Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by EvaJa »

NeemAzal man asmeniškai veikia tik dukart purškiant 4-6val. tarpu

Avėja
Posts: 20
Joined: Wed Mar 17, 2021 6:58 pm
Location: Kaunas

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Avėja »

EvaJa wrote:
Mon Sep 06, 2021 12:47 pm
NeemAzal man asmeniškai veikia tik dukart purškiant 4-6val. tarpu
EvaJa,

O nuo ko jums padėdavo NeemAzal? Kokius gyvius naikinot?

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by EvaJa »

Avėja wrote:
Mon Sep 06, 2021 1:54 pm
EvaJa wrote:
Mon Sep 06, 2021 12:47 pm
NeemAzal man asmeniškai veikia tik dukart purškiant 4-6val. tarpu
EvaJa,

O nuo ko jums padėdavo NeemAzal? Kokius gyvius naikinot?
Amarus nuo kietalapių augalų. Orchidėjoms profilaktiškai rudenį purškiu, bet irgi per kelis kartus

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Jūra »

Avėja,paieškokit Aktaros laistymui. Man ji prieš visokius amarinius-geriausia. Kaune būna stoties turguj,kur prekiaujama baltarusiškomis prekėmis.
Tiesa,Aktara užbrangus labai,bet augalus vistiek reikia gelbėti.

Avėja
Posts: 20
Joined: Wed Mar 17, 2021 6:58 pm
Location: Kaunas

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Avėja »

Jūra wrote:
Thu Sep 09, 2021 8:40 am
Avėja,paieškokit Aktaros laistymui. Man ji prieš visokius amarinius-geriausia. Kaune būna stoties turguj,kur prekiaujama baltarusiškomis prekėmis.
Tiesa,Aktara užbrangus labai,bet augalus vistiek reikia gelbėti.
Ačiū EvaJa ir Jūra ,

Actaros turiu, kažkur užsislėpus, tik jos galiojimas jau pora metų pasibaigęs, jeu ne daugiau. Ar galima dar naudoti?

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Jūra »

Avėja wrote:
Thu Sep 09, 2021 8:34 pm
Jūra wrote:
Thu Sep 09, 2021 8:40 am
Avėja,paieškokit Aktaros laistymui. Man ji prieš visokius amarinius-geriausia. Kaune būna stoties turguj,kur prekiaujama baltarusiškomis prekėmis.
Tiesa,Aktara užbrangus labai,bet augalus vistiek reikia gelbėti.
Ačiū EvaJa ir Jūra ,

Actaros turiu, kažkur užsislėpus, tik jos galiojimas jau pora metų pasibaigęs, jeu ne daugiau. Ar galima dar naudoti?
Kiek bus veiksminga-nežinau 🤨

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

Prašau patarimų .
Iš kaźko su orchideja gavau dovanų raudona erkute.
Daug visokių patarimų gavau ty purškalioti aliejukais bet jie padeda tik ne orchidariume, nes dauguma augalu auga plikom šaknim o purkšti galima tik lapus, be to kad viską išpurškalioti ty visa orchidariuma reikia viską netgi ir sienelę traukti lauk, tai praktiškai neimanoma to padariti. Dar buvau į orchidariumą suleides plėšriasias erkutes ir jos nepadėjo.
Klausimas, ar Aktara raudona erkute naikina, ir ar kas bandėte orchidariume ja naudoti ? O gal kas bandėte kitokių veiksmingų priemonių.
Ps, prašau, nepatarinėti kas girdėjo ką bobutė pasakė 😀

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Urze »

Ričardai, "Actara" yra insekticidas, o Jums šiuo atveju reikia akaricido, todėl jos naudojimas neduotų absoliuciai jokio rezultato. Pas mane labai ilgą laiką tų raudonųjų šikniukų irgi buvo, bet su propolio mišiniu, kurį esu jau aprašiusi, jas gerokai apmažinau, o nuo kai kurių palangių jau ir manausi visai išnaikinau. Orchidariuman jų irgi buvo papuolę, bet nespėjo išplisti per visus augalus. Kai pastebėdavau, ant kurio augalo apsigyveno, plaudavau jį kas kelias dienas tiesiog po vandens srove ir pirštais ar kokia skepetaine nubraukdavau visus paviršius. Ir taip kokį mėnesį ar du. :roll: Aplinkinius augalus irgi vis apžiūrėdavau ir plaudavau. Nugi ir neįsigalėjo orchidariume jos. O dabar būrys plėšrių erkučių marširuoja po orchidariumą ir tikiuosi, kad paskutines išgaudys. Sunku su jomis sukovoti, bet dirbant kone nuolat, įmanoma bent jau smarkiai joms "sparnus" apkarpyti.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

Ačiū Gustinut už patarimus liuks_
Orchidariume jos kaip maras tai vienoi vietoi tai kitoi pasirodo , jau žiuriu lik ir nesimato bet staiga ant miko augalo pasirodo , taip tos zarazos ir laksto .
O jeigu kokia hemija apdoroti visą orchidariumą ? Nes man jau užplaukia toks noras - ... ( keiksmažodis) mesiu visas į pečių . Aš jau nespėju atgaivinėti orchidejas , tik atgaivinu ir vėl anpuolis , taip jau kaikuriu ir netekau.
Tai va, gal kokia hemija panaudoti kad visam laikui orchidariume jų atsikratiti ?

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Abitalė »

Ričardai, gal diklofosu?! Bet jis turbūt irgi erkių neims Think_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Urze »

Anglies dvideginiu viską ištrūčyti galima ir palyginti mažai pavojingas namų gyventojams. Tam reikia gauti sauso ledo. Ir dar pagūglinti, kaip terariumuose juo naikina nepageidaujamą gyvastį - prisiveisusius vėdarėlius, sraiges ir kitka.
Diklofosu nuodyt tai patiems namų gyventojams gali būti pavojinga. Orchidariumas didelis, laukan neišneši purškimui. O ir orai nebe tokie, kad galėtum atlapotais langais valandą pasėdėti.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

Abitale, gal jis ir paimtu bet gali lapus nudeginti , nebent, pripurkšti diklafoso į indą ir pastatiti į orchidariumą kad prigaruotu .

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

Sauso ledo tai nežinau ar kur gaučiau bet lik jis yra labai brangus.
Dėl diklafoso, tai pripurškus į indą ( sloiką) kokiam pusvalandžiui ir ijungus tik cirkuliacinius ventiliatorius kad dujos visur pasiskirstitu o jau paskui , atidariti orchidariumą ir žinoma namų langus ,išsivėdintu , prieš procedura prikurenčiau pečių tai nesušaltu kvietkos.
Tik va klausimas, yra kiek žinau diklofosai nuo musių ir nuo vabalų, kuris tiktu ?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Urze »

O va čia klausimas, ar erkutes jis paimtų. Jei pasidarytų dujų kamera, tai gal ir uždustų galiausiai. Aš nerizikuočiau savo namuose taip, bet čia kiekvieno reikalas. O ne geriau būtų tiesiog daug plėšrių erkučių nusipirkti? Kad ir 10 tų mažų pakelių? Kaina kaip 1-2 orchidėjų, bet kiek už tą kainą išgelbėtumėte jau turimų orchidėjų. Vieno pakelio Jūsų turimam orchidariumui neužtektų, per didelis.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

Buvau idėjes 6 , tris erkutėm naikinti ir tris dar kažkam ,( nors kažko neturiu ☺) ir kiekvieną dieną tuos pakelius perdėdavau į kitą vietą, kad pasklistu kuo didesniam orchidariumo plote ir taip dėliojau 2 savaites. Dėja, gal ir kažka sunaikino bet raudonos erkutės dar yra.
Dėl dihlafoso, tai bijau tik vieno , ar nenugalabisiu orchideju ir begoniju .
Ps, senai kažkur skaičiau, kad dihlofosa purškė į maišiuką ir kišo į ji orchideja, tik neatsimenu kokius kenkėjus naikino.

Online
User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by InetaSka »

Ričardai, paskaitykit kaip as kovoju su erkutėmis pirmam puslapyje, tikrai veiksminga ir jau ne kartą pasiteisinę.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

InetaSka wrote:
Mon Oct 18, 2021 11:02 pm
Ričardai, paskaitykit kaip as kovoju su erkutėmis pirmam puslapyje, tikrai veiksminga ir jau ne kartą pasiteisinę.
Ačiū už patarimą 👍
O orchidariume plikom šaknim orchidejas galima purkšti ir kitus augalus pvz, begonijom ne pakenks ?
Ps, gal turite nors truputi parduoti ?

Online
User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by InetaSka »

Ričardas wrote:
Mon Oct 18, 2021 11:25 pm
InetaSka wrote:
Mon Oct 18, 2021 11:02 pm
Ričardai, paskaitykit kaip as kovoju su erkutėmis pirmam puslapyje, tikrai veiksminga ir jau ne kartą pasiteisinę.
Ačiū už patarimą 👍
O orchidariume plikom šaknim orchidejas galima purkšti ir kitus augalus pvz, begonijom ne pakenks ?
Ps, gal turite nors truputi parduoti ?
Nežinau kaip kiti augalai, bet visas orchidėjas aš ir purškiu, ir mirkau, tai tikrai nei vienai nuo chemijos nepasirodė jokių blogų požymių. Pardavimui neturiu, ten labai nedidelė kiekis (30ml), pas mane mažiau nei pusė bonkutės liko, bet jeigu labai reiks ir niekas daugiau nepadės, tai galėsiu keletą ml atpilti.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

Inetule, užsakimu šiemet manau jau nebus iš ten , nebent kažkas turi parduoti.
Ten pažiurėjau ir kažkoks kitoks yra nuo voratinkliniu erkučiu ( skaičiau aprašime) ar tas kitas netinka ?

Online
User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by InetaSka »

Aš bandžiau PHYSAN 20, Actara, Biplantol ir Substral celaflor naudoti prieš erkutes (nors ir ne tokia jų funkcija), bet nei vienas jų neveikė. Dėl kitų pakomentuoti negaliu. Schwerter turi tą chemiją, gal iš ten dar koks užsakymas bus... (žinant mus, netikiu, kad jau sezonas baigės :D )
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Post Reply

Return to “Ligos, kenkėjai ir kitos problemos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests