LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Čia rasite visą informaciją kaip tapti draugijos nariu, apie LOD veiklą, tikslus

Moderatorius: Ramsis

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Pranešimai: 5546
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 20:39
Miestas: Kaunas

LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė MrGreen » 21 Geg 2016, 07:14

Naujas žurnalo numeris jau pasirodė :) prenumeratoriams žurnalas bus išsiųstas artimiausiu metu. Laukiam pastabų, pasiūlymų, atsiliepimų.

TURINYS


3 Ką veikia mūsų kaimynai?
6 Tartu botanikos sodo paroda. Kovo 4-13 d.
9 Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
12 Vanduo
15 Žalia balta
19 Velykinė Dendrobium farmeri kekė
20 Bulbophyllum frostii
21 Aerangis Rob’s Angry Birds
22 Orchidėjų žiedų paslaptys
26 Apie aistrą, orchidėjas ir parfumeriją
28 Kada reikia persodinti orchidėjas?
29 Orchidėjų tręšimas
29 Perkam orchidėjas
30 Puošniosios orchidėjos ir absoliučiai nepuošnūs vazonėliai, su kuriais jas įsigyjame, arba: Kaip susikurti grožio oazę namuose
Prikabinti failai
24 (1).png
24 (1).png (445.27 KiB) Peržiūrėta 10713 kartus(ų)
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Murfika
Pranešimai: 453
Užsiregistravo: 05 Spa 2011, 15:31
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Murfika » 23 Geg 2016, 10:00

Kaip man patinka tas blizgus viršelis!
Ir smagu skaityti ilgus, išsamius straipsnius apie morkas, vandenį, parfumeriją ir kt.
Puikus numeris.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Pranešimai: 5669
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 19:51
Miestas: Netoli Kauno
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Ramsis » 23 Geg 2016, 21:28

Tavo foto buvo puiki, blizgumas čia ne prie ko, atsiprašome tik už tai kad straipsnyje panaudojome ne tavo augalo foto bet Amisės, tiesiog taip gavosi, kad bedėliojant žurnalą keli puslapiai įgavo vienodą stilių.
O apie straipsnius,tai dėkavojam, tik nuogastaujam, kad tų pačių autorių straipsniai jau įgriso, norisi naujo vėjo. Mieli forumiečiai, prisijunkite prie jo kūrimo :pray:

Vartotojo avataras
Amise
Pranešimai: 348
Užsiregistravo: 31 Rgp 2013, 21:48
Miestas: Biržai

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Amise » 23 Geg 2016, 21:38

O aš ir žiūriu žiūriu į tą Farmerį, nu lyg ir mano (paskui jau ir užrašą radau) :lol: Pirmąkart čiupinu žurnalą, tai labai patiko. Spausdinta ir lieka spausdinta, turi savo gyvasties. Reiks dabar su malonumu užsiimt skaitymu :smartass:

Vartotojo avataras
Murfika
Pranešimai: 453
Užsiregistravo: 05 Spa 2011, 15:31
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Murfika » 23 Geg 2016, 22:05

O aš žiūriu žiūriu į tą nuotrauką, ir mąstau , ar man jau senatvinė demencija- nepamenu tokios nors tu ką. Bet paskui supratau. Labai gerai jis ten tinka.V velniškai panašus į manąjį :lol:

Vartotojo avataras
Tina*
Pranešimai: 1012
Užsiregistravo: 08 Lie 2010, 22:13
Miestas: Kauno raj.

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Tina* » 02 Bir 2016, 18:45

Zurnaliukas man pasirode pavasariskai ''lengvas". Rimtas ir informatyvus straipsnis apie vandeni. Taip pat labai patiko straipsnis "Zalia balta". Aisku uzsimaniau to bananinio kvapnuolio. Labai grazi Jurgos M. ivadine pastraipa apie tai kaip gera tureti svajoniu. Netgi uzsimaniau uzsideti kaip citata po savo kolekcijos nuotrauku albumu internete :oops: Taip pat pritariu Andriaus nuomonei apie vazonus. Butent taip ir stengiuos islaikyt tvarkinga kolekcijos vaizda namuose. Vazoneliai neutralus, dramblio kaulo spalvos ir tik dvieju dizainu. Juk pirmu smuiku turi griezti augalas, o chaosas nevarginti akiu :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Pranešimai: 5669
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 19:51
Miestas: Netoli Kauno
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Ramsis » 03 Bir 2016, 21:12

Ačiū už komentarus, smagu, kad giriate :) Bet nepamirškit kartais ir pabart :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Pranešimai: 5669
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 19:51
Miestas: Netoli Kauno
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Ramsis » 30 Rgp 2016, 22:25

25 žurnalas jau atspaustas. :!: Klausimas prenumeravusiems žurnalą, gal atvyksite į parodą ir galėsite žurnalą pasiimti ten, nereiks man siųsti. Laukiu AŽ iki penktadienio 09.02

T u r in y s
3 Lietuviškų orchidėjų takais
8 Orchidėjų paieška Kuboje
11 Orchidėjų paroda Čikagos botanikos sode 2016
13 Orchidėjų išsaugojimas su Philip Seaton
16 Temperatūra ir vėdinimas
19 Vazonai, vazonėliai
21 Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
24 Laelia milleri
25 Myrmecophilia thompsoniana arba Schomburgkia thomsoniana
26 Bulbophyllum nymphopolitanum
27 Cattleya luteola
29 Masdevallia bicolor
30 Žali horizontai
Prikabinti failai
Nr_25.png
Nr_25.png (561.96 KiB) Peržiūrėta 10072 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Pranešimai: 5669
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 19:51
Miestas: Netoli Kauno
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Ramsis » 01 Rgs 2016, 21:05

Įdedame vieną šio žurnalo straipsnį, jis labai tinka šiam priešparodiniam laikotarpiui. Gal jį perskaitę pasidarysite drąsesni ir prisijungsite prie parodos rengėjų ir dalyvių

Žali horizontai
Turiu Jums prisipažinti, kad gyvenimas pastaraisiais metais labai intensyvus – darbai veja darbus ir savo hobiui – orchidėjų auginimui – laiko lieka mažiau ir mažiau. Taip pat ir dalyvavimui Lietuvos orchidėjininkų draugijos veikloje.
Tačiau, kai draugijos narių buvo paprašyta parašyti kelis žodžius apie artėjančią parodą, nežiūrėdama į laiko trūkumą susimąsčiau. Laiko nėra, tačiau geras jausmas galvojant apie parodas paragino to laiko atrasti. Čia ir pabandysiu prisiminti, ką man reiškia augalų parodos.
„Žali horizontai“ 2010 m. gegužės pabaigoje buvo pirmoji LOD organizuota paroda, kurią aš aplankiau. Tuomet man tai buvo gražus renginys – daug įvairių augalų: ne tik orchidėjų, bet ir kaktusų, sukulentų, sanpaulijų, vabzdžiaėdžių; daug besišypsančių žmonių, paslaugiai paaiškinančių apie dominančius augalus; nedidukas kioskelis, kur augintojai dalinosi savo padaugintais augalais ir gera nuotaika. Grįžau iš Kauno (Raudondvario) pakilios nuotaikos ir kupina malonių įspūdžių. Turbūt šie jausmai ir pastūmėjo prisijungti prie LOD ir jau tą patį rudenį dalyvauti „Augalų labirintų“ parodoje Vilniuje. O tada jau ir įsibėgėjau...
Esu žmogus, kuris džiaugiasi dalyvaudamas projektuose. Ir ne tik darbe. Kažkuris mano vadovų prieš keletą metų man pasakė, kad esu projektų žmogus. Tuo metu sunkiai galėjau sutikti su šia mintimi. Tačiau, geriau pagalvojus, tai tikra tiesa. Juk visas mūsų gyvenimas yra nesibaigiantys projektai. Ir manau, kad dauguma mūsų jais džiaugiasi. Vaiko gimimas ir auginimas, naujo būsto įsigijimas, hobi – tai tik keli pavyzdžiai iš mūsų gyvenime nuolat vykstančių projektų. Kiekvienas didesnis ar mažesnis pokytis yra didesnis ar mažesnis mūsų asmeninis projektas.
Štai pažiūrėkim, kaip vystosi parodos projektas.
Pirmiausia grupelė entuziastų tariasi dėl projekto tikslo – parodos temos.
Susitariama dėl parodos vietos ir laiko – projekto pabaigos.
Vėliau tariamasi dėl dalyvių, augalų grupių, kurios dalyvaus – nustatoma projekto apimtis.
Numatomi projekto dalyviai – organizatoriai, kurie rūpinasi savalaikiu darbų atlikimu. Laukiami visi augintojai ir jų žydintys, sveiki, gražūs augalai.
Sudaromas pagrindinis projekto planas – darbų sąrašas su datomis, kada juos reikia pabaigti, ir atsakingaisiais organizatoriais.
Nepamirštamas ir biudžetas – jis dažniausiai yra toks, koks yra, tačiau aktyviai dirbama stengiantis pritraukti rėmėjų ar komercinių dalyvių, kurių sumokamas dalyvio mokestis padidintų galimybes apmokėti išlaidas. Organizatoriai dirba nemokamai, varomi kasmetinio entuziazmo ir noro pagražinti mūsų kasdienybę.
Smagu būna jau ir šiuose etapuose – idėjų generavimas, planų kūrimas žadina šventės laukimo nuotaiką.
Šiemet tarptautinė egzotinių augalų paroda „Žali horizontai“ vyks 2016 m. rugsėjo 9–11 dienomis Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno rajonas.
Parodos tema – „Gamtoje ir kolekcijose“. Ko galima tikėtis – įvairiausių kompozicijų, atkuriančių gamtos kampelius su juose augančiais augalais, o papildomai bus eksponuojami išskirtiniai, itin gražiai nuaugę, žydintys ir nežydintys augalai. Estetiškas jų pristatymas, pakankama erdvė suteiks galimybę išsamiai susipažinti su įdomiais, Lietuvoje retai matomais augalais. Šių metų išskirtinumas – daugybė apdovanojimų augalams–dalyviams. Tikiu, kad matysime ir daugybę hibridinių augalų, kurių žiedų jūra sustiprins šventės nuotaiką.
Lietuvos orchidėjininkų draugijos nariai jau kelis mėnesius aktyviai dirba organizuodami šią parodą, begalė darbo investuota į išraiškingo parodos plakato sukūrimą, rėmėjų ir komercinių parodos dalyvių paieškas. Atvykę į parodą, gėrėsimės ne tik augalais, turėsime galimybę jų ir įsigyti (Roellke Orchideen, orchidėjos.lt, Gėlės ir gvazdikai, Šilingų medelynas), gražiais gaminiais pradžiugins molio gėlės, šilko šalikai, nustebins driežai. Tikimės dalyvių su orchidėjų ekspozicijomis iš Vokietijos ir Latvijos.
Visgi, visas smagumas dar prieš akis...
Ar žinote, kas smagiausia?
Smagiausia yra, kai paskutiniai dėlionės gabaliukai pradeda susidėlioti – t. y. kai prasideda parodos augalų sąrašo dėliojimas, jų surinkimas ir parodos ekspozicijų kūrimas.
Kreipiuosi į kiekvieną Lietuvos gyventoją, kuris turite sveiką, gražiai nuaugusį kambarinį augalą namuose – retą ar dažną, orchidėją ar bonsą, sukulentą ar sanpauliją, kaktusą ar vabzdžiaėdį, o gal didelį fikusą ar papartį. Nesidrovėkite, visi Jūsų augalai yra puikiausi parodos dalyviai. Paraginkite ir savo mamas, tėvus, močiutes ar senelius, dėdes, tetas ir draugus. Svarbu suprasti – dalyvaudami parodoje Jūs atsitraukiate nuo kasdienybės ir turite nuostabią progą susitikti su entuziastų grupe, parodyti savo augalus, pamatyti kitų augintinius. Paskutiniai pasiruošimai parodai yra gal net didesnis jaudulys ir teigiamos emocijos nei pati paroda.
Daugybė automobilių atvyksta prie dvaro pastatų, atsidaro bagažinės, durelės ir visur augalai, patys įvairiausi – matyti ir nematyti, mažuliukai ir milžiniški. Kiekvieną kartą stebiuosi, kokie talpūs net patys mažiausi mūsų automobiliai. Dalyviai važiuoja ne tik iš Kauno, bet ir Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio ar Klaipėdos, Suvalkijos ar Dzūkijos – visos Lietuvos. Nesijaudinkite, jei nesugalvojate, kaip atvežti savo augalą – visuomet randame galimybę kooperuotis. O kuo daugiau dalyvaujančių augalų, tuo įdomesnė paroda.
Bet ne vien augalai yra parodos dalyviai ir ne vien jų gausa ir įvairovė sukuria parodos atmosferą. Dar didesnė vertybė yra parodos ekspozicijas ir bendrą aplinką kuriantys žmonės. Kūrybos šiame procese yra labai daug, o bendraminčiai aplinkui padeda parinkti labiausiai estetišką kompozijos pateikimą. Visuomet ištiesiama pagalbos ranka sunkesniems darbams (tikrai nereikia prašyti), o kavos / arbatos puodelis ar sumuštinis / šokolado gabalėlis padeda palaikyti fizines jėgas. Prieš dvejus metus vykusioje parodoje turėjome svečius iš Vokietijos – gerai žinomą orchidėjų augintojų ir pardavėjų šeimą iš Roellke orchidėjų ūkio. Jaudinausi, kai prisikalbinau juos atvažiuoti, nes mūsų Lietuva nedidukė, mažiukė rinka, o ir paroda mažesnė nei pasaulyje vykstančios tarptautinės parodos. Jaudinausi be reikalo, nes dar ilgai po parodos girdėjau, skaičiau Lutz ir Conny Roellke atsiliepimus apie Lietuvos orchidėjininkų draugijos organizuotą parodą „Žali labirintai“ – tokios draugiškos komandos, tokių vienas kitą palaikančių žmonių, tokių įdomių ir neeilinių kompozicijų, kokios buvo Lietuvos parodoje, ši daug parodų lankanti pora jau seniai nematė. Nepraleiskime progos tai pajusti, mums juk daug arčiau ir paprasčiau sudalyvauti.
Beje, apie augalų ir kompozicijų gausą. Teko sudalyvauti keliose Europoje vykstančiose orchidėjų parodose (tos buvo specializuotos orchidėjų parodos). Patikėkite, mano aplankytose parodose (net ir didelėse tarptautinėse) augalų ekspozicijų buvo ne kažin ką daugiau nei parodoje „Žali horizontai“. Deja, nemačiau pačių didžiausių parodų, kur augalų būna ištisos jūros. Lyginant su Estijos ir Latvijos parodomis, tikrai galime pasidžiaugti – mūsiškės, didesnės, gausesnės, išmonės daugiau, o bilieto kaina mažesnė (tik 3 eurai).
Pasikartosiu, visi galintys ir net mažiau galintys, nepraleiskit progos pasikrauti energijos visiems metams – dalyvaukite parodoje, vežkite savo augalus, kurkite ekspozicijas, bendraukite ir nesibaiminkite, kad galbūt gyvenate ne Kaune – buitinius klausimus visada galima išspręsti pakankamai nesudėtingai ir nebrangiai.
O tie, kurie neturite augalų parodyti kitiems, būtinai ateikite pažiūrėti. Pakartosiu – šių metų (2016) rugsėjo 9–11 dienomis nuo 10 ryto iki 20 vakare (sekmadienį iki 17 val.) atvykite į Raudondvario dvaro menu inkubatorių. Jei turite vos valandą laisvą – spėsite bent jau greitai apeiti ekspozicijas, gali būti, kad surasite svajonių augalus, kuriais ateityje papuošite savo namus, galbūt pamatysite, kokie augalai eksponuojami ir sau tyliai ar garsiai pamanysite, kad Jūsų namuose augalai dar gražesni ir nuspręsite kitais metais visiems parodyti, kaip gražiai augalas gali atrodyti. Galbūt įsigysite augalą sau ar dovanų mielam draugui. O štai jei turite laiko visai dienai ar savaitgaliui – tikrai ir šis neprailgs – ateikite, pabendrausime, apžiūrėsite kiekvieną augalą nuodugniai, pasikonsultuosite ar pakonsultuosite kitus – dalyviai pajėgūs pasidalinti žiniomis ne tik apie kambarinius, bet ir lauko augalus, jei norėsite, įsigysite augalą, apsikeisime kontaktais, kurie visada praverčia ateityje. Prisimenate, pradžioje rašiau apie pirmąją parodą, kurioje apsilankiau? Toje parodoje buvau vos kelias valandas, o didžiausią padrąsinimą gavau iš kaktusų augintojos – padrąsinimą bendrauti, registruotis į forumą, semtis žinių. Tą pačią dieną užsiregistravau į orchidėjų forumą (orchids.lt) ir iki šiol džiaugiuosi, nes radau nuostabų bendraminčių būrį, su kuriais ne tik orchidėjas lengva ir smagu auginti, bet ir pakeliauti, ir apie daržus pasitarti, o parodos kūrimo procesas atperka ne tik kelių dienų išlaidas ar fizinį nuovargį, bet sukuria milžinišką energijos užtaisą visiems metams.
Laukiu Jūsų visų:
Norintys prisidėti prie parodos kūrimo – orchids.lt forume nuo šiandien. Mes tikrai galime sukurti puikiausią tarptautinę egzotinių augalų parodą „Žali horizontai“.
Norintys apsilankyti parodoje – Raudondvario dvaro menų inkubatorius – rugsėjo 9–11 dienomis.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Pranešimai: 5669
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 19:51
Miestas: Netoli Kauno
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Ramsis » 22 Rgs 2016, 20:22

Labai atsiprašau, kad neparašiau kiekvienam prenumeravusiam asmeniškai apie tai, kad žurnalą išsiunčiau. Paskutiniu metu labai trūksta laiko, o po darbo tai nelabai ir prisiverti ką nors parašyti.
Tačiau vis tiek labai laukiu Jūsų komentarų ir pranešimų kad žurnalą gavote.

Vartotojo avataras
Tina*
Pranešimai: 1012
Užsiregistravo: 08 Lie 2010, 22:13
Miestas: Kauno raj.

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Tina* » 23 Rgs 2016, 12:11

Smagu buvo gaut zurnaliuka parodos metu. Sikart labiausiai patiko straipsnis "Temperatura ir vedinimas". gal, kad aktualiausias? Pasirodo vistik per mazai demesio skyriau temperaturos reiksmei. Dar buvo idomu paskaityt apie orchideju laboratorija Anglijoje. Zaliu horizontu straipsni geriau butu reikeje parasyt ir spausdint ankstesniam numery (del aktualumo) ;) Na ir po kiekvieno zurnalo vis atsiranda koks naujas noras isigyt augala. Sikart sudomino Laelia pasaulis. Reiks pabandyt susipazint su siais mazais augaliukais. Tik va, ziuriu uzsakymus praziopsojau [Geda2]

Vartotojo avataras
zuzla
Pranešimai: 1237
Užsiregistravo: 25 Bal 2010, 15:09
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė zuzla » 23 Rgs 2016, 13:56

Tina* rašė:Smagu buvo gaut zurnaliuka parodos metu.
:o aš visai pamiršau, kad turėjau atsiimti..
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Pranešimai: 5669
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 19:51
Miestas: Netoli Kauno
Susisiekti:

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Ramsis » 23 Rgs 2016, 20:42

O dabar nepamenu, ar aš jį Jums išsiunčiau, buvau pasidaręs sąrašus, tai gal iš siuntimų buvau išbraukęs jeigu iki pirmadienio negausit išsiųsiu :)

Vartotojo avataras
Tina*
Pranešimai: 1012
Užsiregistravo: 08 Lie 2010, 22:13
Miestas: Kauno raj.

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“ 3

Standartinė Tina* » 16 Gru 2016, 12:23

Ar bus kitamet zurnaliukas?


Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių