Masdevallia nidifica

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Vartotojo avataras
Ričardas

Re: Masdevallia

Standartinė Ričardas »

Zemuoge, kaip jas prižiurite, kokį darote substrata, ar trešiate nu aplamai parašikite prašau visas smulkmenas ?

zemuoge

Standartinė zemuoge »

Ričardai, dėl substrato kol kas nieko negaliu pasakyti, nes dar jos nepersodinėjau nuo to laiko, kai gavau iš KOPF 2020.06.
Spėju, kad pasodinta į smulkią žievę, ant viršaus kiminai ( neprisimenu, ar taip buvo, ar aš apvyniojau). Visą vasarą prastovėjo balkono apačioje, saulė jos nekepino, vandens negailėjau, lovelyje visą laiką buvo vanduo, šalia pleurotalis gyveno. Taip ir rudens ir temperatūrų sumažėjimo sulaukė, o paskui ir pumpurai atsirado. Praktiškai ir pražydo balkone, nes kai parsinešiau po lempa, jokių pagerėjimo (žydėjimo pagreitėjimo) ženklų nesulaukiau, tad dėl vietos stokos grąžinau atgal.
Specialiai jos nemaitinau, viskas kaip visiems: Tai Šulcas, tai Rainmix'as, tai nieko...

Vartotojo avataras
Ričardas

Standartinė Ričardas »

Ačiū už isamų aprašimą liuks_
Maniškės miniaturos orchidariume , tai sugebėjau nupuditi šaknis, dabar beveik be kiminų ant pušies blokų pririštos, na auginasi šaknis , senus lapus meta ir po truputi naujus lapus auginasi. Bet, aš norių žiedų . Vos nepamiršau, temperatura dieną +23 , naktį ir iki +14 nukrenta. Oro drėgnis baisu net rašiti beveik visada virš 90%

zemuoge

Standartinė zemuoge »

Ričardas rašė:
Sek Sau 03, 2021 5:02 pm
zemuoge rašė:
Sek Sau 03, 2021 3:59 pm
Ričardas rašė:
Sek Sau 03, 2021 3:07 pm
Zemuoge, kaip jas prižiurite, kokį darote substrata, ar trešiate nu aplamai parašikite prašau visas smulkmenas ?
Ričardai, dėl substrato kol kas nieko negaliu pasakyti, nes dar jos nepersodinėjau nuo to laiko, kai gavau iš KOPF 2020.06.
Spėju, kad pasodinta į smulkią žievę, ant viršaus kiminai ( neprisimenu, ar taip buvo, ar aš apvyniojau). Visą vasarą prastovėjo balkono apačioje, saulė jos nekepino, vandens negailėjau, lovelyje visą laiką buvo vanduo, šalia pleurotalis gyveno. Taip ir rudens ir temperatūrų sumažėjimo sulaukė, o paskui ir pumpurai atsirado. Praktiškai ir pražydo balkone, nes kai parsinešiau po lempa, jokių pagerėjimo (žydėjimo pagreitėjimo) ženklų nesulaukiau, tad dėl vietos stokos grąžinau atgal.
Specialiai jos nemaitinau, viskas kaip visiems: Tai Šulcas, tai Rainmix'as, tai nieko...
Ačiū už isamų aprašimą liuks_
Maniškės miniaturos orchidariume , tai sugebėjau nupuditi šaknis, dabar beveik be kiminų ant pušies blokų pririštos, na auginasi šaknis , senus lapus meta ir po truputi naujus lapus auginasi. Bet, aš norių žiedų . Vos nepamiršau, temperatura dieną +23 , naktį ir iki +14 nukrenta. Oro drėgnis baisu net rašiti beveik visada virš 90%
Oho, koks drėgnumas, galit ant bloko ir palikt, mano Masd. triangularis, glandulosa , pumila ant bloku, matau, kad joms patinka, nors oras gerokai sausesnis 60-70-50-80%
Masdevalijoms svarbiausia rizomos nenupūdyti( kaip ir visoms kitoms)), jas ir ant kalniuko sodina, ir putplasčio 'po uodega' padeda, ir aplink ne kiminus, o miško samanas deda. Žiūrėjau video, kur sėkmingai augina substrate iš smulkios žievės, perlito, triferno, viršuje apkloja samanom, vazonėliai kiaurašoniai, o kai gauna bešaknes, tai pasodintas išvis nelaisto, tik kasdien apipurškia lapus.
Man atrodo, Jūsiškė nidifika auga panašiom sąlygom kaip Urzės, gal jos paklauskit apie temperatūras, nes maniškė augo žymiai šalčiau.

Rašyti atsakymą

Grįžti į