Restrepiopsis inaequalis

Barbosella, Barbrodia, Dracula, Dresslerella, Dryadella, Lepanthes, Platystele, Porroglossum, Restrepia, Scaphosepalum, Trisetella, Zootrophion ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Egle

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius
Pranešimai: 283
Užsiregistravo: 20 Kov 2010, 11:40
Miestas: Kaunas

Restrepiopsis inaequalis

Standartinė Egle » 18 Bal 2010, 16:25

Restrepiopsis inaequalis

Ši orchidėja pas mane atkeliavo prieš keletą metų iš Ekvadoro. Iš pradžių adaptacija buvo sudėtinga, tačiau ilgainiui ji pasirodė esanti sėkminga. Tai miniatiūrinė orchidėjų rūšis, kuri auga kaip epifitai Ekvadore 1500m. aukštyje virš jūros lygio. Stiebas yra tiesus, viršuje truputį sustorėja, baigiasi vienu lapu. Jis yra ganėtinai storas, kiaušinio formos. Iš prie lapo esančio voko išlenda žiedai. Žydi paprastai pavasarį. Iš vieno auginio paeliui gali žydėti keletas žiedų.
Tai yra vėsių – vidutinių temperatūrų augalas. Jam reikia vidutinės oro cirkuliacijos, nedaug šviesos, tačiau nemažai drėgmės. Rekomenduojama tręšti kiekvieną savaitę, tačiau aš tai darau geriausiu atveju kartą per mėnesį.
Auga vidutinio stambumo substrate, kurio pagrindą sudaro žievės gabaliukai. Pasodintas į molinį vazoną. Liejamas porą kartų per savaitę žiemą ir kas porą dienų vasarą, nes būna apgyvendintas neįstiklintame balkone. Ten gyvena kitų orchidėjų šešėlyje.
Nėra reiklus augalas, retai puolamas parazitų.
Žiedai smulkūs, bet gausus žydėjimas tai atperka.

Paveikslėlis Paveikslėlis
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių