Masdevallia caesia

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Masdevallia caesia

Post by Urze »

Olivija wrote:
Fri Jan 28, 2011 12:03 pm
užsisvajojau :oops: :oops: :oops:
Masdevallia caesia
Species from Colombia and Ecuador
The only pendulous Masdevallia species - it's gorgeous in every way except smell.
The plant's leaves are elegant and attractive - the flowers big, bright and colorful, and the flowers smell like poo.
With small plants with one or two flowers, you don't notice it, but this plant made the entire area smell like a horse stable.

Grown by Hawk Hill Nursery.
http://www.flickr.com/search/?q=Masdevallia%20caesia

http://www.orchidspecies.com/mascaesia.htm
The Blue-Gray Masdevallia [refers to the leaves color]

Flower Size 5 to 9 1/2" [12.5 to 23 cm]

A large sized, pendant, cold to cool growing and flowering epiphytic species found in SW Colombia at elevations of 1600 to 2200 meters in humid forests with stout descending ramicauls enveloped basally by 2 to 3 loose, tubular sheaths carrying a single, apical, erect, coriaceous, suffused with bluish purple, narrowly obovate, obtuse leaf that is gradually narrowed into the base, blooming on a descending, 1 to 2" [2.5 to 5 cm] long, purple dotted, single flowered inflorescence arising from near the base of the ramicaul with a basal bract and a tubular floral bract holding the large, stinking flower amid the leaves.

Synonyms Byrsella caesia (Roezl) Luer 2006; Masdevallia deorsum Rolfe 1900; Masdevallia metallica F.Lehm. & Kraenzl. 1925
MrGreen wrote:Mano sena svajonė, bet vis susilaukau, nes augalas didelis ir reik augint pakabintą :no: Bet nepaprastai įdomus, žiedai aišku ne iš gražiausių ar spalvingiausių, bet aš vien dėl lapų auginčiau :w00t: :lol:
Krialda wrote:Labai įspūdingas augalas: kiek melsvoki lapai, sunkiai nusakomos spalvos, (vadinasi ir įdomios :D )ir toookio dydžio žiedai.. o dėl "kvapelio".. žiedas žydi apie mėnesį, tai metuos lieka dar vienuolika mėnesių gaivaus ir tyro oro :mrgreen:
Gaila, jai pas mane per karšta būtų..
Olivija wrote:Naaa, kadangi kvapas manęs neatbaidė ir augaliukas jau apie mėnesį adaptuojasi, tai galėsim daryt kadanors "kvapų degustacijos dieną" :lol: :lol: :lol: :lol:
Olivija wrote:gedulas namuose, nebeliko caesijos... perliejau :think:
Mrgreen wrote:Labai gaila, aš savo pasodinęs į Ramsio medinį krepšelį, tai problemų nėra, aišku žydėti dar nebandė :boring:
Ramsis wrote:Klausyk o taviškės nauji ūgliai irgi riečiasi į viršų, o paskui pasirodžius lapui jie nulinksta žemyn :question: Nes mano dabar ūgliai lipa į viršų, ir net nežinau kaip čia viskas bus.

Pas mane kevale auga Masdevallia caesia, kai ją gavau tiesiog nenorėjau sodinti ant bloko, per darbus tikrai nesugebu blokų palaikyti drėgnų. Todėl tą kart pasirinkau kokosą. Cielą riešutą metalo pjūkliuku perpjoviau per pusę, vidurį išskobiau, pačiuose krašteliuose prigrežiojau skylučių, kad patogu būtų surišti substratą. Pačio riešuto nepoliravau, palikau tokį koks yra. Ši masdevalija kabo orchidariumo pirmame aukšte, su visu kevalu įdėta į vazonėlį, kuris buvo prilipintas prie galinės sienos tada kai rengiau orchidariuną.
Kaip ir sakiau jis kolkas nepelyja. Vasara šį reikalą laikiau lauke, po medžiu, lentynoje įdėtą, į stiklinį indą, taip kad augalo lapai kabėtų žemyn galva.
MrGreen wrote:Tas kuris augo žemyn, tai iškart tiesiai žemyn išaugo, o tas kuris į viršų pradėjo augti, padidėjus lapui, tiesiog nusviro ir viskas. Gal ir nalabai patogu kai į visas puses auga, bet nieko nepakeisim, o be to vis tiek nuo svorio žamyn linksta
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Masdevallia”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests