Disa

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Disa

Post by mozaika »

Evaja wrote:
Mon May 30, 2011 7:43 pm
Žemėje auganti afrikietė orchidėja, net neaišku, kurioje temoje geriau ją dėti :)

Labai įvairiai kalbama apie jos auginimą. Vienuose forumuose sako, kad ji nėra kaprizinga ir reikalauja tiek pat priežiūros kiek ir kitos, jei bus pritaikyti vėsios -vidutinės sąlygos, kituose - kad su jomis yra ką veikti norint išauginti gražų augalą.
Tačiau informacija vieninga kalbant apie laistymą - Disa turi būti nuolat drėgna, ir apie laikymo vietą - geriau šešėliuota vieta.

Ir dar keli įdomūs dalykai: sėkmingai žiemoja prie 5 laipsnių temperatūros, nors rekomenduojama bent 8, o vasarą be vargo pakelia virš 30 laipsnių karštį, jei yra užtikrinamas geras oro judėjimas. Ir dar, nuo "flask'o" iki žiedų geromis sąlygomis pražysta po metų, įprastai per dvejus, ir tai viena greičiausiai augančių orchidėjų, aišku, jei sąlygos tinka. :)

Susigundžiau ir aš pabandyti, o iš savo patirties kolkas tik foto... ;)

Disa Kewensis Pride Orange (uniflora x tripetaloides)
5777083352_e5fdb3222f.jpg
5777083352_e5fdb3222f.jpg (31.75 KiB) Viewed 914 times
Disa Kewdior Yellow (augalas ne mano..)
5776538749_d2ace9dc75.jpg
5776538749_d2ace9dc75.jpg (34.94 KiB) Viewed 914 times
MrGreen wrote:
Sun Jul 17, 2011 12:42 pm
Evaja kaip tavo Disa gyvena ? ar pradėjo augti ? :think: Pas mane viskas vietoj stovi, arba ji labai lėtai auga arba nepatinka aukšta temperatūra ir viskas stovi vietoj :scratchheadyellow:
Evaja wrote:
Mon Jul 18, 2011 6:28 am
MrGreen wrote:Evaja kaip tavo Disa gyvena ? ar pradėjo augti ? :think: Pas mane viskas vietoj stovi, arba ji labai lėtai auga arba nepatinka aukšta temperatūra ir viskas stovi vietoj :scratchheadyellow:
lygiai tą patį galėčiau pasakyti. Kolkas nieko naujo, stovi vietoj, o patys seniausi lapeliai džiūsta ir krenta.
Evaja wrote:
Mon Sep 19, 2011 11:14 am
MrGreen, kaip laikosi taviškė Disa? Mano neseniai pradėjo 2-3 ūglius augintis..manau toks ir vėsesnis oras jai pats tas :)
MrGreen wrote:
Mon Sep 19, 2011 11:19 am
Maniškė stovėjo po obelim, krisdamas obuolys parvertė vazoną ir nulaužė seną pagrindinį stiebą, tai dabar liko tik šaknys :doh: :cry: Gal išleis dar naujų ūgliu...
Evaja wrote:
Mon Sep 19, 2011 11:21 am
MrGreen wrote:Maniškė stovėjo po obelim, krisdamas obuolys parvertė vazoną ir nulaužė seną pagrindinį stiebą, tai dabar liko tik šaknys :doh: :cry: Gal išleis dar naujų ūgliu...
manau, kad išleis :) bet palauk, pas tave buvo du stiebai? Ar aš maišau kažką...
MrGreen wrote:
Sun Oct 23, 2011 8:02 pm
Buvo du, abu nulaužti, tačiau dabar matau lenda naujas ūglis iš po žemių :)
Egle wrote:
Thu Nov 24, 2011 7:13 pm
Kiek teko kalbėti su augintojais Hampton Court parodoje, tai jie labai akcentavo liejimą tik distiliuotu vandeniu. Pas mane auga viename vazone su saulašarėm.
MrGreen wrote:
Mon Dec 12, 2011 10:32 pm
MrGreen wrote:Buvo du, abu nulaužti, tačiau dabar matau lenda naujas ūglis iš po žemių :)
Panašu kad prisikalbėjau :doh: Sudžiuvo naujas ūglis, per retai laistydavau ](*,) Dar neišmetu, gal dar vienas ūglis pasirodys, bet abejoju :shifty:
divatielis wrote:
Tue Dec 13, 2011 8:50 am
MrGreen galiu paguost tik tiek, kad vasarą bandžiau aš irgi augint Disa. Bet pas mane buvo kita problema - perlaistymas. Finale - nesulaukus rudens sėkmingai iškeliavo anapilin :mrgreen: nu ir pati kalta - nenorėjo gyvent , tai jos problemos :lol: Šiap gražūs žiedai, bet kai taip sunervavo, tai artimiausiu metu nebesusilauks Disa gentis mano noro jas augint :roll:
crawlfast wrote:
Mon Apr 17, 2017 10:06 pm
Gaivinu seną temą. Štai kaip mano naujausias pirkinys pradžiugino. Ir dar kvepia :heartsfade:
zemuoge wrote:
Mon Apr 17, 2017 10:51 pm
Sveikinu !) O koks kvapas? Malonus?
crawlfast wrote:
Mon Apr 17, 2017 11:10 pm
Ačiū. Malonus, bet nelabai stiprus. Jaučiamas tik iš pakankamai arti.
Urze wrote:
Tue Apr 18, 2017 11:27 am
Oooo, kokia retenybė! Prašom plačiau - iš kur įsigyta, kiek laiko turima, kaip prižiūrima? Koks planas vasarai, kaip planuojate ją įkurdinti? Kiek skaičiau, tas vasarojimas disoms yra sudėtingas laikotarpis, jei vėsumos trūksta.
crawlfast wrote:
Tue Apr 18, 2017 8:37 pm
Ačiū už pagyrimus :oops: Augalą turiu dar neseniai, tik nuo kovo pradžios. Įsigytas iš La Canopee kartu su dar viena Disa. Nors nei viena neturėjo žiedstiebių, iš pradžių galvojau, kad kita greičiau žydės, nes pasirodė didesnė už šitą, bet ten ir žiedai dideli turėtų būti. Šita smulkiažiedė su daug žiedų. Kita vis dar nieko įdomaus nedaro. :)
Šiuo metu abi auga nešildomoje įstiklintoje pastogėje, kur temperatūra apsiniaukusiomis dienomis nepakyla virš 22 laipsnių. Kai išlenda saulė būna žymiai šilčiau, bet atidarius langą - pakenčiama... Bent jau masdevalijos nesiskundžia :) Laistau lietaus vandeniu beveik kasdien ir lėkštelėje po vazonu visuomet palieku gana daug vandens. Porą kartų patręšiau 1/4 stiprumo trąšomis, bet ne substratą, o pripyliau trąšų tirpalo į vandenį lėkštelėje. Teko skaityt, kad jų šaknys labai jautrios ir geriau tręšti būtent taip. Vasarą keliaus į lauką, kaip ir visi kiti mano augalai. Jei vasara bus kaip pernai, neturėtų būti problemų :) Bet jei bus karšta, bandysiu daryt "spa". Imsiu gilesnę vonelę, pripilsiu vandens, įdėsiu augalą taip, kad to vandens nesiektų ir į vandenį dėsiu šaldymo elementus arba ledą. Pernai išbandžiau su masdevalijom, lyg ir gerai buvo :Hmmmm: Bet kaip suprantu disoms labiau reikia kad šaknys būtų vėsiai, tai gal ir dažnesnio laistymo vėsiu vandeniu užtektų? Nežinau, stebėsiu kas patiks, o kas ne. Bandymu keliu, taip sakant. :)
Urze wrote:
Tue Apr 10, 2018 10:25 am
Crawlfast, praėjo metai ir pas Jus vėl žydi disa. Gal galėtumėte ir dabar pasidalinti patirtimi, nes jos jau visais metais daugiau nei pernai? Gal kokių svarbių pastebėjimų atsirado, ką reik ir ko nereik disas auginant daryti?
crawlfast wrote:
Tue Apr 10, 2018 11:31 am
Kažko labai ypatingo nepastebėjau, auginu taip pat. Šaltuoju metų laiku stovi pastogėje, vasarą - lauke. Laistau kasdien, lėkštelėje po augalu visada yra vandens. Tręšiu retokai, nes pamirštu [Geda2] . Žiemą gauna daug saulės, vasarą - tiek kiek praeina per skystoką medžio lapiją. Praeita vasara nebuvo karšta, tai nieko ir nenutiko :) . Rudenį persodinau, pašalinau žydėjusius ir pradėjusius nykti augalus. Pasodinau į naturalių nenurūgštintų durpių ir perlito mišinį. Disa "Colette Cywes" per vasarą prisiaugino daug "vaikų", visus susodinau į vieną vazoną, bet turbūt kitą kartą sodinsiu didesnius atskirai, nes bent jau šita Disa auga tikrai greitai ir vazonas pasidaro per ankštas. Kita kurią turėjau, Disa Unifoam, irgi žydėjo. Šitos žiedai didesni, bet jų mažiau. Auga irgi žymiai lėčiau, "vaikų" užsiaugino mažiau. Beje, rudenį įsigijau dar keletą disų, nuotrauka pagyrose vienos iš tų naujesnių. O šita kur šioje temoje įdėta, žydėjo dar kartą šią žiemą. Vienintelis skirtumas, kad "žieminiai" žiedai buvo mažesni ir blyškesni nei pavasarį. O su naujesnėm truputį problemų turiu, vieną užpuolė erkutės, kita pradėjo nykti, nes nupuvo gumbas. Nežinau kodėl taip atsitiko, bet įdomiausia tai, jog nyksta iškart du tos pačios veislės augalai, augantys skirtinguose vazonuose. Nežinau, gal tiesiog silpnesnė veislė, o gal jau atkeliavo užkrėsti kuo nors. Nors šiaip aš tuo pačiu metu iš to žmogaus pirkau 3 skirtingas disas ir abi kitos sveikos ir gražios. Kol kas aš jas iš naujo persodinau, pašalinau nykstančias dalis. Yra daug mažų augaliukų, kurie atrodo neblogai, tai gal gyvens. Tik tiek kad žiedų šiemet neturėsiu. Šiaip gali būti substratas kaltas, nes jos atvažiavo vėlai rudenį plikom šaknim, o durpės, kurias turėjau, buvo lauke ir gerokai įmirkusios. Galėjo tas nepatikt, o gal pvz. blogai susimaišė su perlitu ar dar kas. Bet kitos į tokį patį substratą pasodintos auga, taigi tikrai nežinau :Hmmmm: . O gal kas kitas turi patirties su Disa "Kewensis Ann"? Gal kokių subtilybių yra su šita gražuole?
crawlfast wrote:
Thu Apr 12, 2018 12:25 pm
D. Watsonii Sandra plant.jpg
D. Watsonii Sandra plant.jpg
D. Watsonii Sandra plant.jpg (195.85 KiB) Viewed 914 times
Urze wrote:
Thu Apr 12, 2018 9:00 pm
Ačiū už pasidalinimą, crawlfast. Dar klausimas - kokiu vandeniu laistote (turiu omeny jo minkštumą)?
crawlfast wrote:
Fri Apr 13, 2018 2:50 am
Lietaus, jei turiu. Jei pritrūksta - distiliuotu. Kiek skaičiau, jautrios jos druskų pertekliui, reikia labai minkšto vandens. Bet tręšti irgi reikia, tik silpnesne koncentracija ir ne tiesiai ant šaknų, o į vandenį po vazonu.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Post Reply

Return to “Žemėje augančios orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests