Platystele

Barbosella, Barbrodia, Dracula, Dresslerella, Dryadella, Lepanthes, Platystele, Porroglossum, Restrepia, Scaphosepalum, Trisetella, Zootrophion ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Egle

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Slogaa

Platystele

Standartinė Slogaa » 18 Spa 2019, 21:10

95 - tiek priskiriama orchidėjų šiai grupei. Randamos šlapiuose miškuose (Nuo Meksikos iki Bolivijos), nuo 1.500m iki 2.500 metrų aukštyje. Kai kurios rūšys toleruoja pradžiūvimą, tačiau visos be išskirtinumo mėgsta drėgnas salygas be išdžiūvimo ( bet neauga "balose" kaip lepanthes). Visos platytsteles pasižymi krūmo formavimu, kuris ilgainiui plęčiasi. Jie varijuoja nuo labai smulkių iki pakankamai didelių (platysteliškai didelių ;) ). Žiedai taip pat labai skirtingi - nuo vienų mažiausių orchidėjų pasaulyje - iki labai įspūdingai didelių, pačio krūmo atžvilgiu.

Platystelės kaip ir dauguma miniatiūrų nemėgsta saulės ir šilumos. priskiriamos prie šaltamėgių augalų, tačiau gali toleruoti neilgalaikę šilumą .Reiktų atminti auksine taisyklę taikomą miniatiūroms - kuo aukštesnė temperatūra, tuo didesnė drėgmė ir oro judėjimas.

Estafetę apie auginimo ypatumus perduodu rasiukonui ir įdedu porą nuotraukų iš interneto pasižvalgymui.
received_877412255992141.png
received_877412255992141.png (1.43 MiB) Peržiūrėta 398 kartus(ų)
platystele hirtzii_1.jpg
platystele hirtzii_1.jpg (123.82 KiB) Peržiūrėta 398 kartus(ų)
platystele posadarum.jpg
platystele posadarum.jpg (191.47 KiB) Peržiūrėta 398 kartus(ų)
Screenshot_20191018_194511.jpg
Screenshot_20191018_194511.jpg (268.32 KiB) Peržiūrėta 398 kartus(ų)
Screenshot_20191018_194652.jpg
Screenshot_20191018_194652.jpg (315.43 KiB) Peržiūrėta 398 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

zemuoge

Re: Platystele

Standartinė zemuoge » 18 Spa 2019, 21:19

Taigi dabar viso šito prisižiūrėjus, visko gi ir reikės)), aš jau rezgu mintį, kaip tą " terariumą už svarus" įsigyti...

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 18 Spa 2019, 21:27

Terariumą už svarus? --- ??
O kaip jūs manot, kam tokias temas kūriu? Kad jūs visi užsikrėstumėt :twisted: :twisted:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 18 Spa 2019, 21:51

Merginos, orchidariuma galima patiem pasidaryti ir jeigu irangą pirkti iš kiniečiu gautusi labai pigiai . Žinoma darbo yra bet juk pagalbininku turite , tai iki pavasario isirengtumėt o pavasari orchideju ir augalu nusipirktumėt.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

zemuoge

Standartinė zemuoge » 18 Spa 2019, 22:20

Slogaa rašė:
18 Spa 2019, 21:27
Terariumą už svarus? --- ??
O kaip jūs manot, kam tokias temas kūriu? Kad jūs visi užsikrėstumėt :twisted: :twisted:
Turiu omeny šitą , iš temos "Orchidariumas kitaip"

https://www.thespidershop.co.uk/cylinde ... alwU39S9dg

Aš miniukus myliu nuo to laiko, kai tik pamačiau,jog tokie egzistuoja, mane skiepyti reikia, kad nenorėčiau, nes daugumos neišsaugojau :oops:

zemuoge

Standartinė zemuoge » 18 Spa 2019, 22:27

Mano vienintelis " prijaučiantis " keturkojis" pagalbininkas " tik viską sudarkyti sugeba ir nosį įkišt visur, kur negalima ( samanas, žieves, akmenukus) . Nespėjau sužiūrėti, kol fotografavau, o lepančiuko blokelis jau į skutukus pavirto, dabar "čiūčiuoju " likusį lapelį... O visi kiti jau skersai žiūri, taip kad konstruot tikrai nepadės :no: Belieka ką nors nusipirkti arba pritaikyti esamas priemones )

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 18 Spa 2019, 22:53

Patikėkit, padės padės .
Kai pradėjau dariti orchidariuma žmona skeptiškai žiurėjo bet neištvėrus nutarė padėti ir tikrai daug padėjo ir net rišti orchidejas prie blokų ir konsultavo-patarinėjo kur kokias kabinti į orchidariuma.
Tai va , pradėkit dariti ir pamatisite kad pagalbininku tikrai atsiras,
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

rasiukonas

Standartinė rasiukonas » 18 Spa 2019, 23:30

.
Paskutinį kartą redagavo 1 rasiukonas. Iš viso redaguota 26 kartus.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Spa 2019, 11:24

Žemuoge

Na, terariumą susikonstruoti - tai ne taip jau ir sunku. Aš žinoma, nekalbėsiu apie didelius kvadratinius, nes pati tokio neturiu, bet galiu pakonsultuoti su mažais. Svarbiausias dalykas juose - ir principe, vienintėlė konstravimo vieta yra ventiliacija. Turiu pastebėti, kad tiesiog nesandari terpė nėra ventiliacija ir ilgainiui be oro judėjimo augalai pradeda pūti. Tad maži ventiliatoriukai yra nepamainoma atributika. Jie kainuoja centus, ne didesni nei ištraukti iš kompų. Tačiau su jo pasirodymu keičiasi planavimas. Visi stikliniai indai principe gali buti naudojami tik juos apvertus, naudojant kaip alia uždengimą, o visi ventiliatoriai tada statosi į (tikriausiai) medinės fanieros dugną. Čia kalbu apie savo Varpo konstrukciją.

Tada antras variantas yra terariumai iš akrilo ar plastiko. Juos galima konstruotis patiems ir taip išgaut bet kokią formą! Kadangi plastikinės medžiagos karposi ir pjaustosi - ventiliatorių įmontuoti į šoną problemų kaip ir nekyla.

Ir yra trečiasis be jokių konstrukcijų variantas. Viską laikyti atidengtą, o reikiama drėgmę palaikyti pastoviai tekančiu ar esančiu vandeniu apačioje. Indui galima naudoti daug ką - padėklus su aukštesniais bortais Čia, stiklinius prezentacinius stovus ČIA

Kompozicijai galima naudoti lavos akmenis, nes jie porėti ir traukia vandenį į viršų patys, galima naudoti bet ką ir kelti vandenį ant akmenų ar medžių su higrolono pagalba.
Taip pat vaizdui pagyvinti galima sumontuoti pompą, kuri gamintų kriokliuką.

Trečiasis variantas nesudėtingas net moteriškom rankom, o vyrai ir namiškiai išvydę tokius meno kūrinius gal pakeistų savąjį požiūrį į orchidėjų hobį ir juo sergančiuosius.
Screenshot_20191021_101550_com.instagram.android~2.jpg
Screenshot_20191021_101550_com.instagram.android~2.jpg (388.98 KiB) Peržiūrėta 339 kartus(ų)

zemuoge

Standartinė zemuoge » 21 Spa 2019, 13:10

Slogaa, labai ačiū už palaikymą ))
( aktyvūs linkai nieko nerodo)

Aš turiu alternatyvą , pagal Jūsų klasifikaciją - atvirą orchidariumą, tik aktyvios ventiliacijos ten nėra, kol kas į mano prašymą įrengti entuziazmo nepastebėjau, bet vilties neprarandu )
Dar viena "bėda"- jis gana talpus, ir aš jį užkišu visais įmanomais augalais , kurie , mano manymu, nori ilgesnės dienos ir nori žydėti ( Geltonasis paukštis, tarp kitko, skleidžia žiedą), o tada jau mano miniukai rotuoja. Jei patalpinčiau į kokį terariumą pastoviam gyvenimui ir iš ten netraukiočiau, būtų ramiau visiems.
Tiesa, vis noriu paklausti, apie jūsiškį terariumą: kaip ten išspręstas ventiliacijos klausimas?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Spa 2019, 19:50

Slogaa rašė:
18 Spa 2019, 21:10
įdedu porą nuotraukų iš interneto pasižvalgymui.
Slogaa, šitam forume galioja nerašyta taisyklė, kad jei nuotraukos - ne nuosavos, reik parašyti jų autorių arba iš kur konkrečiai paimtos gerbiant autorines teises.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Spa 2019, 23:42

Žemuoge - negalėtumėt įkelti savojo atviro terariumo nuotrauką, nes nelabai sugebu įsivaizduoti kaip jūs ten rykiuojat didelius augalus su miniukais. :shock: :mrgreen:
Antrojo terariumo nuotrauką neužilgo įkelsiu į "Orchidariumas kitaip" rubriką - nes ne tik atsirado ventiliatorius, bet ir vaizdas pasikeitė.

Dar kartą bandom su aktyviaisiais linkais -
Padėklas Čia Ir stiklinis ekspozicinis stendas Čia
Urze - Labai atsiprašau, :oops: kai kurios nuotraukos turi autorines teises iškart ant pačios nuotraukos, o dvi paskutinės - iš "Pinterest" platformos.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių