Dryadella

Barbosella, Barbrodia, Dracula, Dresslerella, Dryadella, Lepanthes, Platystele, Porroglossum, Restrepia, Scaphosepalum, Trisetella, Zootrophion ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Egle

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Dryadella

Standartinė Olivija » 09 Lap 2011, 11:57

iš čia
http://www.peripatus.gen.nz/Taxa/Sperma ... della.html
Subphylum (Subdivision) Magnoliophytina (angiosperms)
Class Liliopsida (monocotyledons)
Subclass Liliidae
Order Orchidales
Family Orchidaceae
Subfamily Epidendroideae
Tribe Epidendreae
Subtribe Pleurothallidinae Lindl. 1830
Genus Dryadella Luer 1978b, p. 207
1896 Masdevallia sect. Saltatrices sensu Woolward, The Genus Masdevallia sect. XII
1925 Masdevallia sect. Rhombopetalae Krzl., Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 34:188
1925 Masdevallia subgen. Trigonanthe Schltr., Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 35:48
1975 Trigonanthe (Schltr.) Brieg., Die Orchideen 448

Type Species: Dryadella elata (Luer 1978a, p. 199) Luer 1978b, p. 206

Habit: Epiphytic.

Description: Plants small to very small (3 to 6 cm.); densely tufted, growing into large clumps from creeping rhizomes. Leaves single, erect, with short ramicauls; narrow, fleshy. Flowers small, produced singly or successively in short racemes from an annulus. Sepals commonly caudate, connate basally into a gaping cup. Where the lateral sepals are deflexed from the cup above the base, a transverse callus like a transverse fold extends across the width of the sepals so that the petals and lip above protrude over the characteristic "dam." Petals short, broad and multi-angled. Lip unguicalate; the bicallous blade of the lip is hinged to the column foot by a long slender claw. Column broadly winged and hooded with a ventral anther and stigma. There are two 2 pollina.

(After Luer 1986.)

Distribution: Approximately 40 species; distributed from southern Mexico to southern Brazil and northern Argentina.

Culture: Easy to cultivate in moist, intermediate to cool growing conditions. High humidity and good light suit them best.
Dryadella edwallii (Cogn.) Luer 1978
*Masdevallia edwallii Cogn.

Plants small. Inflorescence short, arising from the leaf base most often during the summer but possible at other times of the year. Flowers larger than most species; yellow, purple dotted. Sepals with long tails. Occurs in Brazil.
Užsienio forumuose radau, kad pagal Baker's sheet, temperatūros 53-77F, extreme 32-100F;
Normaliai auga pie dieninės temp 80F, apšvietimas - kaip Bullbophyllum.

Šiuo metu turima pasodinta į grynus kiminus, pietrytinis dvigubo paprasto stiklo mediniu remu langas, temperatūra 18-24, dregme ~70proc
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Dryadella

Standartinė Urze » 09 Lap 2011, 12:59

Pažiūrėjau kolekcijose, kad yra ne vienas, kuris šią orchidėjų gentį augina. Gal kas dar savų pastebėjimų apie jų auginimą gali parašyti? Teko Dryadella zebrina rankose paturėt, tai žiedai tokie mažuliai, beveik prie pat augalo pagrindo susibūrę, bet labai nuotaikingi. :)

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė lerika » 09 Lap 2011, 13:39

turiu edwalli. Kadangi esu ,,džiovintuvas'' ji pas mane gyvena tikrai ne kaip masdevalia. Ūglis auga po ūglio, krūmelis labai dailus, bet žiedų kol kas nematyti :)
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
guste07

Standartinė guste07 » 09 Lap 2011, 14:22

Aš irgi turiu šią miniatiūrinę gražuolę - Dryadella edwallii. Susidariau įspūdį, kad visiškai nereiklus augalas, auga ji pas mane vėsiai, kiminuose su didesne aplinkos drėgme, laistau, kai išdžiūna. Sakyčiau, jai tas patinka,nes krūmelis sparčiai plečiasi, kiekvieną kartą kai pasižiūriu, kaip ji laikos, tai pamatau po 3-4 naujus ūglius. Ši mažylė bene geriausiai augantis mano augalas. :)
''You can get off alcohol,drugs,food and cars,but once you're hooked on orchids you are finished.You never get off orchids.Never.'' Orchid Fever (Eric Hansen)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Lap 2011, 19:41

Radijura rašė:Tai tur būt maniškę
Tikrai taip. :)
Jogaila, D. zebrina dienos metu jokio kvapo nesijautė, nors iš gan arti apžiūrinėjau. Gal nakčia jos pradeda kvapą skleisti?

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 20 Lap 2011, 21:02

MrGreen rašė:Reikia ir man į masdevalijų draugiją šio augalo, nors vietos nebėra, bet augalas mažas...
Priežastis panaši. Tik vietos gan sočiai - pilna tuščių pelkučių pakraščių. Per žiemą paskaitinėsiu apie jas šiek tiek, pavasariop jaučiu jau būsiu išsirinkęs :)

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 16 Bal 2012, 11:08

Mano pastebėjimai (auginu D. edwallii): kuo puikiausiai peržiemojo labai vėsiai, laikoma nuolat drėgnai arba "šlapiom kojom" kaip Masdevallia, bet sakyčiau ne taip bijo gerokai pradžiūti :oops:
Vasarą augo lauke iki pirmųjų šalnų.
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
guste07

Standartinė guste07 » 16 Bal 2012, 12:11

tikrai nebijo ji gerokai pradžiūt, pas mane tas pradžiūvimas gan dažnokai gaunas :oops: Bet jai sakyčiau taip net patinka, nes po eilinio tokio pradžiūvimo žiedpumpuriai lenda :thumbsup:
''You can get off alcohol,drugs,food and cars,but once you're hooked on orchids you are finished.You never get off orchids.Never.'' Orchid Fever (Eric Hansen)

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė lerika » 16 Bal 2012, 12:33

kad sausros nebijo tai visiska tiesa - atspari ziauriai :)))))))
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Sandra

Standartinė Sandra » 24 Bal 2012, 10:56

Pasigirsiu ir aš :)
Man ji vienas iš mieliausių augalų :heartsfade:
Toks kupstas bet vis apsipylė naujais auginukais ir žiedukais :heartsfade:
Tai kokio mini dydžio tie žiedai bus :scratchheadyellow: (pirma kartą žydės) :)
Galvoju ar eis nufotkinti tokius mažylius :think: Gal galit patarti ką daryti kad neptažudyčiau tų žiedų...ar jie lepius gal kokios išskirtinės priežiūros reikia..... :think:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 24 Bal 2012, 11:42

Sandra, jei augalas susiruošė žydėti, tai jam sąlygos yra tinkamos. Svarbu dabar jų nekeisti - nepult intensyviau laistyti, nedžiovinti, nekeist stovėjimo vietos, temperatūrinio rėžimo ir t.t.

Vartotojo avataras
guste07

Standartinė guste07 » 02 Geg 2012, 15:54

Skleidžiamės po truputėlį :heartsfade: ir kiek dar pumpurų lenda :heartspink: įsimylėjau šią mažylę :myliu:
Prikabinti failai
IMG_4424.JPG
IMG_4424.JPG (188.74 KiB) Peržiūrėta 7183 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Geg 2012, 20:54

Na, gerbiamieji dryadelų pražydintojai, tai ar turi kokį kvapą šitos mažylės? Labai jau smagiai atrodanti ta Dryadella edwallii... :roll:

Vartotojo avataras
guste07

Standartinė guste07 » 23 Geg 2012, 22:12

Turi,nupjautos žolės kvapą :lol:

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 24 Geg 2012, 07:50

Man labai primena restrepiju ziedu kvapa, toks misko, grybu :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių