Masdevallia veitchiana

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Masdevallia veitchiana

Post by Urze »

Relax wrote:Tai vėsiamėgė orchidėja, mažo dydžio, bet su milžinišku žiedu, kuris gali siekti ir 20 cm. Natūraliai auganti Peru ant stačių uolos šlaitų. Nors, atrodo, taip augant turėtų gaut daug šviesos, bet taip nėra, nes ją išsklaido žolės ir krūmai.
P.S
Peruiečiai labai gražiai ją vadina Gallo-Gallo kas reiškia gaidys.
Gavau ją su užsakymu iš Olandų '14 rudenį. Buvo pasodinta substrate, labiau tinkančiam katlėjom tai traukiau lauk ir įsodinau į gyvus kiminus, kuriuos palaikau visada drėgnus. Per žiemą užsiaugino miniatiūrinius 2 ūglius. Šiuo metu auginasi šaknis ir pasirodė 3 nauji ūglių snapukai.
Auginu ne vienas, yra pas ką ir žydėjo. Labai norėčiau, kad temą paįvairintų iliustracijom ir savo priežiūros ypatumais.
mozaika wrote:Mano jau du kartus žydėjo. Tikrai nerealaus grožio žiedas, ypač kaip išryškėja melsvai violetavo atspalvio pūkelis ant žiedo. Svarbu palaikyti pastovią drėgmę. Aš jos nuolat baloje nelaikau, bet perdžiūti neleidžiu. Tikrai nemėgsta karščių ir intensyvios saulės. Jeigu būna per daug saulės lapai pablykšta, per karščius pats augalas sustoja augti. Rudenį atvėsus orams ši masdevalija tiesiog kaifuoja. Pradeda augintis naujus ūglius, kurie būna daug tvirtesni nei vasaros metu užsiauginti.
Šaknynas tikrai tvirtas, kas yra didelis pliusas. Kas mane nustebino, kad šaknys pagal augalą tikrai storokos.
Nuotraukoje matosi šios masdevalios šaknis neklaužada. Persodinau, užžėriau, kad daugiau neliptų vazono kraštu, bet ji vis tiek išlindo.

Aš su visomis savo masdevalijomis tręšimu stengiuosi nepersistengti. Jeigu kitoms orchidėjos padarau pagal rekomendacijas, tai masdevalijoms tą ruošinį skiedžiu per pus vandeniu. Vasaros metu, tai dažniau naudoju organinius skiestus raugus. Kartais stimuliatoriais perlieju. Žiemos metu nuo sausio mėn. jau perlieju augimo stimuliatoriais ir kartą per mėnesį B grupės vitaminais. Galiu pasakyti Baikal patinka ir masdevalijoms. Tik viską reikia naudoti su saiku.

Grynas B grupės vitaminų kompleksas - mažomis tabletėmis. Juos perku ten kur pardavinėja rusiškus ir baltarusiškus vaistus (vienas legalus pardavimų taškas prie buvusios "Planetos"), nes tik ten atradau tabletėmis ir be jokių papildomų magnių ir kalcių. Maždaug 2 ltr. šiltame vandenyje tirpinu dvi tabletikes. Prieš pusantrų metų 2 ltr. naudojau vieną, vėliau padidinau dozę. Jos sunkiai tirpsta, tai galima sutrinti ir suberti į šiltą vandenį, ir palaukti kol gerai smulkiosios dalelės ištirps.

Aišku, čia nėr kokia stebuklinga panacėja, bet aš pastebėjau, kad mano augalus paveikė teigiamai. Kas ilgą laiką nežydėjo, tas pražydo, kai kurie augalai žydi kasmet kelis kartus. Trąšas pradedu naudoti tik nuo gegužės-birželio mėnesio. Tai joms didelių laurų ir neskiriu.
Relax wrote:Mozaika, kokiom sąlygom dabar laikai?
Panašu, kad maniškei šiltnamyje per karšta. Nudegė vienas naujas ūglys, o pati tapo variegata :twisted: lauke nakčiai bijau palikt.
mozaika wrote:Maniškės dar visos kambaryje, tik ant žemiausios lentynos, kad kuo mažiau nuo lango "matytų" saulės. Jau ko, bet per daug saulės ir karščio M. veitchiana tikrai nemėgsta. :no:
Ričardas wrote:Patarkite prašau .
Auginu m, veitchiana ant rytinės palangės , rite gauna tiesioginės saulės, auginama vėsokai, liejama kai pagaliukas buna vos drėgnas , namie gan sausą , kai saulė pašviečia jom buna šilta.
Pradėjo augintis ūglius bet du ugliukai paauge apie 4 cm, nugelto o kiti auga bet lėtai .
Tai klausimas, nuo ko ugliukai nugelto ?
Gal ją dėti į orchidariuma ? Šiluma naktį apie 15, dieną apie 22. Oro drėgnis 80-85 % nakti dar drėgniau. Oro cirkuliacija ir vėdinimas geras . Apšvietymas 2 lempos šałtai baltos po 4000 k. Lempos šviečia 15-16 valandų.
Ramsis wrote:Per mažai dregmės. Ir per mažai liejate. Dabar jau reikia ir trąšų duoti. Orchidariumas gali būti per šiltas.
Ričardas wrote:Ačiū Ramūnai.
Jau 12 dienų kaip randasi orchidariume , pastebėjau kad ūgliai pradėjo greičiau augti , manau jai trūko oro drėmės ir šviesa ilgiau dega .
Dėl trešymo tai net nepagalvojau , nes kiek skaiciau kad masdevalijos jautrios trašų pertekliui. Bandysių patrešti , gal sužydės.
Ramsis wrote:Masdevalijos trąšoms jautrios tada kada gauna mažai šviesos. Subalansavus apšvietimą, laistymą ir temperatūrą masdevalijas būtina tręšti. Kitaip nauji lapai užauga trumpesni ir augalas per laiką nusilpsta.
Aga wrote:O ar galima trešti Masdevalijas lai krauna pumpurus? Mano kaip tik krauna... O kaip tik dabar apšvietimas geras ;)
Ramsis wrote:Galima, pamažinkit trąšų normą.
Ričardas wrote:Prašau patarkite.
Masdevallia veitchiana sode užaugino pumpurą , jau greitų laiku skleisis ir dar iš kito uglio auga pumpuras.
Ar galiu ją parnešti į namus ? Ar nenudžius pumpurai ?
Dieną namie vėsiau nei lauke o naktį šilčiau nei lauke , apie 19 .
2018-09-10_11-52-47.jpg
2018-09-10_11-52-47.jpg (110.35 KiB) Viewed 950 times
Urze wrote:Daugumos orchidėjų pumpurai jautriau reaguoja į aplinkos pasikeitimus nei jau išsiskleidę žiedai. Gal masdevalijos irgi taip pat? Tai gal vertėtų palaukti žiedų ir tada parsinešti.
Ričardas wrote:Patinka man ši gražuolė, žydėjo rugsėji ir dabar žydi.
IMG_20190507_53863.jpg
IMG_20190507_53863.jpg (43.09 KiB) Viewed 950 times
IMG_20190507_18770.jpg
IMG_20190507_18770.jpg (66.38 KiB) Viewed 950 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Masdevallia”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest