Cypripedium reginae

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Cypripedium reginae

Post by mozaika »

iron wrote:
Wed May 30, 2012 11:25 am
Žiedelio skersmuo dabar 6,5 cm
12-05-30-1.JPG
12-05-30-1.JPG (124.64 KiB) Viewed 1133 times
Ramsis wrote:
Thu May 31, 2012 8:51 pm
Iron pas tave kuo tikrioausias Cypripedium reginae rausvumas jo arba dar padidės arba po kelionių toks ir liks, bet kitais metais gali tikėtis tokio koks yra nuotraukoje.
MrGreen wrote:
Mon May 19, 2014 9:25 pm
Turiu du Cypripedium reginae augalus, vienas žiemojo šaldytuve ir jau tuoj žydės. Kitas C. reginae žiemojo lauke ir tik dabar atšilus orams pajudėjo raikalai į priekį, pradėjo pastebimai augti ūgliai.
Meri wrote:
Tue May 20, 2014 8:37 am
MrGreen, kaip rekomenduotumėte paruošti gruntą auginimui lauko sąlygomis, kokia tai galėtų būti vieta, ar būtinai su pastoviu pavėsiu?
Ar tiktų vakarinė pusė?
Ir lauksim tęsinio, nes lb norisi jas auginti lauke.
MrGreen wrote:
Tue May 20, 2014 6:03 pm
Meri, cituoju atsakymą iš kitos temos:
MrGreen wrote:Pasodinau tokioje vietoje kur būna tik vakarinė saulė, substratą paruošiau kaip nurodyta straipsnyje "Auginame klumpaites (Cypripedium)", kuris yra devintajame žurnalo „Orchidėjos“ numeryje, maunau šį numerį turite, o jei ne tai substrato paruošimą pasižiūrėti galite atsisiuntusi pdf formatu žurnalą iš LOD skilties forume. Pridengiau žiemai nedideliu sluoksniu žievės mulču, galima skayti buvo nedengtas, tačiau ir žiemos normalios neturėjome šiemet, manau plačiau bus galima kalbėti po ilgos ir šaltos žiemos :think: Tik tiek, kad nesitikėjau šiandien pamatyti tris pumpurus kyšančius tarp žievės mulčo, rudenį pasodinau šaknų gniužulą su vienu pumpuru.
Žiūrėsim kaip kitais metais bus, nes ši žiema sakyčiau palanki klumpaitėms lauke buvo, kita žiema jei bus rimtesnė, tada bus galima daugiau kažką pasakyti.
vitaj wrote:
Mon Jun 16, 2014 8:14 am
Labai gražūs žiedai. Mano reginae šiais metais neišdygo :no: . Žiemą laikiau vėsioje patalpoje kartu su kentucky, kuris jau žydėjo. Pavasarį persodinau tik reginae. Gal pasižeidė šaknys, gal žiemą per sausai laikiau
iron wrote:
Sat Jun 28, 2014 10:19 pm
Manoji Regina dar nebuvo persodinta. Pas mane dvi žiemas žiemojo, o žydėjo tik pirmąkart.
Tik ką baigė žydėti - jau sudžiūvo žiedai.

Svarstau: kada persodinti geriausia - dabar ar rudeniop?

:question: :question: :question: :question:
Olivija wrote:
Tue Jul 29, 2014 9:19 am
rudeniop, kai jau pereina į ramybės būseną
iron wrote:
Sun Sep 07, 2014 7:57 pm
Visi Reginos stiebai draugiškai po truputį gelsta
mozaika wrote:
Sat Oct 11, 2014 6:34 pm
Žinant, kad ruduo Cypripedium'ams tinkamiausias laikas persodinimui, tai šią gražią saulėtą dieną nusprendžiau persodinti savo Reginukes.
Čia priemonės, kurios buvo naudojamos persodinimui: stambus ir smulkus keramzitas, perlitas, vermikulitas, smulkūs plauti žvyro akmenukai, po kitų orchidėjų persodinimo likęs substratas, žiūpsnelis pasenusių kiminų, sauja kreidos, plastikinis didelis vazonas, kompostinė žemė ir pačios Reginukės. Ant dugno stambaus keramzito sluoksnis ir po to žievės ir kiti substrato likučiai. Žiupsnis buvo įmaišytas ir kreidos. Ir po to maišomas gogal mogal: kompostinė žemė, perlitas, smulkus keramzitas, vermikulitas, susmulkinami kiminai, sausa kreidos.
Ir išėmiau pažiūrėti kaip per vasarą išsilaikė naujokės Reginukės šaknynas. Šaknys gražios, visos sveikos. Viena jau auginasi du naujus kamieninius ūglius, kita vieną. Tikėkimės, jie žydės. Pakedentomis šaknimis abi padedamos ant paruošto vazone substrato ir viskas užžeriama nedaugiau kaip 10 cm paruošto substrato sluoksnio. Senųjų sudžiūvusių ūglių visiškai nenukarpiau, kad matyčiau, kurioje maždaug vietoje turėtų prasidėti dygimas. Įkišama kortelė, kad žinočiau kas auga ir palikau, kur buvo prieš tai iki kol ateis rimta žiema. :).
Eliss wrote:
Sat Oct 11, 2014 6:54 pm
Aš gal prieš mėnesį persodinau į molinį vazoną, kai nudžiuvo. Bet šaknų nekedenau, ar blogai :scratchheadyellow: kaip išėmiau, taip įdėjau. Matės keli ūgliukai. Dėjau keramzito, žvyro, žievių, gal komposto, dabar nepamenu. Ant viršaus užbėriau sudžiuvusių eglės spyglių, kažkur skaičiau. Žodžiu, pirma pažintis su augalu :)
mozaika wrote:
Sun Oct 12, 2014 6:26 pm
Eliss, nieko baisaus, kad šaknys nepakedentos. Jeigu viskas bus gerai, pats išsivynios kaip jam reikia. Tik yra pateikiamos rekomendacijos, kaip sodinama į plačią duobę ar indą šaknis išskėsti į šonus, nes joms būdingas toks augimas.
O dėl mulčiavimo spygliais, tai mažas kiekis nieko tokio. Labiau rekomenduojama nukritusiais lapais, nes spygliai rūgština substratą, bet kad to išvengti galima ant viršaus užberti smulkintų kriauklių ar šiek tiek tos pačios kreidos, dolomitmilčių. Ir tas pats vermikulitas tinka, nes jis šarmina substratą.
iron wrote:
Sun May 10, 2015 9:49 pm
Po rudeninio persodinimo į kiek didesnį vazoną kol kas matau tik vieną mazoliuką... [O.0]
O pernai buvo cieli keturi...
Eliss wrote:
Wed May 13, 2015 1:49 pm
Pažiūrėjau, lenda du pypsiukai :) jau šito žiedų laukiu kaip kažin ko.
iron wrote:
Sun Jun 21, 2015 8:54 pm
O man liūdna, kad po pernykščio rudeninio persodinimo iš pernai žydėjusių 4, šiemet tik viena išaugo.
Žinoma, gerai, kad nors viena išlindo, kai lyg ir ne laiku persodinau...
Eliss wrote:
Mon Jun 22, 2015 1:55 pm
Ilgai lauktas :)
2059342faf01.jpg
2059342faf01.jpg (92.08 KiB) Viewed 1133 times
Ramsis wrote:
Mon Jun 22, 2015 8:03 pm
Bet žiūrau reginutės šiais metais žydėjo pas visus. Gražus augalas. Sakyčiau toks labai patogus, žiemą rūpintis nereikia, vasarą palieti nepamiršti.
MrGreen wrote:
Sat Feb 27, 2016 2:49 pm
Kaip laikosi Cypripedium reginae ? beveik visi turim :lol: tai gal jau kas apžiūrinėjo žiemojančius augalus? o gal pas kažką jau auga?
Mano lauke augančios C. reginae atrodo peržiemojo gerai, šiandien apžiūrėjau tai atrodo puikiai. Nešildomame šiltnamyje žiemojo C. reginae var. alba, ta irgi atrodo neblogai, nors bijojau kad gali sušalti, visur rašo, kad alba lepesnė ir sunkiau šalčius perneša :think: Laikas parodys....

C. reginae
sena foto:
8952355316_630712fce4_c.jpg
8952355316_630712fce4_c.jpg (50.21 KiB) Viewed 1133 times
mozaika wrote:
Fri Mar 11, 2016 1:06 pm
[Laimingas] mano reginukė gyva [Laimingas]. Čia šokinėju iš laimės, nes šią žiemą buvo jai ekstremalių išbandymų žiema.
Rudenį gan ilgai laikiau lauke. Prasidėjus stipriam atšalimui atsinešiau arčiau namo vazoną, kad staiga prasidėjus speigams įsineščiau į rūsį, o prie namo vis gi ir šilčiau. Atėjus didiesiems speigams prisiminus, kad dar vienas vazonas lauke skubėjau nešti į rūsį, bet kažkaip kur palikau neradau. :scratchheadyellow: Gi pagalvojau,kad kažkuriuo metu įnešiau, o neatsimenu, bet rūsio nepatikrinau. Įsisiūbavus speigams, sausio mėnesį ir pasnigus, vieną dieną išėjau sniego pakasinėti ir ką gi randu, aukštyn kojom vidurį laukų gulintį vazoną. Vienas iš mano šeimynykščių pamatęs vazoną pagalvojau, kad vėliai palikau su vandeniu plastikinį vazoną ir jis sutrūks, kad to neįvyktų apvertė aukštyn kojom ir paliko vidurį daržo, man nieko nesakant.
Pasėmiau ar tą vazoną, buvo sušalę viskas į ragą, bet vis tiek nunešiau į rūsį su viltimi. Po kiek laiko viskas atsileido, bet kapstyti nedrįsau.
Viens kitas pradėjote girtis, kad nosiukai jau lenda, o pas mane tyla. Bet šiandien pasikapsčius po vazoną atradau paviršiuje kietą nosiuką. Kaip ir ramiau ;) .
Eliss wrote:
Tue May 17, 2016 9:26 am
Jokių pabudimo požymių nematau. Negi aleliuja :cry:
MrGreen wrote:
Tue May 17, 2016 10:40 am
Gal dar anksti šiek tiek, bet jau turėtų matytis judesys. Mano žiemojusios lauke dirvoje, labai nevienodai sudygusios- vienos dar tik lenda, kitos jau 2-3 cm ar šiek tiek didesnės. O žiemojusi šiltnamyje, vazone, jau greitai žydės.
Eliss wrote:
Wed May 18, 2016 6:48 pm
ooo, jau kyšo du nosiukai :thumbsup: jau buvau sunerimus.
Dalytė wrote:
Fri May 27, 2016 10:17 pm
Aš prieš du metus sodinau tris vnt., pernai žaliavo kažkiek, šiemet 6 nosys, matysim, kiek iš jų sužydės..
Dalytė wrote:
Wed Jun 01, 2016 12:51 pm
Čia buvo jų antra žiema lauke (nuo pirkimo).Vis dar pietinėj, bet tokiam tankiame rūtų ratelyje buvo, rūtos kurį laiką stelbė reginas ir užstojo joms saulę :D

Dausai gal siūlyčiau atsargiai pakasti tą vietą, gal į žemę sulindo jos? kas žino ar jos taip mėgsta daryti? nežinau, ar mano vaizduotė taip piešia, ar tikrai mama pernai be mano žinios jas persodindama sakė, kad buvo giliai :scratchheadyellow:
Dalytė wrote:
Mon May 08, 2017 8:43 am
Vakar dienos radinys. Dygsta!
IMG_20170507_173344.jpg
IMG_20170507_173344.jpg (274.18 KiB) Viewed 1133 times
MrGreen wrote:
Sun Jul 02, 2017 12:54 am
Dalis iš mano turimų Cypripedium reginae nežydėjo šiemet, kita dalis žydėjo kaip visada, nors visi auga šalia tom pačiom sąlygom. Šiuo metu jau žiedai jau rudi, foto daryta birželio 14d.
34798003403_603a46a616_c.jpg
34798003403_603a46a616_c.jpg (73.25 KiB) Viewed 1133 times
uranija wrote:
Sun Jul 02, 2017 9:42 pm
Lauke žiemoja? Maniškė vazone jau kokie 3 metai kaip vis vienas ūglis auga, gal reikia paleisti į laisvę :)
Matau jau ir pernai tokių minčių turėjau, tai reiks pasiryžti ir rudenį lauke pasodinti :lol:
MrGreen wrote:
Mon Jul 03, 2017 7:02 pm
Puikiai net nepridengta, nors rekomenduoja truputi pamulčiuoti žiemai, bet Kaune auga puikiai lauke ne tik pas mane.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Cypripedium reginae

Post by Šilingė »

Aš Reginutės nebeturiu, bet labai sėkmingai turi mano mama.
Prieš dvi savaites atrodė taip:
received_1023497824954981.jpeg
received_1023497824954981.jpeg (265.18 KiB) Viewed 393 times
Šio ryto vaizdas:
received_1226767498064452.jpeg
received_1226767498064452.jpeg (327.31 KiB) Viewed 393 times
Ir problema Nindzė_
received_352303790363892.jpeg
received_352303790363892.jpeg (314.41 KiB) Viewed 393 times
Mama susirūpinusi, kas atsitiko, kodėl ruduoja ir virsta tie priekiniai ūgliukai, kuo padėti ir kaip gelbėti, kad visas krūmas nenukentėtų :roll:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cypripedium reginae

Post by MrGreen »

Mano visos supuvo ir liko tik viena :(
Realiai ir pas tave puvinys, bet klausimas kas jį sukėlė? Bakterija, grybas, organinėn trąšom patręšta?

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Cypripedium reginae

Post by Šilingė »

Netręšta, kiek žinau. Laistoma saikingai.
Previcuru palaistyti?
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cypripedium reginae

Post by MrGreen »

Blogiau nebus, nors ir neaiški priežastis. Dar gerai būtų kiek galima mažiau ardant šaknis pašalinti puvinio pažeistą augalo dalį.

Post Reply

Return to “Žemėje augančios orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests