Bletilla striata 2010-2020

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Locked
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Bletilla striata 2010-2020

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Mon Apr 05, 2010 8:47 pm
Didelę klaidą pernai padariau kad gan šiltai žiemoti palikau (apie + 10 - 15°C) ir jau gruodžio pabaigoje žydėjo...Kitai žiemai planuoju šakniastiebius kišti žiemoti į šaldytuvą kartu su pleionėm, tada augimo bus galima sulaukti laiku - pavasarį, ir nesukti galvos kad nėra vietos ant palangės padėti didelį vazoną :? Įdomu kaip kiti laikėt šią žiemą savo kryputes (keistas tas pavadinimas bet priprasim kaip nors :lol: ) ? kokioj stadijoj jos dabar ? jau žydėjo? o gal dar tik ruošiasi ?
Maris wrote:
Mon Apr 05, 2010 9:33 pm
Aš savo tai vėsiai laiptinėj laikiau vazone,ten temperatūra apie 2-3laips šilumos šalčiausiais mėnesiais nukrisdavo...prabudo gal prieš savaitę,kartu su spatogločiais vienu metu,tai dabar į kambarį daigint parsinešiau,auga gana sparčiai...laukiu nesulaukiu kada galima bus į lauką nešt,nes kambarys kaip augalų ferma atrodo :evil:
Olivija wrote:
Sat Apr 10, 2010 8:33 pm
Saviškę patikrinau gal vasarį.. tiesiog labai džiaugiuosi, kad dvi žiemas pralaikius lysvėj, praitą rudenį išsikasiau ir patupdžiau į vazoną. Žiemojo su kaktusais, prieblandoj prie +13, nes kita patalpa buvo labiau nepatikima temperatūrų svyravimo prasme. Kadangi būtinai reikėjo persodint iš atsarginio kibirėlio į normalų vazoną, o daigas jau buvo išlindęs, tai gumbų-šaknų gniužulo neišnagrinėjau, tik substratą ir indą pakeičiau. Nemanau, kad žydės. Jei po savaitgalio nufotkinsiu, gal MrGreen pakomentuos, ko galima tikėtis........................ :geek:
iron wrote:
Sun Jun 13, 2010 8:39 am
Džiaugiuosi ir aš savąja krypute, parsivežusi iš Raudondvario :lol:
Kol kas stovi pusiau pavėsyje (po alyvos krūmu) šalia rožės. Prisimenu, kad patarėt "įkasti kur nors darže".
Jei teisingai suprantu - su vazonėliu?
:?: Ar tiks ta rožės krūmo draugystė? Ten būtų gana patogi vietelė, tik saulės gautų vos anksti rytą.
iron wrote:
Sun Jun 13, 2010 1:17 pm
MrGreen wrote:Saulės jai reiktų šiek tiek daugiau, ir reiktų nepamiršti gerai tręšti, kad nauji gumbai užaugtų didesni nei senieji :) O į žemę galima su vazonu sodinti arba be jo, kai lapai pagels rudenį - iškasti gumbus.
Ačiū už patarimus :) - rasiu geresnę vietelę, kur pirmoje dienos pusėje būna saulė, o paskui pavėsiukas. Gal perkelsiu iš vazonėlio į indelį nuo vaisių - bus daugiau erdvės ir lengviau rudenį iškasti.
______________________________________
08-15
Neperkėliau į kitokį indą, bet su vazonėliu įkasiau tinkamesnėje vietoje: iki pietų saulė, likusią dienos dalį pavėsis.
Patarėte man duoti sočiai pavalgyti... Taip dažnai lyja, kad beveik netenka laistyti, o tuo pačiiu - ir nepatręšiu dažniau, nei kas dvi savaitės: vis bijau, kad nesupūdyčiau.
_______________________________________
09-11
Dar tebėra įkasta, kaip buvusi...
Kada reikėtų išimti ir neštis vazonėlį vidun?
iron wrote:
Thu Sep 23, 2010 8:40 pm
MrGreen wrote:Iron jei dar neiškasėte tai geriau iškasti, jei yra galimybe, gerai būtų padėti kažkur sausai saulėtoje vietoje su visu vazonu kol lapus numes.
OK, taip ir darysiu. Vazonėlis jau iškeltas, padėsiu, kur saulė.
MrGreen wrote:
Wed Sep 29, 2010 9:29 pm
mano kryputė kartu su plejonėm vis dar šiltnamyje tačiau jau senokai nelaistoma ir jau be lapų, galvoju greitu laiku kišiu į šaldytuvą, nes kad ir kur belaikyčiau man apie gruodžio mėn sudygsta, o norėtusi kad pradėtu dygti laiku - pavasarį kai galima išnešti į lauką/šiltnamį.
Dalia Raimonda wrote:
Wed Sep 29, 2010 9:41 pm
Maniškė dar žalia ir drėgna dar. Dabar pasinešiau namo, kad pradžiūtų. Bet už geros savaitės vėl atšils lauke, tai gal dar kažkiek žalia ilgėliau pabus.
MrGreen wrote:
Wed Sep 29, 2010 9:43 pm
Dalia tik geriau jau nebelaistyt, nes iš patirties galiu pasakyti kad pradeda dygti nauji auginiai, nors dar seni lapai gelsvi ir nenukritę (šiuo atveju jie dar žali), o tada jau nelabai gerai, kai augalas normaliai nepailsi. o kad išneši vėl tai puiku, aš saviškės turbūt net nenešiu kol orai galutinai neatvės.
iron wrote:
Sun Oct 03, 2010 8:26 pm
Pas mane po namo pastoge saulėtoje pusėje - nelaistoma. Lapų galai ėmė gelsti - gal bus gerai viskas... :roll:

10-13
Dar vis lauke, pastogėje. Nelaistoma. Lapai po truputį gelsta, bet dar labai tvirti.
:question: :question:
MrGreen wrote:
Sun Oct 17, 2010 10:57 pm
Kadangi pas mane seniai be lapų, šiandien ištraukiau iš vazono ir patalpinau šaldytuve, bandysiu šiemet taip per žiemą laikyti, nes kelis metus iš eilės žiemodavo ryškiai per šiltai - gruodžio - sausio mėn jau žydėdavo :x
Olivija wrote:
Fri Oct 22, 2010 8:23 pm
maniškė dar geltonuoja, matyt, per geras ruduo, tik šiandien iki +12 atvėso, nors nelaistyta jau virš mėnesio :Hmmmm:
iron wrote:
Sun Oct 24, 2010 7:15 pm
iron wrote: 10-22 Parneštas tamsiame kambarėlyje šalia virtuvės. Trauksiu iš vazono ir aš. Kaip suprantu, reikia nuvalyti svogūnėlius ir saugoti, kaip begonijas.??
Lapai nukritę, bet stiebeliai yra...
Pabandžiau jau traktis lauk - giliau dar žemutė ne visai sausa. Šalnų daug garbanotų tokių... Ką su jomis daryti - sakykit?
MrGreen wrote:
Sun Oct 24, 2010 7:37 pm
Šiaip galima ir netraukiant iš vazono laikyti sausai ir vėsiai, aš tik šiemet bandau tokį žiemojimo būdą - ištraukiau iš vazono ir laikau šaldytuve, žiūrėsiu kaip žiemos, beje jei šaknis galima nukirpti, jos užaugs naujos pavasarį iš naujų gumbų :idea:
Olivija wrote:
Mon Nov 15, 2010 11:29 am
MrGreen, o kiek tas vėsiai?
šaldytuve tai aišku +3, ....o +10 per šilta :scratchheadyellow: :think: gal atgal į lauką nešt, kai tokie orai :scratchheadyellow:
MrGreen wrote:
Mon Nov 15, 2010 7:32 pm
Jeigu nedygsta tai reiškia gera temp. Gal ir gera apie 10C, pas mane pernai sudygo prie 15C ir pusmečiu per anksti žydėjo kai dar saulės mažai buvo, todėl šiemet laikau šaldytuve kur temp visada vienoda ir galėsiu ištraukti sodinimui pavasarį.
MrGreen wrote:
Tue Feb 01, 2011 3:57 pm
Aš šiemet kitaip laikiau per žiemą - šaldytuve, be žemių. Seniau žiemodavo vazone ir tik pavasarį persodindavau jei reikėdavo. Bet kadangi neturėjau kur labai vėsiai laikyti per žiemą, ji visad labai anksti pradėdavo augti ir žydėti (gruodžio pabaigoj jau prasiskleidusi buvo). O šiemet šaldytuve labai gerai laikosi ir neauga per anksti, galvoju be kovo mėn tikrai nesodinsiu į vazoną. O sodinimui reiktų pasirinkti labai gerą substratą, geriau nenaudoti epifitinėm skirto substrato nes jis ne tik drėgmės pakankamai nesulaikys bet ir nebus toks "maistingas". Sodinsiu į kompostinę žemę, taip pat reik per vasarą gerai tręšti, kad užaugintų daug žalios masės o tuo pačiu ir užaugs dideli gumbai, nes nuo to priklauso ar kitą pavasarį sulauksite žiedų :idea:
Olivija wrote:
Mon Feb 14, 2011 1:31 pm
persodint nespėjau :twisted: :evil: pradėjo dygt kryputė...tai tik nubėriau nuo vazono viršaus kokius 3-4cm, ten pilna visokio turto - senų nežinia ką veikiančių gumbų ir visokių baltų šaknų ir užpyliau naujo komposto ant viršaus....
MrGreen wrote:
Wed Feb 16, 2011 3:53 pm
Aš saviškę pasodinau šiandien, nors ūgliai jau kokių 8 cm ilgio :roll: bet nenorėjau sodinti kol buvo labai niūrios dienos, o dabar vis dažniaus saulė išlenda, tai bus pakankamai šviesos. Manau bus geresni rezultatai nei anksčiau, nes šiemet kryputė žiemojo vėsiai šaldytuve. Olivija aš kartais ir nepersodindavau po žiemojimo, ji likdavo tam pačiam substrate, bet vasarą įkasdavau lauke su visu vazonu. nepastebėjau jokio skirtumo ar taip auginant ar persodinant į naują substratą pavasarį.
Olivija wrote:
Thu Mar 17, 2011 8:42 pm
kiek maždaug laiko noksta žiedpumpuriai nuo momento, kai juos pastebi iki išsiskleidimo :think: :question:

jei temperatūra naktį +12+15, dieną +20+23 ....?
MrGreen wrote:
Fri Mar 18, 2011 10:26 am
Niekada neatkreipiau dėmesio kiek laiko praeina nuo žiedyno pasirodymo iki žiedų skleidimosi, galiu pasakyti tik tai kad jau kai prasiskleidžia tai žydi apie savaite. Pas mane irgi lenda žiedynas vienas ir tikiuosi dar vienas bus, gal pasiseks ir prades skleistis prieš parodą :roll:
iron wrote:
Mon Nov 14, 2011 9:24 pm
Olivija wrote:maniškė jau miegot nuėjo, šiąnakt jau gera šalna buvo, matyt reiks nešt iš lauko į palėpę :roll:
O kokios būna sąlygos toje palėpėje: temperatūra, šviesa...?

Maniškė seniai kambary. Lapai baigia nuruduoti, perkelsiu jau į vėsų tamsų sandėliuką
MrGreen wrote:
Mon Nov 14, 2011 9:47 pm
Mano senokai be lapų, dabar gumbus sudėjau į šaldytuvą žiemoti :)
iron wrote:
Tue Nov 15, 2011 1:29 pm
Tai ir aš tada trauksiu iš vazonėlio, nors keli žali lapai dar yra. :scratchheadyellow: (Šaldytuve jau ilsisi begonijų gumbai, kaip kasmet)
:question: O gumbus ištraukus - ką su šaknim daryt? Jos tokios gana riebios, prisimenu, būna. Nutraukti?
MrGreen wrote:
Tue Nov 15, 2011 7:54 pm
Aš joms palieku viską, pakoreguoju pavasarį, kai kurios stambesnės šaknys nesudžiūna ir išlieka gražios, o kitos kurios sudžiūna nukerpu prieš sodindamas.
iron wrote:
Sat Nov 19, 2011 5:08 pm
O plauti reikia? Ar su trupučiu žemių palikti ir vynioti?
:think: Begonijas tai švariai nuplaunu ir apdžiovinu prieš vyniodama į popierinius rankšluosčius ir kraudama į šaldytuvo vonelę>
MrGreen wrote:
Sat Nov 19, 2011 8:04 pm
Aš neplaunu, tiesiog pavalau ir viskas.
andriuxplind2 wrote:
Tue Jan 17, 2012 2:07 pm
Ramsis wrote:Oi, geras. Jau ūgliai nemaži. Tu dar parašyk kokį substratą man jai pasiruošti.
Saviškes sodinau į paprastos daržo žemės ir komposto mišinį santykiu 1 prie 1. Galima įmaišyt "atidirbusios" žievės, perlito, arklio aukso. Čia iš tikro, kaip kam geriau. Man geriau, kai aš galiu pamaitinti trąšomis, o maišant geresnius priedus, tokius, kaip arklio "auksas" su tręšimu gaunasi komplikuotai.
andriuxplind2 wrote:
Mon Aug 13, 2012 7:58 pm
iron wrote:
andriuxplind2 wrote:Vienas vazonas maniškių jau numetė lapus, bet gyvatę kažkas palaistė, tai pradėjo daug naujų "pypsikų" lysti :doh: O tuo tarpu antra, labai sėkmingai žaliuoja.
Tai ta "gyvatė" kur nors po stogu, kad laistymas ne "automatinis"?

Manoji kaip turėjo, taip ir turi du tuos pačius auginius, tik gal kiek didesni, nei prieš porą mėnesių. Laistymas dažniausiai "automatinis" - lietaus. O kadangi žaliuoja, tai ir aš prisidedu, kai pradžiūvusią randu.
Aha. Abu vazonai "tupi" šiltnamyje. Net nustebau, kokią naudą joms šiltnamis duoda. "Bulvytės" vos ne dvigubai didesnės už pernykštes :thumbsup:
MrGreen wrote:
Mon Sep 10, 2012 8:13 pm
taip, pats laikas džiovinti, nes pradės naujus ūglius augintis be normalaus poilsio.
iron wrote:
Mon Oct 15, 2012 11:10 am
MrGreen wrote:taip, pats laikas džiovinti, nes pradės naujus ūglius augintis be normalaus poilsio.
Taigi, džiovinau jau seniai - tikrai gal daugiau mėnesio. Lapai visai nurudo, o štai, ką šiandien, pagaliau prisiruošusi iškasti iš vazonėlio, radau: :cry:
DSCN7820.JPG
DSCN7820.JPG (138.31 KiB) Viewed 1688 times
Blogiausias scenarijus :liar: Gyvena šiuo metu ~10 pastovioj temperatūroj. Ir ką DABAR daryti? Kaip su tuo rovimu ir šaldytuvu bus? Gal vis tik rauti ir žiūrėti: palikti bulvikę su ūgliu, o kitą - šaldytuvan? Mat, mano žiniomis, jos turėtų būti dvi.

...praeitą žiemą nebuvo išrauta,, žiemojo sausai tamsiai ~13-15 temperatūroj, bet tada jokie nauji ūgliai rudenį nepasirodė, o šiemet planavau tvarkingai - į šaldytuvą :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Mon Oct 15, 2012 12:25 pm
Turima kryputė tokią žalią nosį jau apie kelias savaites iškišusi laiko, bet ji nedidėja, tai ketinu dėti šaldytuvan, kai numes lapus. Jei nedidėja, tai gal jau miegoti ruošiasi? :scratchheadyellow: Šiuo metu stovi nelaistoma pietiniame įstiklintame balkone, temp. svyruoja nuo +8 ligi +26, kai saulėta diena. Lapai kol kas žali.
Olivija wrote:
Tue Oct 16, 2012 11:03 pm
jei stovės vėsiai ir negaus drėgmės, tai turėtų laikytis stagnacijoj. Maniškė stovi lauke po stogu - kol kas nieko "nekombinuoja" ;)
Urze wrote:
Mon Oct 29, 2012 12:35 pm
Kryputė iš balkono persikraustė į šaldytuvą. Įdėjau plikomis šaknimis į sandariai užsegamą maišelį, kad neišdžiūtų. Planuoju kas kiek laiko pravėdinti ir patikrinti, ar nepelyja.
andriuxplind2 wrote:
Tue Jan 29, 2013 11:40 am
Maniškė nuėjo miegot su dviem paaugusiais auginiais, kurie galvojau, kad nunyks, bet ištraukus iš šaldytuvo paaugo ir tie pernykščiai ir šiūmečių 6 išleido tokius riebius :)
iron wrote:
Tue Feb 05, 2013 2:20 pm
Maniškė liko vazonėlyje su nudžiūvusiais lapkočiais. "Miegamasis" ~+5 laipsniai su trupučiu išsklaidytos šviesos.
Šiandien ten apsilankiusi pamačiau, kad kažkokie 2 nosiukai-bubukai rodosi. Nejudinau.

O kiek laikyti dar tokiose sąlygose? Gal jau reiks arčiau lango statyti, gal kada ir palaistyti? Kaip pas jus - kokių veiksmų imatės, kokioje temperatūroje dabar jūsų kryputės, kaip atrodo?
:question: :question: :question: :question: :question:
Olivija wrote:
Tue Feb 05, 2013 5:45 pm
iron , dar tegu miega bent mėnesį...
dar nepakanka šviesos...
na, įsivaizduok kad tai kokia gumbinė begonija, kurios tikrai dar nežadintum..
Dalytė wrote:
Tue Feb 05, 2013 7:01 pm
aš jau savo deja paleidau į augimo fazę. prieš kokias porą savaičių, nes jau buvo patys be laistymo be šviesos išstypę kokių 5 - 7 cm ūgliukai. kažin ar ką suformuos? bet pradėjo augt patys, įtariu, gal gavo drėgmės dėl kondensavimosi (kai į vėsią patalpą įleidi šilumos ir aprasoja viskas).
Olivija wrote:
Wed Mar 13, 2013 11:24 pm
iron wrote:Stovi ten pat (temp 5-7 laipsniai, šviesos vidutiniškai), žalias pypsiukas ~1,5 cm :Hmmmm:
O kada ją persodint? Ar iš viso reiktų? Gal tam pačiam substrate tegul ir gyvena?
tai dabar dar gali persodint, arba bent jau pakeist viršutinį substrato sluoksnį į šviežesnį ir maistingesnį - man pernai toks "reveransas" labai pasiteisino [taip.gif]
iron wrote:
Sun Mar 24, 2013 12:00 pm
Prieš savaitę persodinau, kaip rekomendavo Olivija. Jau pernai buvo palikta tame pačiame substrate...
Labai nudžiugau, kai radau be to vieno kyšančio dar tris užsikasusius apatiniuose aukštuose. Viska kaip tai vienoje vazono pusėje prie pat šono - :think: įdomu pasidarė, ar saulės pusėje viskas susitelkę, ar priešingoje (kas dabar galėtų pasakyti). Daugybė šaknų, kurios neatrodo negyvai. Palikau viską, kaip yra. Pasodinti stengiausi labiau vazono centre. Pavyko sodinant pakreipti, kad dabar vazono centre kyšo jau du pypsiukai. Ir antrasis po dienos pažaliavo (o buvo baltas). Atrodo, kad kol kas apsipranta ir neskuba augti. Tuo labiau, kad temperatūra ten dar žemesnė šiuo metu - tik 3-5 C.

[Baksnoju] Kas pas jus girdėti? Kur laikot, ką darot?
Dausa wrote:
Sun Mar 24, 2013 4:37 pm
Pas mane tylu. Iš šaldytuvo prieš pusę mėnesio pernešiau į vėsią patalpą su panašia temperatūra, bet šiek tiek šviesos gali gauti. Vėlokai migdytos, bet pakapsčius kietos, gal nieko blogo neprisapnavo.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Bletilla striata

Post by mozaika »

Urze wrote:
Mon Mar 25, 2013 2:35 pm
Prieš savaitukę pasodinau dar nepabudusią ir įkišau atgal į šaldytuvą. Kai nuspręs augti, galės iškart tą be trikdžių daryti. Kol kas dar pabus tamsiai, gal per porą savaičių pavasaris galiausiai ateis, ir jau bus galima vėsiai ir šviesiai įstiklintan balkonan išnešti. Praeitų metų šaknys nebuvo sudžiuvusios, tai ir palikau jas, neskabiau.
MrGreen wrote:
Sun Apr 14, 2013 9:38 pm
Bletilla sausoje vietoje ir visą žiemą lauke gali gyventi, todėl aišku kad galima į lauką, tik perkelta iš kambario ji bus jautri padidėjusiam apšvietimui (dar medžiai be lapų, nėra šešėlio) ir nebus prisitaikiusi prie žemų temperatūrų ir gležni ūgliai gali nudegti arba apšalti, todėl išnešus į lauką reikia pridengti, o jei bus šalnos užmesti agroplėvelę. Po to kai augalas prisitaikys, nebus jam baisios nei šalnos nei saulė :)
iron wrote:
Mon Apr 15, 2013 8:01 am
Dabar ji gyvena ūkiniame pastate 4-7 laipsnių temperatūroje netoli didelio lango, užtraukto šiltnamine plėvele.
Urze wrote:
Mon Apr 15, 2013 7:24 pm
Šviežiai persikraustė iš šaldytuvo į įstiklintą balkoną, kuriame temperatūra būna bent 4 laipsniais didesnė nei lauke. Tikiuosi, minusas neišpuls staiga. Pajutusi pokyčius jau pradėjo iš substrato žalią nosį kišti. :)
Olivija wrote:
Tue Aug 13, 2013 12:33 pm
kryputės "back bulbs" niekaip nedygo vazone, tai birželio pabaigoje susodinau į rožyną ;) Sudygo per porą savaičių ir linksmai bujoja.
Eksperimentuosiu vėl - paliksiu lauke žiemot, tik šįkart miesto ribose, netoli šildymo trąsos, ir paprastai ant rožių yra sumetama didesnė sniego pusnis (rožių taigi aš nedengiu :razz_: )
Urze wrote:
Fri Dec 13, 2013 3:35 pm
Tik lapkričio pabaigoje išroviau kryputę ir perkrausčiau į šaldytuvą. Buvo labai smalsu rauti lauk ir apžiūrinėti, kas per sezoną užaugo. Nagi 4 ūgliukai pasiruošę pavasariui. :) O ir šaknų gausu kaip! Kitąmet šiek tiek gilesnio vazono ieškosiu, o šįmet augo 15 cm gylio vazone kartu su plejonėmis.
Bletilla striata 2013-11-29 2.jpg
Bletilla striata 2013-11-29 2.jpg (145.43 KiB) Viewed 1683 times
Urze wrote:
Mon Feb 24, 2014 3:56 pm
Jau kryputė pasodinta. Kelis mėnesius praleido šaldytuve su visomis šaknimis (keliomis žinutėmis aukščiau esančios nuotraukos), uždaryta į sandarų indą, kuriame buvo šiek tiek drėgmės. Tai šaknys dabar ištraukus iš šaldytuvo buvo gyvos, tad jų neskabiusi ir pasodinau. Eksperimentuosiu šiais metais su vazonu - įsodinau į rožėms skirtą aukštą (23 cm) ir siaurą plastikinį vazoną. Talpa - 3 litrai. Logika tokia - aukštam vazone (gal) bus lengviau palaikyti pastovų drėgmės kiekį. Ar pasiteisins, sužinosiu augimo sezono pabaigoje.
Ant dugno - keramzitinio drenažo sluoksnis, tada vidutinio stambumo žievės sluoksnis, o toliau jau kokoso čipsų, biohumuso, žievių ir perlito mišinys. Arklio aukso labai mažai beturėjau.

Olivija, lauksim naujienų, kaip sekėsi peržiemoti kryputėms šalia rožių.
Urze wrote:
Wed Apr 02, 2014 1:20 pm
Turima Bletilla striata, stovinti įstiklintame pietiniame balkone, dabar gauna tokius temperatūrinius svyravimus, kad ohoho! Nuo +4 iki +30 laipsnių, o gal net ir vėsiau gauna nakčia pabūti, kai jau beveik savaitę naktimis lauke iki -4 laispnių smukteli. Jai draugiją balkone kol kas tik musėkautai ir saracėnijos palaiko. Tiem tai patinka ir dienomis spirginanti saulė, ir naktimis kutenantis šaltukas. Tikiuosi, kad kryputė irgi taip galvoja...
Urze wrote:
Mon May 12, 2014 12:25 pm
Šiemet ir aš gavau pasidžiaugti kryputės žiedais. Labai graži jų lūpa - tokios "kvarbatkos" priraitytos! Ir saulėje žiedai blizgėte blizga.
Bletilla striata 2014-05-02.jpg
Bletilla striata 2014-05-02.jpg (117.14 KiB) Viewed 1683 times
andriuxplind2 wrote:
Thu Apr 21, 2016 9:38 pm
Kai labai labai nori, tie norai atsiranda netyčia ir netikėtai :)
Bletilla striata alba variegata 8-)
IMG_20160421_44243.jpg
IMG_20160421_44243.jpg (44.7 KiB) Viewed 1683 times
ricardas wrote:
Sun Feb 18, 2018 7:06 pm
MrGreen wrote:
Sun Feb 18, 2018 6:42 pm
Pagaliau pasodinau ir kryputes. B. striata gerokai paaugusi. Bletilla striata 'Soryu' dar kitaip žinoma kaip 'Blue Dragon' ir Bletilla striata 'Kuchibeni' ūgliai taip pat paaugę nemažai ir jau su šaknim. Blogiausia, kad pagal ūglius jau matau, kad šiemet žiedų nebus :(
Ignai o kur jos žiemojo ir kaip paruošėt žiemai ?
MrGreen wrote:
Mon Feb 19, 2018 7:39 pm
ricardas wrote:
Sun Feb 18, 2018 9:36 pm
Kelis kartus perskaičiau temą bet taip ir neradau :no:
Kiek laiko žydi kriputės ?
Individualus žiedas išsilaiko trumpai, apie savaitę, bet kai žiedynų daug ir žiedai vienas po kito skleidžiasi tai ir žydėjimas nusitęsia 3-4 savaites. Todėl norint ilgiau pasidžiaugti žiedais, reikia didesnio kero :)
ricardas wrote:
Sun Feb 18, 2018 7:06 pm

Ignai o kur jos žiemojo ir kaip paruošėt žiemai ?
Šaldytuve, kelios be žemių, viena buvo vazone, rezultatas tas pats, visos vienodai pradėjo augti.
MrGreen wrote:
Thu Feb 22, 2018 6:50 pm
Aš taip pat darau. Maišelis padeda išlaikyti drėgmę, bet reguliariai reikia apžiūrėti, kad nepradėtų pūti. Aš sudedu gumbelius į tuščią plastiko dėžutę, kurią apgaubiu maišeliu ir viskas. Nes prirasoja pakankamai pas mane, o jei liečiasi su maišeliu gali pradėti pelyti, pūti ir pan.
laumika wrote:
Sat Mar 31, 2018 9:30 am
Išsirikiavau šakneles, prisidėliojau vazonikų ir neapsisprendžiu- kokio skersmens vazonėlio reik vienam gumbui? Ar labai jie daug per sezoną paauga? Kažin, o jeigu visas keturias rūšis į vieną didelį.... ? :Hmmmm: [Geda2] :)
MrGreen wrote:
Sat Mar 31, 2018 3:27 pm
Aš visada palieku kelis cm aplink gumbą ir viskas būna gerai. Galima sodinti ir į vieną vazoną, bet neaišku ar visos augs vienodai, paprasta B. striata forma visada auga greičiau, kai tuo tarpu kitos gali augti lėčiau, todėl gal geriau šiuo atveju sondinti į atskirus vazonėlius.
ricardas wrote:
Sat May 19, 2018 8:58 pm
Prašau patarkite .
Maniškės bletilos jau po truputi auga vazonuose bet dar mažytės nuo 6 iki 2 cm.
Ar jau galima jas trešti ?
Ramsis wrote:
Sun May 20, 2018 1:27 am
Galima
mozaika wrote:
Sat May 26, 2018 9:10 pm
Iš įsigytų nebeturiu B. striata 'Shi-ran' - supuvo. Nors iš pradžių ir matėsi, kad nieko gero nežada gumbai.
DSCF1174.JPG
DSCF1174.JPG (85.17 KiB) Viewed 1683 times
Pražydo viena. Turėjo būti B. striata Alba variagata, bet akivaizdu, kad ne ji, nebent B. striata Purple variagata. Lieka klaustukas.
DSCF1294.JPG
DSCF1294.JPG (70.76 KiB) Viewed 1683 times
DSCF1293.JPG
DSCF1293.JPG (69.12 KiB) Viewed 1683 times
Dar tik dabar dygsta B. striata 'Blue drakon' ir 'Kuchibeni'.
DSCF1295.JPG
DSCF1295.JPG (93.7 KiB) Viewed 1683 times
ricardas wrote:
Sat Nov 17, 2018 2:25 pm
Kaip sakoma - viščiukus rudeni skaičiuoja :D
Bletilla stiata "Blue Dragon" 6 nauji ugliukai, augo 3 ugliukai.
Bletilla striata "Alba Variegated" 2 ugliukai bet labai stambus, augo 2 ugliukai.
Bletilla striata "Shi-ran" 3 ugliukai smulkus , augo 2 ugliukai.
Bletilla striata "Kuchibeni" neišdygo.
Lauksiu pavasario , tikiuos gal bus gerų rezultatų.
Kaip Jūsų Bletillos ???
zemuoge wrote:
Mon Nov 19, 2018 8:25 am
Bletilla stiata "Blue Dragon" 7 nauji ūgliukai, augo 3.
Bletilla striata "Alba Variegated" 4 iš 3.
Kiti arba neišdygo, arba aš išdžiovinau...
Bet tie nauji ūgliukai išleido šaknytes, įdomu, ar taip turi žiemoti, ar pradėjo antrą augimo ratą ?
laumika wrote:
Mon Nov 19, 2018 10:20 am
Aš kadangi visas buvau susodinus į vieną vazoną, tai nežinau kurios išgyveno (gal kada nors pamatysiu, jei pavyks žiedų suaukt :) ), bet rezultatas- išpurčius vazoną radau du gumbus su gražiais naujais ūgliukais, o kiti du kažkur išgaravo- net kokių nors susitraukusių džiūvėsių neberadau. :roll:
MrGreen wrote:
Wed Nov 21, 2018 7:23 pm
Kaip ir Dausa aš dar svogūnines lauke sodinu :D Beje kiek žinau ne tik pas Mozaiką pražydo paprastos Bletilos vietoj pirktų įvairių, na bet ir tos paprastos labai gražios. Kol kas neskaičiuoju, kiek pamenu viena kažkuri visiškai supuvo, kitos kartu su vazonais iškeliavo į vėsų rūsį.
zemuoge wrote:
Mon Nov 19, 2018 8:25 am
Bet tie nauji ūgliukai išleido šaknytes, įdomu, ar taip turi žiemoti, ar pradėjo antrą augimo ratą ?
Ar ten tikrai naujos šaknelės? Nes jei pradėjo augti reikia atsargiai sodinti, pskui bus negerai, arba jei tik tik pradėjo matytis šaknų galiukai, pastačius jas vėsiai šaldytuve, augimas turėtų sustoti.
zemuoge wrote:
Wed Nov 21, 2018 11:47 pm
Pasižiūrėjau, ūgliukai šaknyčių neturi, gyvos šaknys dar nenumetusių lapų šiųmetinių gumbų )
MrGreen wrote:
Thu Nov 22, 2018 9:48 am
Tada viskas gerai. Dažniausiai kai lapai pagelsta ir nukrenta, iškasus gumbus, senosios šaknys neatrodo labai gyvybingos.
Dausa wrote:
Wed Jan 09, 2019 9:52 pm
Jau maniškės ,,užsipypsino". Laikiau ant grindų po spintele vazonuose sausoje žemėje, ten gana vėsu būna, šaldytuve vietos nėra. Tai dabar skubiai kalt naują palangę?
MrGreen wrote:
Thu Jan 10, 2019 10:58 am
Nebūtinai, jei tik pumpurai tai galima laikyti vėsiau ir pristabdyti augimą, vėsus sandėliukas tiktų kur tkiti augalai žiemoja, šviesos joms nereikia, bet galima ir budinti, kaip patogiau augintojui taip ir reiktų daryti :)
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Bletilla striata

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Wed Feb 06, 2019 10:32 pm
Ar jau sodinat? O gal kažkas jau ir žiedų laukiat? Mano dar miega, bet pumpurai jau didėja, artimiausiu metu galvoju reikia sodinti jau.
mozaika wrote:
Sat Feb 09, 2019 4:38 pm
Nepersodinau ir nepersodinsiu. Viena jau pradėjo augti, tai nešiau iš tamsumos į šviesą, o kitos sėdi praeitų metų substrate, ir tegu. Kad nebūtų taip skalsu, gaus pavasarį trąšų 8-) .
ricardas wrote:
Sun Nov 24, 2019 8:59 pm
Šiemet Bletilas su vazonais išnešiau į rūsį, nutariau taip per žiemą jas laikiti, nes praitą žiemą laikiau dėžutėse sandariai, šaldituve bet kaip nekeista ateinant pavasariui svoguniukai pradėjo raukšlėtis- džiuti o augimo jokio nesimatė, tai nelaukdamas kol visiškai sudžius pasodinau ir palikau vėsiai, ilgai paipaliojosi kol nosiukus parodė.
Kai pastebėsiu augimą tai šiek tiek žemių nuo viršaus nuimsiu ir užbersiu kompostinės žemės .
Kaip Jusiškės ???
mozaika wrote:
Sun Nov 24, 2019 10:19 pm
Tuose pačiuose kur augo vazonuose rūsį, su musėkautais. Tik nežinau kiek drėgnai laikyti . Kitais metais eis visos į vieną didesnį vazoniką .
ricardas wrote:
Sun Nov 24, 2019 10:26 pm
mozaika wrote:
Sun Nov 24, 2019 10:19 pm
Tuose pačiuose kur augo vazonuose rūsį, su musėkautais. Tik nežinau kiek drėgnai laikyti . Kitais metais eis visos į vieną didesnį vazoniką .
Kiek skaičiau, juos sausai reikia laikiti .
Mano rūsį labai dregna , tai nežinau, ar jom patiks.
MrGreen wrote:
Mon Nov 25, 2019 8:30 pm
Maniškės dar šiltnamyje, be lapų arba dar geltonuoja lapai, priklausomai nuo veislės. Mano rusys joms per šiltas, pradeda augti per anksti jei ten stovi, todėl išimsiu iš substrato ir vėsiai padėsiu šaldytuve.
Ričardai, jeigu rusyje drėgna, o Bletilos bus vazone tai tikrai jos nesureaguos į drėgmę. Svarbu žiūrėti temperatūrą, nes jei bus per šilta, pradės augti, o jei tamsu ten, tai bus bedos.
ricardas wrote:
Mon Nov 25, 2019 9:14 pm
Ignai, patarkite prašau, praeitą žiemą laikiau šaldytuve be žemių sandariose dėžutėse , retkarčiais patikrindavau , atsiradusi kondensatą išvalidavau bet atėjus pavasariui svoguniukai gan stypriai susiraukšlėjo. Ar galėjo susiraukšlėti kad išsausindavau kondensatą ?
MrGreen wrote:
Tue Nov 26, 2019 6:44 pm
Man tiesiog nepatinka kai jos per anksti pradeda vegetaciją rūsyje. Aišku kartais ir laiku nepamatau tai tada ūgliai pradeda tysti be šviesos, todėl ir žiemoja gumbai šaldytuve be problemų. Mano niekada nesusiraukšlėja šaldytuve, aš gumbus šiek tiek apdžiovinu, apvalau, tada suvynioju į vienkartinį popierinį rankšluostį ir sudedu į plastikinius maišelius. Kartais pagaruoja tada reikia pakeisti popierių bet dažniausiai taip gumbai išsilaiko be judinimo iki kol reikia sodinti. Gal tos dėžutės nepakankamai sandarios ir dėl to labai išdžiūna ir pasiraukšlėja tie gumbai?
ricardas wrote:
Tue Nov 26, 2019 7:00 pm
Dėl sandarumo tai manau neturėtu išdžiuti, nes svogunėliai idėti į dėžutes su dangčiais užspausti ir dar į politilenini maišiuką ivinioti.
Man atrodo kad žiemą apžiurinėdamas iššluostidavau dėžutes nuo kondensato ir svogunėlius padžiovindavau , nes šaknys budavo drėgnokos, tai dėl sausumo gal ir pasiraukšlėjo.
Šiandien parsinešiau iš rūsio ir nuvales žemes sudėjau į sandarias dėžutes ir į šaldituvą padėjau.
Stebėsiu, ty, tikrindamas perdaug nesausinsiu .
Ačiū už patarymus :thumbupleft:
ricardas wrote:
Tue Jan 07, 2020 12:08 pm
Sveiki.
Šiandien tikrinau bletillas, šaknys pasidengusios pelėsiuku ir gan drėgnos bet svoguniukai nepasidenge pelėsiu.
Klausimas, gal šaknis visai nukirpti ir palikti vien svogunėlius ?
zemuoge wrote:
Tue Jan 07, 2020 2:55 pm
Mano pradėjo augti
MrGreen wrote:
Wed Jan 08, 2020 2:35 pm
Nebaisus tas palėsis. O dėl šaknų, tai vis tiek nauji ūgliai užaugins naujas šaknis. Todėl galima ir nukirpti, nebent jos labai jau gražios, tada gal dar palikti tik stebėti situaciją atidžiau.
Kai tokie orai aš mastau šiemet sodinti anksčiau Bletilas ir apgyvendinti kambaryje ar šiltnamyje.
ricardas wrote:
Mon Apr 27, 2020 10:30 pm
Ar jau pasodinote Bletillas ?
mozaika wrote:
Tue Apr 28, 2020 7:33 am
Jos jau žydi.
ricardas wrote:
Tue Apr 28, 2020 9:40 am
mozaika wrote:
Tue Apr 28, 2020 7:33 am
Jos jau žydi.
O maniškės dar šaldituve ir jokio judėjimo nerodo. Šiandien sodinsiu.
MrGreen wrote:
Tue Apr 28, 2020 10:16 am
Aš gal balandžio pradžioj pasodinau, šiemet vėlokai, bet viskas neblogai, jau buvo pradėjusios judėti, bet kai kurie gumbai dar nerodė jokio judesio. Šiltnamyje dabar kartu su kitom orchidėjom ir kai kurios jau po truputi lenda iš po žemių.
Mozaika, mes norim foto :D
mozaika wrote:
Wed May 06, 2020 8:01 pm
Iš lietuviško mėgintuvėlio kilusi bletila. Šiek tiek apkramtytas, pirmas žydėjimas.
bletilla striata.JPG
bletilla striata.JPG (131.76 KiB) Viewed 1682 times
O ši iš to meto, kai buvo grupinis pirkimas. Spalva tokia pati kaip paprastosios. Jokios 'blue', o kiek žiūrėjau internete, tai saviškės nesupratau, nes šoniniai žiedlapiai kaip lūpa garbanoti. :think:
bletilla striata blue dragon.JPG
bletilla striata blue dragon.JPG (123.4 KiB) Viewed 1682 times
ricardas wrote:
Wed May 06, 2020 8:41 pm
O gal čia peloric forma ? Nebent aišku bus kai kiti žiedai išsiskleis .
Urze wrote:
Wed May 06, 2020 11:25 pm
Mozaika, tikrai peloric forma antrosios.
ricardas wrote:
Tue Sep 08, 2020 12:24 pm
Šiandien Bletilas sunešiau į šiltnami, manau laikas ruošti žiemai ty džiovinti .
Kaip pas Jus , ar jau ruošiate žiemai ?
mozaika wrote:
Tue Sep 08, 2020 5:12 pm
Mano lauke ir tikrai iki pirmų šalnų dar bus.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Locked

Return to “Žemėje augančios orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests