Dendrobium harveyanum

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium harveyanum

Post by MrGreen »

Kaštonė wrote:
Fri Mar 29, 2013 7:55 am
Dendrobium harveyanum - epifitinė orchidėja, gamtoje aptinkama auganti ant medžių kamienų ar didesnių šakų 1100-1700 km aukštyje Mianmare (Birmoje), Vietname ir pietvakarių Kinijos Junanio provincijoje.
Šis dendrobis kilęs iš vietovių, kurioms būdingas musoninis klimatas su liūtimis ir debesuotu dangumi vasarą bei sausesniu laikotarpiu rudenį bei žiemą, kuomet nelyja, dangus būna giedras, dienos šiltos, o naktys – vėsios. Į tai reikia atsižvelgti auginant augalą - gausiai lieti ūglių augimo periodu, mažinti liejimą rudeniop, visiškai nutraukti liejimą ir tręšimą nuo Helovyno iki Valentino dienos (čia kad geriau įsiminti :) ). Temperatūros atžvilgiu - iš principo šiltai visus metus. Tuo atžvilgiu puikiai tinka auginti butuose, nes šalto žiemojimo jam nereikia, užtenka sausros.
Saviškį auginu nuo 2010 m. smulkios ąžuolo žievės substrate. Šiemet jo pirmasis žydėjimas. Tiesa, nužydėjo gan greitai, net nespėjau padaryt geresnių foto.
Kuniga wrote:
Tue Apr 02, 2013 4:10 pm
jungiuosi prie jusu su savuoju ;)
h.jpg
h.jpg (113.07 KiB) Viewed 1005 times
har.jpg
har.jpg (111.9 KiB) Viewed 1005 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium harveyanum

Post by MrGreen »

FUJI wrote:
Tue Apr 19, 2016 1:55 pm
Pavasaris... :D
DSC_3782.JPG
DSC_3782.JPG (115.74 KiB) Viewed 1004 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium harveyanum

Post by MrGreen »

zemuoge wrote:
Tue Apr 19, 2016 9:39 pm
Rifas wrote::no: Pasakykit, kad žydi labai trumpai, kad kaip nors bjauriai smirdi ir kad realiai žiedai tikrai ne tokie gražūs kaip nuotraukoje.
Aš tikrai nebegaliu bandyti su dendrobiais susidraugauti :no:
Tikrai žydi labai trumpai ( per trumpai! Galėtų žydėt amžinai! ), bjauriai smirdi (pavasariu ), ir žiedai ne tokie gražūs kaip nuotraukoje, jie žyyyymiai gražesni, ypač kai nukreipi į juos šviesos šaltinį, pasididini ( pvz.,lupos pagalba) - gali paskęsti tuose aksomuose !
Nežinau, kaip FUJI jį pražydino, bet aš pabandžiau taip:po to, kai pernai nužydėjo ir išsiaugino kažkiek ūglių, pavasarojo, rudeniop nukeliavo į pietinę pusę, ir nuo tada aš jo nelaisčiau.Pavasariop,sakyčiau, pasiraukšlėjo, bet užtat prie pernykščio žiedstiebio likučio išleido naują, kurį , paaugusį, sugebėjau nulaužti... Liko augti galiukas, iš kurio susiformavo 2 pumpurėliai, kurie dar neišsiskleidė, bet jau laukiu! Tiesa, žiedynuką augino jau vakarinėj pusėj, nelepinamas saulės...
Taigi - linkiu kuo greičiau su juo susidraugauti ( dar užklupsit žydėjimą).
Amise wrote:
Tue Apr 19, 2016 10:03 pm
zemuoge wrote:Pavasariop,sakyčiau, pasiraukšlėjo, bet užtat prie pernykščio žiedstiebio likučio išleido naują, kurį , paaugusį, sugebėjau nulaužti... Liko augti galiukas, iš kurio susiformavo 2 pumpurėliai, kurie dar neišsiskleidė, bet jau laukiu!
Gali netgi ne vieną kartą iš to paties gumbo žydėti? Na tada išvis tobula :w00t:
zemuoge wrote:
Tue Apr 19, 2016 11:53 pm
Būtent! Aš vis apžiūrinėjau pernykščius naujai išaugintus ūglius, ir visai nesitikėjau tokio siurprizo !Tikiuosi, kad ir nauji kada nors pradžiugins.
zemuoge wrote:
Sat Jan 14, 2017 1:23 pm
Atėjau pasiguosti- ką tik nulaužiau žiedyną! Aptikau 3-4-cm "šaknytę", styrančią iš seno, žydėjusio gumbo apatinio trečdalio, pagalvojau-keikis auga. Pažiūrėjau atidžiau, ogi žiedynukas ! Neilgai pasidžiaugiau: statant atgal , matyt, kaimyninis ūglis jį nulaužė! Gaila...
Truputį apie priežiūrą - nepriežiūrą. Iki šalčių sovėjo balkone, o kai grįžo žiemot į namus, pietinę pusę (metras nuo lango, ir šone, ne tiesiogiai stiklo projekcijoj ), buvo "pamirštas " - stovėjo nelaistomas. Gal prieš savaitę pamačiau, kad kažkur kalasi mažas ūgliukas. Palaisčiau. Na, o šiandien rada žiedyną.
Kai tik lašas pakliūna ant lapo- lieka juoda dėmė...
zemuoge wrote:
Fri Apr 21, 2017 6:09 pm
Pradžiugino nauju žiedynu )

ImageImage
zemuoge wrote:
Wed Oct 18, 2017 5:56 pm
Praleidęs vasarą balkone, rudenį sugrįžęs namo,stovėjo pietinėje pusėje gerokai nutolęs nuo palangės. nelaisčiau. Šiandien pamačiau naują ūglį, lapai jau išsiskleidę, bet dar nesubrendę, o ant gretimo ūglio centimetrinį žiedyną. Pavasarėja ...)
zemuoge wrote:
Tue Apr 03, 2018 2:48 pm
Kad ir kaip aš nemokuu jo auginti, bet jis ir vėl žydės! Visai neseniai apžiūrinėjau ir jokių užuominų į žiedynus nepastebėjau , o vakar iš niekur nieko še tau ))

ImageImage
zemuoge wrote:
Sat Apr 28, 2018 1:40 pm
Žydi, kvepia, ir dar vianą žiedynuką augina.

ImageImage
Urze wrote:
Sat Apr 11, 2020 12:54 pm
zemuoge wrote:
Fri Apr 10, 2020 9:49 pm
Jūra wrote:
Thu Apr 09, 2020 9:09 pm
Ačiū visiems!❤
Pamiršau parašyti,kad smirdukas 😀🙊,iš toliau nesijaučia,o nosį prikišus-smirdž' kažkuo nenusakomu,na gal kažkas panašaus kai vasarą lauke būna vabalai lyg rausvi,vadina juos blakėmis. Tai va toks "kvapelis" 😀
Negaliu patikėt: mano harveyanum kvepia pienėm, medum, labai malonus kvapas , nė kiek neprimenantis blakių. Gal kartais šalia stovi kitas augalas ir kvapas permuša?
Tina* wrote:
Fri Apr 10, 2020 11:53 pm
zemuoge, ta pati pagalvojau, bet patylejau. Kai turejau, man medum kvepejo.
Jūra wrote:
Sat Apr 11, 2020 11:25 am
Pirmą dieną dvokė rimtai 😀
Vakar jau kvapas buvo švelnesnis,panašiau į pienes.
Bet ir mūsų visų uoslė skirtingai priima kvapą 🙂😉,imkim kvepalus-visų mūsų kvapo "skoniai" skirtingi. Aš mėgstu saldžius,tipo 'Hot couture' ar 'Black opium'. O mano viena pažįstama sako-fuj ir kvėpinasi vyriškais kvepalais...🤷‍♀️
Dar kart pauosčiau harveyanum.Gal ir pienių kvapas,bet su blakių "pėdsakais" 😀🙈, nekažką..
Suintrigavote su tuo kvapu. :) O ar jam reikia vėsaus žiemojimo, kad pražystų?
Jūra wrote:
Sat Apr 11, 2020 1:25 pm
Jei man nemalonus kvapas,tai taip ir sakau🤷‍♀️,į vatą nevynioju.
Mano supratimu vėsumos nereikalauja,nuo rudens tik laistymą sumažinu.Žiemoja ant rytinės palangės su dauguma kitų orchidėjų,ten apie +18°+20° visą žiemą. Kai pamatau bepradedančius augti žiedynstiebius,pradedu laistyti 🙂

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium harveyanum

Post by MrGreen »

Jūra wrote:
Sat Apr 11, 2020 1:29 pm
Gražus :heartsfade:
Net ir su tokiu kvapu būtų mano top 10-tuke :)
20200411_142713.jpg
20200411_142713.jpg (2.82 MiB) Viewed 1004 times
zemuoge wrote:
Mon Apr 13, 2020 8:05 am
Jūra, aš nė kiek dėl kvapo " skonio" neisginčyju, man tiesiog objektyvumas rūpi).
Pabandysiu "pagauti blakes", kai tik pumpurai skleisis, gal anksčiau to nepastebėdavau, nes augo ne ant mano palangės, o šiais metais (na, jau pernai) pasiėmiau į virtuvę, tad žiūrėsim))
Urze, kas link šalto žiemojimo- tai tikrai nereikalauja, bet teisybės dėlei turiu pastebėti, kad augdamas pietinėj pusėj, kur ir žiemą būna šilta, o naktį gerokai atvėsta, žiedynų turėjo daugiau, negu šiais metais, augdamas rytinėj pusėj, kur nebuvo taip labai jau džiovinamas ( vazonėlyje išdygęs "kiškio kopūstėlis" visad žaliavo ),švelnesnėm sąlygom, taip kad palyginsim rezultatus.
zemuoge wrote:
Wed Apr 29, 2020 10:24 pm
Vienas žiedynas su dviem žiedeliais jau pražydo

ImageImage

ImageImage

O kitas dar tik auga

ImageImage

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests