aplamai parašikite prašau visas smulkmenas ?
Ričardai, dėl substrato kol kas nieko negaliu pasakyti, nes dar jos nepersodinėjau nuo to laiko, kai gavau iš KOPF 2020.06.
Spėju, kad pasodinta į smulkią žievę, ant viršaus kiminai ( neprisimenu, ar taip buvo, ar aš apvyniojau). Visą vasarą prastovėjo balkono apačioje, saulė jos nekepino, vandens negailėjau, lovelyje visą laiką buvo vanduo, šalia pleurotalis gyveno. Taip ir rudens ir temperatūrų sumažėjimo sulaukė, o paskui ir pumpurai atsirado. Praktiškai ir pražydo balkone, nes kai parsinešiau po lempa, jokių pagerėjimo (žydėjimo pagreitėjimo) ženklų nesulaukiau, tad dėl vietos stokos grąžinau atgal.
Specialiai jos nemaitinau, viskas kaip visiems: Tai Šulcas, tai Rainmix'as, tai nieko...
Ačiū už isamų aprašimą liuks_
Maniškės miniaturos orchidariume , tai sugebėjau nupuditi šaknis, dabar beveik be kiminų ant pušies blokų pririštos, na auginasi šaknis , senus lapus meta ir po truputi naujus lapus auginasi. Bet, aš norių žiedų . Vos nepamiršau, temperatura dieną +23 , naktį ir iki +14 nukrenta. Oro drėgnis baisu net rašiti beveik visada virš 90%
Oho, koks drėgnumas, galit ant bloko ir palikt, mano Masd. triangularis, glandulosa , pumila ant bloku, matau, kad joms patinka, nors oras gerokai sausesnis 60-70-50-80%
Masdevalijoms svarbiausia rizomos nenupūdyti( kaip ir visoms kitoms)), jas ir ant kalniuko sodina, ir putplasčio 'po uodega' padeda, ir aplink ne kiminus, o miško samanas deda. Žiūrėjau video, kur sėkmingai augina substrate iš smulkios žievės, perlito, triferno, viršuje apkloja samanom, vazonėliai kiaurašoniai, o kai gauna bešaknes, tai pasodintas išvis nelaisto, tik kasdien apipurškia lapus.
Man atrodo, Jūsiškė nidifika auga panašiom sąlygom kaip Urzės, gal jos paklauskit apie temperatūras, nes maniškė augo žymiai šalčiau.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2745
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Masdevallia nidifica

Post by Urze »

Pražydo "lipikė" - Masdevallia nidifica. Pumpuro augimo nuotraukos darytos kas dvi dienas.
20210131_190603.jpg
20210131_190603.jpg (328.64 KiB) Viewed 3973 times

Žiedai mažuliai.
20210201_173756.jpg
20210201_173756.jpg (35.89 KiB) Viewed 3973 times

O kaklai ilgiii - 10 cm ilgio ar net kiek daugiau, tad žiedai po lapais tikrai nesislepia.
20210201_173845.jpg
20210201_173845.jpg (231.12 KiB) Viewed 3973 times
20210201_173929.jpg
20210201_173929.jpg (280.69 KiB) Viewed 3973 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Masdevallia nidifica

Post by Ričardas »

Sveikinu pražidinus Super_
O maniškė paipaliojasi po šaknų supudimo .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Masdevallia nidifica

Post by MrGreen »

Pumpuras labai įdomus kaip ir žiedas liuks_

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 275
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Masdevallia nidifica

Post by Indrea »

Oi,kokie gražuoliai žiedai 🥰 pas mane masdevalijos neauga išsikraustė pas Evają 😀 Lauksiu žiedų foto iš jos 😁

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2745
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Masdevallia nidifica

Post by Urze »

Indrea, smalsu, dėl ko atsisakėte masdevalijų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Masdevallia”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests