Cypripedium - bendrai apie visus

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Cypripedium - bendrai apie visus

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Mon May 28, 2012 9:33 pm
Pas mane žydi visame gražume :)
Cypripedium kentuckiense
7289038162_650a28d9aa_z.jpg
7289038162_650a28d9aa_z.jpg (89.56 KiB) Viewed 4140 times
7289036596_3276cb30ff_z.jpg
7289036596_3276cb30ff_z.jpg (91.36 KiB) Viewed 4140 times
mozaika wrote:
Mon Jul 16, 2012 9:27 pm
Cypripedium'o šviesūs lapai, tai normalu? Ar rodiklis, kad kažko trūksta?
Ramsis wrote:
Mon Jul 16, 2012 9:46 pm
Ne nenormalu, patręškite. Ir kaip sakiau laikykite vėsiai ir lengvai drėgną.
Urze wrote:
Tue Jul 17, 2012 10:37 am
O kiek labai jie šviesūs? Mano turimo lapai tokios pat spalvos kaip ir Meri įdėtoje nuotraukoje, bet toks šviesumas lyg ir normalus atrodo. M?
mozaika wrote:
Tue Jul 17, 2012 12:15 pm
Pas mane šiek tiek šviesesni nei Meri foto.
Visų rekomendacijų laikausi, iškėlus vazoną, pamačiau, kad net šaknys visu pajėgumu lauk lenda, užsiaugino du naujus ūglius. Tik, įpratus, kad lapai būtų sodriai žalios spalvos, o čia salotiniai, dėl to ir kilo klausimas ar tai norma, ar kažko dar nepadarau.
misterija wrote:
Sat Aug 04, 2012 1:25 pm
aš tai kaip suprantu , veiksmas turi būti po žeme - naujus gumbus brandina , iš kurių daugiau auginių pasirodys pavasarį.
misterija wrote:
Mon Aug 13, 2012 2:32 pm
iron wrote:O maniškis Reginae nieko taip ir neišleido/neprisiaugino. Dar ir toks lyg apglamžytas darosi... Bijau, kad ir manasis gali "užsilenkti" :scratchheadyellow:
Gal reikia traukti lauk ir žiūrėti, kas ten dar likę tame vazone? O.o
neturiu su jais patirties, bet manau traukti tikrai nereikia, gumbas turi eiti miegoti, antžeminę dalį turi nusinaikinti, tada per žiema turi buti laikomas vėsiai ir drėgnai . ( jei teisingai viską supratau) . Pažiūrėt spėsim pavasarį, jei niekas neišlys reiks paieškoti kokios nosies , jei gumbas bus sveikas ir tai dar turėtu likti tikimybė, kad sugalvos kitais metais išdygti, nes būna ,kad užsistagnuoja ir neišlenda.
pataisykit kas, jei aš neteisi.
iron wrote:
Sat Sep 22, 2012 8:40 am
Kur dabar ir kaip laikote saviskes vazonu gyventojas?
(Menuo nuo paskutinio posto praejo) :question:
mozaika wrote:
Sat Sep 22, 2012 12:45 pm
Pas mane dar lauke, dvigubame vazone. Stiebai ir lapai pradėjo intensyviai ruduoti.
O-manė;) wrote:
Sat Sep 22, 2012 3:20 pm
Mano, kaip ir visą vasarą, stovi balkone dvigubame vazone (nors matyt jau ne aktualu). Lapai dar žali. Laistymas, aišku pagal orus, jau retesnis.
Urze wrote:
Sun Sep 23, 2012 2:42 pm
Kelias savaites jau stovi pietiniame įstiklintame balkone be tiesioginės saulės šviesos. Lapai pamažu pradeda gelsti, bet vis dar laistau. Įstatyta į molinį vazoną, o šis nuolat laikomas baloje. Tarpuvazonis smėliu neužpiltas.
iron wrote:
Thu Sep 27, 2012 10:08 am
andriuxplind2 wrote:Maniškis - tas nuo kurio užvirė visiems manija :lol: jau kuris laikas, kaip miega. Gyvena tarp įvairių viksvų ir melsvių baseinėlio pakrantėje.
Tai jis ten dirvoje, ne vazone, ar lauke ir žiemos?

Maniškis nugeltęs, bet prakapsčius kažkokį šviesiai žalsvą rutuliuko formos darinį radau prie pat senojo stiebo. Kaip ir seniau, įstatytas į šlapio smėlio pripiltą aukštą molinį vazoną, įkišau į spintos dydžio šiltnamį.

Kas toliau?
misterija wrote:
Thu Sep 27, 2012 10:15 am
tas darinys, toks nosiukas, pradės augti pavasarį .

Tegu miega.
Urze wrote:
Mon Oct 29, 2012 12:50 pm
Persikraustė jau ir klumpaitė į šaldytuvą su visu vazonu. Substratas šiek tiek drėgnas, nors jau seniai nelaistytas. Sulaukiau, kada lapai nurudo, tačiau dar nesudžiuvę buvo. Bet pabijojau, kad nesušaltų, kai minusinė temperatūra lauke, tai nukarpiau visus stiebus ir perkėliau, kur bus stabiliai vėsu. Pradedam laukti pavasario. :)
mozaika wrote:
Mon Oct 29, 2012 6:16 pm
Vakar įnešiau į plėvelinį šiltnamį, kažkaip nesitikėjau tokio šaltuko. Kažkurią dieną teks nešti į rūsį.
Rugsėjo vidurį ir aš neiškenčiau, prakrapščius substrato paviršių radau žalius "snapukus" O.o
uranija wrote:
Tue Jan 29, 2013 12:45 pm
Maniškis Cypripedium šiuo metu atrodo taip :roll:. Vis dar stovi rusyje, retokai (gal kartą į mėnesį sudrėkinu substratą). Galima jį jau statyti rūsyje ant palangės, ar dar palūkėti? pamenu skaičiau kad kai pradeda augti, jie jau labai sparčiai auga.. bus jam per šilta namuose, o rusyje prie lango šviesos neperdaugiausiai.. :think:
Ramsis wrote:
Tue Jan 29, 2013 8:14 pm
Dar galit pora savaičių palaikyti tamsiai, nes neaišku kaip su tuo mūsų pavasariu bus, užsibus šalčiai o augalui reiks vėsumos.
misterija wrote:
Wed May 08, 2013 9:10 pm
čia maniškė :)
2013-05-08 17.56.48a.jpg
2013-05-08 17.56.48a.jpg (140 KiB) Viewed 4140 times
2013-05-08 17.57.02a.jpg
2013-05-08 17.57.02a.jpg (138.97 KiB) Viewed 4140 times
misterija wrote:
Thu May 09, 2013 9:14 am
Gyvena ant vakarinės vėsios palangės, kuri žiemą kartais būna ir su minusine temp.
Kadangi laukiau žiedo išsiskleidimo, tai jau šiom dienos keliaus į balkoną.
mozaika wrote:
Sun May 12, 2013 1:32 pm
Ramsis wrote:Mačiau šį grožį gyvai. Labai, labai dailus :)
Užmiršau paklausti, pačio nuomone, kada jau reiktų jį persodinti į platesnį indą?
Ramsis wrote:
Sun May 12, 2013 2:42 pm
Gali kitais metais pavasarį, bet tik griežtai iki naujų ūglių pasirodymo :!:
MrGreen wrote:
Tue Jun 04, 2013 9:55 pm
pagaliau ir mano kieme šventė [Cha] Cypripedium reginae
8952355316_630712fce4_z.jpg
8952355316_630712fce4_z.jpg (36.57 KiB) Viewed 4140 times
Relax wrote:
Mon Sep 23, 2013 11:19 am
Žiūriu mano cypripediumas jau leidžia naują ūglį :shock:
Urze wrote:
Mon Sep 23, 2013 11:31 am
Kiek jau iškišo? Nes "nosiukus" iškiša gan greitai, bet jie iki pavasario dažniausiai nejuda, tokie kelių cm dydžio ir prabūna visą žiemą.
Relax wrote:
Mon Sep 23, 2013 1:07 pm
Viskas tada liux, bes kažkas apie 1 cm ir išlindo. Tik labai gaila, kad vienas. Tikiuosi pavasarį išlis daugiau :roll:
Perkėliau į didesnį vazoną. Šaknų nedrąskiau, bet dalis substrato/smėlio vistiek nubirėjo.
Substratas: truputis visiškai smulkios anglies, keli smulkūs žievės gabaliukai, sauja juodžemio, sauja durpių, sauja keramzito.
Nukirpau senus stiebus ir pastačiau tamsioj, vėsioj patalpoj.
Urze wrote:
Mon Sep 23, 2013 3:21 pm
Jeigu daugiau neauga, tai viskas tvarkoj turėtų būti, taip ir lauks pavasario, jei per šiltai nelaikysi. Praeitais metais man šaldytuve labai gerai prabuvo. Nosiukas irgi tik vienas pradžioj matėsi, bet paskui, kai pas tave atkeliavo, juk keli buvo, tiesa? O į darželį nenorėjai sodinti?
Relax wrote:
Wed Jan 29, 2014 7:48 pm
Kaip jūsų cypripediumai laikosi? Maniškis nuo rudens buvo tokį dailų ūgliuką išleidęs, bet ten kur jis stovi, dienom ilgėjant jį daugiau apšviečia (išsklaidyta šviesa) ir šiandien žiūriu, kad tas ūglys lyg ir nudžiuvęs, liko rudas ir tuščias :scratchheadyellow:
Susinervavau tai atsinešiau į kambarį.
Relax wrote:
Wed Jan 29, 2014 8:01 pm
Aš rudenį pabijojau sodint lauke, nors jau buvau ir duobutę pasiruošęs.
Meste, iš kur pas tave pusnų? :shock:
uranija wrote:
Wed Jan 29, 2014 8:01 pm
Maniškis rūsyje žiemoja, galvoju už kokio mėnesio statysiu šviesiau... :think: Nes pernai ilgokai rūsyje pralaikiau, o vėliau jau išnešus į balkoną, kelių centimetrų dydžio abu ūgliukai nurūdavo.. :( taip ir nesupratau ar perliejau, ar perdžiuvo.. vasarą prastovėjo tamsiai garaže, o rudeniop pamačiau 2 naujus žalius ūgliukus.. tikiuosi šiemet geriau pasiseks :pray:
mozaika wrote:
Wed Jan 29, 2014 8:04 pm
relax'ai, galėjai ir palikti, tai gal giliau vazonėlyje dar ir kitų buvo.

Maniškiai irgi dar tamsiam, šaltam rūsyje. Perbėgus ankstesnę temą. Radau primintuką, kad laikas kaupti sudėtingai procedūrai - vasarį vieną reiks persodinti :scratchheadyellow: . Kaip nemėgstu šio darbo, ypač kaip mažai pažįsti augalą.
MrGreen wrote:
Wed Jan 29, 2014 9:25 pm
Mano vienas lauke, o visi kiti šaldytuve miega, dar nejudinu, nes nebus vietos ant palangių, o ir nauji ūgliai būna labai silpni ir gležni kai pradeda tokiu metu augti, lauksiu pavasario ir keliau į šiltnamį kai tik stiprių šalčių nebus.
MrGreen wrote:
Thu Jan 30, 2014 12:05 am
tai normalu, kad jei anksčiau pabudo, anksčiau ir užmigo, bet man patogiau kai nereikia tokiam augalui ant palangės vietos ieškoti, todėl stengiuosi prabudinti ankstyvą pavasarį, kai dar šalta, išnešu į šiltnamį, tada po truputi sudygsta kai atšyla, tada būna normalus augimas šiltuoju laikotarpiu, o rudenį laiku nueina "miegoti". Blogiausiai kad kartais augalai net ir gaudami atitinkamą sauros ir temp rėžimą nenueina laiku "miegoti"...Žiūrėsim kas bus pavasarį, nes patikrinau šaldytuvą, dar nepradėjo augti. Pernai C. regiane sudygo ankstokai, bet po to viskas buvo laiku.
Olivija wrote:
Wed Feb 12, 2014 9:42 pm
šiandien persodinau C.kentuckiense ir C.japonica.
Labai jau smalsu buvo pamatyt, kaip atrodo C.japonica rizoma (kažkokio panašumo su glorioza radau...).
O C.kentuckiense smarkiai nenagrinėjau, tik atšviežinau dalį substrato..
mozaika wrote:
Wed Feb 12, 2014 10:13 pm
Aš hibridą pirmadienį persodinau. Sename vazone pasirodo substrato jau nerasta, tai persodinau į daug didesnį vazoną su nauju substratu. Tikiuosi mano maklė jam tiks ir patiks.
Labai knietėjo sužinoti kaip gyvuoja Cypripedium Lothar pinkepank. Krapščiau paviršiuje substratą, vis niekaip nepasiekiau šaknyno. Užkniso ir pavertus išbėriau visą substratą. Kol radau norimą nosiuką ir tada greitai vėl visą substratą į vazoną subėriau :lol: .
Žinau negalima taip daryt :shifty:
mozaika wrote:
Fri Feb 14, 2014 4:59 pm
Pas mane irgi gavosi mixų mixas :). Ne visų komponentų reikiamų pakankamus kiekius turėjau, tai teko improvizuoti. Persodinau į trigubai didesnį plastikinį vazoną, tai mixavau taip: ant apačios stambios šiūkšlinės žievės su lietuviškais akmenukais, po to sluoksnis stambaus keramzito. Po to skaniausia dalis: smulkus keramzitas, perlitas, kokoso durpės, kompostinė žemė, smulki žievė, smulkus žvyras. Ir viršutinis sluoksnis yra smulkus keramzitas, perlitas, smulkinti kiaušinio lukštai, kompostinė žemė, kiminai, smulkus žvyras.
MrGreen wrote:
Sun Mar 09, 2014 8:54 pm
Mano Cypripedium dar šaldytuve stovi, bet Cypripedium formosanum jau išdygo, ryt visus išnešiu į šiltnamį, tegul visi budinasi po truputi.
mozaika wrote:
Tue Mar 11, 2014 7:22 pm
Maniškiai jau antra savaitė šiltnamyje.
MrGreen wrote:
Tue Mar 11, 2014 10:01 pm
neblogai, aš galvoju dar bandyti persodinti, kol nepradėjo augti jie pas mane :think: nejudinant senojo substrato, tik perkelti į didesnį vazona ir aplink apdėti nauju substratu, gal labai "nesupyks" :roll:
Ramsis wrote:
Wed Mar 12, 2014 6:29 pm
Dėl visokių lietuviškų gegūnių su šalnomis bėdos tikrai nėra. Su Cypripedium calceolus irgi. Visas kitas ne mūsų klimato zonos laukinukes, ypač jeigu jos su šviežiais lapais, būtina saugoti ne tik nuo šalnų, bet ir nuo dabar labai aštrios saulės. Todėl siūlau, jas nakčiai, jeigu neturite kokio šiltnamio, parsinešti vidun.
MrGreen wrote:
Wed Mar 26, 2014 4:50 pm
mano jau visi išdygo, šiltnamyje pirmauja C. formosanum, C. reginae vazone išleido vieną ūglį, o žiemojusi lauke, pasodinta į gėlyną, parodė tris naujus ūglius :D
MrGreen wrote:
Wed Mar 26, 2014 6:49 pm
Pasodinau tokioje vietoje kur būna tik vakarinė saulė, substratą paruošiau kaip nurodyta straipsnyje "Auginame klumpaites (Cypripedium)", kuris yra devintajame žurnalo „Orchidėjos“ numeryje, maunau šį numerį turite, o jei ne tai substrato paruošimą pasižiūrėti galite atsisiuntusi pdf formatu žurnalą iš LOD skilties forume. Pridengiau žiemai nedideliu sluoksniu žievės mulču, galima skayti buvo nedengtas, tačiau ir žiemos normalios neturėjome šiemet, manau plačiau bus galima kalbėti po ilgos ir šaltos žiemos :think: Tik tiek, kad nesitikėjau šiandien pamatyti tris pumpurus kyšančius tarp žievės mulčo, rudenį pasodinau šaknų gniužulą su vienu pumpuru.
uranija wrote:
Fri Feb 27, 2015 12:28 pm
Reik skubios konsultacijos..
Vis ruošiausi, ruošiausi [Geda2] C. kentuckiense persodinti, o šiandien pastebėjau kad liktais ir ūgtelėjo šiek tiek, nors dar tamsiai rūsyje stovi. Ar galiu dar bandyti persodinti ar jau geriau nebelįsti? :think: Jei šiandien nepersodinsiu, geriausiu atveju galėsiu tik po savaitės :doh:
IMG_1526.JPG
IMG_1526.JPG (64.07 KiB) Viewed 4140 times
O C. reginae nesimato jokių gyvybės ženklų :think: viskas jau jai, ar persodinti ir laukti?
Eliss wrote:
Sat Mar 07, 2015 1:38 pm
O į paprastus šiltnamius jau galima nešt reginą? Iki 12 šilumos praneša, vyturiukai čiulba. Šiandien pakapsčiau, pakėliau samaną, tai vienas pypsiukas. Gal nesupuvo per žiemą. Dar nelabai gaudaus, pirmi metai ;)
MrGreen wrote:
Sat Mar 07, 2015 3:44 pm
žinoma, kad galima, mano reginos lauke auga :)
MrGreen wrote:
Sun Mar 08, 2015 4:07 pm
Eliss, bet lauke reiks saugotis šaknų, nes jauni ūgliai bus jautrūs (jei jie jau matosi). Mano reginos lauke per žiemą gyveno tai jos nebijos šalnų :think: Gal geriau vazoną įkasti į dirvą?
uranija wrote:
Sun Mar 08, 2015 8:08 pm
Maniškės nesupyko persodintos, C. kentuckiense toliau auga. C. reginae aptikau vieną ūgliuką, tikiuosi išdygs ir ji. Pernešiau šiandien iš rūsio į stiklintą balkoną, tikiuosi nebus jau didelių šalčių :?
uranija wrote:
Tue May 10, 2016 12:34 pm
Mozaika, puiku :thumbsup:
Kuom tręši? Va čia užmačiau kad labai svarbu tręšimas pavasarį, o saviškių aš tikrai nepalepinu :?
http://www.cypripedium.de/English/garde ... rowth.html

C. kentuckiense auginu berods 4-i metai, pirkau su 3 ūgliais, tai kasmet ir būna 2-3, bet ne daugiau. Šiemet 2, bet vienas jau ūgtelėjo, o kitas išlindęs iš žemės, bet neauga :think: ir C. regina 3-eti metai bus, kaip pirkau vieną, tai ir liko, tik džiaugsmas kad apskritai gyvi ir dar žydi :).
mozaika wrote:
Mon May 16, 2016 8:01 pm
Urze wrote:Labai gražus keras susiformavo! :thumbupleft: Kiek metų jį turi ir su keliais stiebais pas Tave atkeliavo? Čia tas bordinis hibridas? Ir kokios talpos vazonas?
Aga, tas margai bordavas. Turiu nuo 2012 m. Su keliais atkeliavo - neatsimenu. Greičiausiai tradiciškai buvo vienas ūglis. Vazono skersmuo 29 cm.
Smagu kaip kas aplanko ir vis parodo kokią naujovę mano augaluose, ko aš kasdien šalia būdama nepamatau :D. Laukiu kada pilnai prasiskleis.
Urze wrote:
Thu May 26, 2016 9:39 pm
Mozaika, uranija, prašom susipažinti su savo būsimomis naujokėmis. :D Baltasis gal taip kaip antroj nuotraukoj žydės (kitam vazone taip žydėjo), o ar bordinis tikrai bordinis greit sužinosim, jei viskas bus gerai. Kol kas pumpuras šviesus, bet ar ne Mozaika pasakojo, kad jos viena klumpaitė irgi ilgai spalvą slėpė?
rps20160526_222416_467.jpg
rps20160526_222416_467.jpg (184.76 KiB) Viewed 4140 times
rps20160526_222453_781.jpg
rps20160526_222453_781.jpg (138.32 KiB) Viewed 4140 times
uranija wrote:
Fri May 27, 2016 7:40 am
Kaip gerai norus garsiai išsakyti :lol: Ačiū :heartsfade:. O nėra pavadinimų kur nors, kokie tiksliai čia hibridai?
Urze wrote:
Fri May 27, 2016 8:25 am
Šįryt dar kartą juos apžiūrinėdama (yra viso trys vazonėliai) radau įkištą etiketę su pavadinimu Cypripedium reginae, nors realiai nei viena tokia neturėjo būti pagal įpakavimo nuotraukas. Tai dabar pasimetus ir nežinau, kokios tai klumpaitės. [O.0] Realiai tik žiedai parodys. Tau skirta turi per savaitę kokią prasiskleisti, tai gal palaukiam iki kelionės į Dieneniškių IRP ir jei bus bordinė, kaip norėjai, galėsi pasiimti? Mozaikai skirta lyg irgi su pumpurais, tik mažiukais dar, paslėptais giliai. O taip varčiau ir pavadinimų ieškojau parduotuvėj ir, kai reikėjo, neradau. :Hmmmm:

Na ką, priimu statymus. :mrgreen:
Urze wrote:
Fri Jun 03, 2016 10:41 am
Kur patartumėt įkasti vasarai su vazonėliu klumpaites (galbūt hibridas ir C. reginae) - šiaurinėje namo pusėje, kur ryte ir vakare šiek tiek saulės užšviečia, bet didumą dienos šešėlis, ar pietinėje pusėje po medžiu, kur šviesus šešėlis ir kelios valandos tiesioginės saulės dieną? Abiejose vietose drenažas būtų geras, tik šiaurinėje kiek drėgniau (jonpaparčiai ten sugeba augti), o pietinėje labai sausa ir karšta, kai saulėta. Laistyti kas kelias dienas būtų ne problema.
Rudenį, kai pereis į ramybės periodą, gal įsodinsiu į žemę.
Urze wrote:
Tue Sep 20, 2016 11:15 pm
Klumpaitės jau baigia ruoštis žiemos miegui. Vasarą praleido įkastos su vazonėliais darželyje šiaurinėje namo pusėje. Įdomu, koks bus augimas kitąmet, kiek/ar bus priauginusios masės per šią vasarą. Kaip čia nepamiršus laiku parsinešti iš lauko prieš žiemą...
rps20160921_001049.jpg
rps20160921_001049.jpg (157.49 KiB) Viewed 4140 times
rps20160921_001014_150.jpg
rps20160921_001014_150.jpg (146.03 KiB) Viewed 4140 times
Mestė wrote:
Fri Sep 30, 2016 7:11 pm
Persodinimų smagumai. Dar su pusžaliais lapais liko tik C.kentuckiense.
14542898_1179157068789238_1558731678_n.jpg
14542898_1179157068789238_1558731678_n.jpg (54.52 KiB) Viewed 4140 times
MrGreen wrote:
Fri Sep 30, 2016 9:46 pm
Atrodo puikiai :D Kokį substratą darei? Ar augalai liks lauke žiemoti?
Mestė wrote:
Fri Sep 30, 2016 10:37 pm
Kačių kraikas (tas smulkus degto molio bei ceolito), stambus medžio mulčias, perlitas ir medžio anglis su pelenais. Žiemojimui jau vieta užsakyta nešildomame močiutės rūsyje, nes savo neturiu :Hmmmm:
Urze wrote:
Sat Oct 01, 2016 12:05 pm
O žemių nedėjai nei žiupsnio? Aš irgi jau pavasariniam persodinimui po truputį ruošiuosi, kaupiuosi. Planuoju kažkiek žemių arba komposto dėti. Reiks dar kartą perskaityti straipsnį apie klumpaites žurnale "Orchidėjos", nes dar neaiškumų man yra dėl substrato maišymo.
A, ir dar - ar persodinant geriau iškart nemažą vazoną imti, ar nepersistengti kaip ir persodinėjant epifitines orchidėjas?
Mestė wrote:
Sat Oct 01, 2016 1:25 pm
Visur kiek skaitau klumpaitėms svarbiausia yra geras drenažas ir jokio vandens stovėjimo. Aš kadangi linkęs į perlaistymą tai nedėjau. C.tibeticum ir C.gisela buvo pasodintos į durpių ir kažkokių į akadamą panašių uolienų mišinį tai nustebau, kad nei vienos juodos šaknies :D Bet daugiau taip rizikuot nenoriu. O dėl vazonų tai nežinau, bet manau nėra labai svarbu.
mozaika wrote:
Sun Oct 02, 2016 6:59 pm
Geras drenažas, tai užtenka apatinį sluoksnį padaryti itin pralaidžiu, nes klumaitėms patinka podrėgnis substratas. Žemių šiek tiek reikia, nes auginvietėse juk ne ant žievių auga. Bet reikia neužmiršti, kad tai kalkinio dirvožemio mėgėjai. Tai irgi ruošiant substratą reikia pagalvoti, kurio dalyje bus įmaišyta daugiau tam reikalingų medžiagų. Aš sodindama savo klumpaites sluoksniuoju substratą: apatinis drenažas (akmenukai, keramzitas), vidurinis miksas, kuriame visko yra, net įmaišau kiaušiniu lukštų arba dolomiltmilčių, viršutinis labiau pralaidus, nors įmaišau ir rudeninių lapų.
Urze wrote:
Fri Nov 04, 2016 8:26 pm
Ar jau parsinešėte klumpaites iš lauko?
Po kelių savaičių šaldytuve ir antrajame vazone pasimatė žalsvas nosiukas. Smagu!
MrGreen wrote:
Sun Nov 06, 2016 11:18 am
Mano visos šiltnamyje sustatytos, deje šiemet supuvo keli, persistengiau su trąšom :( O reginos lauke auga pasodintos.
Olivija wrote:
Fri Nov 11, 2016 9:46 am
buvau nusprendus susodint viską lauke į žemę, bet o tačiau kadangi, lysvė su drenažu pati nepasiruošė :oops: tai prieš 3 savaites parsivežiau viską į Rasas.
Čia vėlgi buvo dilema, kad gal prikasiu vazonus lauke.... bet viskas baigėsi tuo, kad persodinau į kvadratinius vazonus (geriau laikosi drėgmė ir talpiau susistato; dar neatsisakau minties vis tik kitąmet pasidaryt cypripedium darželį lauke) ) ir stovi dabar prie +13...

blogiausia yra tai, kad viena iš 7 kažkodėl reiškia pretenzijas augimui - nors imk ir nešk ją lauk, kad sustabdyt...

o tas senasis Cypripedium, kuris iš kentukiečio buvo perkrikštytas į C.pubescens, tai vėl iškeliavo į lysvę žiemot (prikastas su vazonu).
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by mozaika »

mozaika wrote:
Sat Apr 08, 2017 10:29 pm
2013 m. rašiau apie hibridą:
mozaika wrote:... keturi nosiukai kyšo. Pas mane nežinia koks hibridas irgi pirktas iš praeitų metų bendrų užsakymų.
4 ūgliai, žydėjo 3 žiedai.

2014 m.
mozaika wrote:... 5 ūgliai, 3 žiedai
2015 m. 6 ūgliai, 4 žydėjo.

2016 m.
mozaika wrote:Paskaičiuokime: 7 ūgliai, o 9 žiedai
O 2017 m. paskaičuokite ;) .
DSCF5747.JPG
DSCF5747.JPG (99.71 KiB) Viewed 4136 times
2016 m.maximiniai.
Gan gausiai ir turėtų abiejų vazonų žydėti.
DSCF5748.JPG
DSCF5748.JPG (82.42 KiB) Viewed 4136 times
Cypripedium 'Lothar Pinkepank' jokio progreso, kaip du, taip du ūgliai. Tik augimo taškai kiekvienais metais skirtingose vietose.
mozaika wrote:
Sat Apr 22, 2017 9:21 pm
Lyg apverstas erelio snapas kyšo.
DSCF5761.JPG
DSCF5761.JPG (69.46 KiB) Viewed 4136 times
Turės būti toks:
DSCF5763.JPG
DSCF5763.JPG (85.17 KiB) Viewed 4136 times
mozaika wrote:
Tue Apr 25, 2017 6:08 pm
mozaika wrote:Lyg apverstas erelio snapas kyšo.
Jis pasirodo dar ir kvepia. Visą dieną ieškojau šiltnamyje, kur tie hiacintai užsimetę, kol nesugalvojau prikišti nosį prie cyprimedium'o. Gerai, kad jis laukinis, nes man hiacintai nekvepia :yuck: .
Urze wrote:
Tue Apr 25, 2017 8:10 pm
Mozaika, jei reiks Tave išgelbėti nuo to "erelio", sakyk, nes man hiacintai patinka. :D Ale trumpakaklis koks. Čia tik šitam hibridui taip būdinga ar tiesiog kad vėsu buvo, tai nepuolė lapų ir stiebų auginti?

O aš gavau pamoką, kad jei miegančios klumpaitės atlaiko apie -5 laipsnių šaltį, tai da nereiškia, kad ir sulapoję ūgliai tą atlaikys. Ir kad paprastas šiltnamis pavasarį nuo -5 laipsnių šalčio neapsaugo. :no:
Per praėjusią savaitę su šalčiais visiškai nušalo 2 iš 7 ūglių, abu spėjamosios Cyp. reginae (nežinau, ar tikrai ji). Negerai tokie staigūs temperatūrų svyravimai, ale kai pastebėjau žalą, parsinešiau namo, į +15 laipsnių.
preview.jpg
preview.jpg (146.41 KiB) Viewed 4136 times
Ramsis wrote:
Tue Apr 25, 2017 9:47 pm
Taip, suvešėję augalai minuso neatlaiko, tačiau lauke žiemoja kolkas gana puikiai.
zuzla wrote:
Tue May 02, 2017 5:29 pm
oho, kokios didelės :) mano dar tik snapukus parodė
DSC_0144.JPG
DSC_0144.JPG (138.83 KiB) Viewed 4136 times
Šilingė wrote:
Wed May 03, 2017 7:06 am
Zuzla, mano lauke žiemojusi reginutė dar mažiau išlindusi, žinok, bet išlindusi, ir tai gerai :thumbsup:

O rūsyje žiemoję ir į šiltnamį iškraustyti vazoniniai, hm hm, apšalo. Na tai ką dabar... Iš pradžių net bijojau žiūrėti, kas bus, bet nėra labai blogai, auga toliau, tik apšalusios vietos sudžiūvo. Truputuką nukentėjo estetika :ninja:
mozaika wrote:
Wed May 03, 2017 4:35 pm
Keistuolis kažkoks. Du keturi cm žiedstiebio dydis ir jau kyšo pilvas. Įdomiai jis lukštenasi ir visi taip 4 ūgliai.
DSCF5779.JPG
DSCF5779.JPG (1.38 MiB) Viewed 4136 times
mozaika wrote:
Wed May 17, 2017 4:52 pm
Dar čia pasimaivysime 8-) .
Cypripedium Kentucky pink blush'17.05.17..jpg
Cypripedium Kentucky pink blush'17.05.17..jpg (69.32 KiB) Viewed 4136 times
Cypripedium Kentucky pink blush'17.05.17.jpg
Cypripedium Kentucky pink blush'17.05.17.jpg (75.53 KiB) Viewed 4136 times
Musėkautas wrote:
Sun May 21, 2017 9:57 pm
C. 'Ulla Silkens' - prasiskleidė savaitės vidury. Nuo pasodinimo ankstyvą pavasarį tupėjo šiltnamy. Žemiausia temperatūra per visą laikotarpį nuo sudygimo -2 C, daigai tada buvo apie 10 cm aukščio.
2017-05-21_15628.jpg
2017-05-21_15628.jpg (76.68 KiB) Viewed 4136 times
Ramsis wrote:
Mon May 22, 2017 10:23 pm
O taikur jos taškai? Į vidų sulipo?
Musėkautas wrote:
Tue May 23, 2017 8:40 am
Vidus tikrai taškuotas. Man irgi keista, kodėl lūpa tokia blyški. Bet gal įtakoja didelė šiltnamio drėgmė, aukšta dienos temperatūra ir sužydėjimo metu daug šviesos?
MrGreen wrote:
Tue May 23, 2017 10:50 am
Musėkautas wrote:
Tue May 23, 2017 8:40 am
Vidus tikrai taškuotas. Man irgi keista, kodėl lūpa tokia blyški. Bet gal įtakoja didelė šiltnamio drėgmė, aukšta dienos temperatūra ir sužydėjimo metu daug šviesos?
iš dalies įtakoja, bet šiaip Cypr. Ulla Silkens yrs labai daug skirtingų klonų, nuo tokių visiškai šviesių kaip tavo, ar taškuotų, kiti yra kurie turi visiškai vyšninės spalvos lūpą.
Musėkautas wrote:
Wed May 24, 2017 10:14 pm
Bet tai tik parodo veislės nestabilumą arba tai, kad keli hibridai keliauja po pasaulį tuo pačiu pavadinimu. Šiandien fotikas buvo nusiteikęs fokusuot iš labai arti - žiedas tamsiai dėmėtas iš vidaus, ir dėmės netgi prasišviečia, bet paviršiuje jų nėra.
ulla silkens.jpg
ulla silkens.jpg (287.24 KiB) Viewed 4136 times
Reiks kitąmet lakyt ne šiltnamy. Vis gi, manau, kad ten klumpaitėm tiesiog per šviesu. Štai ir kitas hibridas NoID, pražydęs visu dešimtuku žiedų, turėtų būti su visiškai tamsiu žiedu, bet taip nėra.
desetka.jpg
desetka.jpg (192.62 KiB) Viewed 4136 times
mozaika wrote:
Mon May 29, 2017 3:46 pm
Jau galima skaičiuoti viščiukus . Tik šiais metai žiedai daug kūdesni.
Cyp. hybr.'17.JPG
Cyp. hybr.'17.JPG (86.75 KiB) Viewed 4136 times
Ramsis wrote:
Thu Jun 08, 2017 9:39 pm
Šių metų Cypripedium calceolus derlius
Cypripedium calceolus 2017 12.jpg
Cypripedium calceolus 2017 12.jpg (252.92 KiB) Viewed 4136 times
MrGreen wrote:
Thu Jun 08, 2017 10:12 pm
Super! Ten jam už nugaros dar kitoks Cypripedium matosi? Rožinis lyg?
Ramsis wrote:
Thu Jun 08, 2017 10:52 pm
Taip ten vienas iš praeitų metų maximos pirkinių. Neturiu normalos foto, bandysiu ryt su fotoaparatu pašaudyt.
Ramsis wrote:
Sat Jun 24, 2017 11:21 pm
Praeitų metų pirkinys už 2 eurus

Cypripedium reginae var. alba
35471731796_1ef360e081_z.jpg
35471731796_1ef360e081_z.jpg (55.35 KiB) Viewed 4136 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by mozaika »

Urze wrote:
Mon Jan 29, 2018 2:14 pm
Gana miegot, laikas akis krapštytis ir žaliuoti! Praeitais metais labai anksti perėjo į ramybės periodą (gal net birželį ar liepą), iki rudens stovėjo pavėsy lauke čiut drėkinama, žiemop perkraustyta į šaltą garažą, sausio pradžioje pernešta iš kelių į 15 laipsnių šilumą ir gan stipriai perlieta vandeniu, nes buvo gerokai pradžiuvęs vazonas. Viena (galbūt Cyp. reginae) jau dygsta, kitos tam pačiam vazone radau tik kelis pernykščius stiebelius ir lyg supuvusią rizomą. Na, bent viena tegu auga. Dabar pastatyta ant pietinės palangės, kad tik šviesos gautų nors kiek.
PicsArt_01-27-08.59.19.jpg
PicsArt_01-27-08.59.19.jpg (146.59 KiB) Viewed 4133 times
mozaika wrote:
Sun Apr 29, 2018 9:00 pm
Statistikai: mano hibridinis ružavas cypripediumas.

Praeitais metais "Re: Cypripedium - bendrai apie visus (2017 m. sezonas)
Standartinė mozaika » 30 Geg 2017 13:06
ricardai, teisingai :). Iš 13 ūglių, 12 žydinčių."


Šiemet pasirodė 14 ūglių, bet matosi, kad žydės tikrai mažiau nei praeitais metais.
DSCF1021.JPG
DSCF1021.JPG (91.82 KiB) Viewed 4133 times
Taip pat šiemet laukiu normalaus žydėjimo Cypripedium Kentucky pink blush. Turėjo būti trys žiedai, bet... :evil: Naktimis jau darbuojasi šlykštukai
DSCF1022.JPG
DSCF1022.JPG (94.55 KiB) Viewed 4133 times
ir vieną stiebą per pus nugraužė, o kito pumpurą pragraužė. Kai radau miegantį vazone :axechase: :axechase: be jokios sąžinės graužaties.

Cypripedium Kentucky maxi nušaldžiau.
Cypripedium `Lothar pinkepank' vėliai du ūgliai, bet jau pragraužti.
ricardas wrote:
Wed Jul 18, 2018 7:57 pm
Pagaliau ir aš turiu klumpaite , žiurėjau google tai panaši į kentuki bet, kadangi nėra tikslaus pavadinimo tebunie hibridukas :)
Pasodinau į buvusi substratą ir imaišiau daugiau nei puse savo substrato, keramzito, smulkios pušies žievės, truputi stambesnių gabaliukų žievės, paparčio šaknų , paparčio šaknyno ir kompostinės žemės . Paėmiau molinį vazoną į jį pridejau akmenukų ir idėjau vazoną su klumpaitę , molini vazoną istačiau į vandenį bet vanduo nesiekia vazono su klumpaite. Stovi po obelim pavėsi.
Prašau patarkite , ar viską teisingai padariau ? Ir ar reikia hibridukam kalcio, turiu kiaušinio lukštų bet nežinau ar reikia užberti ant substrato .
mozaika wrote:
Wed Jul 18, 2018 10:32 pm
Dabar kaip taip lietinga nelaikykite vandenyje. Tikrai užtenka tiek kiek palyja ar perlietumėte. Saviškius aš jau senai po rododendrais pamiršus. Tik trąšų atskirai gauna. Lukštų įmaišykite, nes substratas tikrai gavosi pakankamai rūgštokas. Galite iš žvyro porą saujų įmaišyti paviršiuje. Jau saulė tampa netokia intensyvi, kaip pavasarį, tai link rudeniop gali gauti daugiau saulės, nevisišką pavėsį.
ricardas wrote:
Wed Jul 18, 2018 10:49 pm
mozaika wrote:
Wed Jul 18, 2018 10:32 pm
Dabar kaip taip lietinga nelaikykite vandenyje. Tikrai užtenka tiek kiek palyja ar perlietumėte. Saviškius aš jau senai po rododendrais pamiršus. Tik trąšų atskirai gauna. Lukštų įmaišykite, nes substratas tikrai gavosi pakankamai rūgštokas. Galite iš žvyro porą saujų įmaišyti paviršiuje. Jau saulė tampa netokia intensyvi, kaip pavasarį, tai link rudeniop gali gauti daugiau saulės, nevisišką pavėsį.
Ačiū :)
Vazonas su augalu nesiekia vandens tik molinio vazono dugnas siekia , kad vėsiau būtų . Ar vistiek išpilti vandeni ?
Kadangi jau pasodintas , ar ant paviršiaus užtektu užberti lukštus ? Ar smulkiai lukštus sutrinti ? Pvz, su kavamale į miltus sumalti ?
O kam žvyras reikalingas ?
ricardas wrote:
Fri Oct 05, 2018 1:12 pm
Patarkite prašau .
Šendien pamačiau kad cypripediumas pradėjo auginti ugliuką apie 0,5 cm. Lapai šiumetiniai tik pradėjo po truputi ruduoti.
Nešti į rusį bet ten šilčiau nei lauke , stovi pastogėje kad lietus neužlitu.
Ką daryti ?
mozaika wrote:
Fri Oct 05, 2018 1:34 pm
Ten ne ūglis, o kamieninis pumpuras.
ricardas wrote:
Fri Oct 05, 2018 3:42 pm
mozaika wrote:
Fri Oct 05, 2018 1:34 pm
Ten ne ūglis, o kamieninis pumpuras.
Bet kaip suprantu , jis dabar neturėtu augti , tik pavasari ?
O kuom skiriasi , kamieninis pumpuras ir uglis ?
Ir ką dabar daryti ?
mozaika wrote:
Fri Oct 05, 2018 5:18 pm
Kamieninis pumpuras, jis ir rudenį formuojasi. Tai maisto sandėliukas ir iš jo pavasarį išauga ūglis arba ne. Nieko nedaryti, o laukti kol rimtai atšals ir tada į rūsį nešti.
ricardas wrote:
Fri Oct 05, 2018 6:54 pm
mozaika wrote:
Fri Oct 05, 2018 5:18 pm
Kamieninis pumpuras, jis ir rudenį formuojasi. Tai maisto sandėliukas ir iš jo pavasarį išauga ūglis arba ne. Nieko nedaryti, o laukti kol rimtai atšals ir tada į rūsį nešti.
Ačiū Linute !!!
Nuraminote, buvau jau sunerimes kad pavasari nebus žydėjimo o dabar jau turiu vilties sulaukti žiedų .
MrGreen wrote:
Sat Jan 19, 2019 8:36 pm
Rašau į 2018 metų temą, nes žiedų foto iš 2018 metų pavasario.
Cypripedium calceolus šviesenė forma.
39838312683_95f4574d5b_c.jpg
39838312683_95f4574d5b_c.jpg (76.03 KiB) Viewed 4133 times
39838312573_1d7178676d_c.jpg
39838312573_1d7178676d_c.jpg (84.78 KiB) Viewed 4133 times
39838312463_2905a40d69_c.jpg
39838312463_2905a40d69_c.jpg (90.73 KiB) Viewed 4133 times
mozaika wrote:
Sat Feb 09, 2019 4:33 pm
Šiandien buvo rūsio tvarkymo diena, t. y. pelargonijų karpymas, sausuolių pašalinimas ir kitų augalų apžiūra.
Apžiūrėjus šaltajame, tamsiajame rūsyje cypripedium'us, matosi dar visiškas štilis. Kai kuriuos patingėjau persodinti rudenį, tai vieną dar augantį parduotuviniame sustrate sugalvojau persodinti į didesnį vazoną.

Ištraukus iš vazono vaizdelis pasirodė toks. Matosi, kad nėr visiško štilio, miegantys pumpurai jau pradėję judėti. Suskaičiavau virš 6 kamieninių pumpurų. Kiek jų bus žydinčių :question: :!: Pasimatys pavasarį. Šaknų nekedenau, kad nepaveiktų augimo. Tiesiog patupdžiau ant substrato ir užbėriau.
Cypripedium persodinimas (19.02 (1).jpg
Cypripedium persodinimas (19.02 (1).jpg (136.2 KiB) Viewed 4133 times
Cypripedium persodinimas (19.02 (2).jpg
Cypripedium persodinimas (19.02 (2).jpg (129.44 KiB) Viewed 4133 times
Cypripedium persodinimas (19.02 (3).jpg
Cypripedium persodinimas (19.02 (3).jpg (132.6 KiB) Viewed 4133 times
Cypripedium persodinimas (19.02 (4).jpg
Cypripedium persodinimas (19.02 (4).jpg (134.18 KiB) Viewed 4133 times
Cypripedium persodinimas (19.02 (5).jpg
Cypripedium persodinimas (19.02 (5).jpg (176.98 KiB) Viewed 4133 times
ricardas wrote:
Sat Feb 09, 2019 6:36 pm
Linute, ir kai persodinote kur vazona palikote ?
mozaika wrote:
Sat Feb 09, 2019 7:46 pm
Atgal į tamsų rūsį, bet nelaisčiau. Dar neturiu kur laikyti. Šiltesniame rūsyje su minimalia šviesa dar ankstoka laikyti, nes paskui ūgliai ištįs, o nepalietas dar porą savaičių bus ramus.
zemuoge wrote:
Mon Feb 11, 2019 5:22 pm
Mano Cypripedium formosanum irgi turbūt pabudo: kyšo keturi pumpurai, vienas gerokai didesnis. Neiškenčiau, perliejau vandeniu...
Žiemojo gimtajam vazonėlyje, įstiklintam balkone, suvyniotas į polietileną su oro tarpeliais ir popierių.
PL500514_800.jpg
PL500514_800.jpg (74.4 KiB) Viewed 4133 times
ricardas wrote:
Fri Feb 22, 2019 1:52 pm
Šiandien persodinau Cypripediuma. Tikriausiai nepavėlavau , nes 4 nosiukai žali ir tik tik kelios naujos šaknitės pradėjo augti.
Kadangi substratas sausas tai truputi paliejau ir pastačiau vėsiai .
IMG_20190222_36918.jpg
IMG_20190222_36918.jpg (48.1 KiB) Viewed 4133 times
ricardas wrote:
Thu Mar 14, 2019 8:01 pm
Maniškis jau atsibudo, auginasi 4 uglius.
Kaip Jūsų , ar atsibudo po žiemos miego ?
IMG_20190314_7786.jpg
IMG_20190314_7786.jpg (40.05 KiB) Viewed 4133 times
ricardas wrote:
Thu Mar 14, 2019 8:38 pm
Maniškis kokiu 7 cm, o storio tai už pieštuką storesni .
ricardas wrote:
Fri Mar 15, 2019 9:33 am
Kadangi klumpaičiu dar neauginau , ši pirmoji, tai klausimas .
Ar galima žinoti ar augalas žydės sprendžiant iš ugliū storio ?
mozaika wrote:
Fri Mar 15, 2019 6:45 pm
ricardas wrote:
Fri Mar 15, 2019 9:33 am

Ar galima žinoti ar augalas žydės sprendžiant iš ugliū storio ?
Galima. Žydintys daug labiau pasipūtę, nei tušti ūgliai.
zemuoge wrote:
Fri Mar 15, 2019 7:42 pm
Pačiupinėjau 16cm patį storiausą ir susidarė įspūdis, kad jis tuščiaviduris,na, kaip susukta ir kažkiek prasiskleidusi popieriaus tūtelė .Ar yra tikimybė, kad pumpuras dar pasirodys?
zuzla wrote:
Sat Mar 16, 2019 4:18 pm
O, kokie :) mano lauke žiemoja, tai dar nelaukiu.
mozaika wrote:
Mon Apr 15, 2019 7:51 pm
O aš šiemet turbūt prisižaidžiau. Tai yra, kad greičiausia didžiosios klumpaitės statistikos nebus ko stebėti. Per vėlai išnešiau iš rūsio. Jau buvo ūgliai pakilę, šviesūs. Išnešiau į lauką, o ten pakepė ir spėju pašalo. Tai nebent bus žalumos arba vienas ar du žiedai 8-) .
O su kitais bus aišku po mėnesio.
zemuoge wrote:
Tue Apr 16, 2019 10:52 am
ricardas wrote:
Mon Apr 15, 2019 2:23 pm
zemuoge wrote:
Thu Mar 21, 2019 5:41 pm
Jau įžiūrėjau du pumpurus.
Kaip Jūsų klumpaitė , ar pražydo ?
Nežydės :no: Tie pumpurėliai, kuriuos įžiūrėjau tarp besiskleid-iančių lapelių buvo bordiniai, bet kai labiau prasiskleidė, supratau, kad jie rudi, išdžiuvę,neuaga ,kodėl,nesuprantu...
Ta pati istorija su sekančiais ūgliais. Liko vienas , kuriame rudo pumpuro neįžiūriu, tai :arba jis tušias, arba...
Nufotografuosiu ir parodysiu .
Ūgliai augo gan greitai, bet raišioti jų tikrai nereikėjo.
mozaika wrote:
Tue Apr 16, 2019 6:47 pm
Jeigu jau pasimato pumpuro/žiedo stiebe užuomazga, tai tikrai paskui veiksmas greitai vyksta. Galvas tikrai turi atlaikyti beramstymo. Jeigu kambario sąlygomis pražydo, greičiausia buvo per mažai dar šviesos, dėl to ir nebuvo stiebe jėgų atlaikyti sunkaus žiedo.
Slogaa wrote:
Fri Apr 19, 2019 5:55 pm
O juos reikia laistyt? Maniskiai su pumpurais stovi!
Slogaa wrote:
Sat Apr 27, 2019 3:12 pm
Nusprendziau, kad tokiems ziedams vandens reikia, tad pradejau laistyt.
IMG_20190427_134943.jpg
IMG_20190427_134943.jpg (4.27 MiB) Viewed 4133 times
zemuoge wrote:
Mon Apr 29, 2019 9:27 am
Nieko sau, iki šiol nelaistėt? Matyt, aš saviškius užlaisčiau...
mozaika wrote:
Tue Apr 30, 2019 8:48 pm
aš jiems neleidžiu išsausėti, beveik kiekvieną dieną perlieju.
ricardas wrote:
Tue Apr 30, 2019 9:27 pm
mozaika wrote:
Tue Apr 30, 2019 8:48 pm
aš jiems neleidžiu išsausėti, beveik kiekvieną dieną perlieju.
Liktais supratau kodėl maniškės tokie laibus stiebai užaugo, nes liejau labai saikingai tiksliau persausai laikiau, dėl šviesos tai ritinėje pusėje stovi ir saules gauna pakankamai, tai šviesos lik ir nebuvo permažai.
mozaika wrote:
Tue May 14, 2019 5:34 pm
Vieni jau žydi. Tik ne taip gausiai kaip anksčiau ir ūglių mažiau. Greičiausia priežiūros trūkumas.
IMG_2439.JPG
IMG_2439.JPG (284.17 KiB) Viewed 4133 times
O šis turiu tik vieną ūglį. Pakėlus rododendro šakas, nesitikėjau tokio surūgusio veiduko išvysti.
IMG_2491.JPG
IMG_2491.JPG (124.75 KiB) Viewed 4133 times
mozaika wrote:
Sun Jun 02, 2019 9:09 pm
Dar spėjo abu kartu pažydėti.
C. Ulla silkens.JPG
C. Ulla silkens.JPG (189.52 KiB) Viewed 4133 times
ricardas wrote:
Sun Jun 02, 2019 9:26 pm
:w00t: ar man taip atrodo ar matau du žiedus ant vieno žiedkočio ?
mozaika wrote:
Mon Jun 03, 2019 8:34 pm
Taip, du ant vieno :) .
Urze wrote:
Sat Nov 09, 2019 7:52 am
Glaustai ir aiškiai, kaip auginti Cypripedium genties orchidėjas. Šaltinis - albiflora.be
MOST IMPORTANT SPECIFIC CULTIVATION INSTRUCTIONS FOR CYPRIPEDIUM .

Temperature ; Cool temperate , most between minus 15 °C and plus 30 °C . Many species are frost resistant in dormant phase . Once growing starts , frost is very harmful . High temperature of root system (over 25 °C ) in summer is cause of death number one ! Stable cold winter temperatures are beneficial . Cool root system at all times is crucial !

Light; Full light in morning as this is combined with low air temperatures , always shade afternoon . Never let light warm up the soil, apply appropriate soil cover.

Humidity ; Depending on the species , most species like humid, not wet , growing conditions , and rather dry soils when dormant . Air humidity should be at least 50 % in growing phase .

Compost ; Depending on species , acid or alkaline , with or without limestone or oyster shells. Always very well drained , and if not acid , always poor of organics , no more than 10 % .Suitable materials are pumice gravel, stone ships, coarse sand , seramis ,highly structured clay and loam (cannot get liquid ) . As organics we can use freshly fallen leaves , fen soil ( no peat ). A cover of a suitable coarse type of moss, pine needles, sphagnum or Oak/ Beech- leaves is beneficial .

Repotting ; Cypripedium grows best in a cool spot in the garden, a north facing wall for instance .You may plant them in autumn and spring when still dormant , or in summer after flowering when growths have reached maturity . For pot cultivation , use oversized containers and keep them several years ( not more than 5 years) in the same containers . Washing off any salt build up with rainwater and give them some kind of top dressing with fresh substrate before dormancy helps a lot for keeping your valuable plants in good health.

Water quality ; Good quality of water is essential , chlorine less tap water , or rainwater is even better . pH is less important .

Fertiliser ; Our opinion is now that a well adapted chemical fertilizer is best for cypripedium. Ammonia and ureum as N-source are not good at all for cypripedium, so we prefer a mineral fertilizer that only contains Nitrate as N-source . This way we avoid that the natural fungus of the orchid can be weakened in such a way that bacteria have no resistance to attach the plant. In fact the orchid fungus acts as an anti body against threatening diseases.

Protection ; Hybrids and artificially breaded plants are much more resistant .Snails and slugs need to be controlled when new shoots develop. Aphides must be destroyed from the first sight because they open the door for other detrimental diseases that often lead to destruction of the plant . High temperatures and humidity during dormancy can cause instant rot , so sensitive species need protection against winter rains, or could be put in a refrigerator in winter .Well balanced growing conditions and good open air are beneficial.
Slogaa wrote:
Mon Nov 11, 2019 2:43 pm
Perskaičiau visas Cypripediumų temas ir kai atėjau iki šių metų ir paskaičiau savo pranešimus - labai suėmė juokas.
"Juos ką, laistyt pavasarį reikia? O ką, vasarą irgi? Tręšt?"

Aš toks žmogus.. mėgstu pasiskaityt apie augalus ir pamiršt. O kai pradedu augint, galvoju, kad pamenu, kai ištikrųju nebelabai. :clapyellow:

Tai va, C. Eurasia (tibeticum x macranthos) šiais metais buvo visokeriopai prikankinta - Pavasarį negavus nei lašo vandens, tik tiek, kiek lijo. vasarą kurį laikotarpį auginta ant saulės... Nes maniau kad jai patinka. Liejau pakankamai retai, užtat tręšiau, nes galvojau jiem kaip kokiem cymbidžiam - trąšos pac tac.
Ir pomidorinių trąšų yra gavę.
Rudenį labai labai ilgam aš ją buvau palikus lauke, o ruduo Uk kaip žinia - labai šlapias.. tad ji 2/3 rudens praleido principe baloje kol šeimininkė nesusiprotėjo įnešt į šedą.
Žvilgtelėjau kas gyvena to mano balto substrato viduj - du pasiruošusius pumpurėlius tarp šaknų lyg radau. Lauksim sekančio sezono, kad suprast, ar sėkmingi ar nelabai buvo metai.

Prisiminiau, kad nerodžiau šioj temoj žiedų, tik pumpurus.
IMG_20190430_082944_473.jpg
IMG_20190430_082944_473.jpg (80.27 KiB) Viewed 4133 times
IMG_20190430_082944_474.jpg
IMG_20190430_082944_474.jpg (75.43 KiB) Viewed 4133 times
ricardas wrote:
Mon Nov 11, 2019 5:47 pm
Slogaa wrote:
Mon Nov 11, 2019 4:46 pm
Visiems ačiū už liaupses.

Ričardai - o aš dar žalesnė nei Jūs :rollingred: Nes jūs bent skaitot ir vadovaujatės intrukcijom, o aš kaip tas jaunas maksimalistas bėgu pametęs galvą. :oops: O dabar ką veikiat su saviškiu? Sandėliuky pas mane stogas ne kiauras tai vandens a nei lašo. :scratchheadyellow: Ir jau senokai.
Maniškis dar lauke pastogėje, substratas vos vos dregnas ir laukia rimtesnės šalnos, paskui keliaus į vėsu rūsį iki maždaug vasario mėnesio ( man praitais metais Mozaika patarė, pasiteisino patarymai)
Slogaa wrote:
Thu Nov 14, 2019 3:48 pm
Atkeliavo šiandieną C. Formosanum ir C. Calceolus. Pirkau iš Ebėjaus, iš Angliškų pavienių augintojų.
Geros kainos buvo, augalai nemaži ir plius auginti lauke, žemėje.
IMG_20191114_125920.jpg
IMG_20191114_125920.jpg (4.27 MiB) Viewed 4133 times
IMG_20191114_125422.jpg
IMG_20191114_125422.jpg (5.9 MiB) Viewed 4133 times
Labai ilgai sukau galvą, kokį gi gruntą maišyti. Aš iš principo - nesu receptų kūrėja, t.y. dauguma augalų auga vieno tipo substrate. Bet kaip supratau su Cypripediumų gimine teks pasiraitot rankoves ir pabūt šefu virtuvėje [O.0] (... namie 80% gamina vyras :oops: )
Gavau receptą iš Vidmanto ( tikiuosi jis pats nesupyks, kad rašau viešai.. bet manau informacija būtų labai naudinga): lygiomis dalimis jis maišo kvarcinį smėlį su stambiu perlitu ir seramiu.

Kvarcinio smėlio aš neturiu, stambaus perlito irgi, tad teko galvot kažką daugiau "Angliško".
Čia dauguma juos augina arba tiesiai žemėje, o vazonams, principe, jie naudoja perlita maišytą su "horticultural grit" (1) - kurį pažodžiui išvertus būtų "sodininkijos žvyras/smėlis". Kiek teko įžiūrėt - jame pilna visko: ir stambių juodų akmenukų, ir smulkesnio smėlio, ir kažkokių rūžavų akmenukų. Nu vienužodžių, kažkoks žvyriuko ir smėliuko mišinukas. Jo aš dėjau 50%, o kitą dalį sudarė seramio (bet daugiau seramio) mišinys kartu su keramzitu (2), nestambus perlitas (3) ir panaudotos, patręšusios žievės (4) (principe jų labai nedaug).
IMG_20191114_144108_356.jpg
IMG_20191114_144108_356.jpg (481.6 KiB) Viewed 4133 times
Tokį reikalą apšlaksčiau dolomitinėm kalkėm (dolomitic lime).
Albifloroje skaičiau, kad tiek formosanumas tiek calceolus mėgsta kalkes, o prie "sodininkijos žvyro" rašo, kad jis buvo perplautas, ir taip visos kalkės pašalintos. Jei neklystu - kalkės kažką daro su PH ir gerai veikia augalus. Bet nedaug aš jų dėjau, nes pati principe, nežinau gerai kas čia tokio.

Formosanumas buvo apdengtas žolėm ir sąmanom , o calceolus - lapais. Gaila, pas mus nėr spyglių - jie manau tiktų.
Abu į gruntą pasodinti taip, kad jei atkėlus žolę ar sąmanas - matytūsį išlindusios nosys. Nežinau, gal juos pilnai į gruntą užkast reikėjo ? :think: :scratchheadyellow:
(Ir žinau, kad juodas vazonas nelabai gerai galvojant apie vasarą... Bet kitokio dėje neturiu.. estetika gi!! )
IMG_20191114_140209.jpg
IMG_20191114_140209.jpg (2.88 MiB) Viewed 4133 times
ricardas wrote:
Sun Nov 24, 2019 9:04 pm
Maniškis kolkas vienintelis Cypripedium gisela iškeliavo į rūsį .
Kaip Jusiškiai ... ?
zemuoge wrote:
Sun Nov 24, 2019 9:49 pm
Slogaa, mano formosanum nuėjo miegot, iškišęs nosis iš grunto, matosi žalsvi pumpuriukai, o Jūsiškis vienas ( nežinau, kuris) visas (baltas ) iš požemių ištrauktas, Įdomu, kaip teisingai turėtų žiemoti?
ricardas wrote:
Wed Dec 04, 2019 9:51 pm
Perskaičiau viską apie klumpaites bet taip ir neradau kaip sode sodinamos ty kokios dėžes, vazonus ar kaip kitaip sodinate ir kokį substratą paruošiat ? Žinoma ir visą priežiura ,visus metus ?
Internete skaičiau bet man idomu kaip Jus Lietuvoi auginate.
Slogaa wrote:
Thu Dec 05, 2019 4:39 pm
Ričardai - dėl sodo galiu papasakot kaip augina Anglijoje.
Šiaurinėje pusėje arba pavėsy jie iškasa duobę, maždaug pusantro sprindžio gylio. Ten pripila žemės (50%) maišytos su 25%smėlio ir 25% žvyro.
Tokiose sąlygose auga beveik visi cypripediumai - ir formosanum, ir calceolus, ir japonicum ir visi hibridai. Principe Uk zmones nesiterlioja su vazonais. Taciau reiktu nepamirst, kad ziema uk ne daugiau -4 buna.
ricardas wrote:
Thu Dec 05, 2019 5:05 pm
Ačiū Dianit :thumbupleft:
Nu dabar užpilsiu klausimais :D O duobėse kokius ribotuvus deda , kad nesusimaišytu su aplinkos žemėm ?
Kokia žeme pila ? Juk žemių yra ivairiu ? Kiek žinau, žemė tinka kompostuotu beržų ir liepų .
Slogaa wrote:
Fri Dec 06, 2019 2:54 pm
Tikrai jokių ribotuvų nededa - man aišku sunku nuspėt, bet kažkodėl turiu tokį įtarimą, kad cypripediumai neturi kažkokio super didelio, invazinio šaknyno. Šaknys, žinoma, augimo metu gal ir didesnės/tankesnės/ilgesnės nei tas, kurias matom pirkdami žiemą/pavasarį. Bet tikrai nemanau, kad šaknys pasieks jūsų "neparuoštą" žemę šalimais.

Žemę deda tiesiogine ta žodžio prasme - žemę. Geriausia, manau, būtų iš miško. O šiaip kokią teko matyt - ji ta tokia.. pakankamai tamsiai juoda ir smėlinga. Tamsiai juoda - tai tikrai ne "riebi", bet tokia juoda, kurią pasikapstę miške tikrai aptiksit. Ir ji, akcentuoju, nemažai turi smėlio.

Kas liečia organinę žemę - jūsų minėta beržų ir liepų kompostą.. - labai priklauso kokį cypripediumą sodinsit. Kai kurios klumpaičių rūšys kaip tik labai nemėgsta organinės žemės - plačiau apie tai reiktų skaityt po kiekviena rūšim Albifloroje.

Saviškį Calceolus'ą kartu su Formosanum'u - kai tik atsiras galimybė sodinti sode - būtinai taip ir padarysiu. Tačiau su lietuvišku klimatu - net nežinau, ką jums patarti.. tos žiemos su -25 laipsniais kažkaip baugina.
ricardas wrote:
Fri Dec 06, 2019 3:52 pm
Slogaa wrote:
Fri Dec 06, 2019 2:54 pm
Tikrai jokių ribotuvų nededa - man aišku sunku nuspėt, bet kažkodėl turiu tokį įtarimą, kad cypripediumai neturi kažkokio super didelio, invazinio šaknyno. Šaknys, žinoma, augimo metu gal ir didesnės/tankesnės/ilgesnės nei tas, kurias matom pirkdami žiemą/pavasarį. Bet tikrai nemanau, kad šaknys pasieks jūsų "neparuoštą" žemę šalimais.
Na aš ir nesakau ir nemanau kad kokia nors orchideju rušis butu invazinė :lol:
Dėl ribotuvu, juk klumpaitem nekasiu duobės 2/2 metro , tai žinoma kad šaknys nėra labai ilgos bet teko skaityti kad šaknys pasodintos sode gali siekti iki 70 cm. Be to dėl ribotuvu, sode karaliauja kurmiai ir karkvabalių lervos, tai butu labai pikta jeigu jie prasisuktu klumpaičių šaknyne.
Duobės manau užtektu maximum 50/50 ir gylis 30 cm. Tokioje duobėje ( kiek teko skaititi) klumpaitės gyvena 5 metus be persodinimo. Tai gerose salygose šaknys pasiektu sodo žemę be ribotuvų. Nes šaknys dugiau auga į šonus .
Dėl lapinės žemės, jeigu neklistu, lapinė žemė nėra labai rugšti, daug dar priklauso nuo kokie lapai kompostuojami.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Mon Jan 13, 2020 8:38 pm
Na beveik visi forume turi Cypripedium, bus įdomu pamatyti žiedus šį sezoną! O naują temą pradėsiu prisiminimais iš pernai metų birželio mėnesio pradžios.

Pirkta kaip Cypripedium reginae, jų turiu daug, bet visų bateliai tamsiai rožiniai o šios švelniai rožinis, tai arba čia blyškesnės formos C. reginae arba hibridas Cypripedium Ulla Silkens.
49375305697_001a13d612_c.jpg
49375305697_001a13d612_c.jpg (175.35 KiB) Viewed 4132 times
Blyškesnė Cypripedium calceolus forma.
49374370438_6b1e3d6035_c.jpg
49374370438_6b1e3d6035_c.jpg (87.83 KiB) Viewed 4132 times
49374402978_ba3628c46e_c.jpg
49374402978_ba3628c46e_c.jpg (75.45 KiB) Viewed 4132 times
Abu šie augalai žiemoja sode be jokios apsaugos jau ne vienus metus, bet kai tokios žiemos tai tuoj ir tropikų klumpaites lauke auginsim hahaha [Geda2]
Slogaa wrote:
Tue Jan 14, 2020 2:24 pm
Prisipirkau Cypripediumų ir pusę žiemos negaliu miegot ramiai.. Vis kirba klausimas: tai kaip giliai juos reikia sodint.. tai ar nebus blogai jei per giliai pasodintaS? o jei per arti?
Gal prieš savaitę man susisapnavo, kad niekas pas mane neišaugo, nes visus per giliai pasodinau. Plius, prisimenu Rasiukono rodytus vazonus, kaip jai sodino Vidmantas - o jis senus lapus (nes ant kai kurių cypripediumų jų yra likę) pilnai buvo ištraukęs gulėt ant paviršiaus, kas logiškai mąstant - augalo rizoma iš ties labai negiliai.
ką jūs galvojat - sekančią dieną ėjau kapštyt.. Taigi beveik nuo visų augalų nuėmiau gerą dalį substrato. Ir visus pridengiau lapais, nu jeigu ką - kad būtų galima laisvai nuiminėt.. kilnot, žiūrėt..
zemuoge wrote:
Tue Jan 14, 2020 3:01 pm
Mano žiemoja vazonėlyje iškišę žalius pumpurus iš substrato, pridengiau plonai samanom nuo medžio, bet , manau, tai jokios įtakos neturi.
Slogaa wrote:
Tue Jan 21, 2020 2:10 pm
Uk -2 naktimis. Maniskiai kai kurie jau kisa nosis.
IMG_20200118_121423.jpg
IMG_20200118_121423.jpg (7.01 MiB) Viewed 4132 times
ricardas wrote:
Thu Feb 13, 2020 8:48 pm
Maniškės jau po truputi bunda, šiandien persodinau c, "Gisela" šaknys labai gražios o uglių- nosiukų 6 ir dar žemiau tarp šaknų 3-4 matosi . Praeitais metais buvo ,4 nosiukai.
1 nuotrauka ,Cypripedium "Gisela"
Antra nuotrauka Cypripedium formosanum
2020-02-13_09-38-09.jpg
2020-02-13_09-38-09.jpg (480.22 KiB) Viewed 4132 times
2020-02-13_09-38-40.jpg
2020-02-13_09-38-40.jpg (339.78 KiB) Viewed 4132 times
ricardas wrote:
Wed Feb 19, 2020 12:46 pm
Sveiki. Kaip Jūsų cypripediumai , ar pabudo ?
Turiu klausimėli, c, "Gisele" jos tėvai c, macranthos ir c, parviflorum var parviflorum.
Klausimas , ar c, "Gisela" gali žiemoti mūsų krašte ty lauke ?
Vidmantas wrote:
Wed Feb 19, 2020 5:34 pm
Gali
Slogaa wrote:
Tue Mar 03, 2020 12:04 pm
IMG_20200229_134253.jpg
IMG_20200229_134253.jpg (9.98 MiB) Viewed 4132 times
mozaika wrote:
Tue Mar 03, 2020 8:04 pm
Šiandien įkišau nosį į savo klumpaičių "darželį". Ir dėl vieno [Laimingas] [Laimingas] [Laimingas] :dance: :dance: :dance: . Jį praeitais metais jau buvau palaidojus. Gi rašiau, kad Cypripedium `Lothar pinkepank' man patvarkė šliužas :evil: . Buvo likę, net neįsivaizduoju kaip apibūdinti, kelios neaiškios padėties šaknys su ... :scratchheadyellow: lašu kamieninės dalies. Tą "plaukų" gumuliuką, įgrūdau į vazoną, kad ant širdies būtų ramiau. Su ta mintim, kad viską padariau ir nieko daugiau negaliu padaryti.
Bet va, šį vakarą tame vazone pamačiau "nosiuką". O.o . Na daugiau nėr ką ir pasakyti :mrgreen: .
mozaika wrote:
Wed Mar 18, 2020 9:25 pm
Taip atrodo, kuris buvo patvarkytas praeitais metais šliužo.
Cypripedium `Lothar pinkepank.jpg
Cypripedium `Lothar pinkepank.jpg (115.97 KiB) Viewed 4132 times
Suskaičiavau 13 nosiukų. Patiko praeitų metų persodinimas. Bus įdomu pažiūrėti koks realus žiedų skaičius. Kiek jau dabar matosi, tikrai bus mažiau žydinčių.
Cypripedium Kentucky maxi.jpg
Cypripedium Kentucky maxi.jpg (145.44 KiB) Viewed 4132 times
O čia taip saugoju nuo naujo savo priešo - žiurkės. Kiekvieną dieną/naktį kovojam, kuri greičiau užkas išraustus šiltnamyje urvus, o kuri atkas. :evil:
20200314_124605.jpg
20200314_124605.jpg (91.84 KiB) Viewed 4132 times
Slogaa wrote:
Mon Mar 23, 2020 6:03 pm
Pirmam plane formosanumas - antrame - calceolus.
IMG_20200323_160918.jpg
IMG_20200323_160918.jpg (4.58 MiB) Viewed 4132 times
Visi isnesti is sedo i lauka. Sildosi ant saulutes. Ar zydejimas bus is formosanumo puses - nezinau, bet lapas labai graziai gofruotas lenda!
zemuoge wrote:
Mon Mar 30, 2020 3:00 pm
O mano žydėjimo vėl nebus, nežinau, kas čia jiems atsitiko: tarp lapelių, kaip ir pernai, matosi sausas rudas džiuvėsėlis
IMG_20200330_130849_1__800.jpg
IMG_20200330_130849_1__800.jpg (38.5 KiB) Viewed 4132 times
Slogaa wrote:
Tue Mar 31, 2020 12:54 pm
O pernai metais zydejo? Man tai visai smagus tas gofruotas lapas!
zemuoge wrote:
Tue Mar 31, 2020 3:15 pm
Nežydėjo pernai, irgi tokie rudi centriukai matėsi, galvojau - perlaisčiau, bet dabar jau nežinau, gal jėgų pritrūko?
ricardas wrote:
Tue Mar 31, 2020 3:27 pm
Maniškis c, Gisela parodė 6 pumpurus bet žydėjo tik 3 o kiti 3 nujuodavo.
Kai persodinėjau šaknų buvo lik ir daug ir gražios bet šaknys buvo pasiskirsčiusios tik į šonus , maždaug iki vidurio vazono .
Zemuoge, kaip pagal savo tai sprendžiu kad uglių buvo daug o matomai šaknų mažoka todėl ir nepajėgė išmaitinti pumpurų. Tai gal ir Jūsų per silpna žydėti .
Slogaa wrote:
Sun Apr 19, 2020 5:10 pm
Žemuoge - kad tau nebutu taip liūdna - atnešu ir aš savo formosanumo špygą.
IMG_20200419_120508.jpg
IMG_20200419_120508.jpg (4.52 MiB) Viewed 4132 times
O čia calceolus pažadas
IMG_20200419_120455.jpg
IMG_20200419_120455.jpg (3.91 MiB) Viewed 4132 times
Urze wrote:
Sun Apr 19, 2020 5:20 pm
Slogaa, bent jau gyvas, nenušalęs visas.
Slogaa wrote:
Sun Apr 19, 2020 5:36 pm
Joo, kaip nebūtų keista - tą naktį nenušąlo niekas (išskyrus šede stovintį pinigų medį ir griozdą Ramdį).

Bet dar daug cypripediumų neprasikalusių. Principe nei vienas pirktas iš Albifloros pakolkas.
mozaika wrote:
Tue Apr 28, 2020 6:02 pm
Po kiek laiko, tos vyžūnės, kurios neturi problemų su augimu ir žydėjimu, auginimą paįvairina pavasarinis skaičiavimas ūglių. O šios turbūt kiekvienais metais džiugina vis didesniu skaičiumi. Šiemet kaip ir žiemojo lauke (aišku kokia ten žiema buvo). Ilgą laiką nieko nerodė, jokio judesio, net pasikapsčius po vazoną, nieko neradau. Kažkaip nerimavau, kad sudžiuvo, žiemą užmiršau perlieti, gaila pasidarė, bet po kiek laiko gavę šilumos, "špygos" tiesiog vienu kartu išlindo iš po žemių :D . Dabar suskaičiuoju 21 vieną ūglį, nors matosi, kad ne visi žydės. :w00t:
Cypripedium hybrid

Cypripedium hybrid.JPG
Cypripedium hybrid.JPG (324.71 KiB) Viewed 4132 times


Šis, kur rašiau, kad buvo patvarkytas šliužo ir jau augalą "laidojau". Dabar atrodo, taip. Toks vaizdas, kad šiemet nežydės, bet tiek to, palauksim kitų metų :) . Kas padėjo atsigauti...spėčiau HB101.

Cypripedium `Lothar pinkepank
Cypripedium `Lothar pinkepank.JPG
Cypripedium `Lothar pinkepank.JPG (245.94 KiB) Viewed 4132 times
Šio jau laukiu sprogimo, jeigu nenušals.
Cypripedium Kentucky pink blush
Cypripedium Kentucky pink blush.JPG
Cypripedium Kentucky pink blush.JPG (282.68 KiB) Viewed 4132 times
O šis kiekvienais metais su problemomis. Nežinau kas turi įtakos, bet kiekvienais metais auga toks susiraukęs, susisukęs ir ūgliai būna labai menki.
Cypripedium Kentucky maxi

Cypripedium Kentucky maxi.JPG
Cypripedium Kentucky maxi.JPG (285.61 KiB) Viewed 4132 times
zuzla wrote:
Tue May 05, 2020 8:08 am
Tradiciškai atnešu savo "kapinaites" :) šiemet, bent jau kol kas, trys ūgliukai, matau, kad mažėja, gal patręšti? Kada geriausia?
DSC_0129.jpg
DSC_0129.jpg (89.71 KiB) Viewed 4132 times
mozaika wrote:
Wed May 06, 2020 7:44 pm
Antri metai ir kažkoks nesusipratimas. Kažkoks defektuotas hibridas :neutral:
IMG_6408.JPG
IMG_6408.JPG (251.04 KiB) Viewed 4132 times
IMG_6407.JPG
IMG_6407.JPG (250.07 KiB) Viewed 4132 times
Šio kitas vaizdas. Krūmas gausus, žydėjimas - ne, bet gražus 8-) .
IMG_6409.JPG
IMG_6409.JPG (166.45 KiB) Viewed 4132 times
IMG_6411.JPG
IMG_6411.JPG (227.45 KiB) Viewed 4132 times
zuzla wrote:
Thu May 07, 2020 8:35 am
Urze wrote:
Wed May 06, 2020 11:30 pm
Zuzla, tręšti reikia dabar, kai aktyviai auga.
DSC_0145.JPG
DSC_0145.JPG (80.99 KiB) Viewed 4132 times
pasirodėm ir viso gero, vakar dienos vaizdas
zuzla wrote:
Thu May 07, 2020 8:40 am
Radau, atkasiau, persodinau į daržą... Nežinau, kaip bus :cry:
DSC_0146 (1).JPG
DSC_0146 (1).JPG (82.86 KiB) Viewed 4132 times
DSC_0147 (1).JPG
DSC_0147 (1).JPG (82.65 KiB) Viewed 4132 times
mozaika wrote:
Sun Jun 21, 2020 10:30 pm
Naujas gėlių darželis - Cypripediumų :roll:
IMG_7308.JPG
IMG_7308.JPG (345.65 KiB) Viewed 4132 times
ricardas wrote:
Sun Jun 21, 2020 11:44 pm
Mes kaip susitarę :D vakar irgi paruošiau duobę klumpaitėm .
Tik sodinsiu į dėžę be dugno , nes kurmiai sode karaliauja ir karkvabalių lervų daug . Rytoj pasodinsiu c, Gisela o c, colceolus x parviforum sodinsiu kai pradės gelsti lapai .
IMG_20200622_57610.jpg
IMG_20200622_57610.jpg (68.98 KiB) Viewed 4132 times
IMG_20200622_29705.jpg
IMG_20200622_29705.jpg (66.13 KiB) Viewed 4132 times
IMG_20200622_13866.jpg
IMG_20200622_13866.jpg (65.3 KiB) Viewed 4132 times
IMG_20200622_4942.jpg
IMG_20200622_4942.jpg (72.94 KiB) Viewed 4132 times
ricardas wrote:
Mon Jun 22, 2020 12:35 pm
Mozaika, koki substratą paruošėt ?
mozaika wrote:
Mon Jun 22, 2020 5:07 pm
Molinio vazono duženos, kompstinė žemė, keramzitas, perlitas, smėlis, kiminai, senos žievės substratas, daugiau neatsimenu :scratchheadyellow:
ricardas wrote:
Mon Jun 22, 2020 11:57 pm
mozaika wrote:
Mon Jun 22, 2020 5:07 pm
Molinio vazono duženos, kompstinė žemė, keramzitas, perlitas, smėlis, kiminai, senos žievės substratas, daugiau neatsimenu :scratchheadyellow:
O kompostinė žemė nebus per rugštus substratas?
Aš dėjau toki substrata, 2 dalis plaušiniu durpiu, 1 dalis štambių beržų pjuvenu pragulėjusios metus ant grino oro, 05, dalis žviriuko, biški keramzito ir 2 litrus kiaušinio smulkintus lukštus. Į apačia nestambios skaldos apie 5 cm. Viso gavosi apie 40 litru substrato .
Urze wrote:
Tue Jun 23, 2020 7:04 am
Čia dar klausimas, kss rūgščiau - kompostinė žemė ar durpės su pjuvenom. Kaži, ar kiaušinių lukštai pakankamai numuš rūgštingumą.
ricardas wrote:
Tue Jun 23, 2020 10:37 am
mozaika wrote:
Tue Jun 23, 2020 9:49 am
Kompostinė kaip tik yra šarminė žemė. O pjūvenos rūgština , anksčiau ant braškių dėdavau pjūvenų parūgštinimui.
Gal per mažai žvyro turėjau, bet dar papildysiu.
Tik ka internete paskaičiau, tikrai kad kompostinė žemė daugiau šarminė nei rugšti . Visada galvojau kad kompostine rugšti žemė.
Dėl pjuvenu, straipsini skaičiau, kad tinkamos pjuvenos beržu , tai jas ir panaudojau.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by Ričardas »

Pavasaris ne už kalnų.
Kaip manote, ar šios žiemos šalčiai nesušaldė klumpaičių kurios lauke žiemojo ?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by Urze »

Bent jau Vilniuje šalčiai užėjo jau esant storam sniego sluoksniui, kuris veikia kaip termoizoliacija. Jei būtų pliką žemę tokie šalčiai "pamaloninę", būtų galėję ir sušalt. O dabar sakyčiau, kad daugiau šansų, jog peržiemos pakankamai gerai ir šiltai. Bet realiai tik pavasaris ir pasakys, kaip sekės joms žemėj žiemoti.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by Ričardas »

Saviškes rudeni pridenginėjau nuo lietaus kad nepermirktu perdaug o ateinant šalnom uždengiau presuotu pjuvenu plokšte ir kai iškrito sniegas dar ir sniegu apkasiau , kad šilčiau butu.
Pirmą žiemą jie lauke žiemoja.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by MrGreen »

Tai, kad Kaune bent jau įšalo nėra, kaip Urzė rašo sniegas gerai suveikė, o kaip peržiemojo matysim kai pradės arba nepradės augti Svil_ Sode vis dar sniego kalnai....

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by MrGreen »

Pasidalinu Michael Weinert (iš www.cypripedium.de) rekomendacijomis dėl tręšimo. Gal kam nors pravers.
Mieli sodo orchidėjų mylėtojai,

Svarbu dabar patręšti savo Cypripedium augančius atvirame grunte, likus kelioms savaitėms iki kol dar neprasidėjo jų vegetacija.
Priešingu atveju augalai (Cypripedium hibridai ir rūšys) nebus tokie sparčiai augantys. Pavasarį tręšimui naudokite granuliuotas, ilgo veikimo, komercines trąšas skirtas sodo augalams. Tręškite taip kaip nurodyta ant pakuotės kitiems daugiamečiams augalams.
Po Cypripedium žydėjimo maistinių medžiagų poreikis yra mažas, tačiau augimo sezono pradžioje poreikis yra didelis. Kompostas nerekomenduojamas! Trąšos skirtos epifitinėms orchidėjoms, nėra labai tinkamos Cypripedium, nes tokios trąšos neturi pakankamo mikroelementų kiekio žemėje augančioms klumpaitėms.
Jei norite gauti daugiau informacijos apie Cypripedium tręšimą žiūrėkite mano vasario 13 dienos įrašą, bei keletą DUK video apie Cypripedium tręšimą.
Cypripedium lapai visada turėtų būti ryškiai žali. Gelsvai žalia lapų spalva rodo maistinių medžiagų trūkumą arba per didelį kiekį saulės. Dažnai dėl maistinių medžiagų trūkumo aktyviu augimo periodu Cypripedium užaugina mažesnius ūglius be žiedinių pumpurų, arba žiediniai pumpurai paruduoja ir toliau nesivysto.

Turėkite omenyje, kad pradėję augti gležni Cypripedium lapai yra jautrūs šalčiui, net jei ir klumpaitės atsparios žemoms temperatūroms! Todėl, jei pranašaujamos šalnos po to kai augalai pradėjo augti, reikia juos apsaugoti uždengiant nakčiai.

Daugiau informacijos, gražių nuotraukų ir informacinių vaizdo įrašų galite rasti mano tinklalapyje www.cypripedium.de
Laimingo auginimo!
Michael Weinert,
„Frosch®“ augalai


User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by Ričardas »

Gera informacija liuks_ Visada galvojau kad trešti reikia kai pamatai nosiukus . Rytoj jei nepamiršiu patrešiu.
Vienam straipsnije skaičiau, ir apie substrato sudėti ( pasiteisino) ir kad trešti gerai tinka Kemira universalios trašos, tik norma dariti mažesne nei parašita ty puse valgomo šaukšto ant 10 litrų vandens.

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by zemuoge »

Ričardas wrote:
Tue Mar 30, 2021 11:07 pm
Gera informacija liuks_ Visada galvojau kad trešti reikia kai pamatai nosiukus . Rytoj jei nepamiršiu patrešiu.
Vienam straipsnije skaičiau, ir apie substrato sudėti ( pasiteisino)
O koks būtent substratas pasiteisino? Galvoju, gal reikėtų persodinti.Na, ir kada geriau tai daryti: kai nosiukai išlindo, ar kol dar ne, ar rudenį, kai eina miegot?
MrGreen, geras straipsnis, turbūt tai ir bus mano formosanumo nežydėjimo priežastis.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by MrGreen »

Šiaip esu persodinęs ir nelabai laiku Cypripedium ir viskas buvo gerai, bet geriau palaukti kai jis "miega".

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by Ričardas »

Zemuoge, Evelina tuoi ikels nuoroda rusų kalboi .

https://tvoysad.ru/stati/venennetsvetus ... chok.html
Ačiū Evelinut liuks_

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by zemuoge »

Ričardas wrote:
Thu Apr 01, 2021 12:08 pm
Zemuoge, Evelina tuoi ikels nuoroda rusų kalboi .

https://tvoysad.ru/stati/venennetsvetus ... chok.html
Ačiū Evelinut liuks_
Ačiū, perskaičiau, vėl užsinorėjau guttatos ))
Aiškiau nepasidarė dėl persodonomo laiko: jei nosiukai po žeme, tai kaip ir ne per vėlu??

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by Ričardas »

Taip, jeigu dar augimo nesimato galima persodinti.
O šiaip rekomenduoja vasario mėnesi persodinti . Girdėjau, kad kiti rudeni persodina ty po uglių nudžiuvimo.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by MrGreen »

Mano asmeninė nuomonė - geriau palaukti rudens, kai nugelsta lapai, tada augalas jau sukaupęs jėgas žiemojimui ir nelabai pajus, dabar net ir kol nesimato ūglių pumpurų, mano nuomone augalas bunda, medžiagų apykaita jei taip galima sakyti suaktyvėjusi, aplaužysim šaknis gal koks puvinys įsimes ir t.t. nebent kitos išeities nėra tai tada nėr prasmės laukti rudens, persodinkit dabar...

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by zemuoge »

Na, tuomet paliksiu, tik trąšų reikės iberti, galgi pražys?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by MrGreen »

Žydės jei ūgliai stiprūs bus. Teoriškai čia jau pernai metų darbas turėjo būti. Dabar patręšti augalai augs ir jėgas kaups kito pavasario žydėjimui. Bet jei ūgliai stambūs tai gal šiemet bus kas nors daugiau nei lapai.

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by zemuoge »

Ačiū.
Greičiausiai ūgliai nebus stipresni, nei pernykščiai, pernai jau kyšojo iš vazonėlio, duokdie, kad bent skaičius išliktų tas pats).
Na, dirbsim sekantiems metams.Užsisakiau Šverterinį substratą su midijų milteliais ir "gerosiomis bakterijomis", reikės įmaišyti, jei nepersodinėsiu. Pažiūrėsim.

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Post by mozaika »

Pirmieji šauklei likę žiemoti lauke.
Čia depinis, bus galima palyginti kokie buvo praeitais metais pardavinėjami su šiųmečiais.
IMG_9228.JPG
IMG_9228.JPG (297.13 KiB) Viewed 3415 times
Nuvagė kažkas kortelę, tai jeigu žydės paaiškės kas čia toks
IMG_9229.JPG
IMG_9229.JPG (304.08 KiB) Viewed 3415 times
Cypripedium calceolus ir Cypripedium calceolum Pink hibridas dar nepasirodė.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Post Reply

Return to “Žemėje augančios orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests