Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by MrGreen »

divatielis wrote:
Sun Nov 13, 2011 10:59 pm
Kilmės šalis Nepalas, Birma. Skirtingai nuo daugelio Dendrobium ši rūšis auga beveik visur – ant medžių šakų, ant uolų, akmenų ir net žemėje. Nežiūrint į tai geriausia šį augalą auginti ant bloko arba krepšelyje – reiklus šaknų ventiliacijai. Reiklus saulės šviesai, pakelia tiesioginius saulės spindulius (tačiau vengti tiesioginių saulės spindulių vasaros vidyrdieniais). Reiklus gaiviam orui, geram vėdinimui. Temperatūros ženkliai svyruoja nuo aukštų vasarą ir žemų- žiema. Vasara – iki 30⁰C. Žiema – 10-14⁰C. Taip pat skiriasi ir laistymo rėžimas: vasarą gausus ir reguliarus su pilnu substrato pradžiovimu, o žiemą (kai šaknys baigia augti) – epizodinis ir negausus. Žiemą būtina suteikti sausąjį ir vėsujį sausros periodą. Tai stimuliuoja žiedų pumpurų formavimąsi. Žiedus augalas krauna viršutinėje stiebagumbio dalyje. Ilgėjant dienoms ir pakilus temperatūrai, laistoma palaipsniui gausiau ir pradedama tręšti. Žiedstiebiai pasirodo pavasarį ir vasarą. Ant vieno žiedstiebio sukrauna nuo 6 iki 25 kvepiančių žiedų apie 7 cm dydžio. Žiedai su labai garbanota lūpa, nuo kurios kilo ir rūšies pavadinimas (fimbriatum – garbanotas). Žydėjimo trukmė 7-14 dienų.

Pas mane Dendrobium fimbriatum v.oculatum auga jau puse metų. Augalas gana didelis. Vasarą praleido besimėgaudamas vakarine saule, o žiemą ketinu jam suteikti vėsų ir sausą periodą. Labai tikiuosi pavasari sulaukti žiedukų.
Relax wrote:
Tue Oct 07, 2014 11:15 pm
Katino dėka, turėjau "puikų" vakarą su žirklėm, pušies žieve ir t.t. kas reikalinga persodinimui :evil: bet nelabai aš ant jo ir pykstu. Parodė kas vyksta su šaknimis. Pasirodo jom nelabai patiko stovėt baloj. Praktiškai visos nupuvusios. Bet auginasi gal kokius 8 naujus ūglius. Tik iki žiemos nemanau, kad spės užaugti.
Pasodinau į molinuką. Substratas iš pušies žievės, vynkamščių + plona kiminų paduška ties šaknimis (čia, kad pats nepamirščiau).
+turiu auginamą keikį, kuriam jau 3 metai :mrgreen: auginasi 4 ūglį, jeigu kam labai reikia- sutartumėm.
Urze wrote:
Wed Sep 26, 2018 8:22 pm
Relax, žiū, kokius fainuolius ūglius pavyko užauginti nuo liepos mėnesio, kai gavau iš Tavęs su pradėjusiais jais augti. Į ūgį gal ne tiek daug, bet į putlumą ir šaknis - tikrai taip.

Tavo buvo pasodinta kiminuose, o aš juose nesugebu auginti, tai pasiskaičiau apie priežiūrą ir nusprendžiau pasodinti į baltus vulkaninės uolienos akmenukus ir tik ant paviršiaus plonas kiminų sluoksnis. Vasarą galėsiu kaip pašėlusi laistyti, kad šaknims būtų pastovi drėgmė, bet ir neužmirktų ir oro šaknys daug gautų, o žiemą galėsiu ramiai karts nuo karto perlieti nebijodama ilgo drėgmės užsilaikymo substrate. Na, tokia teorija, o praktiškai išbandyt reikia laiko. Kol kas šaknim patinka - aktyviai raizgosi vazonėlyje.

Buvo periodas rugpjūtį, kai buvo palikta orchidariume automatinio laistymo priežiūroje. Ir drėgmės buvo daugiau nei buvau numačiusi - akmenukai šiek tiek mirko, taigi buvo be pradžiūvimų dvi savaites. Ir kad prisisiurbė ūgliai, kad išstorėjo, net nustebau pamačius. Tai netyčiom gavosi visai gerai. :) Tikiuosi, ir toliau seksis susikalbėti. O kaip Tavo turimas gabalas? Auga?
PicsArt_09-25-07.49.21.jpg
PicsArt_09-25-07.49.21.jpg (114.77 KiB) Viewed 2121 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Thu Sep 27, 2018 1:18 pm
:o :thumbupleft:
Kokie sultingi stiebagumbiai :heartsfade: nuo tokių vaizdų dendrobiai ir judina mano širdies stygas :roll:

Mano augalas iš kelių senų ūglių, plonų kaip siūlas ir naujai užaugusių ūglių, dydžiu kaip iki taviškio naujo ūglio pirmo normalaus žalio lapo [Geda2]
Likusio augalo dalis buvo laaaabai nukentėjusi nuo erkių, senieji ūgliai ne kaži ką turi maisto užaugint kitiem. Nauji ūgliai net šaknų neturi jėgų užaugint. Galvoju, kad reikia imt iš vazono ir dėt ant gyvų kiminų. Gal pasiseks per žiemą įkvėpt gyvybės kaip taviškiam.
Urze, kai išvyniojai iš kiminų ar sveikos šaknys buvo? Nes kai sodinau tai šaknys jau tada buvo pavydėtinos.
O ant senojo ilgesniojo stiebagumbio viršūnės kartais ne "spuogas" matosi? :think:
Urze wrote:
Thu Sep 27, 2018 7:16 pm
Taip, šaknys persodinant sveikos ir gražios buvo. Kadangi nežinojau, kokia bus situacija su šaknimis kiminuose, tai jau taiiip atsargiai kibiriuke vandens ploviau, kad kiminai pasileistų, ir su pincetu nurinkinėjau juos. Vaizdas pradžiugino.
O tas spuogas ant vieno iš senųjų gumbų - keikio užuomazga, bet ji gan greitai pasidarė sudžiuvusi ir nejuda nei kiek.
Tai dabar bent kelerius metus palaukiam ir tada žiūrėsim, gal gabalėlį jau galima bus atskirti ir Tau grąžinti. Tik primink, nes aš tai greita tokius dalykus pamiršt. [Geda2]
Relax wrote:
Thu Sep 27, 2018 8:24 pm
Šaunu. Reiškia sodinant visai nesustresavo. Kas akivaizdžiai matosi ant ūglių.
Tu tik augink augink jį. Iki panašios apimties :mrgreen:
Den-fimbriatum-April2010e.jpg
Den-fimbriatum-April2010e.jpg (253.91 KiB) Viewed 2120 times
http://www.schordje.com/leosorchids/myweb9/
Relax wrote:
Fri Sep 28, 2018 12:47 pm
Plečiasi jis gana greitai, ūglių augina ne po du, bet va, per tiek metų, gal tik porą stiebagumbių užauginau aukščiu prilygstančių "fabrikiniams", bet iki tokio pačio storumo jiems uoj kiek trūko...
Tau tikrai labai pasisekė išpūst šiuos, tai į tave dedu daug vilčių :pray:
Urze wrote:
Sat Sep 29, 2018 3:44 pm
Jei daug ūglių išleidžia per metus, tai puiku, man toks variantas patinka labiau nei vienas ūglis per metus. O kaip Tu auginai? Kad žinočiau, ko nedaryt. :mrgreen:
Relax wrote:
Sat Sep 29, 2018 7:35 pm
Ko tik aš nebandžiau ir vasarą atviram lauke prieš saulę kepint, visiškam pavėsy drėgnai per vasarą laikyt. Šiltnamy prieš saulę drėgnai, pavėsy sausiau. Gal substrate kažkas ne taip buvo: pušies žievės, vynkamščio gabaliukai, anglis, keramzitas. Bandžiau ir stambiau, ir smulkiau. Būdavo toks jausmas, kad jam mūsų vasaros sezonas per trumpas ir nespėja užaugint ūglių. Su tręšimu visaip pas mane būna, bet gaudavo jis pavalgyt ir dilgėlių raugo ir pirktinių trąšų.
Didžiausią problemą kėlė tai, kad jis labai mėgstamas erkių. Atrodo viskas patenkinamai, bet būtinai žiemos vidury jį užpuldavo ir po chemijų baigdavosi liūdnu vaizdu.
Urze wrote:
Sun Sep 30, 2018 7:37 pm
Žodžiu, visko gavęs. Stengsiuos susikalbėti su šiuo gabalėliu. Kol bus nedickas, augimo sezoną galima bus pratęsti po lempomis, o paskui jau žiūrėsim.
Relax wrote:
Mon Oct 01, 2018 12:30 pm
Kol ūgliai dar nedideli, tai kodėl gi ne, bet paskui tai per didelė prabanga jam vienam šviesą atiduot. Mano bėda, kad aš tingiu pasidomėt kitų augintojų patirtimi. Eksperimentuoju pagal savo turimas sąlygas.
Aš tavim labai tikiu, kad tau pavyks susikalbėt ir neužilgo džiaugsimės kekėmis kvepiančių žiedų :heartsfade:
Urze wrote:
Sun Mar 31, 2019 10:32 am
Relaaax'ai, pasakyk kokį burtažodį, kad Dendrobium fimbriatum var. oculatum išsijudintų. Pernykščiai ūgliukai gražiai žaliuoja, gal tik 1 ar 2 apatinius lapus numetė, šaknų galiukai aktyvūs, o va naujų ūglių išlendant vis nesimato. Kaip šį dendrobį išbudinti? Žiemą stovėjo orchidariume po lempom, šiltai, bet gaudamas mažiau vandens ir kas kelias dienas išdžiuvusiu substratu. Dabar jau aktyviau laistau, tik pradžiūna, bet sausai nebelaikau. Ir tyluma. Gal dėt ant palangės, kad tiesioginės saulės gautų?
Relax wrote:
Sun Mar 31, 2019 11:43 am
Nesistenk :mrgreen:
Pats išsibudins, tik kada- nepamenu ir žinau, kad lieka visai nedaug laiko jam užsiaugint žaliosios masės :evil:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Mar 31, 2019 2:30 pm
Mat kaip. :Hmmmm: Na, daugiau šviesos nepakenks. Arba tikiuosi, kad nepakenks - šiandien pro debesį saulė, ryt irgi prognozuoja tą patį, tai gal per kelias dienas apsipras ir nepaskrus pavasarinėj saulėj ant vakarinės palangės.
Relax wrote:
Sun Mar 31, 2019 2:50 pm
Perverčiau turimas nuotraukas ir neradau nei vienos, kurioje būtų užfiksuoti jo gražūs nauji ūgliukai, o atmintis ties tuo grožiu ir pasibaigia, bet pirmasis divatielis pranešimas, sako, kad panašiu laiku ir maniškis busdavo ir prisimenant, kad kai pakliuvo liepos mėnesį jis pas tave, naujasis ūglis jau buvo ūgtelėjęs :scratchheadyellow: tai, dar ramiai.

Apie pavasarinę saulutę norėjau įspėjimą priežiūros temoj parašyt, kad jau vaurutės, epidendrumas gražiai raudonuoja, tuoj teks jau nuo lango traukt į pavėsiuką.
Urze wrote:
Fri May 03, 2019 6:42 pm
Relax'ai, buvai teisus - pabudo tik balandžio pabaigoje, nors mėnesį gavo daug saulės ir daugiau nei žiemą vandens. Pirma atsinaujino šaknų augimas, o iš paskos ir ūgliukai keli pradėjo kišti nosis.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Wed Jun 26, 2019 4:14 pm
Relax, ataskaita. :) Dendrobium fimbriatum var. oculatum du nauji ūgliai pradėjo augint storas, puikias šaknis, tad persodinau į didesnį vazonėlį. Substratą naudojau tą patį - vulkaninės uolienos akmenukus, nes man dabar šio substrato stadija. :ugeek: Praeitais metais jame tiek šaknų prisiaugino, kad vos keli akmenukai nukrito ištraukus iš vazono, visi kiti supančioti. Dabar, kai aktyviai auga, šiame substrate jį seklioj baloj laikyt reikia - geria kaip arklys, bet ir auga gražiai didyn.
PicsArt_06-26-04.34.34.jpg
PicsArt_06-26-04.34.34.jpg (213.54 KiB) Viewed 2120 times
PicsArt_06-26-04.35.38.jpg
PicsArt_06-26-04.35.38.jpg (154.78 KiB) Viewed 2120 times
Urze wrote:
Wed Jun 26, 2019 8:09 pm
Tikiuosi, šią vasarą dar kokius triskart tiek ūgtels. Tik su trąšom reik nepamiršt pro jį praeit.
Relax wrote:
Sat Jun 29, 2019 8:26 am
Susna. Tiksliau kas liko iš didelio ir išsikerojusio augalo. Džiaugiuosi, Urze, kad laiku atsiradai tu.
20190629_092255.jpg
20190629_092255.jpg (3.25 MiB) Viewed 2120 times
zemuoge wrote:
Sat Jun 29, 2019 11:48 am
Urze, o kur jūs tą uolieną perkat? Ir kartais čia ne pemza? Vizualiai labai primena :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Sat Jun 29, 2019 7:26 pm
Žemuoge, perku iš orchidėjos.lt. Kiek teko čiupinėti, pemza būna tamsios spalvos, su apvaliom ertmėm lyg nuo oro burbuliukų ir jei maži gabaliukai, tai aštresniais kampais (čia toks man įspūdis). O šitie vulkaninės kilmės akmenukai yra šviesūs, švelniais kampais, mažesnėmis ertmėmis viduje. Tai nežinau, ar jie irgi pemza, ar kažkas kito. Bet gerai sugeria drėgmę ir perduoda vienas kitam (tiktų ir semihidroponikai), yra lengvi ir tvirti.
Urze wrote:
Wed Sep 04, 2019 9:56 pm
Manau, jau kiek augo, tiek užaugo per 4 mėnesius. Puikus sezonas ir puikus augalas - net gražu buvo stebėt tokį augimą. Mažesnis šiųmetis ūglis - sprindinis, didesnis - pusantro sprindžio, šaknys irgi puikiai auga. Laikau ant pietinės palangės, daug vidudienio tiesioginės saulės per stiklą. Vasarą substratas retai išdžiūsta, kartais tik pradžiūsta, o gan dažnai ir negilioj baloj pastovi po kelias dienas. Trąšų gavo mineralinių, ir žydėjimą skatinančių, ir pomidorinių, po kartą ar du per mėnesį. Buvo lyg oranžinių erkučių atsiradę, bet pradėjau kas savaitę po vandens srove plauti pirštais nubraukdama lapus ir stiebus, tai žalos nesimato jokios. Tikiuosi, išnaikinsiu taip. Kadangi stiebams leidžiu augti, kaip jiems norisi, tai jie gražiai svyra šonan, kaip šiai rūšiai ir būdinga. Geras kandidatas kabinimui tiek su vazonėliu, tiek ir ant bloko, tik kad didelis užauga, tai gal ne itin patogu kabantis.
PicsArt_09-04-02.46.02.jpg
PicsArt_09-04-02.46.02.jpg (187.53 KiB) Viewed 2120 times
PicsArt_09-04-02.45.33.jpg
PicsArt_09-04-02.45.33.jpg (318.25 KiB) Viewed 2120 times
PicsArt_09-04-02.46.20.jpg
PicsArt_09-04-02.46.20.jpg (179.93 KiB) Viewed 2120 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Mar 29, 2020 9:52 am
Šįmet greičiau išsibudino, balandžio pabaigos nelaukdamas. Jau akutė pučiasi. Laukiu vėl gražiojo šio dendrobio augimo. Žiemojo šiltai, po lempomis ir su nedideliais pradžiuvimais.
Urze wrote:
Mon Jun 22, 2020 8:50 pm
Dendrobium fimbriatum var. oculatum yra vandens augalas. :shock: Ar mažiausiai - pelkinis. Aktyvaus augimo metu jei kone nuolatos nesėdi negilioj balutėj, tai lapai klijuojasi tiek, kad net stringa naujai augantys lapai. Pasodintas grynoj vulkaninės kilmės uolienoj. Kadangi per vazonėlio apačią išleidęs laukan daug šaknų, tai vandens padėkliuke palieku tik vos vos, kad šaknys siektų, o substrato jau nesemtų. Vienas ūglis jau didelis ir toliau auga, kitas išlindo gerokai vėliau ir tik pradeda auginti lapus. Įdomu tai, kad ant lapų išorinės pusės susidaro daug saldžių lašelių, nuo kurių pats lapas toje vietoje pašviesėja, tai tokie margi, lyg žvaigždėm išmarginti jų galai būna. O ant pernykščių lapų to nebesimato.
Toliau mėgaujuos jo augimu. 😊
20200622_212454.jpg
20200622_212454.jpg (372.24 KiB) Viewed 2120 times
20200622_212410.jpg
20200622_212410.jpg (385.01 KiB) Viewed 2120 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon Jul 27, 2020 9:43 pm
Atsinešu čia, kad nepasimirštų.
Most of the Himalayan Indian dendrobiums are deciduous in nature. They grow in deciduous forests and receive higher light , drier and cooler winter (10-12 degress C) for a period of 3-6 weeks. As long as we are able to mimic these in cultivation it should bloom well.
Gabriele wrote:
Thu Jul 30, 2020 10:01 pm
Urze wrote:
Mon Jun 22, 2020 8:50 pm
Toliau mėgaujuos jo augimu. 😊
Urze, labai graziai nuaugo jis!😍 Kaip man patinka va tokios gerai augancios orchidejos, atrodo net ziedu nereikia :) O kaip daznai laistot ziema? Ar paliekat vandeni padekliuke?
Urze wrote:
Fri Jul 31, 2020 8:29 am
Kadangi buvo mažas, tai nedžiovinau, bet ir nemirkiau. Šiai rūšiai reikia vėsesnės ir sausesnės žiemos, tad balos po kojomis tikrai nereikia.

Bet kaip jo naujai augantys lapai klijuojasi, net ir su balute padėkliuke. :scratchheadyellow:
Gabriele wrote:
Fri Jul 31, 2020 10:00 pm
Urze wrote:
Fri Jul 31, 2020 8:29 am

Bet kaip jo naujai augantys lapai klijuojasi, net ir su balute padėkliuke. :scratchheadyellow:
Pas mane su D farmeri ir D victoria reginae tas pats, visi nauji lapukai klijuojasi. Bet pas mane dregnumas oranzerijoj tik 30%. Gal sakau del to 🤔

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by Urze »

Šie metai mano Dendrobium fimbriatum var. oculatum buvo tikrai geri. Jau kaip mostelėjo augti, tai maža nepasirodė. Šiek tiek statistikos apie ilgiausius ūglius nuo mūsų draugystės prieš 2,5 metų pradžios:
2018 m. - 12 cm
2019 m. - 30 cm
2020 m. - 60 cm!

Auga ir toliau horizontaliai, tai tie 60 cm darosi tokie jau ne itin patogūs. _Cha Gerai, kad kol kas žiemą telpa tarp lango ir augalų lentynos, o vasarą kabo balkone, kur vietos jam pakanka. Nuotraukos dešinėje - ilgiausi pernykščiai ūgliai, o kairėje jų jau net pirmam plane nėra, nes du šiųmečiai ilgšiai jame puikuojasi. Beje, lapai ant ūglių laikosi du metus, nes šią vasarą 2018 m. ūgliai tvarkingai ir greitai vieną po kito numetė visus lapus.
20201207_213614.jpg
20201207_213614.jpg (642.12 KiB) Viewed 1960 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by Urze »

Relax'ai, kažkas negerai su Dendrobium fimbriatum var. oculatum. :cry: Vis dar jokio naujo ūglio, nors kelis metus iš eilės iki balandžio pabaigos jau būdavo išsijudinęs. Taip pat lapus mėtyt pradėjo nuo užpernykščių ir pernykščių ūglių, nors anksčiau jie išsilaikydavo trejus metus. Šaknų naujų leidžia, bet vis tiek nepatinka man situacija su juo. Negi ir šitą būsiu užkrėtusi tuo Fusarium, kuris jau kelias mano mėgstamiausias orchidėjas priveikė? Sleep_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by relax »

Tokiais tempais ir aš būčiau pavargęs augt Žalias_
Tikiu ir linkiu, kad taip ir būtų.
Bet, jei ta kvarabitė įsimetė kai toks stiprus augalas, gal nepasiduos jai? Jeigu pačią seniausio ūglio rizomą papjaustytum gal ką pamatysi? Aišku, jam gal nebepasėsi, bet apsaugosi kitas turimas. Tuo pačiu, sveikus ūglius galėsi guldyt ant kiminų ir laukt keikių Svil_
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by Urze »

Jau nuo praeitos vasaros nebemirkau kartu, tai tikiuosi, kad nebeplinta į kitas mano orchidėjas. O Tu keikius jam auginai ant kiminų paguldęs?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Post by relax »

Pas tave tai ne iš keikių. Pas mane kas liko kai visai pradėjo trauktis tai stagariukus guldžiau. Aukščiau esančioj mano nuotraukoj tai kas gal po metų, daugiau gavosi. Šiuo metu vaizdas dar kraupesnis. Galima sakyt nieko nebeliko.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests